Editörler : E.Kayı Han
15 Eylül 2019 20:49

Mülakat

Arkadaşlar puan tamam uygulama sınavı da tamam ama gelin görün ki mülakata girdiğim an o heyecan beni ele geçiriyor bildiğimi de söyleyemiyorum var mıdır çözümü olan? Çok sıkıldım bu durumdan :(

Saniyekoraman
Aday Memur
15 Eylül 2019 21:37

ne zaman kısmetse mülakatınız neler soruyorlar benim ilk mülakatım yarın

ugurkyz
Aday Memur
15 Eylül 2019 22:30

Stres, heyecan herkeste oluyor arkadaşlar bende de oldu kendinizi şöyle motive edin. İçeriye giren herkes sizin gibi heyecanlı eğer siz heyecanınızı yenerseniz o içeriye girenlerden daha iyi şekilde kendinizi ifade edebilme şansı yakalarsınız bunu aklınızdan çıkarmayın. Evet bazı arkadaşları zorlamışlar işte sen katiplik için uygun değilsin gibi falan ama bunlar sırf sizin duygularınızı ölçmek için yapılmış şeyler o tarz sorulara bile soğukkanlı bir şekilde cevap verirseniz bu onların dikkatini elbette çeker. Ben de içeri girerken çok stres yaşadım fakat o içeri girdiğimde bir şekilde heyecanımı yendim ve kendime şunu dedim. ''Burada kendimi anlatır çıkarım olursa olur olmazsa da tekrar denerim dünyanın sonu değil ya''

Birkaç tüyo olarak da kendinizi tanıtmanız istenecek bunun için aynanın karşısına geçin ve kendinizle ilgili şeyleri anlatmaya başlayın şaşırdığınız takıldığınız kelimeleri seçemediğiniz yerleri muhakkak düzeltin ki gittiğinizde diliniz tutulmasın önceden kendinizi buna alıştırın. Soruları da bildiğiniz kadarıyla cevaplayın sakın bilmediğiniz yerde de sallamaya çalışmayın. Bilmiyorsanız da kendinizden gayet emin bir şekilde bilmiyorum diyin. Soruların cevaplarından önce sizin verdiğiniz tepkilere bakacaklardır. Sonuçta kekeleyip cevap verenle sizi bir tutmayacaklarını düşünüyorum. Yoksa size sorulan genel kültür sorularıyla sizi mesleğe alacak değiller. Okuduğunuz bölüm Adalet MYO dışında ise elbet ''neden burası kendi bölümünden bir yer değilde'' diye soru yöneltebilirler. Güzelce açıklayın samimi olun. Şimdiden kolay gelsin hakkınızda hayırlısı arkadaşlar.

Akin5234
Memur
16 Eylül 2019 14:12

Ben bugün mülakata girdim dediğin gibi bi heyecan sardı ayaklarım titredi diyebilirim. Bildiğimi unuttum 3 soru soruldu 1 tane bilebildim diğerlerine bilmiyorum dedim hiç umudum kalmadı. Heyacanını yenen geçer arkadaşlar ben yenemedim. Aynı hataya siz düşmeyin. Heyecanlanacak bir durum da yok oysa ki. Mülakattan çıkar çıkmaz sorulan soruları haykıra haykıra söyledim eve giderken. Hepsi de bildiğim sorulardı. Herkes için hayırlısı ne ise o olsun. Herkese iyi günler.

serenad42
Aday Memur
16 Eylül 2019 14:31

Hakkında hayırlısı olsun kardeşim fakat umudunu kaybetme. Hiçbir soruyu cevaplayamayan adam da kazanıyor veya hepsine doğru cevaplayan adam kazanamıyor. Nasip artık.

Akin5234, 5 yıl önce
Ben bugün mülakata girdim dediğin gibi bi heyecan sardı ayaklarım titredi diyebilirim. Bildiğimi unuttum 3 soru soruldu 1 tane bilebildim diğerlerine bilmiyorum dedim hiç umudum kalmadı. Heyacanını yenen geçer arkadaşlar ben yenemedim. Aynı hataya siz düşmeyin. Heyecanlanacak bir durum da yok oysa ki. Mülakattan çıkar çıkmaz sorulan soruları haykıra haykıra söyledim eve giderken. Hepsi de bildiğim sorulardı. Herkes için hayırlısı ne ise o olsun. Herkese iyi günler.

atanamayn
Aday Memur
16 Eylül 2019 14:41

Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim arkadaşlar benim mülakat tarihim daha açıklanmadı önceki girdiğim mülakatlarda sürekli bu şekilde heyecanlanıyorum ve başarısız oluyorum istemsiz saçmalamaya başlıyorum hocam ben de öyle bir soru anca biliyorum ya da hiç bilemiyorum öyle mutsuz bir şekilde çıkıyorum sürekli kendini tekrar ediyor bu durum inşallah Bi an önce atlatırız bu durumu :(

miralaypatton
Şube Müdürü
16 Eylül 2019 14:47

hocam sorulan sorular neydi fikir vermesi açısından paylaşabilir misin?

Akin5234, 5 yıl önce

kamuuucuuu
Şef
16 Eylül 2019 15:18

manş tünelini sordular bana..

soruşturma nedir?

havza genelgesi ne zaman?

kabotaj bayramı ne zaman nedir?

iki tane de tanım vardı heyecandan anlamadım da açıklayamadım da hatırlayamıyorum efendim dedim dedim..

Akin5234
Memur
16 Eylül 2019 20:05

Madem askerliği okul için erteledin say bakalım ülkeyi yurt dışında temsil eden kurumları dedi sadece büyükelçi diyebildim say say nasıl okuyorsun dedi kızdı sonra cumhuriyet başsavcı görevleri say dedi bilmiyorum dedim iyice kızdı ilkeleri sayamazsan çık dedi saydım. Sonra tekrar nereli olduğumu sordu çıktım
miralaypatton, 5 yıl önce

hocam sorulan sorular neydi fikir vermesi açısından paylaşabilir misin?

miralaypatton
Şube Müdürü
16 Eylül 2019 20:15

kızması o an için senin tepkini ölçmek için yapmıştır. o yüzden karamsar olmana gerek ne olacağı belli olmaz.

Akin5234, 5 yıl önce
Madem askerliği okul için erteledin say bakalım ülkeyi yurt dışında temsil eden kurumları dedi sadece büyükelçi diyebildim say say nasıl okuyorsun dedi kızdı sonra cumhuriyet başsavcı görevleri say dedi bilmiyorum dedim iyice kızdı ilkeleri sayamazsan çık dedi saydım. Sonra tekrar nereli olduğumu sordu çıktım

Akin5234
Memur
16 Eylül 2019 20:29

Bana pek öyle gelmedi umudum da kalmadı açıkcası. Herkese başarılar herkes için hayırlısını diliyorum. Tecrübe oldu tekrar mülakat şansımız olursa en azından heyacanın önüne geçmek için çabalarız.
miralaypatton, 5 yıl önce

kızması o an için senin tepkini ölçmek için yapmıştır. o yüzden karamsar olmana gerek ne olacağı belli olmaz.

slowman03
Aday Memur
16 Eylül 2019 21:00

bölüm ne ikm mi

Akin5234, 5 yıl önce
Bana pek öyle gelmedi umudum da kalmadı açıkcası. Herkese başarılar herkes için hayırlısını diliyorum. Tecrübe oldu tekrar mülakat şansımız olursa en azından heyacanın önüne geçmek için çabalarız.

Opiee
Aday Memur
16 Eylül 2019 21:37

Ben de Tekirdag'da girdim bugun mulakata,komisyonun davranislari gayet olumlu idi,Hasankeyf ve Zeugma muzesinin yerini, ilam nedir?Anayasa mahkemesi uye sayisi ve kimler secer,1. Dunya savasinda Ingilizlerin Hinndistan'dakinsomurgeri.ile baglantisini kesmek icin acilan cephe ve Amasya gorusmerinde alinan 5 karar icerisinden Osm.huk. onalyladigi tek madde

Akin5234
Memur
16 Eylül 2019 23:49

Zabıt katibi mülakatına katılmıştım.
slowman03, 5 yıl önce

bölüm ne ikm mi

Hazanerd
Aday Memur
17 Eylül 2019 12:46

Ben de Tekirdağ da girdim listede kaçıncı sıradaydınız
Opiee, 5 yıl önce

Ben de Tekirdag'da girdim bugun mulakata,komisyonun davranislari gayet olumlu idi,Hasankeyf ve Zeugma muzesinin yerini, ilam nedir?Anayasa mahkemesi uye sayisi ve kimler secer,1. Dunya savasinda Ingilizlerin Hinndistan'dakinsomurgeri.ile baglantisini kesmek icin acilan cephe ve Amasya gorusmerinde alinan 5 karar icerisinden Osm.huk. onalyladigi tek madde

Opiee
Aday Memur
17 Eylül 2019 21:12

Hatitlamiyorum tam olarak, sizin mulakatiniz nasildi

Durba
Aday Memur
17 Eylül 2019 21:16

Tekirsag ikm grubu var. Gelmek iaterseniz özel mesaj atın arkadaşlar

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler