Editörler : swat3410
13 Ağustos 2019 22:42

raporluyken amir kontrolü
hastalık iznindeyken (raporluyken) birim amirim birilerini yetkilendirip ikametimde olup olmadığımı kontrol ettirdi ve bunla ilgili tutanak imzaladık.Bimere bunun yasal dayanağını sordum ama konuyla ilgili bir mesaj gelmedi.. bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Kadir-29
Şef
14 Ağustos 2019 10:14

amirin bu şekilde uygulama yapamaz. yapabileceği tek şey raporunu usul ve fen yönünden incelenmesi için hastaneye sevk edebilir. tutanağın örneğini alıp mobbing den şikayetçi olabilirsin

16kasim2016
Kapalı
14 Ağustos 2019 10:37

tabikide böyle bir şey yapamaz. mobingi geçmiş bu resmen taciz... adli idari şikayetçi ol

insangibi90
Yasaklı
14 Ağustos 2019 11:17

Konut dokunulmazligini kimse ihlal edemez... Sen evine kimseyi almak calan kapiyi acmak zorunda değilsin... Yada duymadin... Pesini birakma

Nick ways
Şube Müdürü
14 Ağustos 2019 12:20

Raporun hastalık iznine çevrilirken adresi verdiğin için adreste zaruri durumlar haricinde bulunmak zorundasın. İlgili yönetmelik veya genelgede yoksa bu durum lehine olur.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
14 Ağustos 2019 13:07

allah allah neler var ya bunuda ilk defa duyuyorum tutanak tutturması iyi bişey en azından belgesi olur

veba1982
Genel Müdür
14 Ağustos 2019 13:35

sen raporu hastalık iznine çevirmek için dilekce verdin dilekçede raporlu olduğum süre içerisinde şu adreste bulunacağım dedin. senin bu dilekçene istinaden amirin senin evde olup olmadığını kontrol edebilir. buna şöyle örnek vereyim bir memur açığa alındığında görev yerinin bulunduğu il dışına çıkamaz çıkarsa ve çıktığı ispat edilirse izinsiz il dışına çıkmaktan hakkında rapor tanzim edilir ve idari ceza alır. seninkide aynı bu şekilde tedavi amaçlı bile olsa il dışına cikman gerekse bunu idareye bildirmen gerekiyor. milletin gazına gelip dava filan açma boşuna idarenin avukat masrafını ve mahkeme masraflarını ödersin

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
14 Ağustos 2019 13:58

evde olup olmadığını kontrol edemez çünkü bunu memur kapıyı açmadığı sürece kanıtlayamaz

evde olmadığına dair tutanak tutsa dahi geçersiz olur evin içini göremiyor çünkü kapıyı açmadı diye evde olmadığı kanısına varılmaz.

Evdeydim fakat kapı çalmasına rağmen açmadım diyebilir, kimsenin öyle bi zorunluluğu yok cünkü

veba1982, 5 yıl önce
sen raporu hastalık iznine çevirmek için dilekce verdin dilekçede raporlu olduğum süre içerisinde şu adreste bulunacağım dedin. senin bu dilekçene istinaden amirin senin evde olup olmadığını kontrol edebilir. buna şöyle örnek vereyim bir memur açığa alındığında görev yerinin bulunduğu il dışına çıkamaz çıkarsa ve çıktığı ispat edilirse izinsiz il dışına çıkmaktan hakkında rapor tanzim edilir ve idari ceza alır. seninkide aynı bu şekilde tedavi amaçlı bile olsa il dışına cikman gerekse bunu idareye bildirmen gerekiyor. milletin gazına gelip dava filan açma boşuna idarenin avukat masrafını ve mahkeme masraflarını ödersin

veba1982
Genel Müdür
14 Ağustos 2019 14:11

senin dediğin kontrol olmuyormu ? birinde evde diye tutanak tutacak diğerinde eve gittik kapıyı açan olmadı diye tutacak sonuçta ekip oraya geldiyse o tutanak tutulacak
hakkaripolisi34, 5 yıl önce

evde olup olmadığını kontrol edemez çünkü bunu memur kapıyı açmadığı sürece kanıtlayamaz

evde olmadığına dair tutanak tutsa dahi geçersiz olur evin içini göremiyor çünkü kapıyı açmadı diye evde olmadığı kanısına varılmaz.

Evdeydim fakat kapı çalmasına rağmen açmadım diyebilir, kimsenin öyle bi zorunluluğu yok cünkü

insangibi90
Yasaklı
14 Ağustos 2019 21:50

Birisi demis ki o adresten cikmayacaksin oyle birsey mumkun mu ve kanunende dayanagi yok. Senin adres belirtme sebebin nerede oldugunun belirlenmesi icin. Senin ayagin kirildi sen polislik yapamazsin ama disari cikmana engel degil yaa ihtiyacini gidermeye. Ozamab o mantigia gore 20 gun rapor alan 20 gun evden sıcmaya bile cikmayacak. Arkadaslar bakin takbi sikayete bagli olmayan 3 suctan birisi konus dokunulmazligini ihlaldir. Az okuyun hakkinizi bilin.

çivonügzö
Memur
14 Ağustos 2019 21:57

Bu ne biçim bi saygısızlıktır . . O müdürün daha önemli işleri olmalı . . Bu iş yapılmaz . Böyle zihniyetteki adamlarla çalışılmaz . .

Batass
Aday Memur
14 Ağustos 2019 22:42

Boş konusma öyle bir kontrol yapilamaz, kanuni dayanagı yoktur bunun, kontrol eden arkadadlardan tutanagin bir örnegini al ve arkadaslari da sahit olarak yaz gelip kontrol ettiklerine dair, kendileri zor duruma duşmemek icin mecburen gercegi soyleyip amirin gönderdigini soyleyeceklerdir ve akabinde hem maddi hemde manevi tazminat davasi ile ceza davasi acabilirsin kardesim. Kesinlikle dava ac kaybedecegin hicbirsey yok, ben sürekli dava acip kazaniyorum
veba1982, 5 yıl önce

Elentra27
Şef
14 Ağustos 2019 23:14

Farzedelim senin dediğin doğru amir ikametine ekip gönderdi. Ben o saatte bulunduğum il veya ilçedeyim komşuya gittim veyahut markete indim hastaneye gittim vs örnek çoğaltılabilir. Şimdi ben izinsiz il dışına mi cıkmış oluyorum. Rapor aldım ancak il dışına çıkmadım ihtiyaç gereği evden bir süreliğine ayrıldım. Bunu nasıl ispat edecek amir
veba1982, 5 yıl önce

veba1982
Genel Müdür
15 Ağustos 2019 00:02

açıp kazandığın bir davanın karar nosu ve özetini bizimle paylaşırsan hepimiz ayninlanmis oluruz. paylasamazsanda g.t olmuş olursun. hangi kanuna göre dava açacak bir söylesene bilmeyenler faydalanır. birde hangi maddi kaybı olmuşta maddi tazminat kazanacakmis bunuda anlatsana çok merak ettim ?
Batass, 5 yıl önce
Boş konusma öyle bir kontrol yapilamaz, kanuni dayanagı yoktur bunun, kontrol eden arkadadlardan tutanagin bir örnegini al ve arkadaslari da sahit olarak yaz gelip kontrol ettiklerine dair, kendileri zor duruma duşmemek icin mecburen gercegi soyleyip amirin gönderdigini soyleyeceklerdir ve akabinde hem maddi hemde manevi tazminat davasi ile ceza davasi acabilirsin kardesim. Kesinlikle dava ac kaybedecegin hicbirsey yok, ben sürekli dava acip kazaniyorum

angarabebesi060606
Daire Başkanı
15 Ağustos 2019 00:59

Evine gelen memurları öperler önce ikamete kontrol için gitmek öyle yeni yetmelern emriyle olmaz
veba1982, 5 yıl önce

Baba Muhalefet
Daire Başkanı
15 Ağustos 2019 01:04

Konut dokunulmazlığını ihlal yazan polis mi acaba? Çok komik. Kapıdan içeri zorla girmedikten sonra ihlal olmaz. Bir tarafınızdan element uydurmayın.

veba1982
Genel Müdür
15 Ağustos 2019 01:09

yazılanları komedi niyetine okuyup gülüyorum
Baba Muhalefet, 5 yıl önce
Konut dokunulmazlığını ihlal yazan polis mi acaba? Çok komik. Kapıdan içeri zorla girmedikten sonra ihlal olmaz. Bir tarafınızdan element uydurmayın.

iMAJJJ TURK
Yasaklı
15 Ağustos 2019 01:17

avrupada bu uygulamalar var . raporluysan evde kontrol ediyolar

Beyaz3529
Aday Memur
15 Ağustos 2019 01:20

En doğru ve mantıklı yorumu arkadaş yapmış eline sağlık.
Elentra27, 5 yıl önce
Farzedelim senin dediğin doğru amir ikametine ekip gönderdi. Ben o saatte bulunduğum il veya ilçedeyim komşuya gittim veyahut markete indim hastaneye gittim vs örnek çoğaltılabilir. Şimdi ben izinsiz il dışına mi cıkmış oluyorum. Rapor aldım ancak il dışına çıkmadım ihtiyaç gereği evden bir süreliğine ayrıldım. Bunu nasıl ispat edecek amir

insangibi90
Yasaklı
15 Ağustos 2019 01:44

Daire:15 Tarih:2014 Esas No:2013/19907 Karar No:2014/9369 Kaynak:- İlgili Maddeler:116 İlgili Kavramlar:KONUT VE EKLENTİ

Sen polis misin asil. Yargitay ictihatina göre Merdiven ve merdiven boslugu dahi konut eklentisi sayilir buraya benim rizam disinda beni kontrol amaci ile girdigi dedigi anda yazdim kararda ve ictihata göre adamo hoplatirlar. Zaten siz kanun okumuyorsunuz ki sizden yargitay danistay ictihati okukanizi bekleyelim

Baba Muhalefet, 5 yıl önce

veba1982
Genel Müdür
15 Ağustos 2019 02:23

"Somut olayda; sanıkların, suç tarihinde geceleyin K... Tarım Kredi Kooperatif binasının pencere korkuluklarını kesmek suretiyle içeri girdikleri ve orada bulunan çelik kasayı kısmen parçaladıktan sonra, 100 adet CD ve 1 adet anten yükselticisini alarak götürdükleri anlaşıldığından, eylemlerinin mala zarar verme, işyeri dokunulmazlığını ihlal ve hırsızlık suçlarını oluşturduğuna dair mahkemenin kabulünde bir isabetsizlik görülmemiştir. Yapılan yargılamaya, toplanıp karar yerinde gösterilen delillere, mahkemenin kovuşturma sonuçlarına uygun olarak oluşan kanaat ve takdirine, incelenen dosya kapsamına göre yerinde " geceleyin yapılan hırsızlıkta konut dokunulmazlığının ihlali nedeniyle ceza artırımı verilmesi gerektiği yönündeki yargıtay kararını evde amirin denetlemesine nasıl bağladığıni anlamakta güçlük çekiyorum. amir sanki kapıyı zorla açıp veya kapıyı kırıpmi giriyorda konut dokunulmazlığını ihlal etmiş olacak?
insangibi90, 5 yıl önce

Daire:15 Tarih:2014 Esas No:2013/19907 Karar No:2014/9369 Kaynak:- İlgili Maddeler:116 İlgili Kavramlar:KONUT VE EKLENTİ

Sen polis misin asil. Yargitay ictihatina göre Merdiven ve merdiven boslugu dahi konut eklentisi sayilir buraya benim rizam disinda beni kontrol amaci ile girdigi dedigi anda yazdim kararda ve ictihata göre adamo hoplatirlar. Zaten siz kanun okumuyorsunuz ki sizden yargitay danistay ictihati okukanizi bekleyelim

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi