Editörler : "eskiyara"Pangaea

Ms.No name
Aday Memur
23 Mayıs 2020 23:41

Meslek lisesinde öğretmen olarak görev yapmaktayım.Uzaktan eğitim süreci başladığında ailemi ziyaret amacıyla görev yerimden ayrılarak istanbul 'a gittim. Sonrasinda seyahat kısıtlaması geldiği için görev yerime donemedim. E devlet üzerinden yaptigim Özel izin basvurum reddedildi. Okul mudurum arayarak soruşturma başlatacağını ve ek ders ödememin yapılmayacağını söyledi . Durumumu izah eden dilekcemi okula gönderdim .sonrasında ek ders ödemem yapılmadı ancak soruşturma baslatilmadigi da bana söylendi . Hakkımda verilmiş bir karar yokken ücret kesintisi ile cezalandırılmam uygun mu ? Bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Ms.No name
Aday Memur
23 Mayıs 2020 23:48

Meslek lisesinde öğretmen olarak görev yapmaktayım.Uzaktan eğitim süreci başladığında ailemi ziyaret amacıyla görev yerimden ayrılarak istanbul 'a gittim. Sonrasinda seyahat kısıtlaması geldiği için görev yerime donemedim. E devlet üzerinden yaptigim Özel izin basvurum reddedildi. Okul mudurum arayarak soruşturma başlatacağını ve ek ders ödememin yapılmayacağını söyledi . Durumumu izah eden dilekcemi okula gönderdim .sonrasında ek ders ödemem yapılmadı ancak soruşturma baslatilmadigi da bana söylendi . Su anki durumum hakkında bilgi almak istiyorum. Hakkımda verilmiş bir karar yokken ücret kesintisi ile cezalandırılmam uygun mu ?

castis
Şef
24 Mayıs 2020 00:08

Hocam ek derslerin ödenebilmesi için görev yaptığın şehirde olman gerekiyor şeklinde bir yazı okumuştum ama resmiyetini bilemiyorum. Öyle ise ek ders yatmamasi için bir karara gerek yok. Bizim idare il dışında olan varsa bildirsin dedi sadece ek dersleri yapmadan önce. Yalnız sorusturma falan açılmadı kimseye. Lafı da gecmedi. Gidenler vardı ben biliyorum. Sizi durup dururken strese sokmuş.

Ms.No name
Aday Memur
24 Mayıs 2020 00:15

Hem de çok fazla stres . teşekkür ederim cevap için.

24 Mayıs 2020 10:13

Hocam ek ders kesme kararı doğru. Şimdi sizin yapacağınız şey okullar açıldığında müdür ek dersi hak ediyor mu onu gözlemlemek.

Ms.No name
Aday Memur
24 Mayıs 2020 12:10

Müdürler daima hakeder biliyorsunuz :) Ben neye dayanarak kestiğini merak ediyorum?

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2020 12:28

Ek ders kesintisi yapılamaz. Dilekçe ile kurumunuza başvurunuz. Dilekçede hangi mevzuat kurallarına göre ekders ödemesi yapılmadığını, bu gecikmiş ödemenin yapılması gerektiğini belirtin. Mutlaka dilekçenize kayıt numarası alın. Cevap olarak "ek dersin ödenemeyeceği hallerin" dışında mantıklı ve mevzuata uygun bir cevap verilmezse sendikanız ile görüşünüz. Cimer e de yazabilrisinz. Görev yaptığınız ile genelgenin ilgili metnine dayanarak izin almadan görev yerinizi belirtilen kimlik ya da belge ile gidebilirsiniz. Madde bu

e-) Başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu görevi ve hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında görevli olanlar; görevli olduklarına dair belge veya kimlikle giriş/çıkış yapabileceklerdir.

https://www.memurlar.net/haber/896954/31-ilde-sehir-giris-cikis-tedbirleri-ve-yas-sinirlamasina-dair-genelge.html

Ms.No name, 4 yıl önce

Meslek lisesinde öğretmen olarak görev yapmaktayım.Uzaktan eğitim süreci başladığında ailemi ziyaret amacıyla görev yerimden ayrılarak istanbul 'a gittim. Sonrasinda seyahat kısıtlaması geldiği için görev yerime donemedim. E devlet üzerinden yaptigim Özel izin basvurum reddedildi. Okul mudurum arayarak soruşturma başlatacağını ve ek ders ödememin yapılmayacağını söyledi . Durumumu izah eden dilekcemi okula gönderdim .sonrasında ek ders ödemem yapılmadı ancak soruşturma baslatilmadigi da bana söylendi . Hakkımda verilmiş bir karar yokken ücret kesintisi ile cezalandırılmam uygun mu ? Bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Uzunlu66
Aday Memur
24 Mayıs 2020 18:43

Soruşturmayı hangi sebeple açacakmış hocam? Bence gelmen adına size atılan bir zarftı o. Ücret kesintisinde ise gerçekten afallamış, idari izindesiniz bunun dışında rapor falan almadıysanız ücretinizi kesmesi yasal değil.
Ms.No name, 4 yıl önce

Ms.No name
Aday Memur
24 Mayıs 2020 18:50

Görev yerimden izinsiz ayrıldığım için açacağını söyledi . Ek dersin de ilce milli eğitimin emriyle kesildiğini söyledi . şaşkınim ben de

Uzunlu66
Aday Memur
24 Mayıs 2020 18:58

Bir şey çıkmaz hocam çıkmaya da insanın kilometrelerce öteden de olsa moralini bozuyorlar. Ama ne olursa olsun işlem yapmadan ek ders kesmek büyük hata. Göreve ilk başladığımda belgesiz ek ders kesen bir idareci kademe durdurma cezası ile karşı karşıya kalmıştı.

Ms.No name
Aday Memur
24 Mayıs 2020 19:02

Dönüşte ben de olayın aslını öğreneceğim artik .bakalım..

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2020 23:04

İlçe milli eğitimin yazısını isteyin hocam. İdare mobbing yapıyor. İş ilerlerse cimer e ekders işlemlerini yanlış yapanların görevini tam yerine getirmediği için gerekli cezanın alınmasını talep edin... Sizin görev yerini terk etmemeniz gerekiyordu.İdarenin de ekdersi ödemesi gerekiyordu.

Ms.No name, 4 yıl önce

Görev yerimden izinsiz ayrıldığım için açacağını söyledi . Ek dersin de ilce milli eğitimin emriyle kesildiğini söyledi . şaşkınim ben de

Ms.No name
Aday Memur
24 Mayıs 2020 23:08

Benimle ilgili ceza durumu nasıl olur peki ?

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2020 23:12

Bununla ilgili tam bilgim yok. Sanırım bu durumda cezayı okul müdür değil kaymakam/vali verir.Dediğim gibi emin değilim. Hangi il/ilçe de görev yapıyorsunuz?

Ms.No name, 4 yıl önce

Benimle ilgili ceza durumu nasıl olur peki ?

Ms.No name
Aday Memur
24 Mayıs 2020 23:16

Peki hocam,çok teşekkür ederim cevap için

Funtun
Memur
25 Mayıs 2020 00:09

Hocam hakkınızda hayırlısı olsun, umarım istediğiniz gibi de sonuçlanır ama keşke bu başlıkta sorgulamasanız, başka başlık açsanız. Hayır bildirim görünce "bi gelişme var" diye heyecan yapıyoruz.

Ms.No name, 4 yıl önce

Peki hocam,çok teşekkür ederim cevap için

Ms.No name
Aday Memur
25 Mayıs 2020 00:11

İşleyişi tam bilmiyorum . kusura bakmayın . oyle yapayim

cglr_izmir
Daire Başkanı
25 Mayıs 2020 00:48

Şu sene sonu seminer saçmalığına da bi el atsa şu bakan. Sadece ek ders ücreti sebebiyle bile kaldırılabilir.

Funtun
Memur
27 Mayıs 2020 19:41

Yarınki kabine toplantısında öğretmenlerin soru işaretleri son bulacak inşallah

erenbay
Yasaklı
28 Mayıs 2020 16:33

Yanlışlık en baştan yapıldı ve yapılan yanlış uzaktan eğitimin hakkaniyetli-adaletli biçimde ücretlendirilmemesi yönünde olmuştur. Yoksa seminerler bişekilde yapılmak zorunda ve eğitim kanununda yer alıyor zaten. Yanlış biraz açayım arz ve izahına çalışayım:

Hadi nöbeti anladık ta kulüp+rehberlik neden ödenmiyor yahu sayın hocam? Sanki whatsup gruplarında onca öğrenci kişilik ve rehberlik hizmeti yürütülmüyor mu?

Rehber öğretmenlere bile (daha çok alsınlar) her kuruşu ödenirken, sınıflar bazında veli ve öğrenci hizmetlerini yürütmekte değil miyiz...

Bir de çıktılar sosyal medya ve kamuoyuna öğretmene full ücret veriyoruz meyanında manşet haberleri dayayıp döşeyip durdular. Ha tabi ne yapılabilirdi belirli dersin

altında kalan öğretmenlere en azından nöbet ve kulüplerin ödemesi yapılsa bir nebze olsun adalet sağlanırdı. Bu iş baştan yanlış oldu(!) Aynen belirttiğiniz

şekilde seminer dönemi nasılsa her öğretmene aynı ücret tahakkük edilecekti. Hayır bakıldığında bir defa kimse derse girmiyor.

Başka deyişle süreç herkes açısından aıynı-eşit-ortak..!

cglr_izmir, 4 yıl önce
Şu sene sonu seminer saçmalığına da bi el atsa şu bakan. Sadece ek ders ücreti sebebiyle bile kaldırılabilir.
Toplam 202 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi