Editörler : Pangaea
12345678910111213»

Esrycl
Aday Memur
29 Temmuz 2019 09:45

orada kavram yanılgısını soruyordu oğuz isimli öğrenci sos.bilgilerin pedagojik olduğunu söylüyordu ben onu yaptım

Eyyyyyyy, 5 yıl önce

Arkadaşlar bu isimler olan sosyal bilgiler nedir açıklayınız sorusunun cevabi neydi bide jips kayatuzu falan olan soru

sefa-24
Daire Başkanı
29 Temmuz 2019 11:12

Obsidyen hariç diğer kayaçlar kimyasal tortul olarak geçiyor heryerde

Esrycl, 5 yıl önce

traverten onun cevabı jips ve kayatuzu kimyasal tortul obsidyen ve çakmak taşı volkanik

Eyyyyyyy
Aday Memur
29 Temmuz 2019 11:16

4 lu. Takrir sorusuda vardi

Esrycl
Aday Memur
29 Temmuz 2019 11:23

olabilir ben yanlış yaptım o zmn

sefa-24, 5 yıl önce

Obsidyen hariç diğer kayaçlar kimyasal tortul olarak geçiyor heryerde

Esrycl
Aday Memur
29 Temmuz 2019 11:24

dörtlü takrirden olanlar a.menderes c.bayar r.koraltan f.köprülü

Eyyyyyyy, 5 yıl önce

sefa-24
Daire Başkanı
29 Temmuz 2019 11:25

Hikmet bayur cevap

Eyyyyyyy, 5 yıl önce

29 Temmuz 2019 13:39

Hocam ben oğuz isimli öğrencinin yanıtını doğru kabul ettim çünkü bir makalede okumuştum sosyal bilgiler sosyal bilimlerin pedagojik şeklidir diyordu. Yani eğitime uyarlanmış şekli. Bu yüzden o seçeneğin doğru olduğunu düşünüyorum.

Esrycl, 5 yıl önce

orada kavram yanılgısını soruyordu oğuz isimli öğrenci sos.bilgilerin pedagojik olduğunu söylüyordu ben onu yaptım

sefa-24
Daire Başkanı
29 Temmuz 2019 13:47

Ben de sizin gibi düşünüyorum hocam. Bir öğrenci Buraktı galiba sosyal bilgiler tarih cog vatandaşlıktan ibarettir gibi bişey diyordu zaten o şık diğer şıkların arasında kendini belli ediyordu oydu bence cevap

Sosyalciii123, 5 yıl önce

Hocam ben oğuz isimli öğrencinin yanıtını doğru kabul ettim çünkü bir makalede okumuştum sosyal bilgiler sosyal bilimlerin pedagojik şeklidir diyordu. Yani eğitime uyarlanmış şekli. Bu yüzden o seçeneğin doğru olduğunu düşünüyorum.

29 Temmuz 2019 14:23

Evet hocam şık kendini belli ediyordu. Bende Burak yaptım.

Bu arada Tahmini netleriniz nasıl arkadaşlar? Benim hesaplarima göre en kötü 60 gelecek gibi.

sefa-24, 5 yıl önce

Ben de sizin gibi düşünüyorum hocam. Bir öğrenci Buraktı galiba sosyal bilgiler tarih cog vatandaşlıktan ibarettir gibi bişey diyordu zaten o şık diğer şıkların arasında kendini belli ediyordu oydu bence cevap

sefa-24
Daire Başkanı
29 Temmuz 2019 16:27

Hocam ben de en kötü 61 60 gibi net bekliyorum bakalım inşallah

Evet hocam şık kendini belli ediyordu. Bende Burak yaptım.

Bu arada Tahmini netleriniz nasıl arkadaşlar? Benim hesaplarima göre en kötü 60 gelecek gibi.

29 Temmuz 2019 16:47

Anladım hocam hayırlısı olsun hakkımızda. Sorular açıklaninca net durumu gorucez insallah:)

sefa-24, 5 yıl önce

Hocam ben de en kötü 61 60 gibi net bekliyorum bakalım inşallah

Karahanhoca
Kapalı
29 Temmuz 2019 17:13

Cevap Burak olacaktı. Diyordu ki Sosyal Bilgiler Sosyal Bilimlerin Yan dalıdır. böyle olmalıydı

Karahanhoca
Kapalı
29 Temmuz 2019 17:14

Bir Sanat sorusu vardı. Öznellik ve Nesnellikle alakalıydı. Soruyu veya Cevabı hatırlayan var mı aacaba?

29 Temmuz 2019 19:18

"Sanat oznel bilgiler taşır ancak sanat dersle butunlestiginde nesnellesir" tarzında bı cümle vardi, ben onu isaretledim. Cümle tam olarak böyle değildi ama hatırlıyorum o soruyu ve emin olarak isaretledim hocam

Karahanhoca, 5 yıl önce

Bir Sanat sorusu vardı. Öznellik ve Nesnellikle alakalıydı. Soruyu veya Cevabı hatırlayan var mı aacaba?

sefa-24
Daire Başkanı
29 Temmuz 2019 19:44

Evet hocam cevap o şıktı ben de kesin emin olduğum sorulardan. Yalnız o soruyu osym kpss gy gk Türkçe paragrafa koysa sırıtmaz, sosyal oabt için yapı geçerliği olmayan bir soruydu

"Sanat oznel bilgiler taşır ancak sanat dersle butunlestiginde nesnellesir" tarzında bı cümle vardi, ben onu isaretledim. Cümle tam olarak böyle değildi ama hatırlıyorum o soruyu ve emin olarak isaretledim hocam

29 Temmuz 2019 20:26

Bir soru vardı hocam toplumların yiyecekleri ile alakali. Balıktan vs. bahsediyordu. Farklılığın sebebini soruyordu. Ben ona coğrafya dedim,yalnız kültür diyenler de var bilemedim. Siz ne yapmistiniz?

sefa-24, 5 yıl önce

Evet hocam cevap o şıktı ben de kesin emin olduğum sorulardan. Yalnız o soruyu osym kpss gy gk Türkçe paragrafa koysa sırıtmaz, sosyal oabt için yapı geçerliği olmayan bir soruydu

sefa-24
Daire Başkanı
29 Temmuz 2019 20:38

Hocam ben de o soruda git gel yaşadım. Ama bence coğrafya olsaydı Amerika'nın yerlilerinden ziyade Meksikalılar baliksız hayat düşünemezdi. Soruda tam tersi diyor ama. Okyanusun ortasındaki meksika balığı mide bulandırıcı buluyor diyor. Yani evet coğrafi ozellikler vermiş doğu Afrika demis sonra batı Afrika demiş en nihayetinde işin sonu kültüre çıkıyor. Ben ÖSYM'nin o coğrafi terimleri kafa karisitirip celdirici yapmak için kullandığını düşünüyorum. Çinliler başka özel konumu gereği ülkelerinde çok böcek var diye böcek yediklerini düşünmüyorum. Ben olaya kültür meselesi olarak baktım.

Bir soru vardı hocam toplumların yiyecekleri ile alakali. Balıktan vs. bahsediyordu. Farklılığın sebebini soruyordu. Ben ona coğrafya dedim,yalnız kültür diyenler de var bilemedim. Siz ne yapmistiniz?

gazili sosyalci
Genel Müdür
29 Temmuz 2019 22:21

Merhabalar zümrelerim. Umarım sınavınız iyi geçmiştir. Bu yıl benim de biraz umudum var bakalım. Insallah bu yıl çok atama olur. Her şey gönlünüzce olsun inşallah

29 Temmuz 2019 22:26

Hocam ben olaya biraz farklı yaklaştım. Orada örnek verilen coğrafyalar farklı olduğu için insanin yemek kültürü oluşurken de aslında coğrafyadan etkilenilir ve coğrafya aynı zamanda kendi başına kültürü oluşturan bir unsurdur diye düşündüm ve coğrafya dedim. İnsanlar birazda coğrafyanın sunduklarıyla yemek kültürlerini oluştururlar diye mantık yürüttüm. Bilemiyorum ne kadar doğru. Bence çelişkili bir soru

sefa-24, 5 yıl önce

Hocam ben de o soruda git gel yaşadım. Ama bence coğrafya olsaydı Amerika'nın yerlilerinden ziyade Meksikalılar baliksız hayat düşünemezdi. Soruda tam tersi diyor ama. Okyanusun ortasındaki meksika balığı mide bulandırıcı buluyor diyor. Yani evet coğrafi ozellikler vermiş doğu Afrika demis sonra batı Afrika demiş en nihayetinde işin sonu kültüre çıkıyor. Ben ÖSYM'nin o coğrafi terimleri kafa karisitirip celdirici yapmak için kullandığını düşünüyorum. Çinliler başka özel konumu gereği ülkelerinde çok böcek var diye böcek yediklerini düşünmüyorum. Ben olaya kültür meselesi olarak baktım.

29 Temmuz 2019 22:37

Merhabalar hocam.Benim sınavım ortalama geçti,şuan tam olarak kestiremiyorum aslında durumu. Cevapların açıklanmasını 4 gözle bekliyorum. İnşallah sizinde herşey gönlünüzce olur.

gazili sosyalci, 5 yıl önce

Merhabalar zümrelerim. Umarım sınavınız iyi geçmiştir. Bu yıl benim de biraz umudum var bakalım. Insallah bu yıl çok atama olur. Her şey gönlünüzce olsun inşallah

Toplam 472 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi