Editörler : E.Kayı Han
12 Haziran 2021 15:20

Sözleşmeli İkm Başka ünvana geçiş
Sözleşmeli ikm olarak çalışırken whatsapp üzerinden resmi kurum grubunda resmi tatilde işe gelmeyin denmesine rağmen 1-2 gün işe gelmemek suçundan aylıktan kesme cezası aldım kanıtlarla birlikte idare mahkemesine başvurdum bu süre içinde KPSS puanım ve mülakat ile adalet bakanlığının başka alımını kazandım bu alınan henüz itiraz aşamasında olan disiplin cezası bu alımda atamamın tamamlanmasını engeller mi ?

orangeblue3
Aday Memur
12 Haziran 2021 15:39

engellemez. fakat nasıl geçeceksin. sözleşmeliden sözleşmeliye geçiş olmuyor.

Hadf
Aday Memur
12 Haziran 2021 15:44

Kadrolu kazandım hocam idare memurluğu
orangeblue3, 3 yıl önce

someonelsee
Aday Memur
12 Haziran 2021 23:26

Idare memuru maaşı ne kadar acaba?

13 Haziran 2021 23:43

kazanmışsın zaten sorun olacak ne var. ? tüm resmi kurum işlemlerde idarenin yaptığı bütün işler yargı denetimine açık ve hukuka uygun olması şarttır. sana aylıktan kesme cezası hükmü uygulanmamış olup yasal süreç bitmedende hüküm kesinleşmez. uyap ekranına bak ceza kısmında görünmese iyi olur kanaatindeyim. idare memuru olduktan sonra sende sana yapılan bu haksızlığı unutmadan yeni görevini aidiyet duygusu içinde yaparsın umarım.
Hadf, 3 yıl önce
Kadrolu kazandım hocam idare memurluğu

Hadf
Aday Memur
14 Haziran 2021 00:44

Aidiyet duygusu ve saygı sevgi çerçevesinde yapacağıma inanıyorum kardeşim özellikle bu bana ve benim gibi bir çok kişiye haksız yere yapılan olaylardan sonra daha çok bu mesleği yapmak istiyorum ve sırf bu bana yapılan haksızlıktan dolayı bu kazandığım hakkımda sorun yaşamak istemiyorum .bu mesleğin ve yöneticiliğin amacı personel ile uğraşmak değil personele işi ve çalıştığı kurumu sevdirmek olduğunu çalıştığım süre boyunca çok iyi anladım
kingphoneix999, 3 yıl önce
kazanmışsın zaten sorun olacak ne var. ? tüm resmi kurum işlemlerde idarenin yaptığı bütün işler yargı denetimine açık ve hukuka uygun olması şarttır. sana aylıktan kesme cezası hükmü uygulanmamış olup yasal süreç bitmedende hüküm kesinleşmez. uyap ekranına bak ceza kısmında görünmese iyi olur kanaatindeyim. idare memuru olduktan sonra sende sana yapılan bu haksızlığı unutmadan yeni görevini aidiyet duygusu içinde yaparsın umarım.
14 Haziran 2021 00:46

Bakış açının baki kalması dileğiyle. Rabbim hayırlı ekmek yedirsin Allah utandırmasın usta...
Hadf, 3 yıl önce
Aidiyet duygusu ve saygı sevgi çerçevesinde yapacağıma inanıyorum kardeşim özellikle bu bana ve benim gibi bir çok kişiye haksız yere yapılan olaylardan sonra daha çok bu mesleği yapmak istiyorum ve sırf bu bana yapılan haksızlıktan dolayı bu kazandığım hakkımda sorun yaşamak istemiyorum .bu mesleğin ve yöneticiliğin amacı personel ile uğraşmak değil personele işi ve çalıştığı kurumu sevdirmek olduğunu çalıştığım süre boyunca çok iyi anladım

Hadf
Aday Memur
14 Haziran 2021 00:47

İnşallah . Teşekkür ederim kardeşim
kingphoneix999, 3 yıl önce
Bakış açının baki kalması dileğiyle. Rabbim hayırlı ekmek yedirsin Allah utandırmasın usta...

gtot
Kapalı
14 Haziran 2021 15:10

sözleşmeliden sözleşmeliye geçersin. diyelim mühendislik mezunusun sözleşmeli ikmsin, sözleşmeli mühendisliği kazanırsan mühendislik öğrenim durumu itibarıyle ihraz edeceğin pozisyon olacağı için geçebilirsin

orangeblue3, 3 yıl önce

klinux
Yasaklı
14 Haziran 2021 18:39

Resmi Whatsapp Grubu nasıl oluyor ona takıldım ben :D

Hadf
Aday Memur
14 Haziran 2021 19:19

Kurum içi bilgilendirmelerin yapıldığı kurum müdürünün ve başmemurun yazdığı her şeye tebliğ niteliğindedir yazdığı ve işe başladığımız ilk gün de yazılı olarak whatsapp grubu tebliği yapıldığı bir grup açıklayıcı olmuş anlamışsınızdır umarım
klinux, 3 yıl önce

Resmi Whatsapp Grubu nasıl oluyor ona takıldım ben :D

pro1907
Daire Başkanı
16 Haziran 2021 00:18

bütün kurumlar watsup resmi tebliğ dese de kanunda bunun yeri yok ben telefon kullanmıyorum veya maddi olarak akıllı telefon alamıyorum diyelim bu suç mu? watsap ile tebliğ edildiyse rahat ol ceza bozulur ama telefon araması ile çağırdılarsa o zaman gitmek zorundasın. ceza olayına gelince görev değişimine idari ceza engel olmaz diye düşünüyorum ama sicile işler çünkü ararkadaşım infaz korumalıktan üniversite memurluğuna geçti infaz korumalıktaki sicil cezası orada da yansıdı

Hadf, 3 yıl önce
Kurum içi bilgilendirmelerin yapıldığı kurum müdürünün ve başmemurun yazdığı her şeye tebliğ niteliğindedir yazdığı ve işe başladığımız ilk gün de yazılı olarak whatsapp grubu tebliği yapıldığı bir grup açıklayıcı olmuş anlamışsınızdır umarım

Hadf
Aday Memur
16 Haziran 2021 22:47

Hocam sorun şu ki göreve çağrılmadım hatta arayarak da söylediler o gün işe gelme diye artı bir de whatsaapdan gelmeyin dediler isteyen arkadaşlarada bu kanıtları atabilirim olayla alakalı tam bilgiyi de özelden verebilirim
pro1907, 3 yıl önce

bütün kurumlar watsup resmi tebliğ dese de kanunda bunun yeri yok ben telefon kullanmıyorum veya maddi olarak akıllı telefon alamıyorum diyelim bu suç mu? watsap ile tebliğ edildiyse rahat ol ceza bozulur ama telefon araması ile çağırdılarsa o zaman gitmek zorundasın. ceza olayına gelince görev değişimine idari ceza engel olmaz diye düşünüyorum ama sicile işler çünkü ararkadaşım infaz korumalıktan üniversite memurluğuna geçti infaz korumalıktaki sicil cezası orada da yansıdı

furkanemytu
Yasaklı
17 Haziran 2021 02:37

gardiyanlık kpss çalışmak için en rahat meslek deniyor üstatlar doğru mudur?

cegmix
Aday Memur
17 Haziran 2021 16:26

Benimde bir sorum var ama biraz uzun inşallah sıkılmızsınız , 5 yıllık sözleşmeli infaz koruma memuruyum , bilgisayar programcılığını bitirdim. bir süre sonra da aöf sınavsız uluslararası ilişkiler bölümüne kaydımı yaptırdım 3. sınıftan başlayarak lisans tamamlama yaptım ve geçen son dersimi de verdim yani mezun oldum. şimdi kurumda bilgi işlemci, bilgisayar teknisyeni ... bilgisayarla alakalı olarak unvan değişikliği sınavına girebilir miyim ? önlisans diplomam bir işe yarar mı ? bilgi verir misiniz lutfen

ofsevim
Aday Memur
04 Temmuz 2021 22:22

sözleşmeli olduğun için hayır

cegmix, 3 yıl önce

Benimde bir sorum var ama biraz uzun inşallah sıkılmızsınız , 5 yıllık sözleşmeli infaz koruma memuruyum , bilgisayar programcılığını bitirdim. bir süre sonra da aöf sınavsız uluslararası ilişkiler bölümüne kaydımı yaptırdım 3. sınıftan başlayarak lisans tamamlama yaptım ve geçen son dersimi de verdim yani mezun oldum. şimdi kurumda bilgi işlemci, bilgisayar teknisyeni ... bilgisayarla alakalı olarak unvan değişikliği sınavına girebilir miyim ? önlisans diplomam bir işe yarar mı ? bilgi verir misiniz lutfen

05 Temmuz 2021 21:58

sözleşmeli personele disiplin hükümleri uygulanmaz çünkü bu personel devlet memuru değildir sen direkt itiraz et ona

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi