Editörler : supporters.

yurducan
Aday Memur
21 Aralık 2018 13:19

Arkadaşlar Allah kolaylık versin. Bize de maliye alan kitapları lazım. Elinde fazla olan varsa ve paylaşmak isterse çok sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum mümkünse

de_ja_wu
Memur
31 Aralık 2018 14:14

+imkansız değil bilhakis eve güzel bir çalışma izlendiğindiğinde dershanenin vakit kaybı olduğunu bile düşüneceksiniz. şöyle anlatayım ben 2007 vergi müfettişliği sınavını kazandım tabi o yılllar ismi vergi denetmenliği idi 2005 yılında bir işte çalışıyordum fazla vaktim yoktu iktisat için dershaneye gittim evde çalışmadım pek ve kpss de 14 iktisat neti yaptım 2006 yılında ise dershane benim için vakit kaybı dedim ve evde düzenli çalıştım ve 40 iksattan 34 net çıkarttım bu kişinin kendisine bağlı olan birşey inanınki evde istikrarlı bir çalışma en kral dershaneden kat kat yarar sağlar size yeterki kendinize güvenin. görevimin 2. senesinde beyin amekiyatı geçirdim şu an engelli kadrpsunda memurum A kasdro memurluk yoğundu yorucuydu ama ne yalan söyleyim o günler burnumda tütüyor güzel çalışma ortamı kariyerli bir gelecek. inanıyorumki çok emek veriyorsunuz ama inanarak kendinize güvenerek çalışın muhakkak emeğinizin karşılığını alıyorsunuzz Allah kimsenin emeğini zi,yan etmez ha bugün ha yarın muhakkak karşılığını alırsınız. beklenen gün gelecekse çek,len ç,le kutsaldır hepinizeiyi çalışmalar Allah yardımcınız olsun

here15, 5 yıl önce
İmkansız gibi bişey evde hazırlanıp kazanmak bilgin olsun. Dershaneye gitmelisin.

cryssania
Aday Memur
02 Ocak 2019 10:47

Merhaba,

Aslında kendim başlık açacaktım ama hazır bir başlık varken buraya yazayım dedim.. Gerçi sanırım yıllar geçtikçe eski aktifliğini yitirmiş forum sayfaları ama yine de yazmak istedim.

Ben de açıkçası çalışacak birilerini arıyorum. Çevremde alana hazırlanan kimse yok. Daha önce teşebbüslerim oldu ama işte çalışırken alana hazırlanamadım tabii ki. Dershaneye de gittim ama açıkçası bana pek faydası olmadı. Hem ders anlatım sistemleri bana uymadı(örneğin mikro 3 haftada anlatıldı bitti, sonra hocayı bul bulabilirsen) hem de hafta sonu dershane ile geçtiği için ekstradan çalışacak zaman yaratamadım.

Ben de şimdi video izlemeye başladım. Gerçi izlemek uzun sürüyor ve kuvvetle muhtemel konuları da yetiştiremeyeceğim ama yine de bu sene gittiği yere kadar çalışmak istiyorum. Benim gibi hem işte çalışan hem de ders çalışmak isteyen birisi varsa konuşabiliriz. İstanbul'da yaşıyorum, zaman zaman oturup ders de çalışabiliriz hatta. Belki böylelikle aklımıza takılan sorular olursa, en azından daha kolay çözebilme ihtimalimiz olur.

Machiavel
Aday Memur
02 Ocak 2019 15:46

ankarada olanlar varsa beraber çalışabiliriz.

sezgin91
Aday Memur
05 Ocak 2019 00:22

dershaneye sakın gidemiyorum diye üzülme, dershaneye giden biriyim ve micro iktisat dersini 2 ay gibi bir sürede hoca anlatıp bitiriyor, önemli başlıkları ve işene yarıyacak yerleri tabiki anlatıyor özet şeklinde diyebiliriz, yapman gereken o gün dershanede işlenen konuları evde iyice öğrenip ezberlemek, sonra kendi başınasın, diğer dersler içinde aynı şey geçerli, ders programı var ve bir ders maksimum 2 bucuk ayda bitiriliyor, yoğun bir ders programı var dershanelerin kpss a da çok fazla konu var, sınava kadar maliye iktisat vs ne varsa görüp bitiriliyor, evde bilgisayardan çalışmak çok daha iyi emin ol, üniversiteden yeni mezun olduktan sonraki ilk yıl gitmen en iyisi, bilgileri pekiştirmek için insanın aklı dahada açık oluyor, mezun oluktan sonra birkaç yıl geçmişse zor olacaktır, dershane vakit kaybı ve para tuzağı demek yanlış olur, bir yıl gidiyorsun oraya bir disiplini oluyor en azından,ama kaybettiğin birşey yok

iktisatcı2015
Aday Memur
07 Ocak 2019 16:15

Merhaba, aynı motivasyon sorunlarını yaşıyorum. yaşadığım yerde dershane olmadığı için evden çalışmak zorundayım. Bankacılığı kpss ye hazırlanmak adına bıraktım ancak suan hazırlanacak motivasyon bulamıyorum.

Tüm bunların yanı sıra kpss de atanmak için ne yapmalıyım tam anlayamadım. İktisat mezunuyum ve gelir uzmanlığı hedefliyorum. Tüm alan derslerinin sınavlarına girmeli miyim? İktisattan kaç net diğerlerinden kaç net yapmalıyım. GK-GY dersleri ne kadar etkiliyor onlara ağırlık vermeli miyim bilmiyorum. Bu konuda bana biraz açıklama yapabilecek arkadaş varsa çok sevinirim.

Şimdiye dek sadece 1 kpss gk-gy kitabı ve iktisat konu anşatım soru bankası seti aldım, yavaştan çalışmaya başlayacağım ancak hangi konuya ağırlık vermem gerektiğini bilemiyorum. aydınlatırsanız sevinirim.

Vinoas
Aday Memur
11 Ocak 2019 21:00

Sakarya'da aynı durumu yaşıyan varsa beraber çalışabiliriz

barbarossa35
Aday Memur
11 Ocak 2019 23:27

Kpss alan için WhatsApp grubumuz bulunmaktadır. Özelden numara atarsanız gruba dahil ederim

onurdogu
Aday Memur
11 Ocak 2019 23:53

bende hem işte çalışıyorum hem a grubu hazırlanmaya çalışıyorum fikir alışverişi yapabiliriz
cryssania, 5 yıl önce

Merhaba,

Aslında kendim başlık açacaktım ama hazır bir başlık varken buraya yazayım dedim.. Gerçi sanırım yıllar geçtikçe eski aktifliğini yitirmiş forum sayfaları ama yine de yazmak istedim.

Ben de açıkçası çalışacak birilerini arıyorum. Çevremde alana hazırlanan kimse yok. Daha önce teşebbüslerim oldu ama işte çalışırken alana hazırlanamadım tabii ki. Dershaneye de gittim ama açıkçası bana pek faydası olmadı. Hem ders anlatım sistemleri bana uymadı(örneğin mikro 3 haftada anlatıldı bitti, sonra hocayı bul bulabilirsen) hem de hafta sonu dershane ile geçtiği için ekstradan çalışacak zaman yaratamadım.

Ben de şimdi video izlemeye başladım. Gerçi izlemek uzun sürüyor ve kuvvetle muhtemel konuları da yetiştiremeyeceğim ama yine de bu sene gittiği yere kadar çalışmak istiyorum. Benim gibi hem işte çalışan hem de ders çalışmak isteyen birisi varsa konuşabiliriz. İstanbul'da yaşıyorum, zaman zaman oturup ders de çalışabiliriz hatta. Belki böylelikle aklımıza takılan sorular olursa, en azından daha kolay çözebilme ihtimalimiz olur.

barbarossa35
Aday Memur
12 Ocak 2019 17:11

+

çakırcalı64
Aday Memur
28 Şubat 2019 14:16

Arkadaşlar izmir den çabalayan var mı?

poyrazkaman1
Kapalı
01 Mart 2019 09:55

31 yaşında olup da bu sınava hazırlanan var mıdır acaba? çok geç kaldığımın farkındayım ,

Sizce bu sevdadan vaz mı geçmeliyim. Geçen seneki p48 puanım 68,5 bu sene 77-78 alıp guy

olma hayalim var , bu yaştan sonra başarabilir miyim? Motivasyon sıfır , Başarı hikayesi olan var mı aranızda veya duyumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler..

aysen_86
Aday Memur
02 Mart 2019 00:06

33 yasima yeni girdim anneyim 2. 5 yasinda aktif bi oglum var firsat bulamiyorum zaman cok cok cok daraldi ama mecburum denicem yani hicbisey icin gec degil
poyrazkaman1, 5 yıl önce

31 yaşında olup da bu sınava hazırlanan var mıdır acaba? çok geç kaldığımın farkındayım ,

Sizce bu sevdadan vaz mı geçmeliyim. Geçen seneki p48 puanım 68,5 bu sene 77-78 alıp guy

olma hayalim var , bu yaştan sonra başarabilir miyim? Motivasyon sıfır , Başarı hikayesi olan var mı aranızda veya duyumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler..

aysen_86
Aday Memur
02 Mart 2019 00:09

gecmis olsun rabbim yardimciniz olsun insallah bizde basardik oldu vazgecmeyin diye ogutler verebiliriz bi dahaki seneye:)
de_ja_wu, 5 yıl önce

+imkansız değil bilhakis eve güzel bir çalışma izlendiğindiğinde dershanenin vakit kaybı olduğunu bile düşüneceksiniz. şöyle anlatayım ben 2007 vergi müfettişliği sınavını kazandım tabi o yılllar ismi vergi denetmenliği idi 2005 yılında bir işte çalışıyordum fazla vaktim yoktu iktisat için dershaneye gittim evde çalışmadım pek ve kpss de 14 iktisat neti yaptım 2006 yılında ise dershane benim için vakit kaybı dedim ve evde düzenli çalıştım ve 40 iksattan 34 net çıkarttım bu kişinin kendisine bağlı olan birşey inanınki evde istikrarlı bir çalışma en kral dershaneden kat kat yarar sağlar size yeterki kendinize güvenin. görevimin 2. senesinde beyin amekiyatı geçirdim şu an engelli kadrpsunda memurum A kasdro memurluk yoğundu yorucuydu ama ne yalan söyleyim o günler burnumda tütüyor güzel çalışma ortamı kariyerli bir gelecek. inanıyorumki çok emek veriyorsunuz ama inanarak kendinize güvenerek çalışın muhakkak emeğinizin karşılığını alıyorsunuzz Allah kimsenin emeğini zi,yan etmez ha bugün ha yarın muhakkak karşılığını alırsınız. beklenen gün gelecekse çek,len ç,le kutsaldır hepinizeiyi çalışmalar Allah yardımcınız olsun

çakırcalı64
Aday Memur
02 Mart 2019 12:14

Bende 32 yaşımdayım 2018 e girdim puanı kullanmadım henüz 2019 a hazırlanıyorum bilmiyorum başarabilecek miyiz ama azimle çalışmaya devam ediyorum

de_ja_wu
Memur
04 Mart 2019 15:42

teşekkür ederim. inşallah Rabbim emeklerinizin kasrşılığını versin iyi çalışmalar

aysen_86, 5 yıl önce
gecmis olsun rabbim yardimciniz olsun insallah bizde basardik oldu vazgecmeyin diye ogutler verebiliriz bi dahaki seneye:)

barbarossa35
Aday Memur
01 Ekim 2019 09:03

geçen sene ailevi sebeplerden dolayı alana çalışmayı kesmek durumunda kaldım 30 yaşındayım bende hiçbir şey için geç değil,

poyrazkaman1, 5 yıl önce

Poison-İvy
Aday Memur
01 Ekim 2019 13:25

kaynak önerisinde bulunun lütfen ben de evde hazırlanacağım ilk defa

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi