Editörler : crops35
02 Ağustos 2020 16:24

Katiplik Dakikada 60 Kelime Yazmak

merhaba

ben katipliğe seneye başvuıracağım

kpssden yüksek alıyorum net olarak onda sıkıntı yok

ama sanırım 1 dakikada 120 doğru kelime falan yazdığımızda atanabiliyormuşuz

ben dakikada 55-60 doğru kelime yazıyorum bunu nasıl arttırabilirim nerdeyse yarı yarıya

ayrıca düz lise mezunu katiplik için hangi kurs belgelerini almalıdır / zorunlu mudur ?

saygılar.

laedriwashere
Kapalı
02 Ağustos 2020 20:15

Selamlar, ben katibim sorularını yanıtlayayım.

İl fark etmeksizin kpssden 75 puan seni her yerde sıralamaya sokar.

1 dakikada 120 kelime değil 3 dakikada 90 kelime barajı var. Bulunduğun illere göre değişmekle beraber 3 dakikada 120 130 arası DOĞRU kelime ile mülakata kalabilirsin.

Düz lise mezunlarının halk eğitim merkezlerinden veya bu türevdeki yerlerden klavye sertifikası alması yeterli. Başka bir şeye ihtiyacın yok.

gelecekkaygisii
Aday Memur
02 Ağustos 2020 20:23

merhaba

"ben katibim" diyip yardımcı olmanız sevindirdi teşekkürler sorularım ise

1-Mülakattaki klavyeyı(Model) öğrenme şansımız var mı ilanlardan sonra ?

2- F-Q Tercihi yapabiliyor muyuz

3- Kayseri İçin Başvurmayı Düşünüyorum Sizce Daha Küçük İllere Yönelsem Şansım Artar mı?

4- Güvenlik Soruşturması Var mı Bu Mecrada

ve son olarak 3 dakikada 120 doğru yaparsak sadece mülakata katılma barajını mı geçmiş oluyoruz?

kusura bakmayın çok soru sordum sanırım acemiyim

laedriwashere, 4 yıl önce

1 dakikada 120 kelime değil 3 dakikada 90 kelime barajı var. Bulunduğun illere göre değişmekle beraber 3 dakikada 120 130 arası DOĞRU kelime ile mülakata kalabilirsin.

Düz lise mezunlarının halk eğitim merkezlerinden veya bu türevdeki yerlerden klavye sertifikası alması yeterli. Başka bir şeye ihtiyacın yok.

laedriwashere
Kapalı
02 Ağustos 2020 22:26

Klavyede modelleri genelde facebook gruplarında söyleniyor. Ancak bir modele bağlı kalmaman tavsiyemdir. Çünkü geçen sene girilen model ile bu seneki bir olmayabilir.

F-Q tercihi yapabilirsin tabi. Ben F ile girmiştim.

Alım konusundaki şansın tamamen komisyon ile alakalı. Kimi komisyonlar klavyene önem verirken kimisi mülakat sorularına bakar kimisi başka şeylere. Başka ilden gelip bizim adliyeyi kazanan da var kendi ilinde elenen de. O yüzden o net bir şey diyemem bu konuda.

Güvenlik soruşturması şuan var diye biliyorum ama kalkması gündemde. Alıma kadar kalkar mı kalkmaz mı bilmiyorum.

3 dakikada 120 doğru aşağı yukarı sıralamaya sokar seni. 90 kelime baraj, 90ın altında yazarsan mülakata kalamazsın hiçbir şekilde. 90ın üzerinde yazıp sıralamaya girmen lazım. 100 kelime bir adliyede yeterken başkasında yetmeyebilir. O yüzden 120 ile çok yüksek ihtimalle adliyende mülakata kalırsın yani.

gelecekkaygisii, 4 yıl önce

merhaba

"ben katibim" diyip yardımcı olmanız sevindirdi teşekkürler sorularım ise

1-Mülakattaki klavyeyı(Model) öğrenme şansımız var mı ilanlardan sonra ?

2- F-Q Tercihi yapabiliyor muyuz

3- Kayseri İçin Başvurmayı Düşünüyorum Sizce Daha Küçük İllere Yönelsem Şansım Artar mı?

4- Güvenlik Soruşturması Var mı Bu Mecrada

ve son olarak 3 dakikada 120 doğru yaparsak sadece mülakata katılma barajını mı geçmiş oluyoruz?

kusura bakmayın çok soru sordum sanırım acemiyim

gelecekkaygisii
Aday Memur
02 Ağustos 2020 22:53

peki son olarak şunu sorayım katiplikte merkezi ve açıktan atama var dimi 2 türlü.

bu merkezi atama için kpss sınav sonuçları açıklanınca online tercih bölümünden kodlarla birlikte tercih yapıyoruz sanırım eğer o şekilde atanırsak kadrolu mu oluyoruz ? bu şekilde atama varsa mülakat ve klavye sınavı ne oluyor ?

açıktan atamada dilekçe ile sanırım sözleşmeli oluyoruz onda da dimi

Klavyede modelleri genelde facebook gruplarında söyleniyor. Ancak bir modele bağlı kalmaman tavsiyemdir. Çünkü geçen sene girilen model ile bu seneki bir olmayabilir.

F-Q tercihi yapabilirsin tabi. Ben F ile girmiştim.

Alım konusundaki şansın tamamen komisyon ile alakalı. Kimi komisyonlar klavyene önem verirken kimisi mülakat sorularına bakar kimisi başka şeylere. Başka ilden gelip bizim adliyeyi kazanan da var kendi ilinde elenen de. O yüzden o net bir şey diyemem bu konuda.

Güvenlik soruşturması şuan var diye biliyorum ama kalkması gündemde. Alıma kadar kalkar mı kalkmaz mı bilmiyorum.

3 dakikada 120 doğru aşağı yukarı sıralamaya sokar seni. 90 kelime baraj, 90ın altında yazarsan mülakata kalamazsın hiçbir şekilde. 90ın üzerinde yazıp sıralamaya girmen lazım. 100 kelime bir adliyede yeterken başkasında yetmeyebilir. O yüzden 120 ile çok yüksek ihtimalle adliyende mülakata kalırsın yani.

umaypomem00
Aday Memur
02 Ağustos 2020 23:06

Mesleginizden memnunmusunuz dedikleri gibi o kadar zormu

laedriwashere
Kapalı
02 Ağustos 2020 23:07

Ben memnunum ama olmayan çok fazla tanıdığım var. Tamamen şans meselesi hangi kaleme düşüp hangi hakim veya savcı ile çalışacağınız.

umaypomem00, 4 yıl önce

Mesleginizden memnunmusunuz dedikleri gibi o kadar zormu

laedriwashere
Kapalı
02 Ağustos 2020 23:09

Katiplikte merkezi atama yok. Alımların hepsi açıktan. Lise mezunu iken merkezi atama ile olabileceğiniz en yüksek mertebe hizmetli oluyor.

2013 yılından bu yana alımların hepsi sözleşmeli. Kadrolu katip alımı şuan yok.

gelecekkaygisii, 4 yıl önce

peki son olarak şunu sorayım katiplikte merkezi ve açıktan atama var dimi 2 türlü.

bu merkezi atama için kpss sınav sonuçları açıklanınca online tercih bölümünden kodlarla birlikte tercih yapıyoruz sanırım eğer o şekilde atanırsak kadrolu mu oluyoruz ? bu şekilde atama varsa mülakat ve klavye sınavı ne oluyor ?

açıktan atamada dilekçe ile sanırım sözleşmeli oluyoruz onda da dimi

umaypomem00
Aday Memur
02 Ağustos 2020 23:54

Tesekkur ederim ben lisans mezunuyum fakat bu yil katiplige girecegim lisede bilgisayar bolumu okumustum basvuruda kabul edilirmi o acaba

Ben memnunum ama olmayan çok fazla tanıdığım var. Tamamen şans meselesi hangi kaleme düşüp hangi hakim veya savcı ile çalışacağınız.

laedriwashere
Kapalı
03 Ağustos 2020 13:57

Lisedeki aldığın ders yeterli olur mu bilmiyorum. Yanlış yönlendirip mağduriyetine sebep olmak istemem dostum. Facebook üzerindeki katiplik gruplarında bol bol cevaplanıyor bu sorular. Oraya sorman daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

umaypomem00, 4 yıl önce

Tesekkur ederim ben lisans mezunuyum fakat bu yil katiplige girecegim lisede bilgisayar bolumu okumustum basvuruda kabul edilirmi o acaba

Sefas2f2
Şef
07 Ağustos 2020 00:41

o sayılarla zor baraj 90 lakin en yuksekten aşağıya dogru sıralanır 150 kelimeyle kapatan yer bile olmuştu bazı yerlerde, başvurduğun yere bağlı yani ordaki adaylar klavyede uçuyorsa barajın ve senin 120 nin de bir önemi yok merkez illerde genelde böyle olur küçük illerde biraz düşer o da niye şahsın kpss puanı iyi klavyede iyi ise taşraya başvurmaz sende bu tip hesapları öğrensen iyi olur

gelecekkaygisii
Aday Memur
07 Ağustos 2020 11:50

Kayseri Adliyesine baktım en son 110 ile kapatmıştı. 120-130 yazmak zor değil benim için seneye temmuza Kadar en azından daha lise. Bitmedi bitmeden de başvuru yapamıyoruz Zaten, tek korkum Mülakat gerisi halledilir hayırlısı , sondaki dediğiniz hesaplama ile ilgili bilgim yok maalesef sadece memurluk olsun yeter benim için

Sefas2f2, 4 yıl önce
o sayılarla zor baraj 90 lakin en yuksekten aşağıya dogru sıralanır 150 kelimeyle kapatan yer bile olmuştu bazı yerlerde, başvurduğun yere bağlı yani ordaki adaylar klavyede uçuyorsa barajın ve senin 120 nin de bir önemi yok merkez illerde genelde böyle olur küçük illerde biraz düşer o da niye şahsın kpss puanı iyi klavyede iyi ise taşraya başvurmaz sende bu tip hesapları öğrensen iyi olur
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi