Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Ağustos 2019 15:25

Doğuya (23 ile) gitmek isteyen öğretmenlere şartsız tayin hakkı durduruldu mu ?

geçen yıl yayımlanan yazıda süresiz ve şartsız doğu ve güneydoğuda 23 ile atama hakkı verildi. ikinci bir duyuru yapılmadan şubat ayında dilekçe ile başvuranlara atamaların durdurulduğu cevabı verildi. daha sonra iller arası atamaya entegre edildiği söylendi ama öncelik hakkı verilmeden. şuan belirsizlik devam ediyor. doğuda çalışmak isteyen öğretmenlere kolaylık sağlanması gerekirken malesef sağlanmıyor. doğuya gitmek isteyenler hala bekliyor. aşağıdaki duyuruda süre şartı yok ama bu çelişki ve belirsizlik niye ?????

https://www.memurlar.net/haber/772919/dogu-ya-gitmek-isteyen-ogretmenlere-sartsiz-nakil-hakki.html

20 Ağustos 2019 16:13

Doğu ve Güneydoğuya gitmek isteyen öğretmenler için dilekçeyle başvurular tekrar alınmalıdır . Doğuya gitmek isteyip gidemeyenler var . Eğitim öğretim aksıyor diye Şubat ayında başvurular durdurulmuştu. Şuan yaz tatili eğitim öğretim de aksamaz neden hala Doğu ya gitmek isteyenler gidemiyor ? Bir taraftan Doğuda öğretmen tutmak için sözleşmeliler zorla orda tutuluyor,diğer taraftan Doğuya gitmek isteyenlere kolaylık sağlanmıyor. MEB bu çelişkiden vazgeçmeli

hugo.almeida
Kapalı
20 Ağustos 2019 17:54

Devletin işi de saçmalık hale gelmeye başladı. Doğuya gitmek isteyenleri doğuya göndermiyor batıya gitmek isteyenleri batıya göndermiyor. Doğuya gitmek isteyenlere kolaylık sağlanmalı.

20 Ağustos 2019 20:01

Çok haklısınız hocam,bir de çelişkiye bakın ki doğa gitmek isteyenlere geçen sene 23 ile şartsız ve süresiz tayin ile ilgili duyuru yaptılar. şuan bu duyurunun tersini yapıyorlar. başvurular ret ediliyor gerekçe yok böyle bişey olabilir mi

hugo.almeida, 5 yıl önce

Devletin işi de saçmalık hale gelmeye başladı. Doğuya gitmek isteyenleri doğuya göndermiyor batıya gitmek isteyenleri batıya göndermiyor. Doğuya gitmek isteyenlere kolaylık sağlanmalı.

hugo.almeida
Kapalı
20 Ağustos 2019 20:33

Bakanlığın genel politikası öğretmenleri mutsuz etmek adına olunca normal. Düzensiz plansız bir takvim, plansız gelecek istihdamı olmadan anlık kurtarıcı formüller işe yaramaz ve her daim tıkanır. Bugün olduğu gibi.

Hayırlısı-bea, 5 yıl önce

Çok haklısınız hocam,bir de çelişkiye bakın ki doğa gitmek isteyenlere geçen sene 23 ile şartsız ve süresiz tayin ile ilgili duyuru yaptılar. şuan bu duyurunun tersini yapıyorlar. başvurular ret ediliyor gerekçe yok böyle bişey olabilir mi

20 Ağustos 2019 20:45

Sayın bakanımız ..gören ve duyan olacağız.. demişti,biraz umutlanmıştık ama malesef romantik konuşmalarla sorunlar halledilemiyor.

MEB bütün eğitim sorunlarının faturasını öğretmenlere çıkarıyor ,yük öğretmenlerin sırtında,mutsuz olan yine öğretmenler ,ama kendileri hiç birşey yapmıyor.

anca reklam,ziyaret,fotoğraf çekimi ve sosyal medyada paylaşım.

il ve ilçe mem lerdeki personel akşama kadar yatıyor. yazılar tarihi geçince geliyor. bir dilekçe versen 2 ay sonra ilçeden çıkıyor,ilde ne oluyor belirsiz. bakanlık personeli desen sözün bittiği yer.

Kardeşim düzgün bir plan yap önce öğretmenlerin sorunlarını çöz,sonra birşeyler bekle. kaldıki öğretmenler ne yapsın ? gelen evrak-giden evrak ile uğraşmaktan eğitime ve öğrenciye vakit bulamıyorlar.

Bir tarafta Sözleşmeli öğretmenlik adı altında zorla doğuda tutulan öğretmenler , diğer tarafta doğuya gitmek isteyip gidemeyen öğretmenler.. neresinden tutsak elimizde kalıyor,neresinden baksak çelişki yumağı...

hugo.almeida, 5 yıl önce

Bakanlığın genel politikası öğretmenleri mutsuz etmek adına olunca normal. Düzensiz plansız bir takvim, plansız gelecek istihdamı olmadan anlık kurtarıcı formüller işe yaramaz ve her daim tıkanır. Bugün olduğu gibi.

hugo.almeida
Kapalı
20 Ağustos 2019 22:41

Aynen öyle oldu. Etrafında bir kalkan var sanırım. Kendisi o kalkanı delmek ve gerçek problemleri görmek istemiyor. Bir de kalkan yapanlar var onlar da görmesini istemiyor. Gençlik kampları, güzel okullar, geziler vs...

20 Ağustos 2019 22:51

Ben kalkan olduğunu düşünmüyorum. Sosyal medya kullanıyor 1 aydır Twitter den öğretmenler 2. İl dışı için yalvarıyor tek bir cevap bile yazmadı. İstediğini göreve getiriyor istediğini görevden alıyor bakanlıkta . Tamamen .. duyguyu coşturuyor,aklı susturuyor... onu dinleyenlerin hayallerini harekete geçiriyor , herkes güzel idealarda düş kuruyor , konuşma bitiyor ,görev yerlerine dönenler gerçeklerle karşılaşıyor. Kendimizi kandırmaya gerek yok , psikolojiyi kullanma konusunda iyi ama hakkını teslim etmek lazım .

Görmek ve duymak istemiyor malesef gerçek bu.

21 Ağustos 2019 07:21

Memurlar.net haber yapar mı sizce ? haber yaparlarsa belki sesimizi duyurabiliriz. malesef MEB kör ve sağır !!!

hugo.almeida, 5 yıl önce

hugo.almeida
Kapalı
21 Ağustos 2019 11:53

Burada bir arkadaş yazmıştı geçen. Memurlar.net duyum alırsa haber yapar diye. Yani böyle bir uygulama yapılacağı bilgisi gelirse haber yaparlar uygulama gelince de "biz öncesinden haber yaptık duyurduk" demeye getirir. :)

Hayırlısı-bea, 5 yıl önce

Memurlar.net haber yapar mı sizce ? haber yaparlarsa belki sesimizi duyurabiliriz. malesef MEB kör ve sağır !!!

21 Ağustos 2019 13:24

Şaka gibi , böyle bir şey gerçek olabilir mi !!

Memurlar.net lütfen doğuya gitmek isteyen öğretmenlerinin sesini duyun bu belirsizlik ile ilgili birhaber yapın .

21 Ağustos 2019 16:08

Doğuya da çalışmak isteyenleri doğuya gönderin, doğuda zorla tuttuğunuz sözleşmelilere aile birliği mazeret atama hakkı verin . Öğretmenlerin mutlu olmasını istemiyor musunuz MEB yetkilileri ?

Nesslietk
Aday Memur
22 Ağustos 2019 00:31

Doğuya dönmek isteyen öğretmenler için bir düzenli ve devamlı bir uygulama yapılmalıdır. Sözleşmesi biten ve ya doğu da 3 yılını doldurup Batıya giden öğretmenler cogunluktadir.Doğu da gönüllü olarak kalmak isteyen bizlerin talebi karşılanmalıdır. Orada bulunan imkanları kısıtlı öğrencilerin bizlere ihtiyacı vardır.Doğu da öğretmen tutamamak tan şikayet eden sizlere bir çözüm yolu sunuyor ve talebimizin karşılanmasını istiyoruz..

Nesslietk
Aday Memur
22 Ağustos 2019 00:35

Bu konuda bizi mağdur etmeyin. Öğretmeni sözleşmeli dahi bölgede tutamıyorsunuz. Görev süresi dolunca arkasına bakmadan gitmek istiyor asla onları eleştirmek için yazmıyorum, herkesin hakkıdır sonuçta ama bizler gönüllüyüz..Duyun sesimizi

hugo.almeida
Kapalı
22 Ağustos 2019 01:33

Bundan bir kaç sene önce öğretmenler doğuya gitmek isteyecek bakanlık onay vermeyecek deseler inanmazdım :)

22 Ağustos 2019 17:34

Maalesef gitmek isteyenler gönderilmiyor. Birdesüresiz ve şartsız doğuda 23 ile atama duyurusu yapıldı ama bakanlık kendi yaptığı duyuruya bile uymuyor ,uygulamıyor ,çelişiyor .

Bakanlığı arıyorum bir sonraki duyuruyu bekleyin diyorlar , zaten bekliyoruz yorulduk artık. Sesimizi de duyuramıyoruz.

22 Ağustos 2019 18:40

Gönüllü gitmek isteyenlerin taleplerini duymadıkları gibi orda olanları da zorla tutuyorlar. bu çelişki bile başlı başına bakanlığın mutsuz öğretmenler projesi :) yanlış duymadınız MEB mutsuz öğretmenler projesi....

Nesslietk, 5 yıl önce

Doğuya dönmek isteyen öğretmenler için bir düzenli ve devamlı bir uygulama yapılmalıdır. Sözleşmesi biten ve ya doğu da 3 yılını doldurup Batıya giden öğretmenler cogunluktadir.Doğu da gönüllü olarak kalmak isteyen bizlerin talebi karşılanmalıdır. Orada bulunan imkanları kısıtlı öğrencilerin bizlere ihtiyacı vardır.Doğu da öğretmen tutamamak tan şikayet eden sizlere bir çözüm yolu sunuyor ve talebimizin karşılanmasını istiyoruz..

22 Ağustos 2019 22:41

Aynısını deseler bende inanmazdım ama şuan yaşıyorum. komik bişey daha söyleyim doğuda çalışanlara teşvik verelim de doğuda tutalım vs gibi uyduruk muhabbetler döndü bir aralar :))

yahu teşvik meşvik istemiyoruz EY MEB kendi duyurunuzda 23 ile süresiz şartsız tayin hakkı veriyoruz dediniz 1 yılı dolmadan durdurdunuz, artık çelişkiyi bırakın doğuya gönüllü gitmek isteyenlerin önünü açın.

hugo.almeida, 5 yıl önce

Bundan bir kaç sene önce öğretmenler doğuya gitmek isteyecek bakanlık onay vermeyecek deseler inanmazdım :)

23 Ağustos 2019 13:57

23 ile dilekçe ile atamalar tekrar yapılmalı , başvurular alınmalıdır . MEB neden sessiz anlamıyorum

emelko
Aday Memur
23 Ağustos 2019 19:41

Arkadaşlar 23 il tayini için ankaraya gidip görüşme yapmak gerekiyor.2 arkadaş var.Gelebilecek olan var mı?Varsa ulaşabilir misinz?

Nesslietk
Aday Memur
25 Ağustos 2019 00:43

Geçen yıl başlayan bu uygulama neden devam etmiyor? Doğuya 1 tane öğretmen gitmek istese bile o öğretmenin talebi karşılanmalıdır, çünkü batıda çalışmak için can atan binlerce öğretmen varken doğuda gönüllü çalışmak isteyen öğretmenlerin bu talebi çok değerlidir. konunun bir düzene bağlanması lazım.Eğer mebbis üzerinden yapılacaksa da il dışı isteyen tüm meslekdaşlarımızla eşit şartlarda tercih yapma hakkımız olmalıdır

Toplam 355 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi