Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Kasım 2020 22:23

Öğretmenler haftada bir gün okula

O gün Korona virüsüne de talimat verilecekmiş ortalıkta görünme diye.Bir kurnazlık var bu işte ama...

tuncay59
Şef
18 Kasım 2020 22:34

Gidersiniz siz memlekete , okula gelin de yoklama alayım gibi anladım ben

ashil13
Genel Müdür
18 Kasım 2020 22:35

bu zaten sene başından bu yana olan bir şey. öğretmenin haftada bir gün okula gidip defteri imzalamasını istiyorlar. tabi amaç görev yerini terkedilmesin olabilir.

hugo.almeida
Kapalı
18 Kasım 2020 22:59

Öyle olsun bakalım. :)

Hangi amaca hizmet ettiğini açıkça söylesinler en azından. Anlayışla karşılarız.

Rodrigo91
Memur
18 Kasım 2020 23:39

Hocalarim bende bu süreçte okula gidilmesi taraftarı değilim fakat bu alınan kararlar önlem için. 1 milyon öğretmenin yer değiştirmesi demek okulda bir gun demeseler kibarca yer degistirmeyin demek bu

Rodrigo91
Memur
18 Kasım 2020 23:42

Hocalarim bende bu süreçte okula gidilmesi taraftarı değilim fakat bu alınan kararlar önlem için. 1 milyon öğretmenin yer değiştirmesi demektir.okulda bir gun demeseler kibarca yer degistirmeyin demek bu.Yada 3 hafta sonra cok büyük düşüş olsa ocak ayında yüz yüze açılsa yine 1 milyon ogretmen hareketliliği olacak

Rodrigo91, 3 yıl önce

Hocalarim bende bu süreçte okula gidilmesi taraftarı değilim fakat bu alınan kararlar önlem için. 1 milyon öğretmenin yer değiştirmesi demek okulda bir gun demeseler kibarca yer degistirmeyin demek bu

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
18 Kasım 2020 23:48

böyle küçük meselelere burun kıvırırsanız yarın başka görevler verilir. yerinde bir karar.

nemrutdağı
Genel Müdür
18 Kasım 2020 23:49

Bu karar kesinlikle kaldırılmalıdır. Tüm ülke el vermiş hastanelerin , sağlıkçıların ölümcül salgın yükünü hafifletmek için çaba harcarken okullara öğretmenleri kilometrelerce yollarda dolmuşlarda köylere kasabalalara ilçelere illere gidip gelmesi virüsün yayılımını artıracaktır. Okullara öğretmenlerin girmesi demek bu virüsle mücadelenin aksaması sulandırılmasıdır.

Kagiş
Müsteşar
19 Kasım 2020 00:34

Eba destek merkezi olan okullar için uygulanır bu karar. Sınıf defterini sonra da yazarsın!

turanj35
Aday Memur
19 Kasım 2020 08:16

Cok ilgincsiniz..once okullari kapatin diye bas bas bagirdiniz..simdi de 1 gun okula gelmeyelim diye bagiriyosunuz..bir siz misiniz calisan?? Onca devlet meuru yok mu toplu tasima kullanan?? Sizin gbiler yuzunden ogretmrnler yata yata para kazaniyor diyorlar iste

nemrutdağı
Genel Müdür
19 Kasım 2020 09:12

Öğretmenin okula girmesi demek daha biz bu ölümcül salgının tehlikesini anlamış değiliz. Herkesin ya akrabası ya tanıdığını kaybettiği bu salgında neden risk alınıyor. Bakanlık hiç mi sorgulamaz. Bu kararı.

memurolm
Genel Müdür
19 Kasım 2020 09:21

bence öğretmen okula gitmesin ama görev yerini terketmeyin densin dese daha saçma olurdu amaç trafiği azaltmak mantıklı

nemrutdağı
Genel Müdür
19 Kasım 2020 10:12

Büyük resmi kaçırıyoruz. Burada can kayıbını ortadan kaldırmaya çalışmalıyız. Birgün okula gitmek biz ölümcül salgınla mücadeleyi yapıyormuş gibi göstermektir. Aşı gelmeden ve biz öğretmen ve öğrencilere yapılmadan risk bitmiyor.

narniaxx
Kapalı
19 Kasım 2020 10:53

Ben yapılan bazı işlerde mantık aramaktan yoruldum. Mantık aramadan kabul etmek gibi bir biat kültürüm de yok çok şükür. Amaç belli ki öğretmen görev yerinde dursun. Ama defter imzalamak için okula gelmek nedir ya o defterler zaten elli kişinin elinden geçiyor her hafta. Elimi sürmek bile istemiyorum açıkçası. Dalga geçmek gibi oluyor defter imzalayın demek. Bari diyin ki her hafta kapıdan el sallayın gidin. Bana bir gün gitmek dokunmuyor. Polislerimizi, sağlıkçılarımızı vs. düşünüyorum. Her an hayatları risk altında gidip geliyorlar Allah korusun herkesi. Bir gün gitmek değil işin komikliği dokunuyor bana.

bilkyaz13
Memur
19 Kasım 2020 21:35

Şimdi ben bu maddeyi anlayamadım, zümre öğretmenleri haftada bir gün okula gidecek demiş, burada zümre başkanı olan öğretmenler mi kastediliyor ? yoksa bütün öğretmenler mi ? haftada bir gün gidilince ne olacak ?

son hayalim
Aday Memur
19 Kasım 2020 22:22

o zümrede yer alan bütün öğretmenler o gün okula gidecek.mesela fen zümresindeki bütün öğretmenler belli bi gün gidecek gibi.zümre zümre gidilecek okula.

bilkyaz13, 3 yıl önce

Şimdi ben bu maddeyi anlayamadım, zümre öğretmenleri haftada bir gün okula gidecek demiş, burada zümre başkanı olan öğretmenler mi kastediliyor ? yoksa bütün öğretmenler mi ? haftada bir gün gidilince ne olacak ?

bilkyaz13
Memur
19 Kasım 2020 22:25

neden bütün öğretmenler demiyor o zaman yazıda ? neden zümre öğretmenleri diyor ? ortada tek bi cümle var o da tam anlaşılmıyor umarım bu konu netliğe kavuşur

son hayalim, 3 yıl önce

o zümrede yer alan bütün öğretmenler o gün okula gidecek.mesela fen zümresindeki bütün öğretmenler belli bi gün gidecek gibi.zümre zümre gidilecek okula.

sametca
Aday Memur
19 Kasım 2020 23:13

zumre ogretmenleri ifadesi tum ogretmenler olarak guncellendi bugün.idarece ve zumreler ile belirlenen bir tarihte defter islemek icin gidilecek diye

harveySpecterr
Aday Memur
19 Kasım 2020 23:28

-Uzaktan eğitim sürecinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla okul yönetimleri tarafından zümre öğretmenleri ve rehberlik servisinde görevli öğretmenlerle birlikte yapılacak planlama doğrultusunda öğretmenler haftada en az 1 (bir) gün okula gelerek değerlendirme yapacak ve sınıf defterlerini işleyecektir.

narniaxx
Kapalı
20 Kasım 2020 15:34

Zümre öğretmenleri demek zaten o zumredeki tüm öğretmenleri kapsar. O ifadede sorun yoktu. Zümre başkanı ile karıstırmışsınız. Zümre başkanı bir kişiyi, zümre ogretmenleri o branştaki tüm öğretmenleri kasteder.

bilkyaz13, 3 yıl önce

neden bütün öğretmenler demiyor o zaman yazıda ? neden zümre öğretmenleri diyor ? ortada tek bi cümle var o da tam anlaşılmıyor umarım bu konu netliğe kavuşur

ashil13
Genel Müdür
22 Kasım 2020 11:09

yahu nasıl öğretmen oldunuz ben anlayamadım. zümre öğretmenleri yani ders öğretmenleri demek istiyorlar. herkes gidecek işte. kaçma şansı yok.

Toplam 73 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi