Editörler : Pangaea
«150151152153154155156157158159160161»

haticebulut33
Aday Memur
02 Eylül 2019 10:40

Hakkıyla Kazanan herkesi tebrik ederim. Torpille hak yiyenlerinde Allah binbir türlü belasını versin

YtüMühendis23
Aday Memur
02 Eylül 2019 11:11

Aynen dediğiniz gibi. Hak etmeden girenlerden Allah hesabını sorsun. Hiçbiriniz hakkınızı helal etmeyin. AMA eğer hakkıyla girenler birileri yüzünden işe başlayamıyorsa, birileri yüzünden insanlar zan altında bırakılıyorsa, bir ay bile olsa işe geç başlamamıza sebep olanlara da biz hakkımızı helal etmiyoruz. Kendi adıma konuşuyorum. 93 puanım var. Hala durumumuz sonuçlanmadığından yeni açılan kadrolara başvurmak zorundayız. İstemeden başkalarının gireceği kadroları dolduruyoruz. Bunun günahı da size yeter
haticebulut33, 5 yıl önce

Hakkıyla Kazanan herkesi tebrik ederim. Torpille hak yiyenlerinde Allah binbir türlü belasını versin

haticebulut33
Aday Memur
02 Eylül 2019 11:16

Belki de günaha giren yine torpillilerdir hem sizleri hemde bizleri iki kez mağdur ettiler düşünün d

insmüh49
Aday Memur
02 Eylül 2019 11:24

şimdiye kadar itiraz edenler kpss sıralaması ile niye alınmadı diyordu. sen de liste sonu olmana rağmen kendince mülakatın haksız olduğunu yoksa kesin! kazanacağını söylüyorsun. Mülakatlı alımın doğasında bu var herkesi memnun edemezsin. Kime sorsan en iyi geçen mülakat benimkiydi der.

Bizde kpss +mülakatın ortalaması alınacak diye biliyorduk konular aynen paylaştığınız gibi zannediyorduk öyle olsaydı elenmemiz mümkün olmayacaktı.! Haksızlığa Ugradigimizi Biliyoruz Bu Yüzden Biz Hakkımızı Arıyoruz Çirkinlesmeye Hiç Gerek Yok. Allah büyük Kur An Da Yazanları Okuyun Tavsiyem Suç Mu Oldu Hak Aramak ? Memur Alımında Tecrübe Şartı Yoktu Ki Benim Tecrübemde Var di Size Özelden Anlattım.Lutfen Bende Dahil Herkes Haddini Bilsin Boş Boş Konuşmaya Hiç Gerek Yok.

haticebulut33
Aday Memur
02 Eylül 2019 12:06

Nasıl liste sonu oluyorum ? 6 kişi alınacak 6 sıradaydım 27.sırada değildim 7 puan fark var

Kerem Han Özdemir
Aday Memur
02 Eylül 2019 12:07

Sizce iptal olur mu bu alımlar ?

Nasıl liste sonu oluyorum ? 6 kişi alınacak 6 sıradaydım 27.sırada değildim 7 puan fark var

haticebulut33
Aday Memur
02 Eylül 2019 12:08

Nasıl işinize geldiği gibi çarpıtmaya çalışıyorsunuz? Allah biliyor siz inanmasanıza olur.!

haticebulut33
Aday Memur
02 Eylül 2019 12:11

Eğer yalan söyleyen bensem Allah beni kahretsin ,eğer söylediklerim doğruysa da sizi kahretsin o zaman sizinle baş edemiycem çok çirkefesiniz.!

02 Eylül 2019 12:41

Allah cc sabir versin zor bidurum benimde başıma geldi başka kurumda

Eğer yalan söyleyen bensem Allah beni kahretsin ,eğer söylediklerim doğruysa da sizi kahretsin o zaman sizinle baş edemiycem çok çirkefesiniz.!

civilbiri
Aday Memur
02 Eylül 2019 13:29

Benim anlamadığım kısım kazanamayan arkadaşlar güya kendilerini tatmin etmesi yeterli olan bir tablo oluşturmuşlar bunun içinde kim gitmiş kim kalmış kim sonradan gelmemeyi tercih etmiş ellerinde bir veri olmadan hı hı ben alınmadım ya kesin böyledir evet evet bunun başka yolu yok mantalitesiyle kendilerini kandırma yolunu seçmişler ki bu tablo sonucu yüzde 100 de yüzde 80 de yüzde 10 da olsa bize kimin hak ettiğini gösteren bir durum değildir. Sözlü mülakat sistemine karşı olduğum kadar direkt KPSS puanı ile alımına da karşıyım şöyle ki kendi bölümüme göre konuşayım 93 e yakın bir puanım var şimdi 96-97 alan benden daha mı iyi mühendis 90 alan 80 alan ya da 70 alan benden daha mı kötü bir mühendis oluyor bunun kesinlikle bir ölçüt olduğunu düşünmüyorum hatta KPSS na hazırlanırken bu mu yani ölçüt diye kendi kendime söylenirdim ki eğer bir yer mühendis alacaksa hele ki burası bir teknik kurum ise mesleki sınavı hem sözlü hem yazılı yapmalı bununda yüzdelik dilim olarak en az yüzde 60 nı yazılı oluşturmalıdır sözlü kısım içerisinde kendini ifade edebilme yine bir ölçüt olmalıdır. Bunu tam anlamıyla uygulayamasa da bir örneğini İller Bankası yapmaktadır ki orada 93 94 alan mühendisin kapsamlı uygulamalı bir sınavda 70 bile alamadığını görmüş olduk. İSKİ konusunda mülakatta sevindiğim nokta 6 yıllık tecrübemi irdelemelerinin dışında belirtilen ana konu başlıklarından gelen sorular haricinde yaklaşık 12 tane teknik soru yöneltildi bana ki bu konuda içim çok rahat. Kazanamayan da olabilirdim yani evet üzülürdüm varsa bir hukuksuzluk bunu yargıya götürürdüm bir sonuç alamazsam da hayırlısı der geçerdim ama bir kadro açılmışsa evet bu kesin benim için açılmıştır mantalitesi ile orada burada çığırtkanlık yapmazdım ki genelleme yapmıyorum bu şekilde yol alan arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Konuşacak çok şey var da neyse çok uzatmayayım haklarımızda hayırlısı olmasını diliyorum

destroyer.34
Aday Memur
02 Eylül 2019 15:03

Yahu bırakın bu işleri kimseye bir şey açıklamak zorunda değilsiniz . onlarda sizden açıklama yapmanızı beklemiyor. Bütün kurumların yaptığı alımlar şuan mülakatla oluyor ve aynı sorunlar diğer kurumlarda da yaşanıyor o yüzden üzerinden kaç ay geçmesine rağmen birbirinize atıp tutmanız bir şey değiştirmeyecek . İtiraz eden arkadaşlar cevabını beklesin burada laf dalaşına girmesin kazanan arkadaşlar da İSKİ den haber almaya çalışsın burada birbirinizi kötüleyerek elinize bir şeyler geçmez .

Herkesin hakkında hayırlısını temenni ediyorum .

bimühendisss
Aday Memur
02 Eylül 2019 15:45

pardon acaba aynı alımdan mı bahsediyoruz hani kasımda ilan edilen ocakta mülakata girilen ve sadece sonuçların iki seçim arasında açıklandığı alımı konuşuyoruz burda bu alımmı yangından mal kaçırır gibi yapmayın Allah aşkına daha nekadar uzatılabilirdi bi süreç

hydrolics
Şef
02 Eylül 2019 16:20

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Hani şu İmamoğlu seçimi ilk kazandığında dondurduğu alımdan bahsediyor.Ne oldu iki seçim arası sırf birilerinin dediği olsun diye kırk kere değişen liste bir daha değişerek sonuçlar açıklandı.Liyakatlıyım görüntüsü yaratanlar kpss ye göre 1. olan arkadaşlar da en az sizin kadar deneyimli.Burada sonuçlar açıklanmadan bunun probagandasını yaptınız 70 alan deneyimli 95 alan kpss kasmış beyinsiz .Mesela sınavı açıklattırmak için gidip peşinde koştuğunuz partililer şimdi ne diyor İmamoğlunun peşinden mi koşun liyakat mı kasın diyor anlamadım ki.Listenin en sonundan hiç soru bilemeyip en başına atlayanlar size sözüm.Sınavda geneli böyle iken hala haklıyız diyebiliyorsunuz yuh size.Bir kaç kişi harici hepiniz aynı kafadasınız.Araştırınca zaten kimin kiminle irtibatta çıkıyor fazla kasmayın bence.Bunu yönetim zaten görmek isterse görür ki biz mücadelemizi sonuna kadar yapmaya kararlıyız.Siz susturmaya çalışssanız da.Torpil fetöden yüzünden kanıksanmış bir şey haline geldi.Kpss sorularını çaldılar mülakatta kendi adamlarını kayırdılar.Bu böyle gideceğini sananlar hata yapıyor sonuna kadar peşini bırakmayacağız.

bimühendisss, 5 yıl önce
pardon acaba aynı alımdan mı bahsediyoruz hani kasımda ilan edilen ocakta mülakata girilen ve sadece sonuçların iki seçim arasında açıklandığı alımı konuşuyoruz burda bu alımmı yangından mal kaçırır gibi yapmayın Allah aşkına daha nekadar uzatılabilirdi bi süreç

İkyiky
Aday Memur
02 Eylül 2019 19:38

Arkadaşlar son bir hafta on gündür hiçbir mühendise, mimara, ya da herhangi üniversite mezununa yakıştıramayacağım yorumlar okuyorum, yapmayın. Bakın siz burda birbirinize hakaret ediyorsunuz ama bu olacak olan neyse bunu değiştirmeyecek. Ve olacak olanı hiçbirimiz bilmiyoruz. Bir tarafda kazanmayı kendine göre hak eden ama kazanamayan, umut bağlamış hayal kurmuş bir grup diğer tarafta ise kurumun açıkladığı içinde çok büyük çalışmalar sergilemiş gerçekten kendi emeğine inananların olduğu kazananlar listesi ve her iki grupta aynı süreçten geçti aynı bekkeyişler aynı heyecanlar aynı hayaller.. Arkadaşlar her iki grupta hukuki olarak hakkını arayabilir ben kazanan biri olarak kazanamayanların düşüncesine görüşüne saygı duyarım ancak burda şahsa yönelik hakaret ve sanki her şey belgelerle ispatlanmış gibi kesin kes dille konuşulması bu kaosa yol açıyor. Önümüzde yeni alımlar var ve kendi adıma ben kadro yakmak istemiyorum ne yapacağımı düşünüyorum, şu an her iki grubunda olumlu veya olumsuz bir haber elde etmeye çalışması gerek ki; boşu boşuna kadrolar yanmasın. Lütfen herkes birbirini anlamaya çalışsın ve saygı çerçevesinde konuşsun. Torpil yaptıran biri varsa da buraya uğrayacağını sanmıyorum..

Kerem Han Özdemir
Aday Memur
03 Eylül 2019 16:29

Bakalım ne kadar daha bekleyeceğiz?

dogan3441
Kapalı
04 Eylül 2019 09:00

üyelik kapatma olmuyor, derdini savcılığa anlatırsın Lebronjames :))))))))))))))))

Kerem Han Özdemir
Aday Memur
04 Eylül 2019 12:59

Adam buhar oldu ne yaptıysan :))
dogan3441, 5 yıl önce

üyelik kapatma olmuyor, derdini savcılığa anlatırsın Lebronjames :))))))))))))))))

akira009
Aday Memur
04 Eylül 2019 13:27

var mı bir gelişme ?

captaindexmir
Kapalı
04 Eylül 2019 14:21

Olumlu olumsuz bir açıklama yapsalar bari. Bu kadar mağduriyet yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Neredeyse 1 senedir devam eden bir süreç var ve böyle de süreceğe benziyor. Yazık, günah ya. Karar vericilerin hiç mi vicdanı hiç mi karısı çoluğu çocuğu yok. Ayıptır ya

04 Eylül 2019 14:30

Allah sabir versin
captaindexmir, 5 yıl önce

Olumlu olumsuz bir açıklama yapsalar bari. Bu kadar mağduriyet yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Neredeyse 1 senedir devam eden bir süreç var ve böyle de süreceğe benziyor. Yazık, günah ya. Karar vericilerin hiç mi vicdanı hiç mi karısı çoluğu çocuğu yok. Ayıptır ya

Toplam 3580 mesaj
«150151152153154155156157158159160161»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi