Editörler : E.Kayı Han

Betül.bilişim
Aday Memur
27 Mayıs 2019 10:02

İşte aradığım cevap. Teşekkürler :)

Çaşnigir, 5 yıl önce
Arkadaşlar kendimden örnek veriyim ben mühendislik mezunuyum. Formasyon aldım ve şuanki sözleşmeli öğretmen alımları için tercih yaptım . Eğer öğretmen olarak atanırsam istediğim her an p3 puanımı kullanarak mühendislik alımlarına katılabilir ve atamam gerçekleşebilir. İstifa edip beklemem gerekmiyor. Atamam olduğu an sözleşmeli öğretmenliği feshedebilirim . Çünkü mühendislik diplomam var. Bunun için çok araştırma yaptım meb, öğretmen atama şubesi, devlet personel den gelen cevaplar bu yöndeydi. Ama şu olamaz öğretmen olarak atandım diyelim. Öğrenci işlerinde memur olmak istiyorum düz memuriyet alımlarına tercih yapabilmem için istifa edip 1 yıl beklemem gerekiyor. Çünkü bu diplomayla kazanılmış bir ünvan değil. Aynı şekilde öğretmenlikten istifa edersem tekrar öğretmen olabilmem için 1 yıl bekleyip tekrar öğretmen alımlarına katılmam gerekiyor.

Brusk76
Aday Memur
30 Mayıs 2019 00:14

öğretmenlik mezunu ama büro personel ise aynı şey geçerli mi
midlake, 6 yıl önce

Sınav değil de kendi ünvanınızla ilglil yapılan alımları takip edeceksiniz. Örneğin inş. muhendisliği mezunusunuz. 4b li Büro personeli olarak çalışıyorsunuz. İnşaat mühendisi ünvanı ile alım yapan her kurumun sözleşmeli alımına başvurabililrsiniz.

Enes Acartürk
Aday Memur
30 Mayıs 2019 01:01

Bir sorum olacak arkadaşlar ben şu anda infaz koruma memuru olarak görev yapmaktayım ama hemşirelik diplomam var geçişim olabiliyor mu ? Oluyorsa nasıl oluyor ?

figo102009
Daire Başkanı
30 Mayıs 2019 09:21

Olur. Hemşireliği kazanınca geçiş yapacaksınız.

Enes Acartürk, 5 yıl önce
Bir sorum olacak arkadaşlar ben şu anda infaz koruma memuru olarak görev yapmaktayım ama hemşirelik diplomam var geçişim olabiliyor mu ? Oluyorsa nasıl oluyor ?

Secaat
Memur
30 Mayıs 2019 10:27

Sdi arkadaslar ben zabit katibimiyim sozlesmeli bide kalorifercilik belgem var. Adalet bakanliginin kaloriferci alimi oluyo basvuru yapsam kazansam istifa edip gecebilirmiyim

Kafkaskartalı571
Aday Memur
30 Mayıs 2019 10:45

Hocam merhaba. Zabıt katibiyim ancak Bilgi ve belge yönetimi mezunuyum yani kütüphaneciyim. Sözleşmemi feshedip, Sözleşmeli alımda Kütüphanecilik kadrosuna geçiş yapabilir miyim

beraates
Aday Memur
07 Haziran 2019 17:03

Merhabalar ben şuan diyanette 4b sözleşmeli müezzin olarak çalışıyorum. Msb den Vhki memurluğunu kazandım.(adalet mezunuyum sadece adalet mezunlarından alınıyordu) Bir yıl beklememe gerek kalmadan vhki olarak başlayabilir miyim? Bu unvan değişikliğine girer mi?

Abcdefghjkl
Aday Memur
09 Haziran 2019 00:58

Msb nin en son ki alımı bildiğim kadarıyla kadroluydu, o yüzden geçmenizde bi sıkıntı olmaz. Sözleşmeliden sözleşmeliye geçişlerde oluyor 1 yıl bekleme şartı
beraates, 5 yıl önce
Merhabalar ben şuan diyanette 4b sözleşmeli müezzin olarak çalışıyorum. Msb den Vhki memurluğunu kazandım.(adalet mezunuyum sadece adalet mezunlarından alınıyordu) Bir yıl beklememe gerek kalmadan vhki olarak başlayabilir miyim? Bu unvan değişikliğine girer mi?

ratatouillee
Kapalı
09 Haziran 2019 02:09

sen nasıl kazandın hayret ettim bide adalet mezunusun daha mevzuatı bilmiyorsun senin gibi cahil torpille alınanlar yüzünden benim gibi liyakatlı insanlar hep mevzuat sınırlamalarına maruz kalıyor

beraates, 5 yıl önce

ebe(4/b)54
Aday Memur
10 Haziran 2019 01:29

Ortaöğretim ebelik ten 4b li 3 yıldır çalışıyorum önlisans laboratuvardan da mezunum, şayet bir gün atanmam için gereken puanı almayı başarabilirsem(:D) laboratuvardan direkt atanabilirim 1 yıl beklemek zorunda değilim, ünvan değişikliği diye bahsettiği şey o. Yoksa halihazırda 4b sözleşmeli ebeyken kadrolularda olduğu gibi bir sınava girip laboratuvara geçiş yapamıyorum.. adaletsizlik :(

beraates
Aday Memur
17 Haziran 2019 13:50

Kardeş dediklerine dikkat et bilip bilmeden atıp tutma. Başkasının hakkına girerek binlerce tl kazanmaktansa gider aç kalırım yine de başkasının hakkını yemem. Yapmadığım bir şeyi bana isnat ettiğin için seni allaha havale ediyorum hakkım haram olsun.
ratatouillee, 5 yıl önce

sen nasıl kazandın hayret ettim bide adalet mezunusun daha mevzuatı bilmiyorsun senin gibi cahil torpille alınanlar yüzünden benim gibi liyakatlı insanlar hep mevzuat sınırlamalarına maruz kalıyor

beraates
Aday Memur
17 Haziran 2019 13:52

Hocam sözleşmeliymiş ama kendi diplomam ile kazandığım bir iş olduğu için unvan değişikliği olmaz mı? Yani başvurduğum bölüm sadece adalet diplomasıyla alım yapıyordu.
Abcdefghjkl, 5 yıl önce
Msb nin en son ki alımı bildiğim kadarıyla kadroluydu, o yüzden geçmenizde bi sıkıntı olmaz. Sözleşmeliden sözleşmeliye geçişlerde oluyor 1 yıl bekleme şartı
04 Temmuz 2019 00:52

Ben 2018 kpss puanımla sözleşmeli infaz koruma memuru olsam görevdeyken aynı puanımla hemşirelik için tercih yapıp hemşire olabilir miyim?

figo102009, 5 yıl önce

Olur. Hemşireliği kazanınca geçiş yapacaksınız.

figo102009
Daire Başkanı
04 Temmuz 2019 13:51

Evet olursunuz.

Bozaslann, 5 yıl önce

Ben 2018 kpss puanımla sözleşmeli infaz koruma memuru olsam görevdeyken aynı puanımla hemşirelik için tercih yapıp hemşire olabilir miyim?

06 Temmuz 2019 17:32

çok teşekkür ederim. peki bu geçiş nasıl yapılıyo, normal istifa verip hemşirelik için atandığımız hastaneye mi başvuruyoruz
figo102009, 5 yıl önce

Evet olursunuz.

hibizm
Aday Memur
06 Temmuz 2019 18:24

Sözleşmeli Lisans mezunu memurlar GYS sınavına girebilir mi? Mesela kurum öğretmenliği vs?

figo102009
Daire Başkanı
07 Temmuz 2019 03:56

Hemşireliği "kazandığınız zaman" kurumunuzda komisyona kazandığınızı ve bu bağlamda sözleşmenizi fesh edip diğer yere başlayacağınızı belirtiyorsunuz. Zaten komisyon sizi yönlendirecektir.

Bozaslann, 5 yıl önce
çok teşekkür ederim. peki bu geçiş nasıl yapılıyo, normal istifa verip hemşirelik için atandığımız hastaneye mi başvuruyoruz

Makhaon
Aday Memur
07 Temmuz 2019 16:22

İyi forumlar, bu öğrenim ile kazanılan ünvana şu durum dahil mi, bilgisi olan var mı?

Ben lise bilişim teknolojileri çıkışlıyım, 4B li zabıt katibiyim. Adalet Bakanlığı'nın Teknisyenlik ilanına başvuru yapıp kazanarak geçiş yapabilir miyim?

mutlu123
Aday Memur
25 Aralık 2019 18:39

görevdeki sözleşmeli infaz koruma memuru, mübaşir veya katipliği kazanıp geçebilir mi?

25 Aralık 2019 22:03

Arkadaşlar merhaba şu anda sözleşmeli mübaşir olarak görev yapmaktayım,başka kurumun açmış olduğu sözleşmeli teknisyenlik alımına başvuru yapıp geçme şansım varmıdır?yardımcı olursanız sevinirim...

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi