Editörler : supporters.
«464748495051525354555657»
25 Aralık 2020 22:34

Muannit12 Hocam sizin itiraz sonucu hakkında bilgi verebilirmisniz birde ne kadar sürdü bu süreç

2873
Memur
25 Aralık 2020 22:53

Formu takip ettiğim kadarı ile Mart 2020 için asgariden kalan hocalarımdan, bir iki kişinin itirazı kabul edilmişti. Hatta bir hocamız ekleri ile muntazam bir dilekçe verdiğini ve bu dilekçesinin reddedildiğini yazmıştı. Ancak aynı hocam, bozuk bir Türkçe ile yazdığı tek cümlelik, ikinci dilekçesinin dikkate alındığını yazmıştı. Biraz latife olsun diye yazıyorum. ÜAK itirazlara tek cümlelik cevap verdiği için, itiraz dilekçelerinin de tek cümlelik olanlarını daha makbul görüyor.

Allah hayırlı şans versin herkese. Aynı dergi ile birçok aday doçent oldu, bana gelince yedek üye, durumdan vazife çıkarıp bu dergiyi yağmacı olarak değerlendirdi. ÜAK'a ayrıntılı bir dilekçemde yazdım. Asıl jüri üyelerinin raporlarını bir kenara koyamazsınız. Bu dergi SCI-Expanded kapsamında Web of Science'de taranıyor ve bu derginin Co-editörlerinden biri Türkiye Cumhuriyetinin Devlet Üniversitelerinden birinin Rektörü. Yapmayın etmeyin dedim ama ikna edemedim, ve o meşhur tek cümlelik cevabı aldım. Jüri haklı, ben sahtekar, rektörü nereye koyacağız bilmiyorum. CİMER'e yazdık o da kar etmedi. Türk milleti adına karar veren bağımsız yargıdan gelecek hayırlı cevabı, merakla bekliyorum. İyi şanslar dileklerimle.

Muannit12
Şef
25 Aralık 2020 23:07

Hocam, benim sürecim şu şekildeydi: 10 Eylül: Jüri gerekçesini sisteme girmiş. 11 Kasım: ÜAK Doçentlik Komisyonu'na girmiş. 14 Kasım: DBSde gördüm. 15 Kasım: Yurtiçi Kargo SMSi geldi. 16 Kasım: Kargo ulaştı. 26 Kasım: İtiraz dilekçesini Yurtiçi Kargo ile gönderdim. 27 Kasım: ÜAK'a ulaştı. 12 Aralık: ÜAK Doçentlik Komisyonu'na girmiş. 15 Aralık: ÜAKtan SMS ve e-posta geldi ve DBSde jüri sürecinde ibaresi göründü. 19 Aralık: Yurtiçi Kargo SMSi geldi. 21 Aralık: İtirazımın kabul kararı elime ulaştı. Şu anda jüri sürecinde ve aynı jüri üyeleri DBSde görünüyor. Kolay gelsin.
docentolalım, 3 yıl önce

Muannit12 Hocam sizin itiraz sonucu hakkında bilgi verebilirmisniz birde ne kadar sürdü bu süreç

frmn
Şube Müdürü
26 Aralık 2020 10:45

Hocam benimde sorunum benzer. hatta belgi SCI derginin sayılmaması nedeniyle asgariye takılanlar diye grubu özellştirsekmi diye düşünüp https://forum.memurlar.net/konu/2441636/

bu grubu açtım

2873, 3 yıl önce

Formu takip ettiğim kadarı ile Mart 2020 için asgariden kalan hocalarımdan, bir iki kişinin itirazı kabul edilmişti. Hatta bir hocamız ekleri ile muntazam bir dilekçe verdiğini ve bu dilekçesinin reddedildiğini yazmıştı. Ancak aynı hocam, bozuk bir Türkçe ile yazdığı tek cümlelik, ikinci dilekçesinin dikkate alındığını yazmıştı. Biraz latife olsun diye yazıyorum. ÜAK itirazlara tek cümlelik cevap verdiği için, itiraz dilekçelerinin de tek cümlelik olanlarını daha makbul görüyor.

Allah hayırlı şans versin herkese. Aynı dergi ile birçok aday doçent oldu, bana gelince yedek üye, durumdan vazife çıkarıp bu dergiyi yağmacı olarak değerlendirdi. ÜAK'a ayrıntılı bir dilekçemde yazdım. Asıl jüri üyelerinin raporlarını bir kenara koyamazsınız. Bu dergi SCI-Expanded kapsamında Web of Science'de taranıyor ve bu derginin Co-editörlerinden biri Türkiye Cumhuriyetinin Devlet Üniversitelerinden birinin Rektörü. Yapmayın etmeyin dedim ama ikna edemedim, ve o meşhur tek cümlelik cevabı aldım. Jüri haklı, ben sahtekar, rektörü nereye koyacağız bilmiyorum. CİMER'e yazdık o da kar etmedi. Türk milleti adına karar veren bağımsız yargıdan gelecek hayırlı cevabı, merakla bekliyorum. İyi şanslar dileklerimle.

2873
Memur
26 Aralık 2020 16:22

Sağ olun hocam. Grubu takip edeceğim.

frmn, 3 yıl önce

Hocam benimde sorunum benzer. hatta belgi SCI derginin sayılmaması nedeniyle asgariye takılanlar diye grubu özellştirsekmi diye düşünüp https://forum.memurlar.net/konu/2441636/

bu grubu açtım

Jüri Sürecinde
Aday Memur
27 Aralık 2020 12:11

Buldum hocam. Çok işime yaradı. Teşekkür ederim. Yarın itirazımı kargoya vereceğim. Haksızlıkların sona ermesini diliyorum..

Muannit12, 3 yıl önce
İşinizi görür mü bilemiyorum Hocam ama başka bir Hoca için hazırladığım dilekçe 43. sayfada vardı.

Adydoc
Şef
28 Aralık 2020 17:12

Arkadaşlar asgari şarttan başvurusu iptal edilen arkadaşlara naçizane tavsiyem UAK komisyonuna itiraz etmeden doğrudan mahkemeye verin. Diğer türlü zaman kaybı yaşarsınız, büyük çoğunlukla UAK itirazınızı reddediyor. Bazen anlamsız şekilde cevap süresi 2 ayı geçebiliyor. UAK'a itirazınız neticelenmeden mahkemeye gidemiyorsunuz diye biliyorum. Ama mahkemeye başvurduğunuzda yeni başvurunuza engel yok. Bu önemli bir konu ve ben bu konu hakkında bir türlü net bilgi edinemediğim için önceki asgari şart iptalinde mahkemeye vermedim.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
28 Aralık 2020 21:22

-"naçizane tavsiyem UAK komisyonuna itiraz etmeden doğrudan mahkemeye verin."

-"UAK'a itirazınız neticelenmeden mahkemeye gidemiyorsunuz diye biliyorum"

Hocam hangisini yapalım, kafam karıştı.

Adydoc, 3 yıl önce

Arkadaşlar asgari şarttan başvurusu iptal edilen arkadaşlara naçizane tavsiyem UAK komisyonuna itiraz etmeden doğrudan mahkemeye verin. Diğer türlü zaman kaybı yaşarsınız, büyük çoğunlukla UAK itirazınızı reddediyor. Bazen anlamsız şekilde cevap süresi 2 ayı geçebiliyor. UAK'a itirazınız neticelenmeden mahkemeye gidemiyorsunuz diye biliyorum. Ama mahkemeye başvurduğunuzda yeni başvurunuza engel yok. Bu önemli bir konu ve ben bu konu hakkında bir türlü net bilgi edinemediğim için önceki asgari şart iptalinde mahkemeye vermedim.

akademisyen7878
Aday Memur
28 Aralık 2020 22:48

Benim de itirazım 12.11.2020 doçentlik komisyonunda görüşülmüş ve red edilmiş. Karar bugün elime ulaştı (28.12.2020). 10 tane mail atmasam dosyam bir yerlerde tozlanıyormuş gerçekten de. Geçen hafta mailim sonrası, donan ekim başvurum aktive olmuştu.

Süreçten kendi çıkarımım,

Jüri çok çok bariz bir hata yapmamışsa, itirazla zaman kaybedilmeyip mahkemeye verilmeli.

(İtiraz çok belirsiz ve zaman alan bir süreç. ÜAK'a selam vermek 1 aydan başlıyor:))

Ayrıca yeni dönem kaçırılmadan hemen başvuru yapılmalı.

(İtiraz kabul edilmezse yeni başvuruya da engel olabiliyor)

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

-"naçizane tavsiyem UAK komisyonuna itiraz etmeden doğrudan mahkemeye verin."

-"UAK'a itirazınız neticelenmeden mahkemeye gidemiyorsunuz diye biliyorum"

Hocam hangisini yapalım, kafam karıştı.

drmemur1
Aday Memur
29 Aralık 2020 00:50

Asgari nedeniniz neydi acaba? Ben de itirazımı gönderdim. Eğer itirazım kabul olmazsa zaten ocak başvurusu da asgariden iptal olur bende. O nedenle beklemedeyim. Benim tez danışmanı olduğum 2 yayında başlıca yazar olduğumu saymamış. 1a dan beyan etmiştim. Sağlık temel alanından verdim dosyayı. Tek jüri tarafından kabul edilmedi bu beyan. Komisyon ne der nası sonuçlanır hiç bilmiyorum. Kabul olmuş yeni makalelerimin basılmasını bekleyeceğim yeni başvuru için mecburen.

akademisyen7878, 3 yıl önce

Benim de itirazım 12.11.2020 doçentlik komisyonunda görüşülmüş ve red edilmiş. Karar bugün elime ulaştı (28.12.2020). 10 tane mail atmasam dosyam bir yerlerde tozlanıyormuş gerçekten de. Geçen hafta mailim sonrası, donan ekim başvurum aktive olmuştu.

Süreçten kendi çıkarımım,

Jüri çok çok bariz bir hata yapmamışsa, itirazla zaman kaybedilmeyip mahkemeye verilmeli.

(İtiraz çok belirsiz ve zaman alan bir süreç. ÜAK'a selam vermek 1 aydan başlıyor:))

Ayrıca yeni dönem kaçırılmadan hemen başvuru yapılmalı.

(İtiraz kabul edilmezse yeni başvuruya da engel olabiliyor)

29 Aralık 2020 01:18

Değerli Hocalarım merhaba, asgari kararı verilmiş yazım ulaştı tek bir jüri 07.03.2019 öncesinde yayın yapmış olduğum kaliteli ama ücret isteyen 5 dergimi şaibeli yağmacı dergi olarak ifade ediyor (diğerleri ne demiş bilmiyorum) ve bu sebeple asgari şartı sağlamadığımı ifade etmiş. Üak ana sayfasında sık sorular sorular kısmında yağmacı dergilere ilişkin açıklamasında "07.03.2019 sonrası yayımlanmış makaleler için geçerli olmak üzere" diye birkaç açıklama yapıyor. Şimdi sorum şu

1-Ben bu duruma itiraz etsem sizce kabul edilir mi? diyelim kabul edildi ve süreç başladı

2-Bu süreçte ben ocakta tekrar başvurabilir miyim? diyelim asgari veren jüri dosyaya başarısız verdi ve benim 3 başarısız raporla dosyam kapandı

3-Benim ocak başvurum kapanır mı devam mı eder.

Sorular için kusura bakmayın, kimsem yok (olsaydı herhalde bunları yazıyor olmazdım hepimiz gibi) sadece bu forumdaki tecrübeli hocalarımın fikirleri bir yol gösterir diye düşünüyorum.

fizilal
Aday Memur
29 Aralık 2020 03:26

Gelen cevap:

Dilekçenizde belirttiğiniz hususlar Doçentlik Komisyonunun 12.11.2020 tarihli toplantısında görüşülerek talebinizin reddine karar verilmiştir.

Tek bir gerekçe yok.

Şimdi bu duruma itiraz ederken Allah belanızı versin 2019'da atadığınız 3 hakem (o dönem olumsuz yazan sonraki dönem olumlu dediğinden) kabul etmiş oldu daha ne istiyorsunuz mu yazmam gerekiyor?

Bu gerekçesiz redde itiraz ettikten ve cevabını aldıktan sonra idari mahkemeye gitmeyi planlıyorum.

Sistematik bir zulüm olduğundan insan ne yazacağını bilemiyor.

Torpilim olmadığından mı atamıyorsunuz diye yazmayı gönülden istiyorum ama mümkün değil :))

fizilal, 3 yıl önce

Merhaba,

Son 3 başvurumda durumu şöyle izah edeyim:

2019 EKİM

X1, X2, X3 juri atandı.

X2 ve X3 olumlu yazarken X1 asgari şart dedi.(Etik kurula vermemesi şanstı zira yüksek lisans öğrencim tamamlamadan başka okula geçmişti. Öğrencisi değil diye asgari dedi. Sonra itiraz dilekçeme belgeleri koydum ama Kral UAK bu belgelere bakmadan red etti)

2020 Mart X1 yine jurimde

X1, X4, X5 atandı. X1 bu defa aynı yayınlara olumlu derken alan dışından X4 asgari dedi (2018 öncesi yayınları 2018 yılında tanımlanan doçentlik alanına saymam dedi paşa :)).

2020 EKİM JURİ X1, X4, X6 :))

DBS'de rastgele juri atanıyor diye inanlara selam olsun. Nedense olumlu yazanlar hiç gelmiyor. Sürekli kendine ait bir gerekçe uyduran geliyor.

İdari mahkemeye gideceğim ancak giden arkadaşlardan neler yapmam gerektiği konusunda destek istiyorum.

Kolaylıklar dilerim.

Not: Bunu okuyan UAK yöneticisi var ise yaptığınız bu zulümlerin bedelini görmeden can vermeyin inş.

UAK ben olduğum sürece alamazsın demiyor mu ?

Docmat
Memur
29 Aralık 2020 09:54

Docentolalım nikli hocam, tabi ki kabul edilir. Madde açık, hangi tarihin baz alındığı açık. Itirazinizi mutlaka yapın, ocak başvurunuzu etkilemez. En fazla jürileriniz biraz geç açıklanır. Asıl itiraz etmesseniz büyuk problem yaşarsınız, 2020 ekim forumuna bakın bunun için. Asgari damgası yiyen hocalarımızdan bazılarının başvurusunu doçentlik komisyonu jüriye göndermeden iptal etti. Sakın başvurmama gibi bir hata yapmayın. Çok pişman olursunuz.

eewwaa
Aday Memur
29 Aralık 2020 12:52

Ben hem itiraz edip hem ekim başvurusu yapmıştım. Önce ekim jürim açıklandı. 1 gün sonra itirazım da kabul edilince ekim jürisi iptal oldu tekrar mart jürisi aktif hale geldi. Yani itiraz süreci başvuru yapmanıza engel değil. Gecikme yaratan da itiraz etmiş olmanız değil. Bir önceki dönemde asgariden kalıp hemen tekrar başvurduysanız ÜAK dosyanızı ön incelemeye alıp asgari olup olmadığından emin olmak istiyor. O nedenle jüriniz 1-2 ay geç açıklanıyor. Tabi burdaki saçmalıkda şu, asgari sorunu olmadığını görüp size yeni, jüri atamaları. Madem asgari yoktu neden bir önceki itirazı kabul etmedin!

Muannit12
Şef
29 Aralık 2020 12:53

1) Ocak döneminde başvuru yapabilirsiniz. İtirazınız görüşülüp karara bağlanana kadar Ocak başvurunuz dondurulur, eğer haklı bulunursanız Mart başvurunuz devam eder, Ocak başvurunuz iptal edilir. Haksız bulunursanız Ocak ayı jürileriniz geç açıklanır (nedenini kimse bilmiyor). 2) Haklı bulunup Mart başvurunuz devam ettiği takdirde başarısız olursanız en erken Mayıs 2021de tekrar başvurabilirsiniz. 3) Dolayısıyla Ocak başvurunuz iptal edilir.
docentolalım, 3 yıl önce

Değerli Hocalarım merhaba, asgari kararı verilmiş yazım ulaştı tek bir jüri 07.03.2019 öncesinde yayın yapmış olduğum kaliteli ama ücret isteyen 5 dergimi şaibeli yağmacı dergi olarak ifade ediyor (diğerleri ne demiş bilmiyorum) ve bu sebeple asgari şartı sağlamadığımı ifade etmiş. Üak ana sayfasında sık sorular sorular kısmında yağmacı dergilere ilişkin açıklamasında "07.03.2019 sonrası yayımlanmış makaleler için geçerli olmak üzere" diye birkaç açıklama yapıyor. Şimdi sorum şu

1-Ben bu duruma itiraz etsem sizce kabul edilir mi? diyelim kabul edildi ve süreç başladı

2-Bu süreçte ben ocakta tekrar başvurabilir miyim? diyelim asgari veren jüri dosyaya başarısız verdi ve benim 3 başarısız raporla dosyam kapandı

3-Benim ocak başvurum kapanır mı devam mı eder.

Sorular için kusura bakmayın, kimsem yok (olsaydı herhalde bunları yazıyor olmazdım hepimiz gibi) sadece bu forumdaki tecrübeli hocalarımın fikirleri bir yol gösterir diye düşünüyorum.

eewwaa
Aday Memur
29 Aralık 2020 13:24

Hocam itiraz karara bağlanana kadar yeni başvuru dondurulmuyor. Süreçler birbirinden bagımsız ilerliyor. Bende bu şekilde oldu.

Muannit12, 3 yıl önce
1) Ocak döneminde başvuru yapabilirsiniz. İtirazınız görüşülüp karara bağlanana kadar Ocak başvurunuz dondurulur, eğer haklı bulunursanız Mart başvurunuz devam eder, Ocak başvurunuz iptal edilir. Haksız bulunursanız Ocak ayı jürileriniz geç açıklanır (nedenini kimse bilmiyor). 2) Haklı bulunup Mart başvurunuz devam ettiği takdirde başarısız olursanız en erken Mayıs 2021de tekrar başvurabilirsiniz. 3) Dolayısıyla Ocak başvurunuz iptal edilir.

Muannit12
Şef
29 Aralık 2020 13:29

Hocam, sizinki farklı olmuştu ama Doçentlik Kılavuzu'nda normal süreç şu şekilde belirtilmiş: "Doçentlik Komisyonu kararı gereğince, daha önceki dönemlerde doçentliğe başvurup, asgari başvuru şartlarını sağlamamaları nedeniyle başvurusu iptal edilen veya eser inceleme sonucunda başarısız olan adaylardan, başvurusunun iptaline veya eser inceleme sonucuna ilişkin itirazda bulunanların, itiraz süreci içinde olmaları nedeniyle, itiraz süreçleri tamamlanıncaya kadar yeni bir başvuru yapmaları halinde yeni dönem başvuruları dondurulacaktır.". Tabii ÜAK bu, normali nedir bilemiyoruz.
eewwaa, 3 yıl önce

Hocam itiraz karara bağlanana kadar yeni başvuru dondurulmuyor. Süreçler birbirinden bagımsız ilerliyor. Bende bu şekilde oldu.

eewwaa
Aday Memur
29 Aralık 2020 14:13

Bu işin hiçbir standardı yok ozaman. Bu nedir ya. Akademik camiada bile işler böyle yürüyorsa vay diğer kurumların haline

30 Aralık 2020 21:05

Hocalarım benim asgari kararı yazısı elime ulaştı ancak bir jüri üyesinin asgari kararı var. Bu şu anlama mı geliyor; sadece bir kişi mi asgari sağlanmamıştır fikrine sahip eğer öyleyse diğer 6(yedekleri de katıyorum) üye asgariyi sağlamamış bir dosya ya hükümde mi bulunmuş anlamadım. birde asgari kararı veren hocamızın dışındaki jüri üyelerinin kararlarını nerden öğreneceğiz öğrenen hocam var mı

Tourniquett
Daire Başkanı
30 Aralık 2020 21:16

Hocam evet sadece 1 jüri asgari vermiş oluyor. Siz maalesef diğer jüri üyelerinin raporlarını göremeyeceksiniz şu anda. Eğer doç. Komisyonu sizin itirazınizi haklı bulursa ve jüriye tekrar sorarsa, süreciniz devam edecek. Sonra başarılı ya da başarısız sonucunuza diğer jurilerin raporlarını görebilirsiniz

docentolalım, 3 yıl önce

Hocalarım benim asgari kararı yazısı elime ulaştı ancak bir jüri üyesinin asgari kararı var. Bu şu anlama mı geliyor; sadece bir kişi mi asgari sağlanmamıştır fikrine sahip eğer öyleyse diğer 6(yedekleri de katıyorum) üye asgariyi sağlamamış bir dosya ya hükümde mi bulunmuş anlamadım. birde asgari kararı veren hocamızın dışındaki jüri üyelerinin kararlarını nerden öğreneceğiz öğrenen hocam var mı

Toplam 2687 mesaj
«464748495051525354555657»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi