Editörler : crops35
29 Ocak 2008 11:35

Mahalli idareler görevde yükselme ve unvan değiştirme sınavı

ÖNCELİKLE 17 ŞUBAT TA SINAVA GİRECEK İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAKİ ARKADAŞLARIMIZA GÖNÜLDEN BAŞARILAR DİLİYORUM...........

5 YIL ARADAN SONRA BİZLERDE BELEDİYE VE ÖZEL İDARELERDE DE 2008 YILINDA GÖREVDE YÜKSELME SINAVLARININ AÇILMASINI UMUT EDİYORUZ.

2 AY ÖNCE MAHALLİ İDARELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜYLE TELEFONLA BİLGİ ALMIŞTIM.2008 İÇİN HAZIRLIK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞLERDİ.

HAYIRLISI ..........

bilal yatmaz
Memur
30 Ocak 2008 08:44

tşk ederiz

ankarada görevde yükselme eğitimi esnasında bize 2008 yılında mahalli idarelerle ilgili olarak 2008 yılında bir görevde yükselme sınavı açılacağından bahsetmişlerdi büyük bir ihtimalle 2008 yılında olacak kanısındayım

422739
Şube Müdürü
30 Ocak 2008 10:59

inş. bilal bey

Diğer bakanlıklarda yılda 1 -2 defa yapılan sınav 5 yıl aradan sonra inş. açılır.

Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünden arkadaşlar da forumumuza katılsa seviniriz.Gelişmelerden haberdar ederler belki.Bugün personel birimini aradım.Hazırlıklar devam ediyor, sınav için kesinleşmiş birşey yok dediler....

memur83, belediye, yanikmektepli, bander@s nerelerdesiniz...

sizleride bekliyorum foruma.

422739
Şube Müdürü
30 Ocak 2008 11:36

KIVILCIM73, ERC'S, NAZLICAN.....

SİZLERİDE BEKLİYORUM.MALİ HİZ. UZM. GİREBİLEN, ATANAN OLDUMU SİZLERDEN.

NAZLI*CAN
Kapalı
30 Ocak 2008 12:34

Merhabalar sayın 422739,

o sınava beni almadılar, müracatımı geçersiz saydılar,

422739
Şube Müdürü
30 Ocak 2008 13:11

Merhabalar sizede..

hayırlısı olsun.Ama yapılan gerçekten haksızlıktı bize..

Bari görevde yükselme yapılsa...

422739
Şube Müdürü
01 Şubat 2008 08:12

yeni bir gelişmeden haberdar olan kimse varmı??

422739
Şube Müdürü
03 Şubat 2008 11:31

Yönetmeliğe göre;

"Görevde yükselme eğitiminin şekli, süresi ve eğitim sonunda yapılacak sınav

Madde 7- (Değişik : RG-20/04/2004-25439) Bu Yönetmelik kapsamında bulunan memurların, görevde yükselme mahiyetindeki atamalarının yapılabilmesi amacıyla; ilgili kurumlar her yılın Nisan ayı sonuna kadar yükselme eğitimine tabi tutmak istedikleri personelin niteliklerini ve sayısını valiliklere bildirir. Valilikler, kendilerine ulaşan bilgilere göre atama yapılacak görevlerden ortak ders konularından günde en fazla 7 saat olmak üzere en az 30 saat, kurumsal konularda en az 45 saat olmak üzere toplam 75 saat olacak şekilde görevde yükselme eğitim programı hazırlar ve uygular. (Değişik ibare: 31/12/2005 tarihli R.G.) Ancak, kurumlar tarafından, zorunlu hallerde en fazla 10 saate kadar mazeret izni verilebilir. Kanunen verilmesi gerekli olan izinlerde bu süre şartı aranmaz

Görevde yükselme eğitimi; bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinde belirtilen konuları kapsayacak şekilde ve anılan maddede belirtilen ağırlığa göre programlanır."

böyle; bekliyecez bakalım

422739
Şube Müdürü
05 Şubat 2008 08:58

güncel

memur83
Şef
05 Şubat 2008 11:26

Arkadaşlar valla görevde yükselme sınavının Mahalli seçimlerden önce veya sonra yapılacak diye duyum dolaşıyor bizim belediyede. Bu sırada banderas Samsun Büyükşehir Belediyesine geçti buradan ona tekrar hayırlı olsun diyorum.

422739
Şube Müdürü
06 Şubat 2008 14:29

banderas a yeni görevinde başarılar dileyelim ozaman

Zaten memleketi orasıydı heralde; mısır ekmeği, bol balık, sabahları tereyağlı, mısır unlu, peynirli yapılan bi kahvaltılık yemek vardı, adı hatırıma gelmiyor bol bol götürür temiz havada....Afiyetler olsun

(peynirli pide ve mısır unlu mezgit tava da harika)

Banderas kardeş, oralardan varmı bi haber

Görevde yükselmeyle ilgili?

banderas@
Memur
06 Şubat 2008 14:54

Geldim arkadaşlar Memur83 ve 422739 nikcli arkadaşlarım hepinize samsundan kucaklar dolusu selamlar.Benim işler biraz yoğundu ondan göremedim mesajlarınızı.İnşallah 2008 yılında Görevde yükselme sınavı olurda "BAŞÇAVUŞ" olurum.Hepinize saygılar.İstanbul Büyükşehirdeki ve tüm mahalli idarelerde çalışan arkadaşlara selamlar.İyi çalışmalar.

422739
Şube Müdürü
09 Şubat 2008 15:19

Hayırlısı olsun bakalım banderas kardeş a.s.

sanada iyi çalışmalar

ilk_memur
Aday Memur
12 Şubat 2008 16:01

Arkadaşlar bende dilekçe ile İçişleri Bakanlığı ve Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Bilgi Edinme Kanununa istinaden İl Özel İdareleri ve Belediyeler için görevde yükselme sınavı ne zaman açılacak bir çalışma varmı diye sormuştum. Gelen cevap "En Yakın Zamanda" söylenecek bir şey varmı?

422739
Şube Müdürü
13 Şubat 2008 10:46

ilk memur arkadaşım;

söylenecek bişey yok ozaman en kısa zamanda yapacaklarsa;

3 vakte kadar mutlaka yapılır

ne zaman sormuştunuz?

ilk_memur
Aday Memur
13 Şubat 2008 23:22

Sayın 422739 Sınavı soralı yaklaşık 8 ay falan olmuştu, acaba vakit dolmuşmudur:))

memur83
Şef
14 Şubat 2008 08:09

Arkadaşlar ilk önce görevde yükselme yönetmeliğinin değişmesi gerekli çünkü norm kadro yönretmeliğiyle kaldırılan eklenen kadrolar var mesala müdür yardımcılığı ve APK uzmanlığı kadroları kalktı.

nalp
Aday Memur
17 Şubat 2008 18:54

mrb belediyeci arkadaşlar özelinizede yazdım ama mali hizmetler uzmanlığı sınavına girebileniniz oldumu bu kadro belediyede kadro olsadamı defterdarlıkca müracatlar kabul edilmedi şimdiden tsk ederim

ERC'S
Aday Memur
01 Nisan 2008 19:32

arkadaşlar belediye görevde yükselme sınavı için memurlar net ana sayfasında gündem oluşturmamız lazımböylece mah.id.genel md.lüğü sesimizi duyar insallah

422739
Şube Müdürü
02 Nisan 2008 15:51

Selamlar arkadaşlar;

Öncelikle bulunduğumuz illerdeki personel müdürlüğü-Daire başkanlığı na dilekçeyle başvuralım.Son Norm kadro yönetmeliğiyle tahsis edilen kadrolara.Kurumlarımız valiliğe bildirir bu ay sonuna kadar; eğitim alırız tekrar o zamana kadar 6 ay geçer zatenbu yıl sonuna yada 2009 başına umarım yapılır sınav;

Valilikler bildirdikten sonra Genel Müdürlük biraz daha hızlandırır bu işleri diye düşünüyorum

yusufcinar
Kapalı
03 Nisan 2008 11:43

belediyelerde görevde yüksel sınavı tahminimce sonbaharda yapılır. zira pek çok memur benim gibi açık öğretimde okuyor ve eğitimi devam ediyor.

yönetmeliğe göre zaten şuan bunun olması imkansız. zira tespitler yapılmadı en azından benim belediyemde.

yapanlar varsa beliki mahalli iadeler genel müdürlüğü gelen talepler doğrultusunda bir şeyler yapacak

ama bu sınav açma yetkisi kesinlikle belediyelerin güdümünden kurtarılmalı madem biz 657 ye tabiyiz ve devletim memuruyuz ve devlette görevlerin ifasında liyakat şart hani ozaman görevde yükselme ve liyakata göre görevlendirme. yok

zira bu hangi partiden olursa olsun başkanların işine geliyor iki satır yazı yaz müdür yap iki satır yazı yaz müdürlükten al. adamlar makamdan olacaklar diye ya yalakalık yapacak, ya kuklalık ya günah keçisi olacak.

bu vekalet sistemi devam ettiği sürece ne büroksasi kalkar, nede hizmette kalite oluşur. o kadar komik mantıksız ve vatandaşa çile işlemlerimiz varki akıl almıyor.

Toplam 132 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi