Editörler : "eskiyara"Pangaea

SSelmasss
Şube Müdürü
24 Eylül 2022 18:55

Siz benim ilk mesajimi okumadınız sanırım. Ben neden 2 gün okula gidiyorumdan ziyade dyk ile birlikte 24 saati olan ögretmenin 3 gün okula gitmesine karşın sen 2 gün gelmelisin şikayet olur denmesiydi. Yönetmelikte norm fazlasi ogretmen okula her koşulda 3 gün gider diye bir ibare mi var hocam. Yani lütufta mi bulunmuş bana müdür. Vayy be. Maaş artı 3000 lira ek dersle 15 bin lira alan hoca 3gun gidince sorun yok ama dimi. Peki benim 4 saat derse 3 gün gidince vatana millete okula öğrenciye büyük bir katkısı mi olacak bu işin yararını daaöylersen bi zahmet. Tek olacak şeyi soyleyim. 600 lira daha benzin harcayacagim o kadar. Ama gönüller hoş olsun yaa giderim.
albatros52, 2 yıl önce
Hiç dersi olmasa bile 3 gün okula gelir. Maaş karşılığı seminer gibi düşün. Haftalık 2 günden fazla boşluk olmaz. Yüksek lisans doktora gibi mazeret durumları hariç. 1 günde olmaz fakat teamül oluşmuş. Ayrıca 4 saat derse girip 15 saat karşılığı maaş alıyorsunuz. İdarecilikte yapmışsınız. İdare öğretmene öğretmen idareye yardımcı olmalı. Müdür 3 günü 2 ye indirmiş. Daha ne yapsın. 1 gün olsun yok o da olmaz aralarda boşluk oluyor yarım gün olsun.

SSelmasss
Şube Müdürü
24 Eylül 2022 18:58

Bu arada arkadaşım il emrinde ve branşında tek 1 saat bile olmadığı için hiçbir yere gittiği falan yok. Çünkü yönetmelikte bununla ilgili bir madde yok. Son zamanlarda mevzuat takip etmiyorum varsa böyle birsey aydınlatırsanız sevinirim.
albatros52, 2 yıl önce
Hiç dersi olmasa bile 3 gün okula gelir. Maaş karşılığı seminer gibi düşün. Haftalık 2 günden fazla boşluk olmaz. Yüksek lisans doktora gibi mazeret durumları hariç. 1 günde olmaz fakat teamül oluşmuş. Ayrıca 4 saat derse girip 15 saat karşılığı maaş alıyorsunuz. İdarecilikte yapmışsınız. İdare öğretmene öğretmen idareye yardımcı olmalı. Müdür 3 günü 2 ye indirmiş. Daha ne yapsın. 1 gün olsun yok o da olmaz aralarda boşluk oluyor yarım gün olsun.
25 Eylül 2022 00:09

Nickinizi görünce yorumunuzu es geçiyorum.Boşuna sinirim bozulmuyor.Bilin istedim

Kagiş, 2 yıl önce

Yavv he hee! Öğretmen 7/24 göreve hazırdır! Yat, dedin mi yatar; kalk dedin mi kalkarr!! Okulu da boyar, badana eder. Paspas da çeker. Camları da kapatır! Velinin de gazını alır! İdareciyi de idare eder, danışmaya da bakar, güvenlik görevlisi de olur, evlere servis de çeker....

Bu ne lan!? Şamar oğlanı mıyızz beee!? Oynamıyorumm arkadaş! Verin topumu ben eve gideceğim!)))

hiiammia
Memur
25 Eylül 2022 06:02

Geri zekalı o ekders ücretlendirme çizelgesi yaparken ders yaparken değil. Kanunda fiilen yapılan derse ders diye isim verilir ekders denilen ücrettir. Öğren de gel camiadan olmadığını da böylece belli ettin. TROLL hadi kışt başka yere

LaleBahcesi, 2 yıl önce

MADDE 23- (1) Bu Kararın 10, 14 ve 21 inci maddelerindeki

ek ders saati sayıları haftanın çalışma günlerine eşit olarak dağıtılır.

Eşit dağıtılamaması hâlinde kalan ek ders saati sayısı eşit olarak pazartesi

ve cuma günlerine eklenir.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2006/12/20061216-5.htm

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
25 Eylül 2022 09:12

Balşahi bazen öyşe şeyler yazıyorsunuz ki yata yata para kazanıyorlar diyenlerin ağzına malzemeden başka bi şey değil yani

alptug88
Şube Müdürü
25 Eylül 2022 09:33

Hocam herkese eşit davranıldığı sürece haftalık 10 saat dersi 5 güne de yayabilir idare veya herkese 1 gün boş olacak şekilde de yapabilir. Öğretmene boş gün verilir diye bir madde yok sonuçta. Boş gün okullarda yazılı olmayan bir kural olmuş. Bir öğretmen kendi isteği ile full derse girmek istemediyse %90 oranında 1 günü boşaltılıyor. Ama size 4 saat için 3 gün mevzusu haksızlık olmuş. Öyle bir mevzuat yok çünkü. İdare ,dersinizi bilmiyorum ama her güne 1 saatten 4 güne yaysa da ses çıkaramazsınız fakat bu vicdansızlık olur. 24 saat derse de 3 gün ciddi az olmuş 24 saate 4 gün idealdir.

halis4242
Genel Müdür
25 Eylül 2022 11:24

Sınır yok, bizim bi arkadaşın 15 saat dersi vardı, P.tesi/Salı dersi vardı, diğer günler boştu...

MEB'de bu konuda bir yönetmelik bile olsa bu; bizim her bir okulumuzda farklı uygulanır, MEB'de asla uygulama birliği olduğunu görmedim!!?

Kagiş
Müsteşar
25 Eylül 2022 13:47

Vallahi ister sinirlenin ister sinirlenmeyin umurumda değil! Dersime girer, dersimden çıkar giderim. Varsa başka görevlerim(sınıf öğretmenliği, kulüp... vs) onları da araya sıkıştırır geçerim! Okulu ben mi bekleyeceğim bana ne yaa!? Amir değilim, memur değilim! Güvenlik görevlisi hiç değilim! Hele ki aslan terbiyecisi zinharr değilim! Sallarım başımı alırım maaşımı! Ben öğrenci memnuniyetini ve mesleki gelişimi esas alan bir öğretmenim!

Yardım kurumu değilim, stk değilim, vakıf hiç değilim! Dert babası da olamam!

Herkes görevi ne ise onu yapar! Diğer detaylar vızz gelir, tırıs giderrr!

Memleketinogretmeni, 2 yıl önce

Nickinizi görünce yorumunuzu es geçiyorum.Boşuna sinirim bozulmuyor.Bilin istedim

LaleBahcesi
Şube Müdürü
25 Eylül 2022 15:49

Şu yazdığı cümleye bak. Bir de camiadan falan bahsetmiş. Evet, ben senin camiandan değilim, türümüz farklı!..

hiiammia, 2 yıl önce

Geri zekalı o ekders ücretlendirme çizelgesi yaparken ders yaparken değil. Kanunda fiilen yapılan derse ders diye isim verilir ekders denilen ücrettir. Öğren de gel camiadan olmadığını da böylece belli ettin. TROLL hadi kışt başka yere

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi