Editörler : swat3410E.Kayı Han

Kapalı
30 Ağustos 2010 06:29

Pomem merak edilen sorular-cevaplar

BAKTIM MİLLET HEP AYNI SORULAR ARASINDA GİDİP GELİYOR BENDE FORUMDA ESKİDEN CEVAP VERİLEN SORULARI BİR ARAYA TOPLADIM İNŞ İŞİNİZE YARAR..

1-mülakatları başarıyla tamamladıktan sonra sağlık rağorunu ne zaman istiyorlar.

CEVAP:Mülakat sonuçları belli olduktan 15-20 gün sonra aldırılır sağlık raporları..Yinede dönemine göre ve durumuna göre değişebilir.

2-açık ögretim okuyorum bu yıl son yılımdı ama bir dersten büte kaldım bu sene pomem sınavına girebilimiyim. büt sınavım eylül 4 de diplomayı almam ekim 20 de

CEVAP:Maalesef hayır.

3-pomem e girecegimiz zamana diploma mı istiyorlar yoksa çıkış belgesi filan mı birde diploma sonra verilse olmazmı

CEVAP:Diploma 11-12 günlük başvuru sırasında istenir veyahut mezuniyet belgesi istenir.Aöf mezuniyet belgesi de vermiyor.O yüzden bütünlemeye kalanların başvuruları geçersiz oluyor.

4- benım boy 1.65 sanırım 1.67 ıstıyorlar en az sence bu boy konusunda cok katılar mı acaba

CEVAP:Evet,boyda taviz yok.Şansını dene ama %99.9 elenirsin.

5-Arkadaşlar pomeme başvuru yaptık bunda sonraki aşamalar nasıl oluyor.Elemeleri nezaman yapıyorlar.Sağlık problemi olanlar ne zaman eleniyor.(şlk başvuru sırasında mı eleniyor?)bunların hepsinin sırasınuı bilen var mı.

CEVAP:Mülakat tek günde olur. Sabah ön sağlık ve sözlü mülakat,öğleden sonra fiziki mülakat. Aldığınız puanlar kpss puanıyla birleşir ve genel puanınız belli olur. Kazananların sağlık raporu süreci başlar.

6-sözlü mülakattan önce komisyonun karşısına atlletle mi çıkılıyor bilen var mı.forumda yazmışlar doğru mu acaba.

CEVAP:Üst taraf tam çıplak,alt taraf pantolon dize kadar sıvanmış bir şekilde.

7- mrb. ben pomeme antalyadan başvuracağım. Antalyadan başvuranları sınav için nereye gönderiyorlar bilgin var mı?

CEVAP:Merhaba.Konya'da girersin.

8-rkadaşlar bu yıl bayanlarda yaş sınırı nedir bilen varmı

CEVAP:28 yaşından gün almamış olmak. Yani 83 eylülden sonra doğmak. Net tarih duyuruyla birlikte belli olur.

9-erteleme için gecerli bir geçerli sebep sunmalımıyım yoksa ertelemeyi istemem yeterlimi? 82 doğumlu olmamda bir sorun yok galiba ertelemek için? son olarak okuldaki masraf üç aşşağı beş yukarı ne kadar tutar?

CEVAP:Evet dilekçe veriyorsunuz ve bir sebep gösteriyorsunuz.Doğum tarihinin önemi yok.Okul masrafları değişiyor sabit değildir,ayrıca okulda kaldığınız gün sayısıda miktarın değişmesinde bir etkendir.

10-göz sağlığında kriter ne tam olarak?

CEVAP:Miyop+astigmat toplamı tek gözde 2 dereceyi geçemez.

11-diyelim ki baraj 60 ve ben de 60 nokta bilmem kaç aldım (örn:60.001) mülakata çağırılırmıyım?

CEVAP:Alınacak kişi sayısının 3 katı kadar aday toplanmadıysa çağrılırsın.3 katını geçer ise yukardan aşağı sıralama yapılır.

12- yaş 28 den gün almamış olmakmı yoksa askerligini yapmayanlar için 29 dan gün almamış olmakmı

CEVAP:28'den gün almamış olmak.

13-merhaba ben ıspartada bulunuyorum.bir bayan olarak nereye mülakata çağırırlaR?

CEVAP:Denizli'de girersin.

14-Selamlar,değirmen dişimin birini yeni çektirdim, çok içerilerde ve ön dişlerle alakası yok. efko sence böyle kalsa sorun olur mu yoksa diş taktırmalı mıyım. Diğer tüm şartlarım tutuyor ? teşekkür ederim ...

CEVAP:Dişle ilgili ön sağlık taramasında bakılacak olanları yazıyorum.

20 yaş dişleri hariç en fazla 5 ve 5den fazla eksikliği olan adayların elenmesi. 5 ve 5den fazla eksikliğini sabit protezle yaptıran adayların elenmesi.

Ayrıca ortodonti tedavisi olanlar kabul edilir.

ön dişler sağ üst 1,2,3 - sol üst 1,2,3 -sağ alt 1,2,3 sol alt 1,2,3 eksiksiz ve protezsiz olacak.ön dişlerde eksik yada protezle düzeltme tespit edildiği takdirde adayların elenmesi.

Resme bakabilirsiniz.

http://uploaded.to/file/2thyli

15-meraba bayanlarda baraj 70 puan mı ben 60 puanın herkes için geçerli olduğunu düşünüyordum erkek bayan puanları farklı mı şimdi :(

CEVAP:Bayanlarda alım az olacağı için 70 bile yetmez.

16-askerde olan biri basvuru yapabilir mi arkadasım için soruyorum

CEVAP:komutan izin verirse başvurabilirsin..

17-Ekfo Hocam:

İki sorum olacak:

Ben Pendik/Güzelyalı'da yaşıyorum. EGM alımları ilan ettikten sonra başvurumu nereye yapacağım?

Bir de ÖSYM KPSS sonuçlarını açıkladıktan sonra ikametimi İstanbul'dan Giresun'a aldırsam ve Giresun'dan başvuru yapsam sorun olur mu?

Ayrıca cevap yazanlar sağolsunlar emin olmak istiyorum.

CEVAP:

1.Vatan emniyet.

2.İstanbuldan başvuru yaptıktan sonra adresini değiştirsende mülakata istanbulda girersin.İkamet değiştirmek istiyorsan şuan yap ve giresundan başvurunu yap.

18- 1.hocam ya bu mekik nasıl çekilecek bacakları uzatarak mı yoksa kırıp da mı çekecez? yoksa serbest mi? 2.sırt üstü yattığımızda bacakları uzatacak mıyım yoksa dizlerden itibaren kıracak mıyım benim için orası önemli???

CEVAP: 1.MEKİK İÇİN; MİNDERİN ÜZERİNDE VE SIRT ÜSTÜ YATARAK ELLER ENSEDE ÇEKİLECEKTİR.ŞINAV İÇİN;VÜCUT DİK KOLLAR KIRILMAK SURETİYLE 5 ADETTİR.. 2.Yerine göre değişir.Komisyon ne isterse o.Şansa kalır.

19-arkadaslar gecen senenın puanı gecerlı mı acaba?

CEVAP: EVET 2009 ve 2010 KPPS3 PUNALARI GEÇERLİ BUSENE..

20-Dişle ilgili sorular?

CEVAP:ön dişler sağ üst 1,2,3 - sol üst 1,2,3 -sağ alt 1,2,3 sol alt 1,2,3 eksiksiz ve protezsiz olacak.ön dişlerde eksik yada protezle düzeltme tespit edildiği takdirde adayların elenmesi.

21-BOYLA İLGİLİ SORULAR?

CEVAP: BAYANLAR 165 ERKEKLER 168CMdir..

22- Boy-kilo endeksi soruları?

CEVAP: KİLO/(BOYxBOY)= SONUÇ 15-30 ARASI ÇIKMASI GEREKİYOR

ÖR: 80/(1.80x1.80)=24.691 yani boyunuzun karesini alıyorsunuz yani 2kere çarpıyorsunuzz boyunuzu kilonuza bölüyorsunuz çıkan sonuç 15-30arası çıkması gerkiyor inş anlatabilmiştirim:)bide boyunuzu çarparken noktalı çarpın yani 180 deil 1.80 olarak çarpın;)

23-kabul edildikten sonra hangi dönemlerde eğitime çağarıyorlar ekimde falan mı yoksa seneye ocak veya şubat mı

CEVAP:10.dönem EN ERKEN mart 2011'de. 11.dönem de ondan 7 ay sonra başlar.Şuanki konuma göre.

24-arkadaslar fiziki yeterlilik sınavı bay ve bayanlar içinde aynımı değişiyo mu

CEVAP:Parkur Aynıdır,fakat zamanda 6 saniye farkı vardır.

25-tırnak yemek ya da dıslerde dolgu dedıgımız yapıların olması sorun oluyor mu?

CEVAP:Kollarında ve ellerde kendi kendine zarar verme sonucu veya isim yada şekil çizmek yoluyla oluşmuş izlerin ve tırnak yeme alışkanlığı olanların elenmesi.

Dolgu sorun değildir.

26-,boy ölçümü başvuru yaptığımız sıradamı oluyo??mülakatlar sırasındamı??

CEVAP:Mülakatta zaten kesin oluyor.Onun dışında başvurulardada bazı illerde ölçüm yapılabiliyor.

27-benimde bi sorum olucak dıyelimki pomemi kazandık hangi pomemde eğitim göreceğimizi neye gore belirliyolarr acaba?? eğer puan sıralamasına göreyse en kotu pomemler neler??

CEVAP:Puan sıralamasına göre değil.Tamamen şans ve bilgisayar seçimi.

28-sayın editör, diş konusunda bir sorum olacak, benim üst sağ 2. dişimde biraz çürük var, bu kesin elenmem anlamına mı gelir yoksa dolgu yada kaplama ile bu çürüğü kapatırsam sorun çözüm olur mu?

CEVAP:Problem olmaz.

29-ben izmirden basvurcam mülakata nerede girerim..

CEVAP: izmirde girersin..

30-POMEM SÜRECİNDE EVLENME SÜRECİ?

CEVAP:POMEM EĞİTİMİ SÜRECİNDE VEYA BAŞLAMADAN EVLENME İŞLEMLERİ ?

Polis adayı okula girmeden önce bekar ise;Eğer okul öncesi evlenecekseniz size uygulanan soruşturma işlemlerinin aynısı eş adayınıza da yapılmaktadır.Fakat sizin soruşturmaya girdiğiniz anda evlenme gibi bir durumunuz olursa bu durumda eşininiz soruşturması sizden sonraya bırakıldığından süre konusunda sorun yaşayabilir ve pomem adaylığınızı evrak takibatnının süre itibari ile yetişmemesi tehlikesinden dolayı kaybedebilrsiniz. Pomem öğrencisi iken yani okulda iken evlenmek daha avantajlı olduğundan en iyi tercih evlenecek adaylar için bu yol olmaktadır.Öyle ki siz okulda eğitim gördüğünüz şehirde evlenmek isterseniz evlenme dilekçesi yazarak okul yönetimine başvuruda bulunuyorsunuz eş adayınızın kimlik fotokopisi ve adres bilgilerini dilekçe de ek olarak sunuyorsunuz ve tıpkı sizin adaylık sürecinizde girdiğiniz soruşturmaya oda giriyor ve bu soruşturma yaklaşık 30 iş gününü alıyor genelde %99 olumlu sonuçlanıyor. Ve evlenmesinde herhangi bir teşkil yoktur yazısı okulunuzu idari yönetimine güvenlik şube tarafından matbu olarak geçiliyor sizde rahat rahat evlenmiş oluyorsunuz bu süreçte böyle işliyor.

31-G;resundan başvuranlar nerede mülakata girer?

CEVAP: Trabzon

32-burdurdan başvuracağım mülakat yeri neresi olur ?

CEVAP: DENİZLİ

33-ekfo bi sorum daha olacak. bakaya kalma suçundan TSK mahkemeye vermiş beni. şuan hakkımda dava açılmış durumda fakat giriş koşullarında belirtilen davalardan değil. ama yinede hakkımda bulunan süren soruşturma varken başvuru yapmamda bir sıkıntı çıkar mı ? bunu da cevaplarsan müteşekkir olucam :)

CEVAP:Şu an itibariyle sorun olmaz.Ama hapis cezası gelirse ilerki aşamalarda sıkıntı yaşanabilir.

34- hocam bi arkadaşımın saçının ön ve üst tarafı açık. Puanı 74 kendisi 27 yaşında ve yapılı birisidir. Acaba kelliği pomeme girmesinde sıkıntı çıkartır mı?

CEVAP:Seyrek saçlar ve çok açık olmayan saçlar öğrenciliğe kabul edilir. örnek ; http://www.sacekimiresim.com/yazi/sac-dokulmesi-sebepleri çoklu resimde 4-5-6 gibi kelliği olanlar kabul edilmez.

35-eşim jandarma ve doğuda 2 yıl kalıp batıya tayin oluyor.batıda 3-4 yıl kalıp tekrar tayin görüyor.ben polis olursam eşime göre tayin olabiliyor muyum?

CEVAP:Eşleri emniyet mensubu olmayan bayan emniyet mensupları kadro müsait olduğu takdirde, kurumlar arası koordinasyon sağlanarak, bölge hizmet süresini aksatmamak kaydıyla, istekleri üzerine eşlerinin görevli bulunduğu yerlere atanabilirler.

36-düz taban olmak engel teşkil ediyor mu? ediyorsa, düz taban olduğuma kim, ne zaman karar veriyor? yani ön sağlık testinde mi, sağlık raporu falan mı?

CEVAP:Evet engeldir.Ön sağlık taramasında doktor bakabiliyor.Sağlık raporundada yine muayene ediliyorsunuz.

37-slm kpss3 den 65 aldım ıkamet yerım bursa bursada mulakata gırebılırmıyım. birde benım üst on dıslerde 3 tane kplama var kımısıne sordum sorun olmaz dedıler. sızce sorun olur mu

CEVAP:Bursada girersin.Protez harici sorun olmaz.

38-selam ekfo

ben bu kpss sonucuma göre bi memurluk tercih etsem ve yerleşsem daha sonrasında istifa edip polisliğe grebilirmiyim bu memuriyetten istifa etmem polisliğe engel olurmu? cevaplarsan çok sevinirim

CEVAP:Kadrolu memurluksa 6 ay beklemeniz gerekir.

39-Merhaba ekfo benimde bir sorum olacak,

Askerlik hizmetini yedek subay olarak yapmış bir kişinin kurulda + puan kazanma olasılığı var mıdır?

CEVAP:Kurul karşısında herkes eşittir.

40-kazandıktan sonra bir sonraki dönemde gitme isteiğimiz kabul oluomu 3.sü ise eğitimdeyken başka bir kuruma geçersem ne kadar tazminart öderim 4.süde göreve başlarsam ne kadar tazminat var şimdiden tşkler

CEVAP:Erteleme yaparsın.Ne kadar iaşe harcandıysa onu ödersin kalacağın güne göre.Göreve başlayınca 37 milyarlık senet üzerinden tazminat ödüyorsunuz.

41-syn ekfo

polislikte kurumlar arası geçiş varmı. birde polis olduktan sonra kaç yıl zorunlu görev oluyor. cevaplarsanız sevinirim. teşekkürler

CEVAP:İsmen var ama yapılabiliyor mu çok nadir..Referans gerekir..Zorunluluk 6 senedir.

42-Sayın efko benim sol kulağımın dış çeperinin kıvrımı düz elenir miyim sizce uzaktan belli olmuyor.

CEVAP:Sorun olmaz.

43-ekfo ben boy konusunda tam sınırdayım ve boydan elenirsem,hastaneden falan alcağım bi belgeyle bu sorunu çözebilirmiyim??yada bu belgeyi daha öncemi almalıyım????

CEVAP:Boydan elenirsen hastaneden istediğin kadar rapor al sonuç alamazsın.

44-08.08.1982 doğumluyum acaba pomeme başvurabilir miyim?

CEVAP:Askerliğini yaptıysan evet,yapmadıysan hayır.

45-Sormak istediğim soru ise şu; 1 yıl içerisinde kaç kez alım yapılıyor (ortalama)?

CEVAP:Olursa senede tek alım olur.O da yaz aylarında.

46-Pomem i kazanıpta gitmeyen bir aday daha sonraki yıl girip tekrar gidebilirmi kazanma şansı varmıdır.(Bu durumu yaşayan bir arkadaşla bu konuda fena iddalaştım bence gidemez :)) )) Sizce?

CEVAP:Eğitime başlamadıktan sonra her zaman şansı vardır

47-hocam ıyı gunler sıze 3 sorum olacak:

1. alnımda ufak cızıkler var yakından bellı ama 5 metre mesafeden bellı olmuyolar bı sorun olur mu fıkırlerınız?

2.pomem basvuruları tarıhlerı arası en fazla bır hafta mı?

ve kpss sonuc belgesı gelmesı sonrasında pomem basvurular baslıyor..

3. pomem alımları kpss p3 den mı yapılıyor?

CEVAP: 1.Kriter 5 metredir. 2.Tahmin sorularına cevap vermiyorum.Şu cümleyi söylemekten gerçekten usandım.Başvuruların başlaması için kpss sonuç belgesinin gelmesine gerek yoktur. 3.Evet

48-merhabalar..ben aslında ingilizce öğretmeniyim.ama polislikle ilgili bikaç merak ettiğim şey var(öğrtemnl olmazsa diğer fırsatları da değerledirmek zorundayım): acaba bizim bölümü bitiren biri emniyette nasıl görev alır?daha doğrusu yani ne olarak görevlendirilir..trafik polisi mi,asayiş mi?gerçekten hiç bir bilgim yok..ayırca kpds 2010dan 95 puan aldım..bi faydası olur mu?bilgilendirirseniz çok sevinirim..eyvallah..

CEVAP:Sizin bölümü bitirenin farkı olmaz? Polis adam heryerde çalışır çalışmak zorundadır.Emniyette istediğin yerde değil istenilen yerde çalışırsın.Kural budur.Kpdsnin maaşa etkisi olur biraz..İlerdede misyon koruma vb sınavlara başvurmanız açısından iyi bir puandır.

49-rkadaşlar bayanların boy sınırı 160 cm ye düşebilir die duydum.aranızda böle bişe duyan oldumu??forumdan da okudum ilgili yerlere mail atanlar warmış

CEVAP: 1.65 Kesin ve nettir..

50-slm ekfo bi sorum olacak. ben nette sözlü mülakatta cıkan 50 soru ve cevaplarını buldum. bunlar heryıl gecerli mi yoksa degisiyor mu?

CEVAP:Değişebiliyor.Ama son 2 senedir aynı sanırsam.Onlar etken değil.Önemli olan kendi cevabınızı ve doğallığınızı göstermeniz.

51-illere göre başvuru tarihleri değişiyor mu? hepsi aynı anda mı başlayıp bitiyor?

CEVAP:Başvuru tarihleri her ilde sabittir.

52-bayanlarda 60ve 65 puan alanların pomeme girme olanaklarının düşük olduğunu yazmışlar bu konuda bilgi alabilirmiyim teşekkürler

CEVAP:Bayanlarda 60 ve 65 puan alanların girme şansı yüzde sıfırdır.(tecrübelere ve geçmişe dayanarak)

53-selam ekfo hocam bi sorum daha var.. ben konyada öğrenciydim ikametgahım orda görünüyor şuan ama ben sınava yozgatta girmek istiyorum ikamet yerimi yozgata aldırsam yakın bi zamnda yapıldığı için sorun çıkarmı..

CEVAP:Başvuru zamanına kadar ikametini yeni şehre aldırırsan problem olmaz.işlemlerin orada yapılır.

54-sayın ekfo 3.sorum olacaktı; ben kısa dönem askerim ve 26 eylül teskere tarihim istanbulda askerim, ikametim izmir.. doğal olarak sözlü sanırım ben askerken olacak ve ist.da başvuru yapacağım ama mülakat tarihinde evimde olacağım mülakata izmirde girebilirmiyim? 2.sorum: bu sene kpss den 59.59 aldım geçen sene 62.829 aldım 2009 sonucumla başvurabilirmiyim tabi baraj 60 olursa! ayrıca son sorum ben B.E.S.Y.O mezunuyum 2.yılkdız dalgıcım cimnastik ve badminton antrenörüyüm bu belgelerin faydası olurmu başvuru yada mülakat esnasında nezaman yanımda bullundurmalıyım?şimdiden teşekkürler acil cevaplarsan sevinirim malum çarşı iznindeyim:(

CEVAP:1.Başvuru yaptığın şehirden girersin.2.Geçen sene puanı geçerli olur.Tabi sistem değişmezse.Dalgıç sertifikasının mesleğe girince deniz polisi olmanda etkisi olabilir.Olur demiyorum olabilir.Dİğerleri işe yaramaz.

55-ekfo benim sorum şu ben 06.08.1981 doğumluyum askerliğimi yaptım pomem başvurabilirmiyim bide bu sene baraj ne olur benim puanım 64 teşekkür ederim

CEVAP: Hakkınız bulunmuyor..

56-öncelikle herkeze elinizden geldiği kadar yardım ettiğiniz için teşekkür ederim,bende polis olmak istiyorum boyum vede kilom tutuyor,KPSS puanım vede sporumda fena değil ama DÜZ TABANIM askerlikte sorun olmadı ama polislikte karşıma çıkarmı bilgilendirirseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler.

CEVAP:Düz taban olmak normal şartlarda engeldir,yinede şansınızı deneyin.Kısmet.

57-gogus kafesınde cok net olmamakla bırlıkte guvercın kafeslıgı varmış.solunumda yada organlara herhangı bı zararı yokmuş. sadece ufak bı belırgınlık varmış.pomeme girişte sorun yaratır mı

CEVAP:Sorun olabiliyor.Ankaraya çağrılma olabilir.

58-benim doğum tarihim 11 şubat 1983.sizce yaş sınırına takılırmıyım?

CEVAP:Askerlik yapmadıysan başvuramıyorsun.

59-1- 1. dönem olursa polislik ve askere alınırsam aralıkta kısa dönem olarak polisligin 2. dönemine kaydırma yaptırabiliyorum dilekçe vererek bunu biliyorum. Peki askerlikte uzun dönem çıkarsa bana, polislik hakkımı kaybediyomuyum (15 ay olması durumunda 2 dönem eğitimde bitmiş olacak. ) bunun detayını nerden ögrenebilirim.

2- Tecil ettirirsem hali hazırda gündemde olan polislerin kısa dönem askerlik yapmasına ilişkin yasa tasarısı ne durumda bilginiz nedir.

3- Benim yerimde olsanız siz ne yapardınız tecrübeli birisi olarak size danışmak istedim.

CEVAP: 1.Öğrenmene gerek yok böyle bir durumda hakkın kesin olarak biter.2.Kesinliği yok ama o gündem geldi geçti ,birşey çıkacağını sanmıyorum.Bölümün mühendislik ve öğretmenlik değilse askere gitmen faydalı olur.Kısa dönem çıkar bu bölüm harici genelde.

60-Ekfo selamlar..Ben üniversite diplomamı alamadım çünkü tek derse kalmıştım.Şu anda yaz okuluna devam ediyorum,son sınavım 4 eylül'de ve diplomamı yada gecici belgeyi 1 hafta sonrasına ancak alırım die düşünüom.Ağustos'ta yapılacak olan alımlara katılabiliyor muyum?Yada bu sene başka alım olacak mı?Bu alıma yetişmezsek seneye kadar mı bekleyeceğiz?yani 10.dnm ne zaman 11.dnm nezaman bilgilendiriseniz çok sevinirim.Gerçekten çok önemli benim için..Şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin.

CEVAP:Başvuru esnasında mezuniyet belgesi yada diploma olursa başvurursun.Yoksa hayır.Bu sene başka alım olmaz.

61-Teşkilatta mesleğe göre değerlendirme yapılıyor mu? Aşamaları geçip mesleğe başlamaya hak kazanırsam mesleğimle ilgili bir birime atanmam sözkonusu olur mu?

CEVAP:Mesleklerin etkisi olmuyor bu teşkilatta,olursada nadiren.Açık nerdeyse orda çalıştırılırsınız,tek kural vardır istenilen yerde çalışırsınız..Bitirdiğiniz bölümün etkisi olmaz.Yüzlerce biyolog mezunundan 3-5 i kriminale alınıyor.Yada yüzlerce ingilizce mezunlarından 3-5 i ilgili yerlere alınıyor.Onun dışında ne bitirirsen bitir boş.

62-boludan başvuru yaparsak mülakata nereye gidiyoruz

CEVAP: İSTANBUL

63-Orta kulak iltihabı 'POMEM ADAYI OLAMAZ' şartını taşır mı? Önemli bir problem teşkil eder mi?

CEVAP:Hasta kulakta 40 dB ve daha fazla işitme kaybına neden olan, kolesteatomlu ya da kronik pürülan akıntısı bulunan tek taraflı kronik orta kulak iltihabı.

İşitme kaybı en fazla D-1 kadar olan total perforasyonla birlikte iki taraflı kronik orta kulak iltihapları ve iki taraflı mastoidit.

64-Ekfo arkadaş sana bi sorum var. Bende doğuştan karaciğer yağlanması var bu elenme sebebimidir cevaplarsan çok sevinirim.

CEVAP:Sorun yaşayanların büyük kısmıda karaciğerden dolayı oluyor.Mutlaka sorun yaşarsınız ama elenir misiniz doktorlar bilir.

65-merhaba benım bır sorum olcaktı.mulakata gıderken kıyafetımızın nasıl olması gerekır.sımdıden cvp ıcın tesekkur ederım.

CEVAP:Resmi giyinmenizi tavsiye ederim.Ciddiyetin simgesidir.

66-pomemde tüm sınavları mülakatları geçtik diyelim ve 6 aylık polislik eğitimi alacağız be eğitimi nerede alacağım nasıl belli oluyor bu konuda bilgi almak istiyordum.

CEVAP:Bilgisayar seçimi.

67-manisa salihlide ikamet ediyorum ordan başvurunca mülakata nereye gönderiyolar.

CEVAP: İzmir..

68-istediğimiz sehırden basvurabııyor muyuz

CEVAP: HAYIR..

69-Ekfo hocam merhabalar.. öncelikle bizlere tüm sabrınla sorularımızı yanıtladığın için tşkler Allah razı olsun senden..

Benim sorum herkesten farklı belkide hiç duymamışsındır:))

Şimdi 1.dönemi kazanıp 2.döneme erteleme yapılabiliyor yazılarını okuduğum kadarıyla.. peki 2.dönemi kazanıp 1. dönem nasıl kaydırabiliyoruz sıraya göremi yoksa başka bi şeklimi var..

CEVAP: HAYIR YOK ÖYLE Bİ HAK...

ARKADAŞLAR MANTIKLI OLAN SORULARI TOPLAMAYA ÇALIŞTIM BU SORULARDAN SONRA EKFO HOCAM FORMDA CEVAPLAMAYI BIRAKMIŞ İNŞ İŞİNZE YARAR BİŞEY OLMUŞTUR KOLAY GELSİN İNŞ ÇOK İSTEYEN HERKES KAZANIR...

cemser44
Kapalı
30 Ağustos 2010 06:37

Birde Spor Mülakatındaki Parkur hakkındaki sorularınız için aaşağıdaki linki inceleyiniz..

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/1/238.jpg

BAŞLAMA KOŞUSU: Aday başlangıç noktasından çık komutu ile birlikte jimnastik sırasına kadar koşacaktır.

1.SIÇRAMA( JİMNASTİK SIRASI): aday, 5 kez sağa sola sıçrama hareketi yapacaktır. Sıçrama sırasında boyu yani uzunlamasına oluyor 2,5 metre, yüksekliği 40 cm ve genişliği 20cm olacaktır.

2. MEKİK: Aday, minderin üzerine sırt üstü yatarak, mindere yapışık vaziyette, eller ensede olacak şekilde 5 defa mekik hareketi yapacaktır.

3. ŞINAV:Aday, vücudu dik vaziyette sadece kollarını kırmak suretiyle 5 adet şınav çekecektir.

4. TOP MEKİĞİ: Aday, iki nokta arasında yerde duran sağlık toplarına 3 kez dokunacaktır.

5.DÜZ TAKLA : Top mekiğini tamamlayan aday, yer minderinde öne doğru 2 defa takla atacaktır.

6.DENGE ALETİNDE YÜRÜME: Düz takla hareketini yapan aday, denge aletine çıkarak sonuna kadar yürüyecektir. Denge aletinden düşen aday, kaldı yerden alete çıkarak hareketine devam edebilir. Denge aleti 5 metre uzunluğunda, 70 cm yüksekliğinde ve 10 cm genişliğinde olacaktır.

7. ATLAMA BEYGİRİ: Koşuyu bitiren aday bitiş çizgisinde bulunan atlama beygiri üzerinden atlayacaktır.

Mekik ile ilgili sorular genelde ayakla ilgili ayaklar dizlerden bükülü resimde gördüğünüz şekilde olacak.. genelde mülakata giren çoğu kişi hareketi düzgün göster yeter diyor tabi ekfo hocamında bazı yerlerde belirtiği gibi her kuruldaki insanlar farklı olduğundan hepsi aynı olmuyor bazısıda tam istiyor hareketi...

cemser44
Kapalı
30 Ağustos 2010 19:05

Arkadaşlar özelden msj atmışsınız ama bu soruları ben deil ekfo editörümüz cvpladı ondan dolayı sorduğunuz sorulara cvp veremiyorum burada varsa bakın saygılar..

rweasley
Şef
01 Eylül 2010 17:55

teşekkürler. yararlı bir çalışma olmuş.

cemser44
Kapalı
01 Eylül 2010 18:59

rweasley;

rica ederim hocam umarım işinize yaramıştır tşkler..

gulsah1907
Aday Memur
02 Kasım 2010 10:06

cevaplayan arkadaşında sizinde elinize sağlık

cemser44
Kapalı
03 Kasım 2010 11:53

Yardımcı olduysam ne mutlu bana.. inş yararınıza bişeyler bulmuşsunuzdur saygılar..

cefry
Aday Memur
04 Kasım 2010 23:23

helal olsun teşekkürler kardeşim....

cemser44
Kapalı
26 Temmuz 2011 12:39

gncl..

emretas
Aday Memur
26 Temmuz 2011 21:34

sağlık raporunu bulunduğumuz ilden alabiliyormuyuz? benim bulunduğum ilde mülakat yapılmıyor bu sorun teşkil eder mi??

cemser44
Kapalı
31 Temmuz 2011 00:31

emretas,

sağlık raporu bulunduğunuz ilin devlet hastanesinden alınıyor.. mülakatta eğer bulunduğunuz ilde mülakat yapılmıyorsa size en yakın hangi ilde yapılıyorsa oraya çağrılırsınız.. mesela ben malatyalıyım ve burda mülakat yoktu elazığ ilinde girdim mülakatlara...

honorfb
Aday Memur
01 Kasım 2011 14:34

merhaba bnm sole bı sorum olcak askerlıkte 2 sene kılodan erteleme olduktn sonra curuk almıs bırı daha sonra zyflayıp polıs olma sartlarına uygn bı fızıke gelırse polıs olabılır mı yoksa askerlıktekı curuk raporu polıs olmasına engel olur mu ?? bana bu konuda bılgı verırsenız cok sevınırım..bı arkdsım ıstemdgı halde askerlıkte 2 senede curuk raporu aldı bnmde bıldgım 5 sene erteleme olabılıodu cunku sadce kılo yuznden sımdı zayflasam ve polıs olabılcek fızık olcusune kavussam polıs olabılrmyım dıe bana sordu acaba bu konuda bılgınızı benle paylasırsanız cok sevınrım.. duz mantık dusunnce curuk bırı polıs olamz gıbı gelıo ama bu kısı zayflamıs ve curuk olmasına neden olan durum ortadan kalmıs olck. cvp veren arkdslarım ıcın sımdıden tsk ederım ıyı gunler dılerım..

djberkay
Şube Müdürü
05 Aralık 2011 16:30

hocam muğladan başvuru yaparsam nerde mülakata girerim ve mülakatta kesinlikle boy ölçümü yapılıyormu eminmisiniz?ayrıca diyelim 2012 de 12.pomem alınacak daha önce iki dönem halinde alınıyordu 2012 de tek dönem olduğu halde ben dilekçe versem 1 yıl erteleme yapılır mı?birde 2012 de mart ayında olacak olan başvurulardan yaklaşık ne kadar zaman sonra eğitim başlar?

asi coçuk
Yasaklı
07 Aralık 2011 19:53

Benim sorum şu benim boyum 1.76 kilom 55 erkek olarak uygun mu lütfen bilgi

berutti
Aday Memur
10 Aralık 2011 23:34

Bende şunu sormak istiyorum diyelim ki girdik polisliği hangi ilde görev yapacağımız ve departmanımız neye göre belli oluyor yani narkotikmi trafikmi çevik kuvvetmi terörle mücadelemi yoksa karakolda masa başı mı ?

teşekkürler

asigimasik
Yasaklı
29 Ocak 2012 18:40

arkadaşlar ben bi okulda ücretli sınıf öğretmeniyim.bu sene polisliğe başvurmayı düşünüyorum ama hiç bi bilgim yok martta alım olacağını yazmışsınız.ben polisliğe başvurcam ama öğrencilerimi yarı yolda bırakmak istemiyorum.eğer başvurum kabuledilirse nezaman gitmem gerekiyor? bide kpss puanım 73

erk_gop
Yasaklı
29 Ocak 2012 19:06

asigimasik kardesim,sinif ogretmni olark kpss puanin iyi bence bu atamada gidersin sizden iyi alim oluyor bu atamada

asigimasik
Yasaklı
29 Ocak 2012 19:08

gıdemezsem dıye dusunuyorum ben

erk_gop
Yasaklı
29 Ocak 2012 19:10

mart ayinda aciklamalar yapilacak basvurularin ne zaman yapilacagi iste o zaman aciklanacak herkes mart ayini bekliyor anlayacagin basvuru tarihleri belli degil.

asigimasik
Yasaklı
29 Ocak 2012 19:15

tahmınen ne zaman olur acaba? her sene aynı olmuyomu

erk_gop
Yasaklı
29 Ocak 2012 20:27

benim tahminim basvurularin mart-haziran arasi olacagi yonunde.

Toplam 261 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi