Editörler : E.Kayı Han
«567891011121314151617

İbn i Farabi
Kapalı
25 Ekim 2014 20:52

Kardesım HAGB hıcbır memurıyete engel degıl ama şu var polıslık ve TSK'da madde koymuslar HAGB OLAN BASVURMASIN DIYE HAH hagb olupta basvuran ve elenen sonra dava açıp kazanan var mı VAR sende davayı kazanırsın sonucta hagb demek denetim demek uyarı demek kımse bı uyarı ıcın kımsenın gelecegı ıle oynayamaz!!! sen sıkıntı yapma kazanırsın ama ıkm^'de oyle bı madde yok madde olmadıgı halde elenenler var mı VAR ama cogu yuz kızartıcı suç işlediği için hırsızlık madde bagımlılıgı vs vs dava açanların çogu kazandı bıde referans saglamsa oda işini görür sana başarışar kardesım.

coskun54, 9 yıl önce

Tamamda biz arkadaslarla avukata sorduk hatta dava actik o dedigin a sinifi kadrolar icin gecereliymis bizimki b sinifi kadro isciyiz devlet kanununa gore kimse hafif tehtit sucundan elenemiyor resmen hakkimiz yendi Ayni dava yuzunden kazananlar var konustum gecen sene bizim avukat brini kazandirdi bu yuzden Dusunsenize birinle tartisiyorum agaz kavgasi yani ne vurdum ne yaraladim silahta yok bu yuzden 25 gun ceza verdiler oda hagb cevrildi Simdi bunun yuzunden sorusturmadan adammi elenir benim gibi kac tane arkadasimi elediler sabukamizda yok neyse bekliyecez davayi bakalim ne olacak

shiftmn
Kapalı
25 Ekim 2014 20:57

adli sicil kanunu ortada. yasaları ve kanunları ne kadar değiştirirsen değiştir zihniyet değişmediği sürece herkes şüpheli herkes sanık herkes mahkum.

huda07
Kapalı
25 Ekim 2014 22:17

shiftmn kardes msj kutuna bakarmisn

İbn i Farabi
Kapalı
25 Ekim 2014 23:01

Birdaha yazıyorum hep yazıcam benimde hagb var akp bınasına gezi parkı eylemlerı sırasında keçeli kalem ıle o.ç tayyıp yazdım :D ertesı gun yagmur yagdıgında yazı sılınmıstı ufacık bır yazı ama benı sindirmek için hagb verdıler keşke molotof ataydım dıyorum bazen :D 26 yasına geldım bu yasıma kadar hıc bır serefsızlıgım olmadı annemın babamın ne ıs yaptıkları bellı oturdugum muhit belli ben allaha havale ediyorum bizi böyle suçlarda fişledikleri için!!! Suriyelilere kapıları açıp onları memur yapan onlara kimlik çıkartan şerefsizlere haram olsun hakkım Ben TÜRK genciyim ve bu ülke benim topragım aynı sızler gıbı HAGB alan arkadaslar hıc uzulmesın ıkm için AKP heryerı satın aldı ama Hukuku satın alamadı hala içlerinde ATATÜRKÇÜ Hakımler ve savcılar var elenseniz bıle dava açın kazanırsınız ( eğer ben o kapıya Atatürke hakaret etseydım bayrak ındırseydım inanın HAGB almazdım ) yazıklar olsun baskada bısey demıyorum.... eğer benım o yazı için geleceğim ile oynarlarsa ıkı elım ıkı yakalarında obur tarafta varsın almasınlar sevmıyorum kufredıyorum o adama sevmeyecegım bumudur BUDUR!!!!

raols
Memur
26 Ekim 2014 02:58

bAyle rezalet de gArmedim siz kim memurluk kim,bide utanmadan birbirinize yediAYiniz haltlarla hava atA±yorsunuz nebicim A§AkmA¼AY ahlaki deAYerlerimiz, devleti emanet ettigimiz genA§liAYe bak !!

yadel12
Aday Memur
26 Ekim 2014 19:12

mrb arkadaşlar. başıma geldiği için burdan mağdur olanlara sesleniyorum. bu ülkede adamın varsa suç veya cezan ne olursa olsun kazanırsın. bende şantaj suçundan ikm den elendim. üstelik 5 yıllık denetim sürem de tamamlanmıştı. idare mahkemesi her ne kadar hagb verilmiş ise de bu güvenlik soruşturmasının olumlu olduğu anlamına gelmediği ve şantaj suçunun da ikm mesleği ile bağdaşmadıgını ileri sürerek davamı red etti. davam şuan danıştay aşamasında.CMK da açıkça hagb nin hukuki sonuç doğurmadığından bahsediyor. demiyor yüz kızartıcı suçlarda hukuki sonuç dogurur yüz kızartıcı suçlarda hukuki sonuç doğurmaz diye. kendinizi suçun içeriğine göre avutmayın. yüz kızartıcı bile olsa HAGB verilmişse bu kesinlikle memuriyete engel değildir. bakın bakalım memurluğa engel suçlarda şantaj ibaresi var mı?ben danıştaydan da bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. çünkü CMK ya göre değil de adamına göre hareket ediyorlar. Türkiye cumhuriyeti bir ahlak devleti değil hukuk devletidir. bu nedenle işlenen suçta hüküm verilmiş mi verilmemiş mi ona bakarak hareket etmeliler bence. hukuki sonuç doğurmaz diyerek verilen kararlar ömür boyu sürecek bir cezaya mahkum bırakıyorlar insanları. hrkese çok çok geçmiş olsun

shiftmn
Kapalı
27 Ekim 2014 00:01

diyarbakırda pkklıyı memur yaptılar geçenlerde bu memur mesai çıkışı saldırı yapılmasına ön ayak oldu.

bir çok örnek var terör örgütü mensubu iken memur olan ... ahlak devletimi kanun devletimi bilinmez ama

al gülüm ver gülüm memleketi olduğumuz kesin.

coskun54
Aday Memur
28 Ekim 2014 00:25

2 ay once dava actik arkadaslarla idari mahkemesine hala tik yok Yazi bulur bizim davanin sonucu muhtemelen Farabi kardes sence kazanirmiyiz bu davayi ben daha once yazmistim benim konuyu niye hagb yedigimi Bide diyelim kazandim bu fabrika bİzi mahkemeyi kazanirsak kac zaman sonra cagirir bilgin varmi

İbn i Farabi
Kapalı
01 Kasım 2014 17:20

Kardeşim en son merciye kadar şansını dene iyi bir avukat bul sonra bekle beklediğin günlerin parasınıda alacaksın dert etme sadece suçun yüz kızartıcı olmasın

coskun54, 9 yıl önce

2 ay once dava actik arkadaslarla idari mahkemesine hala tik yok Yazi bulur bizim davanin sonucu muhtemelen Farabi kardes sence kazanirmiyiz bu davayi ben daha once yazmistim benim konuyu niye hagb yedigimi Bide diyelim kazandim bu fabrika bİzi mahkemeyi kazanirsak kac zaman sonra cagirir bilgin varmi

akıllı232
Genel Müdür
02 Kasım 2014 10:02

FARABİ kardeş gerçektende çok doğru tespitlerin var .. ikm de artık boy kiloda güvenlk soruşturması formu istiyorlar eğitime başlamadan güvenlk soruşturması son buluyor aksaraya 50 kişi almışlardı geçenlerde 2 kişi elemiler adliyenin sitesinde vermişler biri bıçaklama yaralama hagb elemişler biride hırsızlıktan elemişler ..neyse konuyu merak ettim adalet bakanlığı ikm taşra atama müdürünü aradım 0312 414 63 13 durumu sordum bıçakla yaralama hagb niye elediniz adamın hayatına mal olacağı için eledik sonuçta bıçak tehlikeli bir alettir dedi benmde basit yaralamadan 3 milyar hagb var biz olsydık biziide elermiydiniz dedik arkadaş emreylen durumumu sorduk basit yaralamadan kimseyi elemedik dosyayı da görmem lazım dedi ama basit yaralamadan kimseyi elemedijk edi peki elemediğinz hagb oldu mu dedik evet elemediiğimz hagb oldu dedi hagb normalde engel değil dedi yüz kızartıcı hagb eledik doğru ama normalde engel değil dedi dava yoluylada dönbilirsnz dedi bende konuya bir nebzede oolsa katıkm olsun istedim bene ikm adayıyım kısmet olursa sınava girecem tekrardan başarılar

İbn i Farabi, 9 yıl önce

Kardeşim en son merciye kadar şansını dene iyi bir avukat bul sonra bekle beklediğin günlerin parasınıda alacaksın dert etme sadece suçun yüz kızartıcı olmasın

akıllı232
Genel Müdür
02 Kasım 2014 10:21

zafer de dostumda hak kaybın uğrayan değerli bir dostum....

yadel12, 9 yıl önce

mrb arkadaşlar. başıma geldiği için burdan mağdur olanlara sesleniyorum. bu ülkede adamın varsa suç veya cezan ne olursa olsun kazanırsın. bende şantaj suçundan ikm den elendim. üstelik 5 yıllık denetim sürem de tamamlanmıştı. idare mahkemesi her ne kadar hagb verilmiş ise de bu güvenlik soruşturmasının olumlu olduğu anlamına gelmediği ve şantaj suçunun da ikm mesleği ile bağdaşmadıgını ileri sürerek davamı red etti. davam şuan danıştay aşamasında.CMK da açıkça hagb nin hukuki sonuç doğurmadığından bahsediyor. demiyor yüz kızartıcı suçlarda hukuki sonuç dogurur yüz kızartıcı suçlarda hukuki sonuç doğurmaz diye. kendinizi suçun içeriğine göre avutmayın. yüz kızartıcı bile olsa HAGB verilmişse bu kesinlikle memuriyete engel değildir. bakın bakalım memurluğa engel suçlarda şantaj ibaresi var mı?ben danıştaydan da bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. çünkü CMK ya göre değil de adamına göre hareket ediyorlar. Türkiye cumhuriyeti bir ahlak devleti değil hukuk devletidir. bu nedenle işlenen suçta hüküm verilmiş mi verilmemiş mi ona bakarak hareket etmeliler bence. hukuki sonuç doğurmaz diyerek verilen kararlar ömür boyu sürecek bir cezaya mahkum bırakıyorlar insanları. hrkese çok çok geçmiş olsun

İbn i Farabi
Kapalı
02 Kasım 2014 18:16

Aynen kardeşim bende bu konu hakkında çok tereddüteydim sonra sağlam bır avukat buldum ve herseyı anlattım hagb tsk ve pomem'de engel olur ama ıkm için engel olmaz dedi ki siz komisyonu aramıssınız en saglam yeren bılgıyı almıssınız kımse kımsenın hakkınaufak bır olay yuzunden tecavuz edemez musluman bır ulkede yasıyoruz komısyon uyelerıde ellerını vıcdanlarına koyarak karar verırıler dıye dusunuyorum ama hagb engel degıl engel dıyen değişiklerede ıtıbar etmeyın elenen yok degıl var ama dava açtıgınızda kazanırsınız kesın sıkıntı etmeyın ama cok umutluda olmayın UMUT iyi bişey değildir...

akıllı232, 9 yıl önce

FARABİ kardeş gerçektende çok doğru tespitlerin var .. ikm de artık boy kiloda güvenlk soruşturması formu istiyorlar eğitime başlamadan güvenlk soruşturması son buluyor aksaraya 50 kişi almışlardı geçenlerde 2 kişi elemiler adliyenin sitesinde vermişler biri bıçaklama yaralama hagb elemişler biride hırsızlıktan elemişler ..neyse konuyu merak ettim adalet bakanlığı ikm taşra atama müdürünü aradım 0312 414 63 13 durumu sordum bıçakla yaralama hagb niye elediniz adamın hayatına mal olacağı için eledik sonuçta bıçak tehlikeli bir alettir dedi benmde basit yaralamadan 3 milyar hagb var biz olsydık biziide elermiydiniz dedik arkadaş emreylen durumumu sorduk basit yaralamadan kimseyi elemedik dosyayı da görmem lazım dedi ama basit yaralamadan kimseyi elemedijk edi peki elemediğinz hagb oldu mu dedik evet elemediiğimz hagb oldu dedi hagb normalde engel değil dedi yüz kızartıcı hagb eledik doğru ama normalde engel değil dedi dava yoluylada dönbilirsnz dedi bende konuya bir nebzede oolsa katıkm olsun istedim bene ikm adayıyım kısmet olursa sınava girecem tekrardan başarılar

shiftmn
Kapalı
02 Kasım 2014 21:00

bana atanam yapıldı vs dediler bilirsiniz benim konuyu neyse son anda atamamı iptal ettiler. çok konuşmanın bir faydası yok anayasamız hukuk devleti olduğumuzu söylüyor ama yapılan idari işlemler bunu yalanlıyor. Anayasamızın 70. maddesi herkesin eşit olduğunu söylüyor. İçeriği ne olursa olsun hagb hükmü almış ali adam dövmekten dolayı elenmiyorsa hagb hükmü almış mahmet kardeşim döverim lan seni lafı yüzünden eleniyorsa orada bir sorun var demektir.

Ya boşa klavyenin ömrünü tüketiyoruz nato mermer nato kafa

İbn i Farabi
Kapalı
02 Kasım 2014 22:33

Kardesım cok haklısın sana hiçbir sözüm yok ama inan bana sağlam bırı ıle dava aç pesını bırakma meslege donersın geri en kotu aihme gıdersın oyle kolay degıl bu ısler bende begenmıyorum bu gidişatı ama adliye ve ıkm alımları gercekten sıyası degıl erdogan bı oralara el atamadı zabıta ıtfaıye tamam derım ama bunlarda ıcın rahat olsun gercekten sen bıraz pasif kalmıssın sankı hıc bırakma peşini 2010 anayasa degısıklıgı ıle anayasa mahkemesı artık duruşmalı bakıyor davalara takıpte kal sureklı cunku hagb alıp elenen ve meslege donen cok kısı var

shiftmn, 9 yıl önce

bana atanam yapıldı vs dediler bilirsiniz benim konuyu neyse son anda atamamı iptal ettiler. çok konuşmanın bir faydası yok anayasamız hukuk devleti olduğumuzu söylüyor ama yapılan idari işlemler bunu yalanlıyor. Anayasamızın 70. maddesi herkesin eşit olduğunu söylüyor. İçeriği ne olursa olsun hagb hükmü almış ali adam dövmekten dolayı elenmiyorsa hagb hükmü almış mahmet kardeşim döverim lan seni lafı yüzünden eleniyorsa orada bir sorun var demektir.

Ya boşa klavyenin ömrünü tüketiyoruz nato mermer nato kafa

akıllı232
Genel Müdür
03 Kasım 2014 16:10

Arkadaşlar hagb niz yüz kızartıcvıda olabilir sağlam iştren anlayan avukatla işi bitirmek daha önemli şuan ikm de hagb olupta elenen ve mahkeme yoluylka işine dönen 2 tane emsal karar elimde var ..onlar nasıl kazandıysa sizde kazanırsınız yeter ki işten anlayan adam olsun verin 5 milyar ama işten anlayan avukat olsun 200 400 verirsenz adam tınlamaz dilekçeyi verip davayı açar bi şeyde bilmez davayıda kaybedersiniz ..hatta bazı avukatlar hagb ne olduğunu bile bilmeyecek kadar kötü o sebepten fazla paranız gitsdin işiniz görülüsn...gerekirs memlekette istediğinz kriterde avıuklat yok gogglede böle hagb anlkayan çok avukat var bırakmayın peşini atama müdürü benm içimi rahatlattı fakat beni elerse bu basit yaralamadan gerekeni layıkıyla yapacağıma inanıyorum idarede bitiririm işi istyeyin yolunu araştır teşekkürler ibni farabi kardeşim

akıllı232
Genel Müdür
03 Kasım 2014 16:15

shiftmn kardeşim artık eğitime başlamadan güvenlik soruşturması bitiyor boy kiloda güvenlk soruşturması formunu istiyorlar bu mağduriyette ortadan kalkıyor.. iyi bir uygulama oldu en azından eğitime başlarken adam içinde hagb veyattu elenme korkusu olmuyor ...aksaraydada 2 elemişer biri bıçakla yaralamadan hagb onu tehlikeli görmüşler elemişler sebebinmi müdür söledi bana diğeride hırslzk yapmş hayırlsı olsn iyi bir uygulama oldu

seyit.ozkan
Kapalı
12 Kasım 2014 20:27

Geçtiğimiz yıl çok basit bir suçtan hakkımda 1 ay,11 gün hapis cezası verildi ve HAGB'ye çevrildi.HAGB'de fiziken bir mahkumiyet durumu olmasada yasal olarak sözkonusu durum ceza alınmış olarak kabul edildiğinden ve 5 yıl boyunca denetimli serbestlik hükümlerine tabi tutulduğundan GBT ye suç kaydı olarak işleniyor.GBT ler adli makamlardan alınan sabıka belgelerinden tamamen farklı.HAGB kararları adli makamlardan alınan sabıka belgelerinde gözükmese dahi GBT kayıtları sosyal ve ekonomik yaşamda bizler için önemli bir sorun teşkil ediyor,özelliklede kamu kurumlarına geçişlerde.Örneğin geçen gün küçük bir mağduriyet durumundan dolayı şikayette bulunmak için karakola gittiğimde ki bu karakol ikamet ettiğim ve fiilin vukuu bulduğu yerden oldukça uzakta olmasına rağmen polislerin benimle ilgili ilk icraati GBT me girmek oldu ve 1 yıl önceki işlediğim suç kaydı ve aldığım hüküm tüm detaylarıyla ortaya çıktı,öyleki günümüz teknolojiside düşünüldüğünde sıradan bir polis memurunun dahi GBT mize giriş yapması için kimlik numaramızı bilmesi yeterli hatta ellerindeki cep telefonlarıyla kendileri için tasarlanmış özel programlardan dahi GBT lere giriş yapıp 10 saniyede 72 şeceremizi çok rahat deşifre edebiliyorlar.

Özel sektöre girişlerde kamudaki gibi GBT kaydına gerek duyulmuyor,sadece sabıka belgesi vermek yeterli oluyor ve bu durumla avunarak tertemiz olduğumuzu düşünüyoruz ancak durum hiçte öyle değil.Evet GBT kayıtlarına erişmek oldukça aşamalı bir durum,internet ortamından giriş yapılamaz,sadece sadece emniyet güçleri tarafından giriş yapılabilir,bunun içinde ilgili şahsın bizzat kendisinin ya da avukatının emniyete giderek talepte bulunması gerekir,bununda birtakım prosedürleri vardır ama gelgelelim sıradan bir polis memurunun dahi bir şahsın GBT sine girebilmesinin mümkün olduğu şu teknolojik ortamda özel sektöre giriş için vermiş olduğumuz adli sicil kaydı yoktur,arşiv kaydı yoktur şeklindeki sabıka belgemizin yanında patronumuzun,müdürümüzün hatta iş arkadaşımızın poliste yakın çevresi olabileceğini ve bu durumdan istifade ederek bizimle ilgili GBT sorgulaması yaptırmak şeklinde istihbarat toplayabileceğinide düşünmeliyiz.

seyit.ozkan
Kapalı
12 Kasım 2014 20:52

Dünyanın pekçok gelişmiş ülkesinde uygulanan HAGB yani Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması uygulaması sonuçta bir denetimli serbestlik uygulaması olarak kabul ediliyor.Sözkonusu uygulama teorik olarak düşünüldüğünde son derece doğru bir uygulama,sonuçta daha önce herhangi bir suça karışmamış kişiye ceza verilmesi yerine bir şans tanınıyor,normal yaşantısına müdahale edilmeden topluma kazandırılmaya çalışılıyor ancak ülkemizde pekçok konuda olduğu gibi bununda gerek altyapısında gerek uygulanışında gerekse bakış açısında birtakım sorunlar sözkonusu yani HAGB alan bir kişi fiziken olmasada kağıt üzerinde hükümlü olarak kabul ediliyor,bu durum GBT olgusuda düşünüldüğünde kişiye sosyal ve ekonomik yaşamda önemli sorunlar yüklüyor. v.s.

shiftmn
Kapalı
13 Kasım 2014 21:41

polisin gbt tutması anayasal bir suçtur bakınız 2010 anayasa değişikliği ve benimde öğrendiğim şu adalet bakanlığı savunmasında şu ibareye yer vermiş polisin yaptığı araştırmada kişi hakkında hagb kararı verdiliği görülmüştür. Peki polisin hangi yönetmelik veya hangi kanuna göre bu bilgiye eriştiği ise muamma. güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yönetmeliği polise böyle bir yetki verdiğine göre bunun adı gbt ... 28 şubat yok 12 eylül felan diyorlar ya yalan arkadaş yalan bu devlet hep böyleydi hep böyle kalacak buna inanıyorum artık ...

shiftmn
Kapalı
13 Kasım 2014 21:42

aman sallayın ben bıktım valla

Toplam 334 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi