Editörler : E.Kayı Han
«111213141516171819202122»
17 Mayıs 2018 15:08

Bugün ankarada 101 subay alınmış gözaltına.sebep ankesörlü telefonmuş yine

Alpinestars
Şube Müdürü
17 Mayıs 2018 15:17

Gerçekten Çok güzel bir haber. Güzel olan feri dönmesinden çok araştırıyor olmaları. En azından insanların gerçekten suçsuz olup olmadığını araştırıyorlar demekki. Bilgi için teşekkürler
Honorable, 6 yıl önce
Az önce bir haber aldım.sizlerle de paylaşmak istedim.ankesörlü telefon soruşturmasında adı geçtiğinden dolayı yaklaşık 3 aydır görevden uzaklaştırılmış olan bir tsk personeli "kovuşturmaya yer olmadığına"yazısı gelince görevine tekrar başlamış.Bu süreçte herhangi bir gözaltı falan yaşamamış.Allah fetö terör örgütü ile irtabıtı olmayan diğer masum silah arkadaşlarımızada böyle güzel haberler almayı nasip etsin.

nabersin
Aday Memur
17 Mayıs 2018 15:23

Nasıl bir arama kaydı varmış acaba? hakkında ardışık olmayanlarda ggu yapıyorlar mı acaba? Yani ankesör den arama var sadece ama ardışık değil ardından kimse aranması böyle kişilerde alınıyor mu bu iade olan kişiler siyasi akrabaları olan kişiler olabilir mi?

Honorable, 6 yıl önce
Az önce bir haber aldım.sizlerle de paylaşmak istedim.ankesörlü telefon soruşturmasında adı geçtiğinden dolayı yaklaşık 3 aydır görevden uzaklaştırılmış olan bir tsk personeli "kovuşturmaya yer olmadığına"yazısı gelince görevine tekrar başlamış.Bu süreçte herhangi bir gözaltı falan yaşamamış.Allah fetö terör örgütü ile irtabıtı olmayan diğer masum silah arkadaşlarımızada böyle güzel haberler almayı nasip etsin.

Gamem
Kapalı
17 Mayıs 2018 15:43

Hangi kuvvet mensubuymuş biliyormusunuz.
Honorable, 6 yıl önce

nabersin
Aday Memur
17 Mayıs 2018 15:56

Ankesörle alakalı olduğunu nasıl öğrenmiş ki gözaltı olmadıysa

moryellll
Aday Memur
17 Mayıs 2018 16:01

gözlatında olan bir kişinin tuutuklama istemiyle mahkemeye çıkıp serbes kalması mümkün mü sizce?

moryellll
Aday Memur
17 Mayıs 2018 16:02

serbest

HaKk12
Aday Memur
17 Mayıs 2018 16:04

Tabii ki mumkun , savci tutuklama talebiyle sulh cezaya sevk eder taktir hakimindir
moryellll, 6 yıl önce

gözlatında olan bir kişinin tuutuklama istemiyle mahkemeye çıkıp serbes kalması mümkün mü sizce?

Nedesembilemedimki
Aday Memur
17 Mayıs 2018 16:06

ilk mahkemelerin çoğu öyledir savcı bunu talep eder hakim inceler bulgulara bakar değerlendirir karar verir. yani savcı herşeyi isteyebilir savcı istedi diye olacak diyemeyiz yani serbest de kalabilir.
moryellll, 6 yıl önce

Honorable
Aday Memur
17 Mayıs 2018 16:06

KKK personeli.şahsen tanımıyorum.işe dönüş yazısını kendim bizzat bu sabah gördüm.ankesörlü telefon ile ardışık arandığından hakkında soruşturma kapsamında ggu olan personelin diye başlıyor.ismi falan da yazıyor ama burda yazmam doğru olmaz
Gamem, 6 yıl önce
Hangi kuvvet mensubuymuş biliyormusunuz.

moryellll
Aday Memur
17 Mayıs 2018 16:07

teşekkür ederim..inşallah

HaKk12, 6 yıl önce
Tabii ki mumkun , savci tutuklama talebiyle sulh cezaya sevk eder taktir hakimindir

nabersin
Aday Memur
17 Mayıs 2018 16:17

Siyasi yardım almış olabilir mi?

Honorable, 6 yıl önce
KKK personeli.şahsen tanımıyorum.işe dönüş yazısını kendim bizzat bu sabah gördüm.ankesörlü telefon ile ardışık arandığından hakkında soruşturma kapsamında ggu olan personelin diye başlıyor.ismi falan da yazıyor ama burda yazmam doğru olmaz

Honorable
Aday Memur
17 Mayıs 2018 16:20

yazı da ankesörlü telefondan ardışık aranma gerekçesi ile yazıyor.içeriği ve kimin aradığı belli olmayan bir arama sonuçta.benim düşüncem sadece ankesörlü telefon delil olmayacağı için başka şeyler de araştırılıyor.savcıların tutumu burda çok önemli.ben gözaltına alındığımda benimle beraber alınan bir personelin de benim gibi bir ardışık araması vardı.ama bu personel bekar olarak ikamet ettiği evin altındaki bakkaldan aranmıştı ev arkadaşı da aranınca maalesef terörist muamelesi gördü ve adlı kont ile serbest kaldı ve hala ggu.komik ama böyle
nabersin, 6 yıl önce

Nasıl bir arama kaydı varmış acaba? hakkında ardışık olmayanlarda ggu yapıyorlar mı acaba? Yani ankesör den arama var sadece ama ardışık değil ardından kimse aranması böyle kişilerde alınıyor mu bu iade olan kişiler siyasi akrabaları olan kişiler olabilir mi?

Honorable
Aday Memur
17 Mayıs 2018 16:27

Durum maalesef şu;içeriği ve kimin aradığı belli olmayan bir konuşmadan dolayı terörist gibi muamele görüyorsun.sonra araştırıyorlar seni,digitalleri veya herşeyi..senin bu örgüte bağlantını destekleyecek bir şey bulurlarsa o zaman yargılanıyorsun.eğer hiç bir şeyin yoksa bazı savcılar YETKİSİZLİK verirken bazilarida kovuşturmaya gerek yoktur diyebiliyor.ben şahsım hak veriyorum bu yapılanlara.çünkü denetimli serbestlik ile gerçekten içimizdeki fetöcüler temizleniyor.
17 Mayıs 2018 16:52

Burda tek baktıkları şey ankesörlü telefondan aranıp aranmamak mı, yoksa hem ankesörlü telefondan aranmak hemde ardışık aramaya yani ikisine birden yakalanmak mı?

Honorable, 6 yıl önce
Durum maalesef şu;içeriği ve kimin aradığı belli olmayan bir konuşmadan dolayı terörist gibi muamele görüyorsun.sonra araştırıyorlar seni,digitalleri veya herşeyi..senin bu örgüte bağlantını destekleyecek bir şey bulurlarsa o zaman yargılanıyorsun.eğer hiç bir şeyin yoksa bazı savcılar YETKİSİZLİK verirken bazilarida kovuşturmaya gerek yoktur diyebiliyor.ben şahsım hak veriyorum bu yapılanlara.çünkü denetimli serbestlik ile gerçekten içimizdeki fetöcüler temizleniyor.

Honorable
Aday Memur
17 Mayıs 2018 17:17

tek başına ankesörlü veya kontürlü hattan aranmak bir şey ifade etmiyor.ardışık arama var ise şüpheli damgası basılıyor.benim 60 sn lik bir aramam var bende 3 dk falan sonra art arda 5 tane askeri personel aranmış.saniyesine kadar herşey belli yani.ama benden sonra aranan bu personelleri ben tanımıyorum.
Jandermeria, 6 yıl önce

Burda tek baktıkları şey ankesörlü telefondan aranıp aranmamak mı, yoksa hem ankesörlü telefondan aranmak hemde ardışık aramaya yani ikisine birden yakalanmak mı?

17 Mayıs 2018 17:23

6 tane askeri personeli art arta arayan kişinin psikolojik problemlerinin olup olmadığını yada akli dengesinin yerinde olup olmadığını çok merak ettim şuan.

Honorable, 6 yıl önce
tek başına ankesörlü veya kontürlü hattan aranmak bir şey ifade etmiyor.ardışık arama var ise şüpheli damgası basılıyor.benim 60 sn lik bir aramam var bende 3 dk falan sonra art arda 5 tane askeri personel aranmış.saniyesine kadar herşey belli yani.ama benden sonra aranan bu personelleri ben tanımıyorum.

Honorable
Aday Memur
17 Mayıs 2018 17:48

Ben de bu durumun bilerek yapıldığı kanaatindeyim.en zor olanı da bunu ispatlayamamak.bu şerefsiz örgüt ile bağının olmadığını ispatlayamıyorsun.çaresiz kalıyorsun bir yerde.bı zamana kadar ankesör olayında itirafçı olanları hep okudum.kimisi LİNE diye bir program yüklediğini ordan haberleştiğini söylemiş.bazıları görüşmelerinde akşama olduğu zaman ankesörlü telefon ile irtibat kurduğunu söylemiş.esasında bu itirafçıların anlattıkları benim gibi masum insanların hayatlarını etkiliyor.ben umudumu kaybetmiyorum
Jandermeria, 6 yıl önce

6 tane askeri personeli art arta arayan kişinin psikolojik problemlerinin olup olmadığını yada akli dengesinin yerinde olup olmadığını çok merak ettim şuan.

Sabır35
Şef
17 Mayıs 2018 18:54

Merhaba eşim de ankesör olayından gözaltına almışlar dı ama tam 5 ay oldu hiç bişey yok bu yetkisizlik veya başka bişey nekadar sürede veriliyor ya da telefonun incelenmesi felan mi bekleniyor.
Honorable, 6 yıl önce

Honorable
Aday Memur
17 Mayıs 2018 19:01

benim de 3 ay a yakın oldu halen ses soluk yok.avukatımın dediği telefon sinyalleri inceleniyor.tabi sadece bu değildir.nizim bilmediğimiz başka inceleme metotları da vardır diye düşünüyorum.bu tamamen savcının inisiyatifinde olan bir şey.kimisi 1 haftada karar verebilirken kimisi bir sene sürebiliyor.bu davanın olduğu ildeki yoğunluk la da alakalıdır.
Sabır35, 6 yıl önce
Merhaba eşim de ankesör olayından gözaltına almışlar dı ama tam 5 ay oldu hiç bişey yok bu yetkisizlik veya başka bişey nekadar sürede veriliyor ya da telefonun incelenmesi felan mi bekleniyor.
Toplam 20060 mesaj
«111213141516171819202122»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi