Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Eylül 2008 12:52

Heyet raporu

Arkadaslar heyet raporu özel hastaneden alınıyor mu?Birde süresi ne kadar oluyor 3-4 aylık alabilirmiyiz?Dogumdan sonra bebegimiz cok kucuk oldugu icin rapor almayi dusunuyoruz.Bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi?

gencim79
Aday Memur
18 Eylül 2008 19:48

Güncel...

Arkadaslar bilen yok mu?

f1979
Müsteşar Yardımcısı
18 Eylül 2008 20:17

doğum izni var.

gazi2006
Aday Memur
18 Eylül 2008 22:44

Öncelike Allah analı babalı büyütsün.Ancak ne kadar yanlış düşünüyorsunuz ya!! Heyet raporu almanız yerinedevlet size aylıksız izin hakkı vermiş,onu kullanın kul hakkına girmeyin.Benim eşimde doğum yaptı, inanırmısınız nerden isterse rapor alabilirdi, doktor tanıdığımız çok bir ricayla bu iş biterdi.Bakın belkide mecbur hissediyorsunuz bu konuda kendinizi ama bi düşünün gerçekten doğrumu yapıyorsunuz? vallahi ben sizin iyiliğiniz için böyle söylüyorum sizin gibi yapanlara bir gıcığım falan yoktur ama ben size apmanız gerekeni tavsiye ediyorum.

LÜTFEN kimse fazladan haksız rapor alıpta şu yavrularımızın öğrencilerimizin hakkına girmesin.

mehmet sül
Şube Müdürü
18 Eylül 2008 23:54

Sayın hocam; Heyet raporunu özelden de alınır diye biliyorum. Ama ben devlet hastanesinden aldım zira hastalığın durumuna göre 45 gün kadar alabilmiştim. Öncelikle 20 + 20 pratisyen hekimden alabieceğin raporu tamamla daha sonra heyet alabilirsin. Senin raporunu eleştiren arkadaşlara da gelince onların tuzu kuru oldukları için haktan hukuktan bahsediyorlar. Benim 2-3 aylık çocuğuma gurbette ailemden uzak şehirde kime ve nasıl baktırırım zira o kadar küçük bir bebeği kime bırakırsın? Avrupada anneye doğum izni (aylık da dahil) 3 yıl. Bu ülkede 2-3 yıl öncesine kadar 8 hafta doğum izni veriliyordu. Bizler sosyal haklarımızı genişletmek yerine daraltmaya çalışıyoruz. O psikolojideki annenin 2-3 aylık çocuğu varken çalıştırılması etik midir? Çalıştırdın diyelim o öğretmenden ne kadar verim alabilirsin? Biraz empati lütfen!

mehmet sül
Şube Müdürü
18 Eylül 2008 23:58

gencim79 hocam; bu raporlar ve izinlerle ilgili tüm genelge yasaları istersen gönderebilirim. Kendi hakkını aramayan başkasının hakkını arayamaz. Allah kolaylıklar versin.

gencim79
Aday Memur
19 Eylül 2008 11:16

Gazi2006,

Haklı olabilirsiniz ama bende kendimi mecbur hissediyorum cunku bebegim 2 aylik ocak ve okulum oturdugum yere cok uzak.Bakabilecek aileden birisi yok,ve bebegin annesine en cok ihtiyaci oldugu zaman.Bazen sartlar insani boyle seylere zorlayabiliyor.Ogrencilerimizi tabiki dusunmek zorundayiz ve bunuda yeterince adil olarak yaptigima inaniyorum cunku calistigim sure boyunca hic haksiz rapor almadim.Peki kendi cocugumu dusunmeye hakkım yok mu?

tkayzer
Memur
10 Ekim 2008 04:17

MEHMET SUT HOCAM....

BENZER BİR DURUMDAYIM..RAPOR ALMAM GEREKİYOR..SİZDEN BİLGİ VE BELGE RİCA EDİYORUM..MEİL GONDERSEM YAZAR MISINIZ

zssavas
Aday Memur
10 Ekim 2008 11:01

elbette alınır ama 45 günden sonrasını mıllı egıtım devlete gonderıp onaylatma yapabılır ıyı dusunun

ewdal
Şef
04 Ağustos 2009 03:58

Peki , bir yılda en fazla kaç gün heyet raporu alabilir.. ? bir seferde olması önemli değil.. örneğin tek hekimden alacağımız 40 günlük raporu aldık.. sonra 45 gün heyet sonra bir 30 gün daha .. Peki bu yılda kaç gün olabilir en fazla..

cevaplarsanız sevinirim..

takemybreathaway
Şube Müdürü
19 Ağustos 2009 22:35

arkadaşlar çok önemli heyet raporu çalışma süresini etkiler mi,bir de kaç hekimin imzalaması lazım,diyelim ki 20 20 normal raporu kullandım hemen heyet alabilri miyim bu konularda bilgisi olanlar var mı

takemybreathaway
Şube Müdürü
20 Ağustos 2009 11:27

gncl

ozmim85
Kapalı
20 Ağustos 2009 12:29

bir şey sorcam ya 31 ağustosta da bulunduğumuz yerden sevk alabiliyor muyuz

şanselilker
Genel Müdür
20 Aralık 2009 10:32

gncl

şanselilker
Genel Müdür
20 Aralık 2009 10:39

hocam sizin geçmiş yıllarda açmış olduğunuz başlığı gördüm. foruma sık giriyormusunz bilmiyorum ama yinede size sormak istiyorum . bebeğim 2.5 aylık ve detay vermeme gerek yok kısaca sizin o seneki durumunuzla aynı sıkıntıları yaşıyorum şuan. ben kadrolu olarak yeni atandım ve doğumum atanmadan önce oldu şimdi bana senin doğumun memur olmadan önce olmuş yada şuan stajersin memur sayılmazsın diyerek ücretsiz izin vermeme gibi bir durumlları olabilir mi? her mem farklı uyguluyor çünkü yoruma müsayit bir kelime doğum yapan memur kelimesi.oysa amaçsal yorum yapılsa daha insalcıl bir çözüm üretilebilir. siz bu sorununuzu o zaman nasıl çözümlemiştiniz. ücretsiz izin alamazsam mecburen rapor haklarımı kullanacam

şanselilker
Genel Müdür
20 Aralık 2009 10:44

hocam geçmiş yllarda forumda heyet raporuyla ilgili bir cevabınızı okudum. şuan foruma giriyormusunuz bilmiyorum ama raporlar ve izinlerle ilgili tüm genelge yasaları gönderebileceinizi söylemişsiniz. banada gönderebilirmisiniz .bebeğim çok küçük ve doğumum atanmadan yani memur olmadan önce gerçekleşti ve yeni atandım bana ücretsiz izin konusunda sorun çıkartmalarından korkuyorum. teşekkürler şimdiden

Şef_
Aday Memur
19 Ocak 2010 10:45

bende 1 yıllık sözleşmeli memurum.ve bebeğim olacak şimdisden düşünmeye başladım.lütfen bana yardımcı olun.10 yılı doldurmadan ücretsiz izin kullanamazmıyım?

Şef_
Aday Memur
21 Ocak 2010 16:57

bilgi verecek yokmu?

kisisel1
Aday Memur
24 Ocak 2010 03:49

ücretsiz izinde 10 yıl şartı yok hocam ben 2. yılımı çalışırken almıştım.

abidat
Şube Müdürü
30 Ocak 2010 14:35

arkadaşlar yıllık rapor hakkımız bittikten sonra mı heyet raporu alabiliriz????

abidat
Şube Müdürü
30 Ocak 2010 15:09

bilen varsa cevaplayabilir mi lütfen?

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi