Editörler : swat3410
07 Eylül 2018 16:07

komiser yardimciligi mi normal memurluk mu
Degerli tecrubeli arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim.Bir kamu kurumunda normal memurum meslegin icindeki arkadaslar siz yerimde olsaydiniz ne yapardiniz onerirmisiniz
07 Eylül 2018 16:41

komserliği kazanacağının garantisi mi var ?

kars2015
Genel Müdür
07 Eylül 2018 17:35

Bıktık arkadaş bıktık sizden allah bu sistemin belasını versin mesleği amirliği vasıflaştıranların allah belasını versin allah benim belamı versin bu teşkilata girdiğim günün versin bu nedir ya vallahide billahide daraldım ben ya bunlardan meslekten tiksindik ya ulan 2015 öncesi kariyer mesleği olan komiserlik paem denen sacma bi eğitimle toplama vasıfsız 4 yıllık sacma sapan arkeloji aöf işletme su ürünleri bilmem ne gibi bölüm mezunlarına iş kapısı oldu lanet olsun sisteme
07 Eylül 2018 17:52

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
sakin sakin devletimiz hakki tanıyor insanlara senin hitabında biri polis olmuşsa devletimiz isterse komiser olarak da direk alir disardan.
kars2015, 6 yıl önce
Bıktık arkadaş bıktık sizden allah bu sistemin belasını versin mesleği amirliği vasıflaştıranların allah belasını versin allah benim belamı versin bu teşkilata girdiğim günün versin bu nedir ya vallahide billahide daraldım ben ya bunlardan meslekten tiksindik ya ulan 2015 öncesi kariyer mesleği olan komiserlik paem denen sacma bi eğitimle toplama vasıfsız 4 yıllık sacma sapan arkeloji aöf işletme su ürünleri bilmem ne gibi bölüm mezunlarına iş kapısı oldu lanet olsun sisteme

kars2015
Genel Müdür
07 Eylül 2018 18:13

Ahmet sen komiser ol yaparsın güveniyorum sana kendi kararını kendin verebiliyosun gördüğüm emniyetin aradığı adamsın yarın işi bırak gel başla

Fatafon
Aday Memur
07 Eylül 2018 19:16

Arkadaşlar acil bilgisi olan cevap verebilir mi ? Amir yardımcılığı sınav klavuzunda 2017 2018 p3 70 puan üstü isteniyor. Benim sadece 2018 puanım var ikisinde mi 70 üstü yoksa biri yeterli mi ? Lütfen yardım
07 Eylül 2018 19:28

Ahmetcigim gel etme paşa paşa memurlugunu yap pişman olursun bayramda izin yok resmi tatil yok.Meslektekiler düz memurluga geçmeye çalışıyor torpil bile yaptırıyor ne komserlik ne polislik bizden tavsiye ...
07 Eylül 2018 19:36

iste boyle cevap verenlere can kurban.
Wolfteam star, 6 yıl önce
Ahmetcigim gel etme paşa paşa memurlugunu yap pişman olursun bayramda izin yok resmi tatil yok.Meslektekiler düz memurluga geçmeye çalışıyor torpil bile yaptırıyor ne komserlik ne polislik bizden tavsiye ...

d.01020304
Memur
07 Eylül 2018 23:57

Ahmet isimli arkadaş ;savcıyla mı ugraşacaksın kaymakamla mı başindaki amirle mi cigeri beş para etmez içi gecmiş gobekli zenginlerle mi yoksa siyasinin adamalariyla mı?Biliyorum maaşımız fazla o sebepten gelmek istiyorsun şunu da bil ki polisin maaşı bereketsizdirrrrrrrr.Hep borçlu olursun kelle koltukta çalışırsın yahut bir bürodaysan bitmek bilmeyen yazışmalar tahkikatlerle boğuşursun yok kriminal uzman raporları(balistik,biyolojik,kimyasal)yok adli tıp inceleme sonucu....Bunlar yetmediyse angarya ek gorevle mi izinsiz çalışmayla mı bayram tatilinde dahi YILLIK IZIN alamamı resmi tatil demiyorum çünkü bizde olmaz...Sen iyisi mi memurluğuna devam et

polisyilmaz39
Yasaklı
08 Eylül 2018 12:15

meslek iyice ayaklara düştü..polisliğide aşmış herif komiser mi olam yoksa normal memurmu diyor ya sonra da bu gelecek sana emir talimat verip havasını atacak egesunu tatmin ettirecek ona yanarım :DD

sujitsu
Kapalı
08 Eylül 2018 12:34

İnsanların/gençlerin zihinlerindeki düşünsel dönüşümü/değişimi göstermesi açısından güzel başlık. Demekki artık kazanmak için çok bir özellik ve çaba gerektirmiyor. Çünkü insanlar acaba onu mu seçsem bunu mu seçsem diye gayet keyfi bir pozisyonda olabiliyorlar. Burda da polis memurluğunu da kendine denk görmüyor, komiserlik için ise acaba diyor. Gelinen noktayı göstermesi açısından olumlu bir başlık.

Konu sahibine gelince; başını yakma, memuriyetinde devam et.

08 Eylül 2018 12:44

güzel insan komserde olsan müdür de olsan polis polistir bayram yok resmi tatil yok maçlarda ek görevlerde sürün babam sürün sen en güzeli memurluğa devam et bayramlarda 9 günlük tatillerin resmi tatillerin ve gece uykun olur yaz tatilini aylar önce rezervasyon yapar ucuza alırsın fırsat olsa anında kaçarım başka kuruma

slm08
Daire Başkanı
08 Eylül 2018 13:34

bu meslek ayağa düştü geyikleri yapanların alayı pomemli hepsi deli gibi kıskanıyor benim zamanımda olsaydı bende başvursaydım diye sanarsın kendileri odtüden mezun olmuş sonra pomem girmiş,normal sen ben gibi sıradan lisans mezunları hatta bir çoğu açıktan mezun bir kısmı pmyolu,su ürünleri diye dalga geçenler koysun diplomasını bakalım nerden mezunmuş

08 Eylül 2018 14:24

polislik yapacaksa bu işi bilecek hemşerim. biz dışardan almasın diyoruz. bu mesleğin içinde yokmu sanıyorsun sende dışardan becerisizleri topluyorsunuz ? YAŞASIN PMYO !!!!

slm08, 6 yıl önce

bu meslek ayağa düştü geyikleri yapanların alayı pomemli hepsi deli gibi kıskanıyor benim zamanımda olsaydı bende başvursaydım diye sanarsın kendileri odtüden mezun olmuş sonra pomem girmiş,normal sen ben gibi sıradan lisans mezunları hatta bir çoğu açıktan mezun bir kısmı pmyolu,su ürünleri diye dalga geçenler koysun diplomasını bakalım nerden mezunmuş

istanblue3
Aday Memur
08 Eylül 2018 15:20

Bugüne kadar şu forumda hiç şu soruyu göremedim ? Polis memurluğumu yoksa herhangi bir kamu kurumunda şeflik-müdürlükmü?? Polislik yapacak adamın kriterleri olur öncelikle.Bu insanlar terörle,kaçakçılıkla ve bir çok suçla uğraşıyor. Kalkıp her önüne gelene bu görevi vermezler verilsede herkes beceremez o yüzden düz memurlukmu yoksa polislikmi diye sorup durmayın artık!

Hilal bıyıklı, 6 yıl önce

polislik yapacaksa bu işi bilecek hemşerim. biz dışardan almasın diyoruz. bu mesleğin içinde yokmu sanıyorsun sende dışardan becerisizleri topluyorsunuz ? YAŞASIN PMYO !!!!

selahaddin eyup
Aday Memur
08 Eylül 2018 15:44

memurluğuna devam et teşkilat 10 seneye anca duzelir

kosovaliii
Şube Müdürü
08 Eylül 2018 19:21

( ironi içerir ) arkadaşlar merhaba kpss den 81 puan aldım 5 yıllık polis memuruyum sizce maaşım iyi ama çalışma şartları vs zor acaba istifa Edip komser yardımcısı mi olsam :) :)

08 Eylül 2018 19:55

Birda boyle samimi cevap verenler sagolsun.Ben koşullarin bu kadar zor oldugunu bilmiyordum maaşları iyi dediler malum ekonomik olarak sikinti donemdeyiz sizlerin tecrubelerinden faydalanmak istedim
besyo_taner, 6 yıl önce
güzel insan komserde olsan müdür de olsan polis polistir bayram yok resmi tatil yok maçlarda ek görevlerde sürün babam sürün sen en güzeli memurluğa devam et bayramlarda 9 günlük tatillerin resmi tatillerin ve gece uykun olur yaz tatilini aylar önce rezervasyon yapar ucuza alırsın fırsat olsa anında kaçarım başka kuruma

kars2015
Genel Müdür
08 Eylül 2018 20:04

Kadrolu memursan nasıl atanacaksın dmk göre 6 ay beklemen süren var hadi onu okulda eğitim süresiyle gecirdin yıl sonu mülakatında elendi kalırsın dımdızlak ortada benim ve arkadaşların sitemi şahsınıza değil biraderim biz sisteme sinirliyiz mesleki olarak 10. Yılımdayım adaletsizlikler bizi meslekten soğutuyor şöle düşünebilrsin bulunduğun kurumda yarın senden kpss puanı düşük seninle aynı statüde bir adam geliyor ve ben senin amirinim diyor hadi gelde çalış bu kurumda kırdıysam hakkını helal et hakkında hayırlısı

kosovaliii
Şube Müdürü
08 Eylül 2018 20:10

Bak en doğru en net cevabı ben vereyim gene. Bu meslekte rahat etmek istiyorsan en az 4. Sınıf müdür olman lazım. Paem den girdiğin zamanda şuan bildiklerimden söylüyorum 29 30 yaşında gençler komiser yardımcısı oluyor istisnasız rütbe alsa emekliliğe yakın müdür olursun o da artık iş işten geçmiş olur. Gelelim mesleğin içeriğine şuan çok birşey ifade etmez ama bayram da ekstra 9 gün tatil olur sen aynen çalışmaya devam edersin yıllık izin planı yapamazsın herşeyi anlık yaşarsın oturup evde yemek bile yiyemezsin eşinle çocuğumla avm ye gidersin telefon gelir hop ise gidersin. Sen alışırsın bir zaman sonra ama eşine çocuğuna zor gelir. Polisin muhatabı komiser yardımcısıdır birşeye kizabilecegi seviye bellidir ama komiser yardımcısının muhatabı mudur olur kalayi da basar fircayi da basar mobing olur zırt pırt yerin değişir daha binlercesi. Ne polisliğe ne komiser yardımcılığına kimse isteyerek girmez herkes başka yerde kaybettiği şeyi kazanmak için gelir ben ogretmendim atanamadim.ozel sektörde 5 bin lira maaş alacağız iş yok denecek kadar az. Bu mesleği para için yapıyorsan silah için yapıyorsan yap onun dışında hiç bir sebep bulamazsın karar senin

akin13030
Yasaklı
09 Eylül 2018 23:45

kardeş olayı pmyo olayına dökme istersen sen çok mu iş biliyorsun Allah için söyle bana boş bos konuşma 2 yıl okudun polis okulunda ne öğrendin bilmiyoruz sanki o kulda ne gösterdiklerini sadece size fazla geçirmişler 2 yıl .. işi mesleğe başladı mı öğrenirsin emin ol siz sustugubuz için pısırık olduğunuz için kimseye bir ley diyedmediginiz için teşkilat böyle ;) pomem lilerin tahsili bile sizden yüksek kardeşim cshilli bence kendinde ara devlet 4 yıl okumayını komser yapmıyor .. kendini sorgula biraz kendi meslektaşlarına laf söyleyeceğine kendi içinde birlik olmayan bir teşkilat ortaya koymussunuuz.
Hilal bıyıklı, 6 yıl önce

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi