Editörler : E.Kayı Han
22 Ekim 2021 00:55

Zor ama imkansız değil. Basamak olarak kullanılması hoş karşılanmıyor genelde.
Satürndebirada, 4 yıl önce

İyi akşamlar benim bir sorum var hukuk mezunuyum icra Müdürlüğü sınavına girmeyi düşünüyorum ama daha sonra kamu avukatlığına geçiş için muvafakat almakta zorluk yaşar miyim? Tecrübeli arkadaşlar yardimci olursa sevinirim.

22 Ekim 2021 00:57

Uygulamada değişiklik olmaz, dışarıdan alım olur ve yaşa takılmazsan olur. Her zaman ilan gelmeyebiliyor.
egiticiyolunda, 2 yıl önce

merhaba, bende lisans mezunuyum . Adalet okuyorum. adalet bittikten sonra icra müdürlüğü sınavına girebilir miyim ?

klinux
Yasaklı
24 Ekim 2021 13:57

Kul hakkı benim için önemli değil dosya hesabı yaparken ekimden aşağı kasımpaşa diyip hesap yapar geçerim kimsenin kimseye bir kuruş hakkı geçmesin gibi birşey benim umrumda değil müdürlerine ana avrat sövüp yüzüne gülmek zorunda kalmak zor gelmez diyorsan gayet mantıklı bir meslek.

zazakat
Kapalı
24 Ekim 2021 15:16

Burda da boş yapmışsın birader. Sırf yazmak için, ona bakarsan avukat da olma di mi? Bu cokbilmis
klinux, 2 yıl önce

Kul hakkı benim için önemli değil dosya hesabı yaparken ekimden aşağı kasımpaşa diyip hesap yapar geçerim kimsenin kimseye bir kuruş hakkı geçmesin gibi birşey benim umrumda değil müdürlerine ana avrat sövüp yüzüne gülmek zorunda kalmak zor gelmez diyorsan gayet mantıklı bir meslek.

zazakat
Kapalı
25 Ekim 2021 20:55

Beğenmiyorsan sktr git madem bari önü açılsın lan

Sultan T
Aday Memur
25 Ocak 2022 13:24

İyi günler, icra müdürlüğü ve müdür yardımcılığı alımı var, öneriniz var mi nasıl bir meslek is yükü çalışma şartları nasil? Bilgi verirseniz çok sevinirim 🙏

Yigido1983
Aday Memur
25 Ocak 2022 13:41

ne iş yaptığına bağlı. bir işin var ve kafan rahatsa hiç girme. ama iş olsun da ne olursa olsun dersen gir tabii

Sultan T, 2 yıl önce

İyi günler, icra müdürlüğü ve müdür yardımcılığı alımı var, öneriniz var mi nasıl bir meslek is yükü çalışma şartları nasil? Bilgi verirseniz çok sevinirim 🙏

Sultan T
Aday Memur
25 Ocak 2022 14:42

icra müdür yardımcılığı icin geçerli mi yanı, suan başka bir kurumda çalışıyorum ama memnun değilim o yüzden icra müdür yardımcılığı sınavına hazırlanacağım umarım değer

Yigido1983, 2 yıl önce

ne iş yaptığına bağlı. bir işin var ve kafan rahatsa hiç girme. ama iş olsun da ne olursa olsun dersen gir tabii

Yigido1983
Aday Memur
25 Ocak 2022 15:19

bende icra müdür yardımcısıyım, başka kuruma geçmek istiyorum. bol stres ve full iş yükü istiyorsan kesinlikle tavsiye ederim..

Sultan T, 2 yıl önce

icra müdür yardımcılığı icin geçerli mi yanı, suan başka bir kurumda çalışıyorum ama memnun değilim o yüzden icra müdür yardımcılığı sınavına hazırlanacağım umarım değer

Sultan T
Aday Memur
25 Ocak 2022 16:08

Peki sizce çalıştığınız şehir olarak mi yoksa Türkiye geneli is yükü fazla olan bir meslek mi?

Yigido1983, 2 yıl önce

bende icra müdür yardımcısıyım, başka kuruma geçmek istiyorum. bol stres ve full iş yükü istiyorsan kesinlikle tavsiye ederim..

Yigido1983
Aday Memur
25 Ocak 2022 16:13

ilçelerde nispeten azdır ama bu stresinin olmadığı anlamına gelmez. stresten kastım sorumluluğu çok. il merkezlerini hele büyük şehirleri demeye gerek yok. unutmayın ki 2021 itibari ile 25.000.000 (yirmibeş milyon) dan fazla dosyaya sadece toplamda 5000 kadar icra müdür ve yardımcısı sorumlu. var burdan hesap et...

Sultan T, 2 yıl önce

Peki sizce çalıştığınız şehir olarak mi yoksa Türkiye geneli is yükü fazla olan bir meslek mi?

Sultan T
Aday Memur
25 Ocak 2022 16:30

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz icin.

Yigido1983, 2 yıl önce

ilçelerde nispeten azdır ama bu stresinin olmadığı anlamına gelmez. stresten kastım sorumluluğu çok. il merkezlerini hele büyük şehirleri demeye gerek yok. unutmayın ki 2021 itibari ile 25.000.000 (yirmibeş milyon) dan fazla dosyaya sadece toplamda 5000 kadar icra müdür ve yardımcısı sorumlu. var burdan hesap et...

25 Ocak 2022 21:40

bizim ilçedekiler rahat. 1 müdür 1 müd yrd 1 katip çalışıyorlar. rahatlar baya.şehirleri bilmem

LiveRommel
Memur
25 Ocak 2022 21:43

Para karşılığı sinir stres sahibi olmak istiyorsanız tam aradığınız meslek.

İcra Müdürlüğü yapacağıma,

Sıfır stresle gider çayhane açar, çay satarım daha iyi.

İntihar etmek istiyorsanız daha acısız yollar düşünün. Bu meslek kısa sürede kanser eder sizi.

klinux22
Yasaklı
25 Ocak 2022 22:21

Yapamazsın imkansız bakanlık sazan değil artık. Bizzat bu dediğini yapan birini tanıyorum bakanlık muvafakat vermedi idari dava açtı yürütmeyi durdurma aldı başka kuruma geçti ama Adalet Bakanlığı davayı istinafa taşıdı istinafta bakanlığın talebi kabul edildi. "Hukuk mezunu şartını taşıyarak girilen meslekten, aynı öğretim ile başka kuruma gönderilmesi kamu yararına eylem olmadığı kanaatine varıldığından davacı tarafın isteminin kabulüne...."

geçemezsin yani.

Satürndebirada, 4 yıl önce

İyi akşamlar benim bir sorum var hukuk mezunuyum icra Müdürlüğü sınavına girmeyi düşünüyorum ama daha sonra kamu avukatlığına geçiş için muvafakat almakta zorluk yaşar miyim? Tecrübeli arkadaşlar yardimci olursa sevinirim.

benkatip
Şef
25 Ocak 2022 23:05

emsal oluşturur mu peki?..

klinux22, 2 yıl önce

Yapamazsın imkansız bakanlık sazan değil artık. Bizzat bu dediğini yapan birini tanıyorum bakanlık muvafakat vermedi idari dava açtı yürütmeyi durdurma aldı başka kuruma geçti ama Adalet Bakanlığı davayı istinafa taşıdı istinafta bakanlığın talebi kabul edildi. "Hukuk mezunu şartını taşıyarak girilen meslekten, aynı öğretim ile başka kuruma gönderilmesi kamu yararına eylem olmadığı kanaatine varıldığından davacı tarafın isteminin kabulüne...."

geçemezsin yani.

klinux22
Yasaklı
26 Ocak 2022 09:19

Emsal oluşturur aynı şey çünkü.

Zaten oluşturmasa bile mantıken de geçemezsin çünkü sen zaten hukuk fakültesi şartı ile girilen bir yere girmişsin sonra aynı mezuniyet ile başka yere gitmeye çalışıyorsun buna red vermek için hakim olmaya bile gerek yok.

Lise mezunu olarak işe girip sonradan hukuk bitirsen dediğin olurdu.

benkatip, 2 yıl önce

emsal oluşturur mu peki?..

Ziya ALTAY
Aday Memur
30 Ocak 2022 22:17

Zabit katılımının icra müdürlüğüne geçmek mantıklı mi :/

azmah
Genel Müdür
20 Şubat 2022 10:47

Aynı soru polislik içinde geçerli mi, mantıklı olur mu, maaş olarak fark yok memurlar net maaş hesaplamaya göre biraz daha az icra müdür maaşı düzenli saatlari gece vardiyası olmaması resmi günler bayramlar olması vs.gibi sebepleri artı polisligin son yıllarda alınan kadroların amir sınıfı yada memurun liyakatsiz bilgisiz arka sokaklar polisligi oynaması gereksiz soruşturmalar sürgünlere göre avantajı olması vs. sebepleri de çok

adliyeci06
Kapalı
01 Mart 2022 03:44

Kadro çok zor.

Toplam 60 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi