Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
10 Eylül 2020 08:04

Sözleşmeli İcra Katibi Hafta Sonu Çalışmaya Zorlanabilir mi?

İcrada müdür bir günde 100 talebe 10 dakikada karar verebiliyor ama bu işlerin katip tarafından yapılması 10 dakika değil 20 saat sürüyor.

"Sözleşmeli personel İşlerini aynı gün içerisinde bitirmek için mesai sonrası çalışmak zorundadır." diye bir madde var bunu biliyorum.

Herif bizi hafta sonu gelip çalışacaksınız 6 ay yatmışsınız vs diyor ben zorunda mıyım hafta sonu çalışmak ne bu saçmalık? Hafta sonu gitmesem ne yapabilir var mı fikri olan?

k3ko68
Aday Memur
10 Eylül 2020 08:35

gitmesssen hakkında tutanak tutar başsavcı görürse bidahaki sözleşmeni imzalamaz

Adanalıkatip01
Kapalı
10 Eylül 2020 08:39

Gitmesen inada bindirir o yüzden en güzeli yer değişikliği dilekçesi ver

10 Eylül 2020 10:06

6 ay yattın gelecek 48 ay cumartesi pazar çalıştırarak 6 ayın acısını çıkartacak böyle amirler oldukça semer vuran çok olur değişiklik hakkını kullan ilkinde red gelebilir iki üç red gelebilir değişime İnan ve asla pes etme

klinux
Yasaklı
12 Eylül 2020 10:32

Neyin tutanağını tutacak benim mesaim 8:30 17:30 arasında. hafta sonu çalışmak gibi zorunluluğum yok.

k3ko68, 4 yıl önce

gitmesssen hakkında tutanak tutar başsavcı görürse bidahaki sözleşmeni imzalamaz

cevherdudayev1
Daire Başkanı
12 Eylül 2020 11:08

çalıştığın yer önemli istanbulda çalışıyorsan mecbur geleceksin mecbur neyin tutanağını tutacak diyorsun iş cetvelinde sana verdiği işleri zamanında yapmadığın için çok rahat tutar müdürün tuttuğu tutanağı bırak alacaklı vekilinin talebine müdür 3 gün içinde karar vermek zorunda karar verildikten sonra sende onu anında yapmak zorundasın yapmadın alacaklı vekili şikayet etti istanbulda bi nebze savcılar göz yumar iş yoğunluğundan küçük yerde böyle şeyler bekleme gözünün yaşına bakmazlar

writerman01
Kapalı
12 Eylül 2020 17:05

Hafta sonu çalışmak zorunda değilsin ama işler biriktiyse hep birlikte daire personeli olarak bir hafta sonunu ayırıp işleri bitirip ekranı temizlemenizde fayda var.

Daha sonra iş bölümü yapıp kim hangi numaraya bakacaksa belirlenmesi ekran takibinin de buna göre yapılması çalışma ortamını rahatlatır.

Haciz konulması, kaldırılması gibi ciddi işler var ve bunların öncelikli yapılması Hak kaybı oluşmaması adına titizlikle takip edilmesi gerekir.

Müdür amirindir tutanak tutabilir bu tatsızlıklara mahal vermemek için işleri düzene koymanız lazım.

Kolay gelsin

themisbey
Memur
12 Eylül 2020 17:12

zorlanabilir diye bir şey yok sen zaten adliyedesin diğer kurumlardaki memurlar gibi kendini ayrıcalıklı görme derim çünkü adliyede memuriyet denen olay yok kaderin amirin 2 dudağı arasında

themisbey
Memur
12 Eylül 2020 17:21

mesela örnek vereyim başka bir kurumda olsan sana kimse çok yattın gel haftasonu çalış diyemez öyle bir dünya yok

klinux
Yasaklı
15 Eylül 2020 12:35

100 Dosyaya toplu karar tensip tutmak 5 dk yı alıyor katibin 100 işi yapması 2 gününü alır anında yapmak gibi yeteneği olan varsa zaten tüm katipler basıp gitsin o gelsin yerimize anında yapabilen arkadaş.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
15 Eylül 2020 14:51

şimdi kimseyi kandırmaya gerek yok çetrefilli iş günde 5 bilemedin 10 tane gelir o senin dediğin 100 dosya sorgu haciz vs dir bilmesem dediğin gibi iki gün sürer derim ama 100 dosyayı en fazla 1 saatte bitiririm o sorgu yaptığın dosyaların çoğunda mal varlığı yok bi dosyaya 1 dakikanı ayırsan 100 dakka yapar bir saat işi herkes için geçerli değil bende yaptım icra katipliği bilmesem eyvallah müdürün 5 dakikada karar verdiğini söylüyosun ödeme emri geldiyse itirazda yoksa sende biliyosun zaten avukat katibine kaşesini veriyor müdür kaşelettiriyor hatta bazı müdürlerin imza kaşeleri bile var ama satışdır sıra cetvelidir alengirli bi iştir müdür o bi dosyaya bazen beş dakika değil bi saat ayırdığını bile biliyorum

klinux, 4 yıl önce

100 Dosyaya toplu karar tensip tutmak 5 dk yı alıyor katibin 100 işi yapması 2 gününü alır anında yapmak gibi yeteneği olan varsa zaten tüm katipler basıp gitsin o gelsin yerimize anında yapabilen arkadaş.

Muhammed4141
Daire Başkanı
15 Eylül 2020 17:31

Sozlesme iptal etmek bassavcinin elinde degil 4 b yi bu kadar gommen

İcra Memuruuu
Yasaklı
15 Eylül 2020 18:02

Hiçbir kanunda ne 657 DMK'da ne de sözleşmeli personel kanunlarında hafta sonu çalışma gibi bir madde yoktur. Hafta sonu gelip çalışmak tamamen sizin insifiyatinizde. Hafta sonu gelmedin diye tutanak tutamaz tutsa bile karşılığını bulamaz hatta sizin lehinize mobbingden dolayı hak doğar. Günlük yapabildiğini yapacaksın, yapamadığın ertesi güne kalır. Bununla ilgili tutanak tutarsa dairede yeterli personelin bulunmadığını, Günlük maxiumum verim vererek elimden geldiğinin fazlasını veriyorım dersen bitti gitti.

shiftmn
Kapalı
15 Eylül 2020 18:10

tutacağı tek şey billurdur. Hemen sözleşmeli arkadaşlarınla tutanak tut imzala ilgili yere ilet.

sözleşmem yenilenmez diye korkma yenilenmezse bana özel mesaj at.

themisbey
Memur
15 Eylül 2020 19:56

diğer kurumlarda yoktur da adliye de var bizzat örnek biliyorum olumsuz kanaat yüzünden sözleşmesi yenilenmedi ama iyi ki de yenilenmeiş eleman daha güzel bir yere atandı

Muhammed4141, 4 yıl önce

Sozlesme iptal etmek bassavcinin elinde degil 4 b yi bu kadar gommen

Muhammed4141
Daire Başkanı
15 Eylül 2020 20:32

Basasavci holding patronu degil oyle kafasina gore sozlesmeyi iptal edemez babasinin yeri degil orasi arkadasin demekki hicbir sey yapmiyodu bir ise yaramiyordur bassavcinin eline koz vermistir o da onu kullanmistir ben bu islerin bu kadar kolay olduguna inanmoyorum boyle olsaydi benim coktan atilmam lazimdi benim bir arkadasiminkini iptal ettiler idare mahkemesi ile geri dondu

Msms1
Aday Memur
16 Eylül 2020 11:41

Bizimkide sürekli mesai deyip duruyor

thusen
Memur
20 Eylül 2020 13:09

Ben senin yerinde olsam hafta içi mesai yaparım. Tutanaklarını tutturur imzalatırım müdüre. Hafta sonu da ayda 1 cumartesi gelirim. En azından iyi niyet göstermen gerekir ki sorun çıktığında ben yapabileceğim kadar mesaiye kaldım. Bu personel ile işlerin bitmesi imkansız tek başıma yapamam dersin. İşten kaçıyormuş gibi gözükme. Yaptığın mesaileri sonra izin olarak istersin. Komisyona dilekçe yazıp izin çıkması isteyebilirsin. Biz o şekilde izin kullanırdık. Müdür mecbur imzalıyacak. İmzalamaması daha iyi olur mobingden şikayet eder yerini değiştirtirsin.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
20 Eylül 2020 18:54

niye eksi oy veriyosunuzki işler bu personel ve iş yükü ile imkansız biter he arkadaşın izin konusuna bişey diyemiyeceğim zannetmiyorum vereceklerini

thusen, 4 yıl önce

Ben senin yerinde olsam hafta içi mesai yaparım. Tutanaklarını tutturur imzalatırım müdüre. Hafta sonu da ayda 1 cumartesi gelirim. En azından iyi niyet göstermen gerekir ki sorun çıktığında ben yapabileceğim kadar mesaiye kaldım. Bu personel ile işlerin bitmesi imkansız tek başıma yapamam dersin. İşten kaçıyormuş gibi gözükme. Yaptığın mesaileri sonra izin olarak istersin. Komisyona dilekçe yazıp izin çıkması isteyebilirsin. Biz o şekilde izin kullanırdık. Müdür mecbur imzalıyacak. İmzalamaması daha iyi olur mobingden şikayet eder yerini değiştirtirsin.

klinux
Yasaklı
28 Eylül 2020 19:56

Sen tam bir yalamasın.

cevherdudayev1, 4 yıl önce

şimdi kimseyi kandırmaya gerek yok çetrefilli iş günde 5 bilemedin 10 tane gelir o senin dediğin 100 dosya sorgu haciz vs dir bilmesem dediğin gibi iki gün sürer derim ama 100 dosyayı en fazla 1 saatte bitiririm o sorgu yaptığın dosyaların çoğunda mal varlığı yok bi dosyaya 1 dakikanı ayırsan 100 dakka yapar bir saat işi herkes için geçerli değil bende yaptım icra katipliği bilmesem eyvallah müdürün 5 dakikada karar verdiğini söylüyosun ödeme emri geldiyse itirazda yoksa sende biliyosun zaten avukat katibine kaşesini veriyor müdür kaşelettiriyor hatta bazı müdürlerin imza kaşeleri bile var ama satışdır sıra cetvelidir alengirli bi iştir müdür o bi dosyaya bazen beş dakika değil bi saat ayırdığını bile biliyorum

cevherdudayev1
Daire Başkanı
28 Eylül 2020 22:19

Allah razı olsun

klinux, 4 yıl önce

Sen tam bir yalamasın.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi