Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Haziran 2010 01:29

şube müdürlüğü sınavında 10 yıl şartına hayır

arkadaşlar neden 10 yıllık memurluk yapma şartı var. 10 yılını tamamlamayanlar neden sınava girip yeterli puanı aldıklarında şube müdürü olamıyor. Bence en şeffaf şekli sadece sınav puanı ileatamaolmalı. Hizmet süresi mümkün olduğunca kısaltılmalı. Ödüller işin içine katılmamalı. Ödüllerin nasıl verildiğini biliyoruz. Haydi arkadaşlarsendiklara baskı uygulayalım bu konuyu gündemde tutalım.

serseriturk
Kapalı
06 Haziran 2010 11:24

tecrübede lazım hocam yapma 3 yıllık memur ne anlar şube müdürlüğünden biraz pişmek lazım değil mi

ahiskali mert
Şube Müdürü
06 Haziran 2010 12:14

Fazla da pişmemek lazım.

5-6 yıl hizmet yeterli olur.

suleyman0320
Aday Memur
06 Haziran 2010 13:29

arkadaşlar neden olmasın ki 3 yıllık olan ama kendini çok güzel yetiştiren meslektaşlarımız var. ben adaylığının kaldırılmış olması şartı yeterli olduğunu düşünüyorum...

ersenist28
Şef
06 Haziran 2010 14:34

stajerlik ve askerlik dahil 8 yıl yeter.

suveyde
Şef
06 Haziran 2010 15:10

bence de 5-6 yıl yeterli olmalı.6 yıllık memur 30 yaşlarında oluyor, milletvekili oluyor.Şube müdürü olamıyor.

yumurcak
Müsteşar Yardımcısı
06 Haziran 2010 15:47

ne 3-5 yılı arkadaşlar? uzman öğretmenlik için getirdikleri süre şartı bile önerilerinizden fazlaydı. neticede şube müdürlüğü için açılacak sınavın kaynağı görevde yükselme yönetmeliği. bu durumda 3-5 senede görevde yükselerek şube müdürü olunur ama uzman öğrt. olmak çooook zooooor gibi bir durum çıkacak ortaya... :)

ay_isigi
Şef
07 Haziran 2010 14:48

ardadaşlar siz sesinizi yükseltmezseniz bunar kafasına göre yaparlar bence de 10 yıl çok sen adamı 25 yaşında millet velili yapacaksın ama şube müsürü yapmayacaksın ha buna gülünür işte :=)

SonKahraman
Memur
07 Haziran 2010 15:22

O n yıla hayır diyen arkadaşım aslında işi bilmiyor on yıldan önce müdür dahi yapmamak lazım müdürlükte dahi tam pişmemeş olmanın sıkıntısı yaşanıyor genç arkadaşlarda bunu görüyorum

the muhtar
Aday Memur
07 Haziran 2010 15:27

Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman sadece armutları olgunlaştırır.

Peyami SAFA

haktannn
Daire Başkanı
07 Haziran 2010 15:48

evet arkadaşlar bazı arkadaşlarında dediği gibi 10 yıl çok fazla bırakın yönetmeliğe hakim bilgili arkadaşlar şube müdürü olsun yani kafası çalışan çevresi yada daysısı olan değil 30 yaşında ülkeyi yöneten milli eğitim yönetemze diyen arkadaşla r bi düşünün bakalım ne kadar haklısınız herkes dürüst olsun kimsse işine geleni söylemesin ben okul müdürüyüm yeni atandım takdirim var ama bakaın böle kriterlere sahipler şube müdürü olsun demiyorum objektif olarak gelin hepimiz ortak fikir olarak şunu diyelim stajyerliği kalkmış bütün herkes sınava girsin ve en yüksek notu alandan atama yapmaya başlasınlar işte hakkaniyet budur yanlış mı değerli arkadaşlarım

ekimdemir
Memur
07 Haziran 2010 22:43

10 şartı yok arkadaşlar. Ama 10 yılın altı 3-4 bölgeleri üstü 1 ve 2 bölgeleri isteyebilecek

ay_isigi
Şef
08 Haziran 2010 13:44

EKİMDEMİR VE HAKTANNN hocalarım haktan yana olmak gerekse eğer bir kişinin önce o işi bilmesi yani olğunlaşması lazım ikincisi yaş olarakta olğunlaşması lazım. haklısınız derim. ekimdemir hocam bu bilgiyi size km verdi acaba?

irsat40
Memur
08 Haziran 2010 13:57

EKİMDEMİR hocam bu bili doğru mu kaynağı nedir? Teşekkür ederim.

axcellent
Memur
08 Haziran 2010 15:56

arkadaşlar herşey gayet açık. çatı yönetmeliğe göre

3 yıl öğretmenli,k yeter ancak, şube müdürlüğü 1. ve 2. derece grevler olduğu için bu görevlere atanabilmesi için kişinin kamuda geçen toplam hizmet süresinin 10 yıl olması gerekiyor.

dolayısıyla şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor, 3 yıl öğretmenlik yapan sınava girer, ama iş atamaya geldiği zaman toplam hizmet süresi yetersiz ise atanamaz. Peki o zaman ne diye sınava alıyorlarki diye bi soru akla gelebilir.

onu da söyle izah edebiliriz. kişi sınava girer kazanır, ama kamudaki toplam hizmeti 9 yıldır. 1 yıl daha bekler. bir yıl sonra yeniden bir alım olduğunda başvurur ve atanır. dolayısıyla bu sınavın geçerlilik süresi 2 yıl ise, 8 yıllık herkesin başvurmasında bir sakınca yoktur. süresinin dolmasını bekler ve dolduğunda atanmak için başvurur.

benim adım hıdır, yönetmeliklerden anladığım budur.

ekimdemir
Memur
18 Haziran 2010 10:44

Bu konuda arkadaşlar belli bir yıl olması şart. Düşünülen şu. 3 yıılık öğretmen girer kazanır. 3.4. bölgeler istenir. İsteyenlerden çoğu 1.2 isteyecek zaten. 3 ve 4 bölgeler boş kalacak. O yüzden 10 yıla kadar olanlar sadece 3.4 bölgeyi isteyecek. Nerden biliyorsun uz derseniz, düşünülen bu derim sadece size. ama burası Türkiye akşamdan sabaha herşey değişir.

ERGENEKON677
Yasaklı
23 Haziran 2010 01:25

şube müdürlüğü kökten kaldırılmalı zaten.

tecrube bile gerekmiyorsa ne gerek var böyle makama...

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi