Editörler : ayşegül bgm
12 Ocak 2021 21:25

Üniversitede Çalışmanın Faydaları
Kime sorsak herkes üniversite hastanelerinin yoğunluğundan , çakılı kadro olmasından , bakanlığa göre maaş azlığından vs. bahseder peki üniversite hastanesinde çalışmanın hiç mi faydasi yok ? Elbette var. Öncelikle bizleri saglikciyiz insan hayatını kurtarmaya yönelik işlerde çalışıyoruz kimimiz tanısında kimimiz teşhisinde kimimiz tedavisinde çalışıyor bu kadar önemli bu hususta dünya insan hayatını kurtarmaya yönelik çalışmalar ile gelişirken bizim yerimizde saymamiz öncelikle kendimize sonra işimiz olan saygımızı yitirir bu sebeple sürekli değişim ve gelişim içinde olmamız gerekir işte bu noktada üniversite hastaneleri yaptığımız işte gelismemiz noktasında öncülük eder özellikle akademik çalışmalar ve projeler buna öncülük etmektedir ve bakanlığa bağlı hastanelere göre hastalar tarafından daha çok tercih edildiği için el pratikligimiz ve iş becerimiz daha çok gelişmektedir. İş gelişim ve değişimi dışında mobing olayların üniversite hastanelerinde daha az olduğunu görebiliriz bunu son zamanlarda yaşanan ve gündem mobing olaylarinin bakanlık hastanelerinde görülmesi bir nevi kanıttır. Diğer bir mesele olan çalışma ortamı ise kendini geliştirme arzusu olan insanlar ile dolu bir ortam olduğunu kimse inkar edemez bu da hem iş hayatında hem sosyal hayatta bize katkıları saymakla bitmez. Son olarak da üniversite hastanelerinin negatif olan durumları ise zamanla düzeleceğine inanıyorum bununla ilgili şu an ciddi çalışmalar bulunmaktadır. Sizlere şunu tavsiye etmek isterim her nerede olursanız olun kendinizi gelistirmeyi unutmayın vesselam...

gwb77
Aday Memur
12 Ocak 2021 22:00

İçi boş laflar, sen hiç üniversite hastanesinde çalıştın mı? Hemşire olarak. Ben çalıştım. Bana hikaye anlatma.

Hoca002
Daire Başkanı
12 Ocak 2021 22:25

Sana anlatmadım varsay hem okumak veya yorum yapmak zorunda değilsin :)
gwb77, 3 yıl önce

İçi boş laflar, sen hiç üniversite hastanesinde çalıştın mı? Hemşire olarak. Ben çalıştım. Bana hikaye anlatma.

gwb77
Aday Memur
12 Ocak 2021 22:29

Bilmediğin konular hakkında yorum yapma

Hoca002, 3 yıl önce
Sana anlatmadım varsay hem okumak veya yorum yapmak zorunda değilsin :)

Hoca002
Daire Başkanı
12 Ocak 2021 22:30

Peki :)
gwb77, 3 yıl önce

Bilmediğin konular hakkında yorum yapma

Osmandsbs
Kapalı
12 Ocak 2021 22:38

Hocam ben ortaöğretim hemsireyim üniversite hastanesi alımlarına basvurnayi düşünüyorum puanım 83.321 branş sıralamam 4070 (2020\14 ile atanıp 2020 kpssden kaç kişi yüksek aldığını bilmiyoruz tabi belki sıralamam biraz daha önlerde olabilir bu duruma istinaden ) üniversite hastanelerine Girme ihtimalim var mı birde üniversite hastanelerine oldu da başvurduk asilden kazandık kaç gün başlama süresi veriyorlar özel sebeplerden dolayı bu başlama süresi artırılabilir mu hayırlı akşamlar

recai ünal
Kapalı
12 Ocak 2021 23:28

gwv77, hoca burda senin gibi bizim gibi binlerce atanan ve atanmayı bekleyen insanların sorularına hiçbir menfaati olmadan yardımcı olmaya çalışan bir insandır.forumu iyi incelersen daha iyi anlarsın bence özür dilemelisin.özür dilemekte bir erdemdir.forumun kalitesini artırır.

Hoca002
Daire Başkanı
13 Ocak 2021 00:31

Eyvallah hocam teşekkür ederim düşünceleriniz için lakin boşverin kim ne düşünmek isterse düşünsün hocam :)
recai ünal, 3 yıl önce

gwv77, hoca burda senin gibi bizim gibi binlerce atanan ve atanmayı bekleyen insanların sorularına hiçbir menfaati olmadan yardımcı olmaya çalışan bir insandır.forumu iyi incelersen daha iyi anlarsın bence özür dilemelisin.özür dilemekte bir erdemdir.forumun kalitesini artırır.

lalati
Genel Müdür
13 Ocak 2021 01:07

yazdıklarınıza saygı duyuyorum elbet ama elle tutulur hiç bi yanı yok yazdıklarınızın kusura bamayın. 1 tane faydası varsa 10tane zararı var. bunu daha önce deneyimleyenler iyi bilir. bu ortamı görüp çalışmadığınızı varsayarak yazdığınızı düşünüyorum

Lorenss
Aday Memur
13 Ocak 2021 01:55

Hocam konu açtığınızı görünce koşarak gelip okuyorum lütfen aldırmayın insanlar karşılıksız iyiliğe aç oldugu için ne yapacaklarını şaşırıyor bir sorum olacak üni hastanesinde memurum dgs ile lisansa tamamlamak istiyorum ama hem okul hem iş nasıl olur bununla ilgili iş yeri veya okul esneklik sağlar mı

İskele alabanda
Aday Memur
13 Ocak 2021 04:05

Kesinlikle haklısın. Çalışmayan bilemez.

gwb77, 3 yıl önce

Hoca002
Daire Başkanı
13 Ocak 2021 08:29

Madem sen bu kadar aklı yüksek bir insansın buraya yazma gereksinimi niye kendinde gördün burasi sana göre küçük bir yer değil mi ve beni tanımadan ne iş yaptığımi bilmeden bu cümleleri kuruyorsun elbet Allah bunun hesabını da sorar :)

Hoca002
Daire Başkanı
13 Ocak 2021 08:31

Madem yok hocam niye yorumluyorsunuz ve insanlar tanımadığı biri hakkında ne kadar çok yorum yapma isteği duyuyor begenmessiniz olur biter. Bizler düşüncemize ters birşeyler söylendiğinde hemen kötüleme karşı taraf hakkinda tanımadan yorum yapma derdine dusmusuz. Yazik gerçekten yazik
lalati, 3 yıl önce

yazdıklarınıza saygı duyuyorum elbet ama elle tutulur hiç bi yanı yok yazdıklarınızın kusura bamayın. 1 tane faydası varsa 10tane zararı var. bunu daha önce deneyimleyenler iyi bilir. bu ortamı görüp çalışmadığınızı varsayarak yazdığınızı düşünüyorum

Hoca002
Daire Başkanı
13 Ocak 2021 08:33

Bu durumda hastane biraz esneklik sağlayabilir nöbetleri bir kısmını okula göre ayarlayabilir hocam
Lorenss, 3 yıl önce
Hocam konu açtığınızı görünce koşarak gelip okuyorum lütfen aldırmayın insanlar karşılıksız iyiliğe aç oldugu için ne yapacaklarını şaşırıyor bir sorum olacak üni hastanesinde memurum dgs ile lisansa tamamlamak istiyorum ama hem okul hem iş nasıl olur bununla ilgili iş yeri veya okul esneklik sağlar mı

labe
Kapalı
13 Ocak 2021 11:12

Üniversite hastaneleri yılda bir kez ilan verip her yıl o ilan üzerinden mi personel alıyor sürekli?

Hoca002
Daire Başkanı
13 Ocak 2021 11:14

Üniversiteler her yılı başında bütçe alır o bütçeye göre alım ilanına çıkar bunu bazen tek seferde bazen ise iki seferde alır. İlanda asillar gitmedikleri zaman kadro dolana kadar yedek ilanına cikilir
labe, 3 yıl önce

Üniversite hastaneleri yılda bir kez ilan verip her yıl o ilan üzerinden mi personel alıyor sürekli?

13 Ocak 2021 12:38

Şu an üniversite hastanesinde çalışıyorum. Açıkçası tayin hakkım olsaydı bırakmazdım. Beşinci yılımı doldurdum. En az beş yıl daha kalırdım. Devlet Hastanesi'nde yapılan bir çok şeyi burda asistan yapıyor. Ben tedavimi bakımımı yaparım gerisi asistana kalmış. Röntgeni o ayarlar, kanları o ister, sonuçları o takip eder, mr için o konuşur. Bazı işler servisten servise göre değişir ama genel olarak böyle. Eksileri elbette var. Örneğin, devletteki adam aralık dönerini mesaisini aldığı ay ben kasım ayınınkini aldım ama onu da düzenlttiler. Dönerim bir çok hastaneden iyi. Çoğu yer döner alamazken biz aldık. Bence genelleme yapmak yerine seçilen üniversite araştırılmalı. Ve çakılı olacağınızı düşünerek yazmalısınız. Sonrasında kurtulmak zor oluyor

Hoca002
Daire Başkanı
13 Ocak 2021 12:42

Düşüncelerin için teşekkür ederim hocam keşke sizin yaptığınız gibi mantıklı açıklayıcı yorum yapilsaydi :)
tuncermahmut, 3 yıl önce
Şu an üniversite hastanesinde çalışıyorum. Açıkçası tayin hakkım olsaydı bırakmazdım. Beşinci yılımı doldurdum. En az beş yıl daha kalırdım. Devlet Hastanesi'nde yapılan bir çok şeyi burda asistan yapıyor. Ben tedavimi bakımımı yaparım gerisi asistana kalmış. Röntgeni o ayarlar, kanları o ister, sonuçları o takip eder, mr için o konuşur. Bazı işler servisten servise göre değişir ama genel olarak böyle. Eksileri elbette var. Örneğin, devletteki adam aralık dönerini mesaisini aldığı ay ben kasım ayınınkini aldım ama onu da düzenlttiler. Dönerim bir çok hastaneden iyi. Çoğu yer döner alamazken biz aldık. Bence genelleme yapmak yerine seçilen üniversite araştırılmalı. Ve çakılı olacağınızı düşünerek yazmalısınız. Sonrasında kurtulmak zor oluyor

İskele alabanda
Aday Memur
13 Ocak 2021 14:35

Sen burada insanları yalan yanlış yönlendirmede milletin günahına girme

Hoca002, 3 yıl önce
Madem sen bu kadar aklı yüksek bir insansın buraya yazma gereksinimi niye kendinde gördün burasi sana göre küçük bir yer değil mi ve beni tanımadan ne iş yaptığımi bilmeden bu cümleleri kuruyorsun elbet Allah bunun hesabını da sorar :)

Hoca002
Daire Başkanı
13 Ocak 2021 14:39

Peki :)
İskele alabanda, 3 yıl önce

Sen burada insanları yalan yanlış yönlendirmede milletin günahına girme

stajyertekniker
Kapalı
13 Ocak 2021 14:52

çalışma şartlarını vs es geçip mantıklı düşünecek olursak üni hastaneleri genelde normal bakanlık alımlarından daha düşük puanda kapatır bu bile son tercih olduğunun kanıtıdır.

işin içine giricek olursak çakılı kadro inanılmaz dezavanatjlı bir durum örneğin bi idareci gelir üstlerden torpili sağlam canınızı sıkar sizinle uğraşır tayin isteyip gidemezsiniz el mahkum çünkü

öyle bir hakkın yok

dahası eğitim ve araştırma bir arada olduğu için gereksiz bir kalabalık var kimin yetkili kimin yekisiz olduğunu anlayamıyorsunuz askeriyedeki gibi üzerlerinde rütbe de yok her dk hareketlerinize dikkat etmeniz gerekiyor

her dk disiplinli olmanız gerekir hatta geçen günlerde cerrahpaşada yaşandı bi telefon mevzusu

örn. telefonla konuşurken yanınızdan bi prof. geçebilir laf atabilir normal devlet hastanesinde kimin ne tepki vereciğini bilirken üniler öyle değil

veya rektörlükten üst düzey biride olabilir ters biri olması yeterli

yani rahatlık açısından hiç iyi bir yer değil bir avantajı varsa ki bence yok

50tane dezavantaj sayarım çalışmıs biri olarak

kaç tane çalısana sorarsanız sorun imkanı olsa gider eğer hakkıyla girdiyse

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi