Editörler : Pangaea
12345678910111213»

kralabuq
Yasaklı
09 Ocak 2019 16:44

Kendiniz çalıp kendiniz oynayın alınacak adaylar çoktan belirlendi bile ;)

atestahsin500
Aday Memur
09 Ocak 2019 16:47

Durduk yere gerdiler yaa...

Tarık2332, 5 yıl önce
bende aradım aynısını söylediler msj geldi yanlış yapılmış diye

GülcanAkin
Aday Memur
09 Ocak 2019 16:53

koskoca mulakata 2 kisi mi girdi dunden berri iki kiso sadece bigi Verdi

Ares66
Kapalı
09 Ocak 2019 17:36

Arkadaşlar kralabug ile DarkN nickleri aynı kişiye aittir. Burada olduğu gibi her platformda boy gösterip adayların kafasını karıştırıyor. Ciddiye almayın. Çalışmanıza bakın. Başarılar herkese.

atestahsin500
Aday Memur
09 Ocak 2019 17:42

Eyvallah kardeşim.

Ares66, 5 yıl önce

Arkadaşlar kralabug ile DarkN nickleri aynı kişiye aittir. Burada olduğu gibi her platformda boy gösterip adayların kafasını karıştırıyor. Ciddiye almayın. Çalışmanıza bakın. Başarılar herkese.

yerelmezunu
Aday Memur
09 Ocak 2019 18:56

Nasıl bir ortam olduğunu anlatan pek olmamış biraz anlatayım merak edenler bi rahatlasın. Öncelikle 8.30'da gittiğinizde size bir form verilecek ve onu dolduracaksınız. Kişisel, eğitim, adres bilgilreri vs.. Eğitim bilgileri kısmında mezun olduğunuz okulların mezuniyet tarihi ve diploma notu kısımları da var, o an orada hatırlamayabilirsiniz bunları not alıp gidin. Orada görevli olan arkadaşlar gerçekten çok iyi niyetli ve yardımcı olmaya çalışan insanlar, aklınıza takılan şeyler olursa onlara çekinmeden sorun.

Mülakatlar ortalama 10 dk falan sürüyor yani sıra size gelene kadar baya bekleyeceksiniz. Notlarınızı yanınızda götürün boş boş oturmayıp tekrar yaparsınız.

Gelelim mülakata :) Komisyon gayet sıcakkanlı ve güler yüzlü. Kendinizi kasmanıza heyecanlanmanıza gerek yok Herkesin dilinde ''Ne sordular''? Arkadaşlar bana veya Ahmet'e Mehmet'e sorulan soruların bir önemi yok. Çoğu kişi bi soru öğrensem bana da denk gelir belki 1-0 önde olurum kafasında. Önemli olan sana sorulan soruyu cevaplama şeklin, hitabetin. Hayır arkadaş ben soru istiyorum diyenler alın size soru; Milliyetçilik ilkesini açıkla, Memur olma şartları nelerdir? Halifelik kaç yılında kaldırıldı? İl Özel İdare nasıl kurulur? Demek istediğim, sorular net. Önemli olan sizin o sırada heyecanlanmadan düzgün bir şekilde cevap vermeniz diye düşünüyorum. Zaten 10 dk içeride kalıyorsanız 7 dk karşılıklı sohbet havasında sizi tanımaya yönelik sorular soruyorlar, kalan 3-4 dk'da sorulan sorular ve cevapları diyebiliriz. Sizin yapmanız gereken şey; sınav metninde verilen konulara, mülakatta sorulduğunda teklememek için doğru düzgün çalışmak. 2560 sayılı kanuna bakın, bana burdan soru gelmedi ama olsun sizin cebinizde dursun. Yine diyorum en önemlisi kendinizi düzgün ifade etmeniz, heyecanlanmamanız, olumlu bir intiba bırakmanız.

Hepinize bol şans :)

atestahsin500
Aday Memur
09 Ocak 2019 19:52

Helal olsun kardeşim.

yerelmezunu, 5 yıl önce

Nasıl bir ortam olduğunu anlatan pek olmamış biraz anlatayım merak edenler bi rahatlasın. Öncelikle 8.30'da gittiğinizde size bir form verilecek ve onu dolduracaksınız. Kişisel, eğitim, adres bilgilreri vs.. Eğitim bilgileri kısmında mezun olduğunuz okulların mezuniyet tarihi ve diploma notu kısımları da var, o an orada hatırlamayabilirsiniz bunları not alıp gidin. Orada görevli olan arkadaşlar gerçekten çok iyi niyetli ve yardımcı olmaya çalışan insanlar, aklınıza takılan şeyler olursa onlara çekinmeden sorun.

Mülakatlar ortalama 10 dk falan sürüyor yani sıra size gelene kadar baya bekleyeceksiniz. Notlarınızı yanınızda götürün boş boş oturmayıp tekrar yaparsınız.

Gelelim mülakata :) Komisyon gayet sıcakkanlı ve güler yüzlü. Kendinizi kasmanıza heyecanlanmanıza gerek yok Herkesin dilinde ''Ne sordular''? Arkadaşlar bana veya Ahmet'e Mehmet'e sorulan soruların bir önemi yok. Çoğu kişi bi soru öğrensem bana da denk gelir belki 1-0 önde olurum kafasında. Önemli olan sana sorulan soruyu cevaplama şeklin, hitabetin. Hayır arkadaş ben soru istiyorum diyenler alın size soru; Milliyetçilik ilkesini açıkla, Memur olma şartları nelerdir? Halifelik kaç yılında kaldırıldı? İl Özel İdare nasıl kurulur? Demek istediğim, sorular net. Önemli olan sizin o sırada heyecanlanmadan düzgün bir şekilde cevap vermeniz diye düşünüyorum. Zaten 10 dk içeride kalıyorsanız 7 dk karşılıklı sohbet havasında sizi tanımaya yönelik sorular soruyorlar, kalan 3-4 dk'da sorulan sorular ve cevapları diyebiliriz. Sizin yapmanız gereken şey; sınav metninde verilen konulara, mülakatta sorulduğunda teklememek için doğru düzgün çalışmak. 2560 sayılı kanuna bakın, bana burdan soru gelmedi ama olsun sizin cebinizde dursun. Yine diyorum en önemlisi kendinizi düzgün ifade etmeniz, heyecanlanmamanız, olumlu bir intiba bırakmanız.

violetter
Şube Müdürü
09 Ocak 2019 19:57

çok iyi niyetli bir yazı. hakkınızda hayırlısı olsun.

yerelmezunu, 5 yıl önce

Okapidzy
Kapalı
09 Ocak 2019 20:21

Ben cok heyecanli bir insanim, mülakatta bu heyecanimi nasil yenebilirim arkadaslar

almila29
Aday Memur
09 Ocak 2019 20:23

Arkadaş yazmış. Bende şunları ekleyeyim ozaman. Dediği gibi mülakat çok pozitif geçiyor. Ben kapıda heyecandan olurken özellikle komisyon başkanının tavırlarıyla baya rahat rahat soruları cevapladım. Adamlar soruları cevaplamazdan çok kişisel durumunla ilgileniyor gibi geldi bana..Mesela üniversite de nerde kaldın diye sordular bana. Ya da çocuğun kaç yaşında kim bakacak gibi sorular sordular. Kılık kıyafet konusunda genel itibariyle kadın/erkek takım elbiseliydi.(ceket gömlek pantolon) beklerken kantinde oturup karnınızı doyurabilirsiniz. Mülakata girmeden önce eşyalarınızı telefonunuzu görevlilere emanet edebilirsiniz. Ha birde liste çok kalabalıksa sıralama olarak geride olanlara birgün önceden msj yollanmış. 13: 00 da gelin diye. Zaten gittiğinizde kapıdaki görevliler kaçıncı sırada olduğunuzu söylüyorlar.

Ares66
Kapalı
09 Ocak 2019 20:41

Hepinize teşekkürler arkadaşlar paylaşımlarınız için. peki gelmeyenler var mıydı?

burak677
Şef
09 Ocak 2019 20:52

Memuriyette cezalar nelerdir? İl meclisinin görevleri nelerdir ? İl Encümeni görevleri nelerdir. Atatürk ilkeler ne zaman anayasa girdi (yıl olarak)? Belediyecilik nedir? iskinin görevleri nedir? Mersinde ruslar tarafından yapılan şey nedir ?(nükleer santral) Seni neden seçmeliyiz ? Neden memur olmak istiyorsun ? Bana sorulan sorular ve duyduğum sorular. Aklıma geldikçe yazacağım.

almila29
Aday Memur
09 Ocak 2019 21:25

Yerel Yönetimler den dün yaklaşık 30 kişi gelmemiş.kapidaki görevli öyle söyledi ne kadar doğru bilmiyorum. bugunde gelmeyen olur mutlaka dedi. Toplam 150 kişi cagrilmisti. 30 kişi atanacak. Hayırlısı olsun hepimiz için.

burak677
Şef
09 Ocak 2019 21:28

Biraz abartmış olabilir. Sabah sayım yapıldı sıra 8 kişi kaymıştı. Yani maksimum 10 kişidir.

almila29, 5 yıl önce

Yerel Yönetimler den dün yaklaşık 30 kişi gelmemiş.kapidaki görevli öyle söyledi ne kadar doğru bilmiyorum. bugunde gelmeyen olur mutlaka dedi. Toplam 150 kişi cagrilmisti. 30 kişi atanacak. Hayırlısı olsun hepimiz için.

bir memur adayı
Aday Memur
09 Ocak 2019 21:34

Ben de maalesef heyecanlı bir insanım ama arkadaşların söylediğine göre rahat bir ortammış biraz hayırlısı diyip kendimizi rahatlatmak olabilir başka pek bir şey gelmiyor aklıma

Okapidzy, 5 yıl önce
Ben cok heyecanli bir insanim, mülakatta bu heyecanimi nasil yenebilirim arkadaslar

sena.yavuz
Kapalı
09 Ocak 2019 22:05

İlk kez mülakata girecek olmamızdan dolayı heyecanımız çok ayrıca olumsuz paylaşımları gördükçe daha artıyor. Paylaşamınızın için çok teşekkür ederim. Aydınlandık ve biraz olsun rahatladık
yerelmezunu, 5 yıl önce

06emine11
Aday Memur
09 Ocak 2019 22:27

Güvenlik soruşturması var bir de onun sonuçlanması da 60 günü bulabiliyormuş

Ze.B
Aday Memur
10 Ocak 2019 00:03

sonuçlar ne zaman açıklanır acaba

Colandor
Memur
10 Ocak 2019 00:35

11 Şubat 18 Şubat arası diye düşünüyorum.

Ze.B, 5 yıl önce
sonuçlar ne zaman açıklanır acaba

Sv73410
Aday Memur
10 Ocak 2019 00:48

J
Toplam 3580 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi