Editörler : E.Kayı Han
«279280281282283284285286287288289290»

burak0644
Memur
09 Temmuz 2019 09:55

Arkadaşlar Emrullah işlerin Profilindeki paylaşımlara yüklenelim mi yorumlarla?

bir sonraki etkinlik ne zaman, kimseden ses çıkmıyor.

hemmalatya
Şube Müdürü
09 Temmuz 2019 11:12

yine taşeron..ne taşeronmuş arkadaş bitmedi bunlar..lütfen acilen kadroya alın çünkü onlar gençliğimiz geleceğimiz

pinar776
Şef
09 Temmuz 2019 11:37

Sendikalardan istifa değil, memur-sen den istifa görüşülmüş demeleri gerekirdi.Dilerim artarak devam eder. Zaten aidatları yemekten başka bi işe yaradıkları yok. Özellikle sözleşmeliler 2020 de gene SÖZLEŞME İMZALAMAK istemiyorsanız derhal istifa edin. Memur-sen AKP ile dirsek temasında her zaman.Menfaatine dokunsun ki bizlerin derdini dillendirsin. Memur-sen bugün samimiyetle kadro istesin yarın kadrolu oluruz. Attıkları tweetlere kanmayın. 6 sene olmuş, 3+1 e dahil edilmeyerek hakkımız bir kez daha gasp edilmiş ama ,sözleşmeli personel ile ilgili falan yere bildirdik,filan yere ilettikten öteye geçmiyorlar.

louis armstrong, 5 yıl önce

Haber içeriği direkt olarak biz değiliz fakat sendikalardan istifa konuları da görüşülmüş ve raporlaştırılıp cumhurbaşkanına sunulacakmış.

cimbom28
Şef
09 Temmuz 2019 12:46

Bize yapılan bu adaletsiz durum için en etkili tek yöntem gerekçeli olarak sendikalardan istifaetmek

ersin-66
Aday Memur
09 Temmuz 2019 13:38

https://sgkrehberi.com/haber/218164/memur-sen-sivil-itaatsizligi-surduruyor.html

Nozdormu
Daire Başkanı
09 Temmuz 2019 14:07

Ne boka yarıyor allasen. Memurun derdi kravat gömlek falan mı. 3430 TL maaş alıyoruz, yüzde 3.5 zam vermişler sıçıcam sivil itaatsizliklerine yahu.

Asgari ücret 2300 TL olmuş ben 1000 TL fazla alıyorum asgari ücretten nefes aldıgım yok nerdeyse.

Salak salak işler peşindeler. Milleti kandırıyorlar.

Bana kadro alabiliyor musun?

Bana yüzde 15 zam alabiliyor musun?

Bana özlük hakkı alabiliyor musun?

ersin-66, 5 yıl önce

https://sgkrehberi.com/haber/218164/memur-sen-sivil-itaatsizligi-surduruyor.html

harrykewell01
Aday Memur
09 Temmuz 2019 20:17

Bu kadar sesimizi duyurmuşken durmamalıyız. Kadro için hiç bişey yapamıyorsak bile en azından Twitter etkinlikleri devam etmeli...

burak0644
Memur
09 Temmuz 2019 20:56

Bende katılıyorum, birşeyleri kazanmak için emek vermeliyiz, Emek bizden takdir Allah'dan.

Arkadaşlar az kaldı, az daha dayanın, biliyorum hepımız çok yorulduk yıprandık ama, çalışmaya devam.

Ali Babacan partiden istifa etti, ve söylentilere göre 40-50 tane Milletvekili daha Ali babacanın Peşinden gidecek, Ak partiden istifa edecekmiş. Ak Parti artık insanların taleplerine cevap vermek zorunda, artık buna mecbur kaldı.

Şu anda Partide çatlaklar oluştu, Parti dağılmamak için, ayakta durmak için direniyor. ve Şu dönemler tamda taleplerimizi gösterme dönemi, Sakın ola vazgeçmeyin, eninde sonunda alacagız Hakkımız olan KADRO'yu

harrykewell01, 5 yıl önce
Bu kadar sesimizi duyurmuşken durmamalıyız. Kadro için hiç bişey yapamıyorsak bile en azından Twitter etkinlikleri devam etmeli...

debug
Genel Müdür
10 Temmuz 2019 10:24

Çok doğru halka rağmen siyaset yapmaya devam ederlerse 2023'ü bile göremezler... Eskiden güçleri vardı destekleri vardı "dediğim dedik" havaları vardı ama bitti gitti o işler.Ki Ali Babacan gibi Cumhuriyet tarihinin en önemli 2-3 ekonomi bakanından birinin de karşıya geçmesi güç dengesini iyice değiştirecek ve artık çok iyi biliyoruz ki AKP gidip yerine kim gelirse gelsin sözleşmelilere kadro gelecek!

s3s4s5
Daire Başkanı
10 Temmuz 2019 11:07

kadro hakkımız.Verin hakkımızı .Allahım hakkımızı yiyenleri helak et......
debug, 5 yıl önce

Çok doğru halka rağmen siyaset yapmaya devam ederlerse 2023'ü bile göremezler... Eskiden güçleri vardı destekleri vardı "dediğim dedik" havaları vardı ama bitti gitti o işler.Ki Ali Babacan gibi Cumhuriyet tarihinin en önemli 2-3 ekonomi bakanından birinin de karşıya geçmesi güç dengesini iyice değiştirecek ve artık çok iyi biliyoruz ki AKP gidip yerine kim gelirse gelsin sözleşmelilere kadro gelecek!

burak0644
Memur
10 Temmuz 2019 18:41

Arkadaşlar bir sonraki etkinğimiz ne zaman? Benim nacizane fikrim; Sayın Emrullah İşlerin Profile yüklenelim diyorum. (Hastag'da Etiketlemeyle olmuyor, Profilindeki Paylaşımlara yorumlarla yüklenelim diye düşündüm)

Bence kilit isim Emrullah bey, Kadronun kapısı onda açılıyor diye düşünüyorum, Bir Torba Yasaya bizi eklemesiyle olay biter, hem "Süresiz Sözleşmeliler hakkında düzenleme yapılacak" diye konuşmuştu, sıradaki etkinliğimiz konusunda nasıl bir yol izleyelim, siz neler düşünüyorsunuz?

Hakç
Daire Başkanı
10 Temmuz 2019 18:59

Memur sen kamu sen toplu sözleşme talepleri oluşmadı mı

memur003
Aday Memur
10 Temmuz 2019 22:27

yıne yuzde 4 5 ne olacak toplu sozlesme son sans bekleyıp ona gore ıstıfaları sunalım..

Diyetisyen45
Memur
11 Temmuz 2019 03:45

Allah aşkına beklemeyin, bir şeyleri bekleyip istifa sunmak sadece kaybetmemize sebep oluyor.İstifa edersiniz sözde sendikacılar da toplu sözleşmede bizi çok güzel savunur o zaman yine üye olursunuz ama beklemeyin lütfen artık

Nozdormu
Daire Başkanı
11 Temmuz 2019 08:00

Toplu sözleşmeden önce istifa edecekti herkes, hala geç sayılmaz.

memur003, 5 yıl önce

yıne yuzde 4 5 ne olacak toplu sozlesme son sans bekleyıp ona gore ıstıfaları sunalım..

pinar776
Şef
11 Temmuz 2019 08:17

Sözleşmeli olarak toplu sözleşmeden beklentiniz zam mı? İstifa etmek için hala birşeyleri beklemeye sabrınız olması takdire şayan. 6 senedir beklemekten millet ciddi anlamda ruh hastası oldu çünkü.
memur003, 5 yıl önce

HayatSuGibi
Daire Başkanı
11 Temmuz 2019 11:02

Bence sözleşmeliler mevcut hükümetin umurunda bile değil. Görmemezlikten geliyorlar

hemmalatya
Şube Müdürü
11 Temmuz 2019 21:10

.......ve meclis tatile gidiyor

Hakç
Daire Başkanı
11 Temmuz 2019 23:49

600 tane vekilimiz çok çalıştı genel kurul oturumları seyrettik. Allah bunun hesabını elbet soracaktır doğru düzgün bir çalışma yapmadılar çıkardıkları kanunları gördük kendi alanımızda literatüre süresiz sözleşmeli tabiri girdi Allah razı olsun ne diyelim. Elbet bir gün bu adaletsizlik son bulur 4bli memurları da böldünüz ne zaman kadroya geçeceğini bile bilmeyen durumu belirsız sonu bile belli olmayan bir topluluk doğdu

harrykewell01
Aday Memur
12 Temmuz 2019 11:30

Bütün süresiz sözleşmeliler gerekçeli olarak sendikalardan istifa etmeli ve hak ettiği kadro için mücadele vermelidir. İş garantimiz olmadan çalışıyoruz,tayin hakkımız olmadan çalışıyoruz ve zaman zaman mobbinge uğruyoruz bütün bu haksızlıklara bazen ses çıkarıyoruz bazen içimizden buğzediyoruz ama bir de bunların dışında kalan bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla görmezden gelen, haksızlıklara ses çıkarmayan, en azından çalışıyoruz diyerek susanlar var... O yılan bir gün sizede dokunacak ama o zaman size destek olacak kimse kalmayacak. Kadro mücadelesini veren bütün arkadaşlara teşekkürler.
Toplam 15990 mesaj
«279280281282283284285286287288289290»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi