Editörler : Lanet

26 Mart 2006 15:40

Kapitalizm Sağlığa Zararlıdır

kapitalizm sagliga zararlidir...

goethe33
Şef
26 Mart 2006 21:48

Daha önce arkadaşım mail olarak bunları bana atmıştı, ilk defa gördüğümde -hatta şimdi baktığımda da- dehşet ürperdim. Tamamına bakmak bile ÜRKÜTÜCÜ....

everyone
Daire Başkanı
26 Mart 2006 22:57

bu nedir ya? böyle görüntü olmaz.

insanlıktan eser yok bu resimlerde. resmen vahşet.

kemmrt
Şube Müdürü
26 Mart 2006 23:12

Çok faydalı olur inancındayım. Ellerine sağlık. Ben okulumda Ülker firması ile olan kooperatif anlaşmasını diğer üyelerin de kararı ile birlikte fesh ettim. Ayrıca bu yıl pepsiden de alışveriş yapmıyorum. Bir Türk firması olan saraydan alış veriş yapıyorum. Paramızın, çocuklarımızın parasının nereye harcandığını iyi bilmek lazım.

sendikasız
Şube Müdürü
27 Mart 2006 00:04

resimleri gördüğümden beri dengem bozuldu. daha kendimi toparlayamadım özellikle o kafası parçalanmışl bebek....

ogretmen048
Kapalı
27 Mart 2006 13:38

israilde olanların bir çoğu bizim ülkemizde mevcut...bizde kapitalist değilmiyiz arkadaşlar...gerçekeleri uzaklarda aramayın..çevrenize bakın siz kapitalizmin tam ortasındasiniz..

ebri nisan
Yasaklı
28 Nisan 2009 21:37

Kapitalizm kazandı ,insanlık kaybetti?Sınırsız isteklerini elde etmek için önünde hiçbir engel yok. Maddi konforumuz üst basmaklarda,manevi çöküntümüz ise alt basmaklarda?

Özgür Deniz
Başbakan Müsteşarı
29 Nisan 2009 23:59

israilde olanların bir çoğu bizim ülkemizde mevcut...bizde kapitalist değilmiyiz arkadaşlar...gerçekeleri uzaklarda aramayın..çevrenize bakın siz kapitalizmin tam ortasındasiniz..

ogretmen048

Acı gerçeğin itirafı !

***salih***
Müsteşar
15 Aralık 2009 19:51

kapitalizmin zararından daha az değildir komünizminki !!!!!

en sosyal olanı en insancıl olanın adısır İSLAM...

vesselam

nazlıcan_07
Memur
15 Aralık 2009 21:21

kapitalist ekonomik sistem ve meteryalist dünya görüşü başta servet dağılımını, insan ruh sağlığını,toplum ve ahlak yapısını,dünyanın doğal yapısını bozmuştur.şu yaşanan kirizde kapitalizmin bir oyunu değilmidir.insanlığın artık bu yaşananlara dayanma gücu kalmamıştır,ergeç yok olmaya mahkumdur ve daha büyük zararlara yol açmaması için umarızki yaşamakta olduumuz kiriz kapitalizmin çıtırtılarının sesi olsun.

suppourters
Müsteşar Yardımcısı
16 Aralık 2009 00:39

avrupa ve amerika kapitalizm adına ,rusya,çin vs...komunizm adına milyonları feda etmedimi....sermayenin olduğu yerde insanlık suçları kaçınılmaz,sermayeyi özel teşebbüs ya da devletin yönetmiş olması katliamları hiçbir zaman engellemediki !!!

dorlion_dorlion
Kapalı
16 Aralık 2009 01:17

kapitalizm fakire zararlı, zengine ise yararlı bir şeydir.

gamze9
Kapalı
17 Aralık 2009 10:01

insan'ın mihrak noktasındaki ene en güçlü halinde artık... bu tatminsizlik sadece Yaratan'ın artık dursun emriyle son bulur. buna da dini literatürde kıyamet denir...

kısacası, kapitalizmi bitirecek tek şey kıyamet olur bu noktadan sonra. egosu zirvede insan'ın arzularına başka ne set çekebilir?!

eugenie grandet
Kapalı
17 Aralık 2009 17:09

anlaşıldığına göre kapitalizm insanlık için kötüdür. peki insanlık için en iyi sistem hangisidir?

Musa030405025
Müsteşar Yardımcısı
17 Aralık 2009 21:32

Komünizm de çok verimsiz ama ekonomik olarak.Tek yol sosyal devlet.

Ş@h-in
Müsteşar
17 Aralık 2009 23:07

Takım tutar gibi ideoloji konuşuyoruz.

Savunduğumuz ve eleştirdiğimiz şeylerin nedenleri ve niçinleri nerede? Niçin kapitalizm, niçin komünizm, niçin sosyalizm yahut niçin bunlar değil?

zermin.
Yasaklı
17 Aralık 2009 23:17

hani görüntüden bahsetmişsinz nerde ben bişey göremyorum ......

Musa030405025
Müsteşar Yardımcısı
19 Aralık 2009 18:01

Neden kapitalizm değil?

Çünkü üretim sonucu oluşan ''artı değer''in hemen hemen tamamı üretim araçlarını elinde bulunduranlarda kalıyor.Hakça bir paylaşım söz konusu değil.

Neden kapitalizm?

Verimli.Karı ve zararı tek başına göğüsleyen kapital sahibi mülkiyet hakkının verdiği gvence ile daha fazla kar için daha fazla çalışıyor.Daha iyiye ulaşırken topluma da fayda sağlıyor.Yeni tekniklerle rakiplerini geçmeli ki hayatta kalabilsin.Bu yüzden verimlidir.

Neden komünizm değil?

Verimsiz.Son zamanlarda Batılı sömürgeci kapitalistlerin çok gerisinde kaldığını anlayan birçok ülke rejimini değiştirdi.Herkesi memur yaparsak sizce daha verimli bir ekonomimiz olur mu?

Neden komünizm?

İşsizlik yok.Eşit paylaşım.

OLMASI GEREKEN:Kapitalizmin dinamizmini kırmadan artı değerin daha insanca paylaşımı.Bunun için başarılı vergi politikaları,toplu sözleşme hakkı vb. önlemler devletçe garanti edilmeli.

black011
Şube Müdürü
22 Aralık 2009 00:17

kapitalizim modern hayatın hastalılığını arttırarak yaşamımıza enjekte ettiği iğrenç,pis,illet bir hastalıktır ve malesef bu hastalığın tedavisi yok..malesef kapitalizmin çarkları arasında ezilmeye mahkumuz...

tarihci09-82
Yasaklı
10 Mart 2010 21:44

neden özgürlükçü,bilimsel,demokratik sosyalizm?

kapitalizmin dinamizmi için köleleşmeden,herkesle eşit olarak doğup özgürce yaşamak,daha çok sevip sevişip mutlu ölebilmek için...:)

temel ihtiyaçları üretmek için haftada 2 gün hepimiz çalışırız.

eşit işe eşit ücret politikasıyla,doğada insan olan adımız işçiye çıkmadan,sınıflara bölünüp bi kast sistemi yaratmadan toplumsal iş bölümü ayarlarız :)

hem doğayada zarar vermemiş oluruz...

mislina2
Kapalı
15 Mart 2010 17:44

"kapitalizim modern hayatın hastalılığını arttırarak yaşamımıza enjekte ettiği iğrenç,pis,illet bir hastalıktır..."

black011

**

Teknolojinin çeşitli imkânlarından faydalanalım, çok iyi olur derken, modernleşiyoruz dedik? Modernleştik? Modern kelimesi sarmaşık misali her yanımızı sardı. Modern insan(!) olduk.

Agent Smith The Matrix?te ne diyordu?

?Memeli olmadığınızı anladım. Bu gezegendeki her memeli içgüdüsel olarak çevrelerindeki ortamla doğal bir denge oluştururlar. Ama siz insanlar bunun yapmıyorsunuz. Siz belirli bir alana yerleşip çoğalıyorsunuz. Sonunda bütün kaynaklar yok olana kadar buna devam ediyorsunuz. Hayatta kalmak için yapabileceğiniz tek şey olarak da başka bir alana yayılmak kalıyor. Bu gezegende bu yöntemi kullanan bir organizma daha var. Ne olduğunu biliyor musun? Bir virüs. İnsan türü, bir hastalık.?

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi