Editörler : Pangaea

muhendisimbenya
Yasaklı
07 Temmuz 2020 11:51

kendimizi kandırmanın alemi yok. geçmiş sınav sorularını da çözüyorum, pegem ve yediiklim yayınlarını da. matematik dershanelerde çok daha az zaman alıyor. sonuçta herkesin kendi tercihi. ben yediiklim ve pegem 10lu denemelerinde ortalama 105 yapıyorum. 6 eylüldeki sınavda da 105 mi yapacağı mdemektir bu? hayır, 95 net yapayım yeter, allah bereket versin. gönül ister ki o denemeler gerçek sonucu versin ama vermiyorlar işte.

kamutronik, 4 yıl önce
Ne farkı var pegem ve yediiklimin çıkmış sorulardan? Adamlar zaten çıkmış sorulara göre tg denemeleri hazırlıyorlar. Zaten çoğu çıkmış soruların uyarlanmış hali. Matematik kara kutu 2 yi bitirdim özellikle problemlerde belli bir zaman sonra çözerken sıkıldım. Çünkü hep aynı ve basit. Denemelerde daha çok zorlandığım sorular olmuştu. Pegem in soru bankası da denemeleri de hepsi tamamen kpss ye yönelik güzel kaynaklardır. Aptal bir soru sorayım da sosyal medyaya düşsün soru ve adım duyulsun gibi gereksiz düşüncelerde olmayan kaliteli iş yapan bir yayın.

GeomatikEng
Şube Müdürü
07 Temmuz 2020 12:08

Matematik konusunda katılıyorum size denemeler daha basit tutuyor doğru ama çıkmış sorular da öyle ahım şahım sorular değil. 105 net yapıyorsaniz sınavda da aksilik olmaz ise +5 -5 gelir en fazla o kadar oynar.yani daha kaç net yapmak istiyorsunuz anlamıyorum siz 105 netle sınavda 95 anca gelir diyorsanız peki sınavda 105 net yapan insanlar denemelerde sürekli 120-130 ! mu yapıyor onlarda 100-110 arası yapıyor ortalama. Kimse sürekli 115 net veya ful yapmıyor sonuçta

muhendisimbenya, 4 yıl önce

kendimizi kandırmanın alemi yok. geçmiş sınav sorularını da çözüyorum, pegem ve yediiklim yayınlarını da. matematik dershanelerde çok daha az zaman alıyor. sonuçta herkesin kendi tercihi. ben yediiklim ve pegem 10lu denemelerinde ortalama 105 yapıyorum. 6 eylüldeki sınavda da 105 mi yapacağı mdemektir bu? hayır, 95 net yapayım yeter, allah bereket versin. gönül ister ki o denemeler gerçek sonucu versin ama vermiyorlar işte.

muhendisimbenya
Yasaklı
07 Temmuz 2020 12:26

yediiklim 10lu denemelerin 9 tanesini çözdüm son 1 ayda. aynı sürede 2014,2015 ve 2016 lisans sınavlarını da çözdüm, geçmmiş yıllarda 100 neti geçemedim, 2014 sınavında 99 yapabildim o kadar, 2015 ve 2016 95-96 civarında geldi.

ben buradan yola çıkarak konuşuyorum ki bana kalırsa çıkmış yılların, özellikle gk sorularını bu kadar kolay yapmamızın sebebi dershane hocalarının o soruları vurgulaması, yoksa 3-4 net daha az yapardık.

ösym 6 eylül'de darbeyi vurunca da göreceğim herkesi. 85-90 civarı net yapanlara bir şey demiyorum ama yediiklimde 110 yapıyordum, burada neden 90 net yaptım diye ağlamalarına şahit olacağız.

umarım bunlar olmaz, ben de son 2 ayda çözdüğüm denemelerimin ortalamasını alırım ama dediğim gibi olacak, türkçe'den ilk darbeyi yiyeceğiz, matematik soruları 55-60 dakika sürecek. gk kısmında 5-6 soruyu zaten bilmeyeceğiz, 5-6 soruda da bizi çok arada derede bırakacak ösym. şansı yaver giden, soğukkanlılığını koruyan, on 3-4 yılın ale matematik ve türkçe sorularını çözen ipi göğüsler.

GeomatikEng, 4 yıl önce

Matematik konusunda katılıyorum size denemeler daha basit tutuyor doğru ama çıkmış sorular da öyle ahım şahım sorular değil. 105 net yapıyorsaniz sınavda da aksilik olmaz ise +5 -5 gelir en fazla o kadar oynar.yani daha kaç net yapmak istiyorsunuz anlamıyorum siz 105 netle sınavda 95 anca gelir diyorsanız peki sınavda 105 net yapan insanlar denemelerde sürekli 120-130 ! mu yapıyor onlarda 100-110 arası yapıyor ortalama. Kimse sürekli 115 net veya ful yapmıyor sonuçta

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi