Editörler : Pangaea
27 Mayıs 2022 14:39

Aday Memur İstifa Süreci

Şu anda aday memur olarak üniversitede kadrolu memurum. Sözleşmeli olarak aynı unvanda başka kuruma atamam gerçekleştiğinden dolayı üniversiteden istifa edip sözleşmeli atandığım kuruma geçmek istiyorum. Üniversite gitmeme engel olmak için istifamı onaylamıyor, üniversitenin istifamı onaylamama veya istifamı reddetme hakkı var mı? Onaylama veya onaylamama sürecini ne kadar uzatabilir? Bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim? Bu durumu daha önce yaşayan veya bu durum hakkında bilgisi olup yardımcı olabilecek var mı?

muratmutluer14
Kapalı
27 Mayıs 2022 16:18

hocam kadro bırakılır mı ya :)

Spriinterr
Aday Memur
27 Mayıs 2022 16:22

hocam ben de kadroyu bırakmam istemem ancak ailevi nedenlerden dolayı geçiş yapmam gerekiyor

muratmutluer14, 2 yıl önce

hocam kadro bırakılır mı ya :)

muratmutluer14
Kapalı
27 Mayıs 2022 17:01

anladım hocam orası başka tabi hayırlısı olsun

BeardTurco
Kapalı
27 Mayıs 2022 17:09

Evet bırakmama yetkisi var. Öyle kafana göre bırakıp gidemezsin onaylaması lazım gitmesi için.
27 Mayıs 2022 17:20

1 ay içinde onaylamazlarsa otomatik olarak onaylanıyor diye biliyorum

Spriinterr
Aday Memur
28 Mayıs 2022 22:41

Aksini yapmalarını için hukuksal bir dayanakları var mı hocam
nasilolacakbuisler, 2 yıl önce
1 ay içinde onaylamazlarsa otomatik olarak onaylanıyor diye biliyorum

Spriinterr
Aday Memur
29 Mayıs 2022 16:35

Bırakmama yetkisinin hukuki dayanağı var mı hocam
BeardTurco, 2 yıl önce
Evet bırakmama yetkisi var. Öyle kafana göre bırakıp gidemezsin onaylaması lazım gitmesi için.

BeardTurco
Kapalı
29 Mayıs 2022 16:49

657 devlet memurları kanunun madde 94/4212-1 Çekilmek isteyen memur yerine atanan kimsenin gelmesine veya çekilme isteğinin kabulüne kadar görevine devam eder.
Spriinterr, 2 yıl önce
Bırakmama yetkisinin hukuki dayanağı var mı hocam

Spriinterr
Aday Memur
29 Mayıs 2022 17:03

Çekilmek isteyen memur yerine atanan kimsenin gelmesine veya çekilme isteğinin kabulüne kadar görevine devam eder. Yerine atanan kimse bir aya kadar gelmediği veya yerine bir vekil atanmadığı takdirde, üstüne haber vererek görevini bırakabilir.
BeardTurco, 2 yıl önce
657 devlet memurları kanunun madde 94/4212-1 Çekilmek isteyen memur yerine atanan kimsenin gelmesine veya çekilme isteğinin kabulüne kadar görevine devam eder.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
29 Mayıs 2022 17:36

Kabul edilmezse ya da yerine kimse gelmezse sonsuza kadar görevde mi kalır. Eksik olan kısmını üst yorumdaki arkadaş yazmış ben yeniden yazmayayım.
BeardTurco, 2 yıl önce

risusky
Kapalı
29 Mayıs 2022 21:53

Bu üniversiteler gerçekten sorunlu.Rektörlerin elinde oyuncak olmuşlar. Kurumsallık hiç gelişmemiş

muhammedcann
Kapalı
30 Mayıs 2022 16:54

Ben de ünide sözleşmeliyim kadrolu bir kuruma atandım. sözleşmelide direk istifa oluyor

muhammedcann
Kapalı
30 Mayıs 2022 16:55

Kadroludan diğer yere geçmek için muvaffakatnameyi imzalamaları lazım ya da birini bulman lazım

Spriinterr
Aday Memur
30 Mayıs 2022 17:00

Muvafakatname kadroludan kadroluya geçerken gerekiyor diye biliyorum. Benim durumun kadroludan sözleşmeliye hocam
muhammedcann, 2 yıl önce

Kadroludan diğer yere geçmek için muvaffakatnameyi imzalamaları lazım ya da birini bulman lazım

papercut83
Aday Memur
02 Haziran 2022 16:27

657 sayılı DMK tabi memurlar istifa etmek suretiyle 4/B sözleşmeli statüye geçebilmektedirler.

Açıklama bu şekilde. Bir yaptırımla karşılaşmazsınız çünkü kadroludan kadroluya geçmiyorsunuz. İstifa ederek sözleşmeliye geçebilirsiniz.

Yasemince yasemin
Aday Memur
02 Haziran 2022 17:19

İzin vermiyorsa dava aç kesin kazanılır zaten. Kendi keyfine göre hiçbir kurum davranamaz

Maliyeci63
Aday Memur
20 Eylül 2022 16:51

Ne yaptınız hocam geçtiniz mi ?

kralkel44
Aday Memur
21 Eylül 2022 09:38

hocam istifa edersiniz geçemezsiniz kurumun izni ile geçmeniz gerek kurum izin vermiyorsa danıştaya dava açarsınız genelde kazanılıyor diye biliyorum 1 yıl somra falan geçersiniz diğer kuruma

Maliyeci63
Aday Memur
21 Eylül 2022 10:40

Kadroludan kadroluya dememiş ki kadroludan sözleşmeliye demiş. Öyle olunca bekleme süresi yok diye biliyorum. İstifası kabul edildiği an sözleşmeye imza atıp başlayabilir.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi