Editörler : oto-danisman-expert
15 Ocak 2022 01:35

TSK'dan Yüksek Disiplin Kurulu ile ayrılan Devlet Memuru olabilir mi? Acil Yardım

arkadaşlar merhaba.

muvazzaf astsubayken bi̇lerek kendi̇ i̇steği̇mle 18 puanimi doldurdum. ve "di̇si̇pli̇nsi̇zli̇ği̇ alişkanlik hali̇ne geti̇rmek" maddesi̇nden yüksek di̇si̇pli̇n kurulu karari i̇le görevi̇me son veri̇ldi̇.

devleti̇n bi̇r kurumuna açiktan atanmak i̇çi̇n di̇lekçe verdi̇m. bana geri̇ dönüş olarak yüksek di̇si̇pli̇n kurulu i̇le görevi̇me son veri̇ldi̇ği̇ i̇çi̇n memur olamayacağim söylendi̇.

bi̇ldi̇ği̇m kadariyla bi̇z 926 sayili kanuna tabi̇yi̇z. memurlar 657 sayili kanuna. kanunlari okudum, olamayacağim hi̇çbi̇r yerde yazmiyor. bunun asli astari nedi̇r bi̇len varsa yardimci olursaniz sevi̇ni̇ri̇m.

mikomubu
Aday Memur
15 Ocak 2022 13:27

TSK disiplin kurulu tarafından "Devlet memurluğundan çıkarma" cezası ile tecziye edildiyseniz maalesef memur olamazsınız, fakat yalnızca meslekten çıkarma cezası aldıysanız başka kuruma atanmanızda bir engel bulunmuyor.

Qwerty35.
Aday Memur
15 Ocak 2022 16:40

Devlet memurluğundan çıkarma ya da meslekten çıkarma hiçbir belgede yazıyor.sadece yüksek disiplin kurulu ile görevine son verildi yazıyor. Bu bilgiyi nereden bulabilirim acaba

mikomubu, 2 yıl önce
TSK disiplin kurulu tarafından "Devlet memurluğundan çıkarma" cezası ile tecziye edildiyseniz maalesef memur olamazsınız, fakat yalnızca meslekten çıkarma cezası aldıysanız başka kuruma atanmanızda bir engel bulunmuyor.

Yatirimvarligi
Aday Memur
18 Ocak 2022 22:27

Suçun unsuru disiplin kanununda yazar. Mesela meslekten çıkarma cezaları ve devlet memurluğundan çıkarma cezaları diye. Seninn madde hangisine giriyorsa bak
Qwerty35., 2 yıl önce

Devlet memurluğundan çıkarma ya da meslekten çıkarma hiçbir belgede yazıyor.sadece yüksek disiplin kurulu ile görevine son verildi yazıyor. Bu bilgiyi nereden bulabilirim acaba

Qwerty35.
Aday Memur
18 Ocak 2022 23:10

Hangi disiplin kanununa bakacağım. Bir sürü disiplin kanunu var

Yatirimvarligi, 2 yıl önce
Suçun unsuru disiplin kanununda yazar. Mesela meslekten çıkarma cezaları ve devlet memurluğundan çıkarma cezaları diye. Seninn madde hangisine giriyorsa bak

Yatirimvarligi
Aday Memur
18 Ocak 2022 23:27

Tskda iseniz tskp disiplin kanunu Jandarmada iseniz 7068 sayılı kanun
Qwerty35., 2 yıl önce

Hangi disiplin kanununa bakacağım. Bir sürü disiplin kanunu var

Qwerty35.
Aday Memur
19 Ocak 2022 01:56

Ben 6413 sayılı tsk disiplin kanununun her noktasına kadar okudum.emin olmak için siz yazdıktan sonra yine okudum. Suç unsuru diye birşey yok. Ne memurluktan çıkarma maddesi var ne de meslekten çıkarma. Yine de teşekkür ederim.

Tskda iseniz tskp disiplin kanunu Jandarmada iseniz 7068 sayılı kanun

Yatirimvarligi
Aday Memur
19 Ocak 2022 21:07

Bahsettiğin kanunun 20. Maddesi F bendinde senin suç var. Bir daha bak.
Qwerty35., 2 yıl önce

Ben 6413 sayılı tsk disiplin kanununun her noktasına kadar okudum.emin olmak için siz yazdıktan sonra yine okudum. Suç unsuru diye birşey yok. Ne memurluktan çıkarma maddesi var ne de meslekten çıkarma. Yine de teşekkür ederim.

Yatirimvarligi
Aday Memur
19 Ocak 2022 21:12

Ayrıca Tsk disiplin kanunununda sadece silahlı kuvvetlerden ayırma cezası olarak var. 7068 sayılı kanunda meslekten çıkarma ile devlet memurluğundan ayırma ayrı ayrı yer verilmiş

Qwerty35.
Aday Memur
19 Ocak 2022 21:37

Onu bizde biliyoruz herhalde. Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz. Yazıyor mu orada şu suçu işledi diye memurluktan ihraç ya da meslekten ihraç. Aradığım nokta orası

Bahsettiğin kanunun 20. Maddesi F bendinde senin suç var. Bir daha bak.

betelgeuse13
Yasaklı
21 Ocak 2022 13:05

Daha önce bir kamu görevinden çıkarılmış olmamak gibi bir ibare koyuluyor, ilan metinlerine. Bu da engel teşkil eder diye düşünüyorum ama adalet huzurunda hakkınızı arayabilirsiniz, geçmiş olsun.

Kuper
Memur
23 Ocak 2022 10:55

Avukata sormak daha mantıklı yada Cimer e ... Ama tahmini görüşüm olamazsın ...

aşkim
Aday Memur
24 Ocak 2022 10:17

60 günü gecmediyse mahkmeye verin yok kararına karşı danistay dava acin

PhD.Subay
Aday Memur
24 Şubat 2023 19:12

merhabalar, acaba atamanız yapılabildi mi? bir sorun çıktı mı?

Mmkut
Aday Memur
21 Ağustos 2023 11:20

Merhaba açmış olduğunuz konu ile ilgili son durum nedir acaba ?

Mmkut
Aday Memur
12 Eylül 2023 19:40

Merhaba açmış olduğunuz konu ile ilgili son durum nedir ?

HAMIZ
Aday Memur
25 Eylül 2023 16:43

Devlet memuru olmanızda her hangi bir sakınca yoktur. TSK Kanunları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu bağlamaz.

mikomubu, 2 yıl önce

Umut0621
Genel Müdür
28 Eylül 2023 23:42

cahil herif nasıl bağlamaz? Memur olmak için sadece kpss baz alınmıyor. Güvenlik soruşturması denilen bir şey var. Kpss 100 bile alsa güvenlik soruşturmasına bakılıp bu adam Türk ordusundan atılmış niye memur yapalım diyeyecekler. Adamın abisi fetöcü diye kardeşi kpss ful çekse memur olamaz asla ama asla memur olamaz. Bundan %100 eminim
HAMIZ, 7 ay önce

Devlet memuru olmanızda her hangi bir sakınca yoktur. TSK Kanunları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu bağlamaz.

arife başkök
Aday Memur
02 Kasım 2023 09:22

Merhaba, konuyla ilgili bir gelişme yaşadınız mı?Memur olabildiniz mi acaba?

fedelta55
Memur
08 Kasım 2023 16:34

yok galiba bende araştırıyorum.
arife başkök, 6 ay önce

Merhaba, konuyla ilgili bir gelişme yaşadınız mı?Memur olabildiniz mi acaba?

arife başkök
Aday Memur
14 Mart 2024 12:40

siz bir sonuca ulaşabildiniz mi acaba?

fedelta55, 5 ay önce
yok galiba bende araştırıyorum.
Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi