Editörler : Pangaea

Yasaklı
17 Haziran 2017 17:52

7219:Client server yada büyük sistemlerin işletim sistemlerinden en az birini bildiğini belgelemek.

Arkadaşlar Linux bildiğini belgemek bunun için yeterli öyle değil mi?

17 Haziran 2017 19:04

Bence yeterlidir ama yine de kurumu arayıp sormak gerekir, puanınız kaç hocam

qmustiq
Yasaklı
17 Haziran 2017 19:18

Hocam 88,98 . Yds:71 İsg:C sınfıvar. Hiçbir halta yaramıyor. Lanet olsun. Sizin kaç hocam?

selcukbilmuhendisi, 7 yıl önce

Bence yeterlidir ama yine de kurumu arayıp sormak gerekir, puanınız kaç hocam

17 Haziran 2017 19:39

Hocam daha ne olsun yds niz çok iyi bence bu atamada baya şanslısınız benim kpss 89.4 yds 53.75 bende afyon için basvuracagim ama geleceğini sanmıyorum yds e seviye olan çok kişi vardır hayırlısı artik

muhendiscs
Kapalı
20 Haziran 2017 09:51

Bu nitelik koduyla ilgili dpb ye ulaşan var mı? Neyi kast ediyorlar işletim sistemleri dersi belge olarak kabul edilir mi sizce

22 Haziran 2017 20:15

Arkadaşlar yok mu bunun hakkında bilgi edinen?

28 Haziran 2017 13:31

arkadaşlar az önce kurumu aradım okulda görülen işletim sistemleri vs. dersler olmuyormuş bu belgenin kurstan alınması gerekiyormus, mühendislik okurken niye aldıysak artik dersleri...

fahi
Kapalı
28 Haziran 2017 13:56

Okulda gördüğümüz dersleri belgelemek için bide kurslara mı gidecez...İyice cıvıttılar..O kursların fiyatlarından haberleri var mı acaba..Nerdeyse bil.müh okuduğunu ispatla diye kursa git belge getir diyecekler Başka hiçbir bölümden böyle şartlar istemiyorlar...Bilgisayar mühendisliğini seçtiğim güne lanet olsun

qmustiq
Yasaklı
28 Haziran 2017 14:10

Nasıl olmaz hocam ya. Adam Linux biliyor diyelim bunu da okuldan belgeledi. Saçma yahu bu

selcukbilmuhendisi, 7 yıl önce

arkadaşlar az önce kurumu aradım okulda görülen işletim sistemleri vs. dersler olmuyormuş bu belgenin kurstan alınması gerekiyormus, mühendislik okurken niye aldıysak artik dersleri...

qmustiq
Yasaklı
28 Haziran 2017 14:21

Aradım şimdi ben de. Senin bilgi aldığın adam Personel Şube'den birisi. Genelgeçer bir cevap vermiş. Konuyu ayrıntısıyla açıkladım arkadaşlar. Ben memurum sizin bölüme yabancıyım o yüzden öyle dedim dedi. Bilgi İşleme sorun o daha iyi bilir dedi. Bilgi işlemin de müdürü tatildeymiş. Pazartesi bilgi işlemi arayın arkadaşlar.

qmustiq, 7 yıl önce

Nasıl olmaz hocam ya. Adam Linux biliyor diyelim bunu da okuldan belgeledi. Saçma yahu bu

28 Haziran 2017 15:56

Evet hocam az daha kalsa siz okulu iyi okuyamamissiniz bir daha okuyun diyecekler nedir bu bizden başka rezil olan bolum yok madem bilmiyormuş niye o zaman cevap veriyormus iyi o zaman pazartesi o kişiyi arayalım yani sonuçta okulda uygulamalı laboratuar dersine kadar aldık dersi daha ne yapalım.

muhendiscs
Kapalı
28 Haziran 2017 17:07

Arkadaşlar böyle bir durumda afyon uninin mi sözü geçer yoksa dpb nin mi? Sonuçta nitelik ortada dpb neyi kabul ediyorsa onun olması gerekmiyor mu. Bu afyon Üniversitesi ne saçma bi iş yapıyor anlamış değilim. Madem tecrubeli adam istiyorsun altına yaz 2 yıl tecrübe diye. Şimdi oraya düşük puanlı biri girecek hiç yok yere

fahi
Kapalı
28 Haziran 2017 17:42

Arkadaşlar dpbde çalışan programcı arkadaşımla konuştum,o da 4531 ile girmişti oraya. Dedi ki; eğer okulda gördüğün ders içeriğiyle kıyısından köşesinden istenen şartı sağlıyorsan kurum onu kabul etmek zorunda. Belgelemek demek sadece sertifika değil ilgili dersin içeriğini bölüm başkanınıza onaylatırsanız hiçbir sıkıntı çıkaramazlar.

Bide dhminin programcılık kadrosundaki "C# bildiğini belgelemek ya da C# ile ilgili çalışma yaptığını belgelemek" gibi bi şart vardı..dedim ki;sertifikam yok ama bitirme projemde ve bilgisayarlı grafik dersinde yaptığımız projede kullanmıştım olur mu? Dediki;bitirme projendeki komisyon üyelerine ve bölüm başkanına bitirme projesinin içeriğini ve neler kullandığını onaylat kabul edilir.

Benim puanım 86 zaten kazanma şansım yok da siz gidin bari. İstenen şartlarda tecrübe ya da yds dışında geri kalan hepsi okuldaki ders içeriğiyle halledilir,arkadaşın dediği gibi aradığımız memurlar bilmeden etmeden cevap verip kapatıyolar..Ya yüzde yüz ilgili kişiyle konuşun ya da diğerlerine kulak asmayın

28 Haziran 2017 17:51

Bende kendi adıma geleceğini düşünmüyorum ama en azından belki yuksek biri gider önümden aynen madem öyle dediginiz gibi tecrübe şartı koysaymis zaten arapça şartı koyan yerlerden sonra bu şartları garip karşılamıyoruz , pazarteside çok geç ayrıca bilgi işlemde yetkili başkaları da vardır arkadaşlar hepimiz ararsak en azından daha iyi bilgi verirler heralde sitede dahili numaralar var arayalım onları

28 Haziran 2017 17:55

Hocam o arkadaşınıza yüksek seviyeli 2 dil lerden hangileri oldugunuda sorarmısiniz acaba internette farklı şeyler var eminim çoğu arkadasta merak ediyordur.

fahi, 7 yıl önce

Arkadaşlar dpbde çalışan programcı arkadaşımla konuştum,o da 4531 ile girmişti oraya. Dedi ki; eğer okulda gördüğün ders içeriğiyle kıyısından köşesinden istenen şartı sağlıyorsan kurum onu kabul etmek zorunda. Belgelemek demek sadece sertifika değil ilgili dersin içeriğini bölüm başkanınıza onaylatırsanız hiçbir sıkıntı çıkaramazlar.

Bide dhminin programcılık kadrosundaki "C# bildiğini belgelemek ya da C# ile ilgili çalışma yaptığını belgelemek" gibi bi şart vardı..dedim ki;sertifikam yok ama bitirme projemde ve bilgisayarlı grafik dersinde yaptığımız projede kullanmıştım olur mu? Dediki;bitirme projendeki komisyon üyelerine ve bölüm başkanına bitirme projesinin içeriğini ve neler kullandığını onaylat kabul edilir.

Benim puanım 86 zaten kazanma şansım yok da siz gidin bari. İstenen şartlarda tecrübe ya da yds dışında geri kalan hepsi okuldaki ders içeriğiyle halledilir,arkadaşın dediği gibi aradığımız memurlar bilmeden etmeden cevap verip kapatıyolar..Ya yüzde yüz ilgili kişiyle konuşun ya da diğerlerine kulak asmayın

muhendiscs
Kapalı
28 Haziran 2017 18:20

Arkadaşlar ben afonda dahili numarada 10458 tikkayıp görüştüm bı adamla. Afyondaki yetkılı bu. Buna bi sorun ben hafta içinde aradım işte yok sertifika olsa iyi olur bende bilmiyorum falan dedi. E bende dedim sonuçta gelebilir işletim ais temleri dersi var falan. Yok bilmiyorum biz tecrübeli eleman istedik bu kod vardi bunu koyduk dedi. E yani tecrube istiyosan dediğim gibi yıl şartı ekle altına. E herkes tecrübe sahibi istiyosa biz ne ara kpss ye çalışalim ne arq tecrübe yapalım. Allah aşkına bu bilgisayar mühendislerine yapılan şu haksızlığa bi tepki verelim başka bi bölümde tecrübe bişey istemezken bunların lüksü ne ya böyle.

muhendiscs
Kapalı
28 Haziran 2017 18:21

Şimdi versek gelse seni almıyoruz şartı saglamiyosan dese bunca emek bunca puan yanacak saçmalığa bak.

28 Haziran 2017 18:46

Evet hocam dediginiz gibi hangi ara tecrübe yapıp hangi ara kpss ,yds ya da bunların dediği kurslara yetişelim. Bizim bölümden başka bu durumlara düşen mühendislik yok, kimsede tepki desen o da yok geçen yıl twitterda etkinlik düzenlendi bilgisayar mühendisleri parmakla sayılacak derecedeydi yani boyle susarak hiçbirşey yapamayız dahada şartları artırırlar eminim şu şart için bile kendi aramayıp birilerinin arayıp sormasını bekleyenler vardır biz boyle sessiz durdukça kimse kusura bakmasın ama bu gelen şartlar daha çok artar . Zaten gelen 9, 10 kadro bu gidişle 90, 91 bandından puan aşağı inmez

fahi
Kapalı
28 Haziran 2017 20:06

Arkadaşlar yarın sizler için Afyonu arayıp sorunu halledecem. O iş bende...Bilmiyoruz,tecrübeli birini istedik gibi lafları bana söylesin de göreyim..Merkezi atamada neyin tecrübelisini istiyormuş bi derdini anlatsın bakalım...Yorum yapmayıp sadece okuyan gevşek arkadaşım,senin için de soracam..Evet evet sen...Üstüne alınmıyormuş gibi yapma...etkisiz elemanlar sizi...Neyse yarın sabah kanal d de aşkı memnuyu izledikten sonra arayıp sonucu buraya yazacam. Behlülle nihal evleneckken beni beni bihterini öldürdün sahnesine çok az kaldı,kaçırmak istemiyorum...Zaten boş vaktim çok..Bu sene okulla birlikte hazırlanamadım 86.96 aldım..Bu puanla hakkari dahil tüm düz memurlukları ve zabıtalıkları yazıp sonra 2018e hazırlanacam..93 puan alıp yer seçme lüksünü yaşayacam...yok orayı beğenmedim havyar yıyeceğim yer yokmuş,ama şurada da deniz yok olmaz,burada röpteşambırla işe gidebiliyörmüyüz kafasını yaşayacam (ince) ha bide aradığınzda bilgi almak için değil bu ne saçmalık diye aramanız gerekir ki susturabilesiniz böylelerini. iki seviyeli dil de aklımda..onu da soracam. Rahat olun eğer okulda o dersi aldıysan karşındaki sana ama biz sertifika da istiyorduk diyemez...Dedirtmem...dedirtmemeliyim...inşallah demez

qmustiq
Yasaklı
29 Haziran 2017 00:25

hahahhhaahaha :D Bozuk moralim düzeldi sayende :D Sondaki o vitesin düşüşü,dedirtmem/inşallah demez . :D hahahahahaha ..

Hocam ben yazdım puanım düşük ama yine de yazdım. Selçuk sana gelebileceğini tahmin ediyorum kadronun inşallah olur.

fahi, 7 yıl önce

Arkadaşlar yarın sizler için Afyonu arayıp sorunu halledecem. O iş bende...Bilmiyoruz,tecrübeli birini istedik gibi lafları bana söylesin de göreyim..Merkezi atamada neyin tecrübelisini istiyormuş bi derdini anlatsın bakalım...Yorum yapmayıp sadece okuyan gevşek arkadaşım,senin için de soracam..Evet evet sen...Üstüne alınmıyormuş gibi yapma...etkisiz elemanlar sizi...Neyse yarın sabah kanal d de aşkı memnuyu izledikten sonra arayıp sonucu buraya yazacam. Behlülle nihal evleneckken beni beni bihterini öldürdün sahnesine çok az kaldı,kaçırmak istemiyorum...Zaten boş vaktim çok..Bu sene okulla birlikte hazırlanamadım 86.96 aldım..Bu puanla hakkari dahil tüm düz memurlukları ve zabıtalıkları yazıp sonra 2018e hazırlanacam..93 puan alıp yer seçme lüksünü yaşayacam...yok orayı beğenmedim havyar yıyeceğim yer yokmuş,ama şurada da deniz yok olmaz,burada röpteşambırla işe gidebiliyörmüyüz kafasını yaşayacam (ince) ha bide aradığınzda bilgi almak için değil bu ne saçmalık diye aramanız gerekir ki susturabilesiniz böylelerini. iki seviyeli dil de aklımda..onu da soracam. Rahat olun eğer okulda o dersi aldıysan karşındaki sana ama biz sertifika da istiyorduk diyemez...Dedirtmem...dedirtmemeliyim...inşallah demez

kceng
Memur
29 Haziran 2017 08:14

Okulda aldığımız sistem programlama dersinde unix görmüştük ve birde lab. aldık dersin bu sayılmaz mı?

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi