Editörler : E.Kayı Han

29 Mart 2019 08:27

YD kararına itiraz ne kadar sürede sonuçlanır?

yurutmeyi durdurma kararina yapilan itiraz ne kadar surede sonuclanir acaba bide nihai karar ne zaman cikar

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
29 Mart 2019 08:37

7. Yürütmenin durdurulması istemleri hakkında verilen kararlar; Danıştay dava dairele-rince verilmişse konusuna göre İdari veya Vergi Dava Daireleri Kurullarına, bölge idare mahkemesi kararlarına karşı en yakın bölge idare mahkemesine, idare ve vergi mahkeme-leri ile tek hakim tarafından verilen kararlara karşı bölge idare mahkemesine (?)(2) kararın tebliğini izleyen günden itibaren yedi gün içinde bir defaya mahsus olmak üzere itiraz edilebilir. İtiraz edilen merciler, dosyanın kendisine gelişinden itibaren yedi gün içinde karar vermek zorundadır. İtiraz üzerine verilen kararlar kesindir.

İYUK 27/7

ibrahim3838
Kapalı
29 Mart 2019 10:28

tesekkurler idare mahkemesiydi BİM e gitmisler itiraz icin saolun
ÇOTANAK, 5 yıl önce

7. Yürütmenin durdurulması istemleri hakkında verilen kararlar; Danıştay dava dairele-rince verilmişse konusuna göre İdari veya Vergi Dava Daireleri Kurullarına, bölge idare mahkemesi kararlarına karşı en yakın bölge idare mahkemesine, idare ve vergi mahkeme-leri ile tek hakim tarafından verilen kararlara karşı bölge idare mahkemesine (?)(2) kararın tebliğini izleyen günden itibaren yedi gün içinde bir defaya mahsus olmak üzere itiraz edilebilir. İtiraz edilen merciler, dosyanın kendisine gelişinden itibaren yedi gün içinde karar vermek zorundadır. İtiraz üzerine verilen kararlar kesindir.

İYUK 27/7

ibrahim3838
Kapalı
30 Mart 2019 17:40

7 gun dedinde kardesm 3-4ay surer diyen var itirazi karara baglamasi emin misin acaba
ÇOTANAK, 5 yıl önce

İYUK 27/7

kavvas33
Şef
08 Ocak 2020 11:16

YD itiraza bölge idare mahkemesi 7 gün içinde karar verir. Ancak kararın yazılması bir miktar daha zaman alabilir.

ibrahim3838, 5 yıl önce
7 gun dedinde kardesm 3-4ay surer diyen var itirazi karara baglamasi emin misin acaba

Ahmoahmet
Aday Memur
08 Ocak 2020 21:07

Benim 3 hafta oldu hala bir ses yok

kavvas33, 4 yıl önce

YD itiraza bölge idare mahkemesi 7 gün içinde karar verir. Ancak kararın yazılması bir miktar daha zaman alabilir.

leble
Aday Memur
08 Ocak 2020 21:26

yd kararına bim genelde aynı kararı verir.Bu bir iki ay bulur yazma teblig ama önemli olan esas hakkındaki karar ki orda bim verilen karar lehde ise bozuyor yd kararını genelde bozmuyor.

Ahmoahmet
Aday Memur
08 Ocak 2020 22:04

Ben yd aldim 2 gün sonra bir ay oluyor hala cagirmadilar. Galiba cagirmayacaklarda

leble, 4 yıl önce
yd kararına bim genelde aynı kararı verir.Bu bir iki ay bulur yazma teblig ama önemli olan esas hakkındaki karar ki orda bim verilen karar lehde ise bozuyor yd kararını genelde bozmuyor.

Ahmoahmet
Aday Memur
10 Ocak 2020 22:42

Arkadaşlar ben ydyi kazanmıstım bugun aradilar pazartesi sali baslarsın dediler. Darısı hepinizin başına inşallah.

Ahmoahmet
Aday Memur
13 Ocak 2020 13:08

Arkadaşlar beni cagirdilar suan evraklari topluyorum. Allah herkesin yardimcisi olsun. Insallah en kısa zamanda baslarsınız

tuğbafb
Aday Memur
13 Ocak 2020 13:49

Ama kararınız netleşti mi? Mahkeme süreci devam edecek mi?

Ahmoahmet
Aday Memur
13 Ocak 2020 18:20

Mahkeme devam ediyor bir sorun cikmaz

tuğbafb, 4 yıl önce

Ama kararınız netleşti mi? Mahkeme süreci devam edecek mi?

tuğbafb
Aday Memur
13 Ocak 2020 19:21

İnşallah hepimiz için güzel sonuçlanır🙏🙏

Ahmoahmet
Aday Memur
14 Ocak 2020 18:58

Sgk girisim oldu sabah başlıyorum hayirlisiyla darisi hepinizin basına insallah

kavvas33
Şef
16 Ocak 2020 16:40

YD itiraza bölge idare 7 gün içinde karar vermek zorunda. Ancak yerel mahkeme dosyayı geç gönderebiliyor.

Ayrıca Bölge idare mahkemesi karar verdikten sonra kararın yazılması zaman alabiliyor. Bu tamamen hakimin ve mahkemenin çalışma hızına bağlı.

kavvas33, 4 yıl önce

mubas
Daire Başkanı
10 Mart 2020 22:14

Saygıdeğer Arkadaşlar Selamünaleyküm. Hukuksuz tayinim YD kararı verilerek İdare Mahkemesinden döndü. 20 gün oldu tık yok. Ayrıca kurum YD kararına itiraz etmiş.

1- Kurumun YD kararına itirazı, İlgili kuruma YD kararının uygulanmasını geciktirme gibi bi hak veriyor mu? Ki kanunda 30 gün azami süre yazıyor.. Kanuna göre geciktirmek bile kusur... Fakat atladığım bi husus var mı meraktayım.

2- Daha önce de açtığım bi davayı söke söke kazandım. Fakat adamlar kurum amiri mi, mafya babası mı belli değil. YD kararını 2,5 ay sonra "lütfen" uygulamışlardı... Şimdi ki YD kararının süresi de geçmek üzere. Ben de geçirmelerini bekliyorum zaten. Psikiyatri hastası birisi olarak;

a- Hem İdari yargıda kurum aleyhine,

b- Hemi de adli yargıda, "YD kararını uygulamayıp, kurumu babaysının çiftiği" gibi yöneten arkadaşların kendilerine tazminat davası açacağım.

YARGI KARARININ UYGULANMAMASI YA DA GEÇ UYGULANMASI HAKKINDA TAZMİNAT DAVASI AÇAN, VEYA ELİNDE BU KONUDA ÖRNEK KARAR OLAN, YA DA BU KONULARDA BİLGİ TECRÜBESİ SABİT ARKADAŞLARDAN FİKREN YARDIMLARINI ESİRGEMEMELERİNİ İSTİRHAM EDİYORUM. SELAMETLE :))

asi_sevecen06
Aday Memur
10 Mart 2020 22:23

Arkadaşlar merhaba 667 bakan onayı ihraç gerekçe tutuklanmam.15 ay cezaevi sonrası savcı talebi ile C bendi beraat.idare mahkemesi göreve iade,1 yol sonra istinaf karar bozma.Ceza mahkemesi irtibat iltisak yoktur kararı istinaf vardır kararı hiçbir kriter kıraker yok Danıştaya geçen ay itiraz ettim YD Li geçen haftatetkik hakime verilmiş.Soru1 ne zamana kadar karar verilir.Soru2 ilk mahkemeyi kazanmam boşamı gitti.mahkeme bu konuda ne karar verir

ibrahim3838
Kapalı
10 Mart 2020 22:33

1 yıl olmuş konuyu açalı hala mahkeme sonuçlanmadı hak kaybına uğramam inşallah

asi_sevecen06
Aday Memur
10 Mart 2020 22:41

Ben ocakta Danıştaya gittim geçen hafta incelenmeye başlamış dosyam

Mekmeke
Genel Müdür
11 Mart 2020 09:06

arkadaşlar bu yd ler ne ile alalı acaba feto ise bana da yardımcı olur musunuz idari mahkeler konuya nasıl bakıyor

doganipek21
Memur
11 Mart 2020 17:13

Ben yd itiraz davam 10 ocakta açıldı hala uyapa bir şey düşmedi. 2 ayı geçti
Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi