Editörler : oto-danisman-expert

21 Mayıs 2011 11:20

araç eksozdan su atması

arkadaşlar benim 2009 model aracım eksozdan bazen su atıyor normalmi sizce genelde ilk çalıştırma ve yakıt alınca hatta benzinmi diye düşündüm ama resmen su

Halikentli
Aday Memur
21 Mayıs 2011 12:09

çağrı2002 kardeşim!

Öncelikle s.a. Benzinli araclarda eksozun su atması iyiliktendir.Motorun iyive normal çalıştığını gösterir.Gnellik sabahları ve ilk çalışmada olur. Gayet güzel. Merak edilecek bişey yok.......

emremusa
Genel Müdür
21 Mayıs 2011 12:12

arkadasım motor sabahları sogukken calsıtıgı vakıt yakıtın tamamını yakamadıgı ıcın egzosdan dısarı atar.motor ısındıgı vakıt yakıtın tamamını yakmaya başlar.bunun ıyılıkle falan ılgısı yok

çağrı2002
Kapalı
21 Mayıs 2011 12:39

sabahları normalde akşam benzin aldım ve garaja girerken fark ettim su atıyo elimi tuttum eksoza baktım su yani kokmuyo, resmen buharlaşma sanırım

Haydec
Yasaklı
21 Mayıs 2011 13:02

Arkadaşım eksozdan gelen su iyidir zararsızdır motor sağlam demektir korkulacak bişi yok.

bir arkadaş demiş yakamadıgını su atarak yapıyor demiş yakamadıgı zaman simsiyah duman cıkar yakamadıgı için araç bogulur ve siyah duman olarak dışarıya atar atamadıgı yerdede araç bogulup stop eder.

zaten araçınızın motorun sesi normal calışıp bunu yapıyorsa sorun yok ama motor sorunlu calışıp bunu yapıyorsa bir yerde arıza vardır.

Halikentli
Aday Memur
22 Mayıs 2011 15:44

emremusa kardeşim; Sen yeni şöförsün heralde.hiç öyle şey olurmu o dışarı çıkan sıvıyı eline al bir bak bakalım o benzin mi su mu? Hem araç yakıtı düzgün yapmassa aracın sesinde bir anormallik olur ve duman yaper. Git sanayıde kime sorarsan sor

ecemxx
Daire Başkanı
22 Mayıs 2011 19:27

emremusa arkadas egsozdan atılan su ile benzini karıştırmış sanırım.saglıklı motordaa egsozdan sabahları buharlasma sonucu su gelir rahat olun.arac benzini yakamazsa eksozdan çiğ yanmamış benzin atar ki bu tamamen farklı bir meledir.

emremusa
Genel Müdür
22 Mayıs 2011 22:05

arkadaslar yeni şöfor faland egılım.motor mezunuyum.makına egıtımı aldım.saglıklı motordan su gelır saglıksızdan ayran gelir dıye bişey olmaz.motor soguk iken ısınma aşamasında egzosta oluşan buharlaşma ve yakıtın yüzde yüz yanmadan dışarı atılması,egzos borusunun tam ısınmamasıyla egzostan yogunlaşma sebebıyle oluşan su damlaları görülebilir.motorun saglıgını egzostan cıkan renk belirler.

çağrı2002
Kapalı
23 Mayıs 2011 14:04

sonuçta normal bir durumla karşı karşıyayaım sağolun cevaplar için arkadaşlar...

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi