Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Ekim 2019 11:49

Öğretmenin cimere yazması suç olur mu?

Öğretmenin cimere yazması suç olur mu?

Dünyadansesler
Aday Memur
14 Ekim 2019 12:53

zannetmem ben yazdım şahsen

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
14 Ekim 2019 15:24

müdür, ilçe vs. hepsini görüyor yazdıklarını

hugo.almeida
Kapalı
14 Ekim 2019 18:10

Nasıl yazdığına, kime yazdığına bağlı.

Örnek: okul müdürü bana ek ders vermiyor, hakkımı yiyor, şikayetçiyim, böyle müdür olmaz olsun! diye arkası sağlam bir arkadaş hakkında yazarsan silsile falan derler.

O yüzden şikayet değil bilgi alma hakkınızı kullanacak şekilde düzenlenirse daha sağlıklı olur.

Melodi.34
Aday Memur
15 Ekim 2019 20:56

Bi sorun yasadınızmı peki hocam
Dünyadansesler, 5 yıl önce

zannetmem ben yazdım şahsen

Bilginmemur
Aday Memur
15 Ekim 2019 21:43

Hocam yazınız ilçe milli eğitime geliyor. Benim hizmet puanım fazlaydı. İlçe ve il meb düzeltemedi. Ben de bakanlık düzeltsin de tayin döneminde haksızlık olmasın diye yazdım. Ama yazı ilçe MEBe geldi. Belki de oraya yönlendirildi. Neden yazdın dediler ben de iyi niyetimi ve tayin döneminin yakın olduğunu hemen çözülsün diye yazdığımı söyledim tamam dediler. Fakat o an sorunum çözülmedi.

Melodi.34
Aday Memur
15 Ekim 2019 23:07

Anladım hocam tesekkür ederim
Bilginmemur, 5 yıl önce

Hocam yazınız ilçe milli eğitime geliyor. Benim hizmet puanım fazlaydı. İlçe ve il meb düzeltemedi. Ben de bakanlık düzeltsin de tayin döneminde haksızlık olmasın diye yazdım. Ama yazı ilçe MEBe geldi. Belki de oraya yönlendirildi. Neden yazdın dediler ben de iyi niyetimi ve tayin döneminin yakın olduğunu hemen çözülsün diye yazdığımı söyledim tamam dediler. Fakat o an sorunum çözülmedi.

yalnizzlink
Genel Müdür
16 Ekim 2019 00:11

ben özel bir okuldan çocuğumun kaydını iptal ettirdim . özel okul paramı iade etmedi cimere yazdım. bilgilendirme geldi muhakkik atanmış bunun için ceza gelmez umarım

Moliere
Kapalı
16 Ekim 2019 00:43

Size niye ceza gelsin hocam, yazdığınız durum için muhakkik atamışlardır.
yalnizzlink, 5 yıl önce

ben özel bir okuldan çocuğumun kaydını iptal ettirdim . özel okul paramı iade etmedi cimere yazdım. bilgilendirme geldi muhakkik atanmış bunun için ceza gelmez umarım

rıfkı35
Aday Memur
16 Ekim 2019 07:54

Hocam niye ceza gelsin.Ceza gelecekse karşı tarafa gelir

klc16
Aday Memur
16 Ekim 2019 23:29

Ben aynı konuda 3 kere yazdım bilgi almayla başladım şikayete çevirdim hemde bakanlık atama daire başkanlığını şikayet ettim. Neden problem olsun. Her vatandaş gibi hakkımız.

Melodi.34, 5 yıl önce
Bi sorun yasadınızmı peki hocam

balarest
Genel Müdür
17 Ekim 2019 06:24

cimer yazdıgınız ıcın hesap sorulamaz. ancak asılsız ıfadelerle ıle basvurursanız ancak gercegı yansıtmyan suclayıcı ıfadeler kullanırsanız ılgılı kısı/kısler dava acabılır

ng93
Kapalı
17 Ekim 2019 10:11

Öğretmenin CİMER' e yazması eskiden soruşturma konusu olabiliyordu şimdi kanunen değil. İsmim saklı kalsın yaparsanız idareciniz göremez ilden gelen muhakkikler de kişiyi gizli tutuyor. Lakin hakkında yazacağınız kişi siyasi olarak güçlü bağlantılara sahipse uğraşabilir, psikolojik çökertmelere oynar.

Akmanrs
Aday Memur
19 Ekim 2019 12:59

Hocam okulla alakalı bir şikyetse benim bildiğim hiyerarşik sırayı takip etmek lazım önce idare sonra ilçe milli eğitim sonra il milli eğitim bakanlık vs. Siz direkt cimere yazarsanız sıkıntı oluşabilir

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi