Editörler : Pangaea
02 Nisan 2021 18:33

Hagb güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması

Basit yaralamadan hagb alacağım. Eşim eylül ayındaki öğretmen alımında kontenjanda. Ancak benim bu cezam güvenlik sor. etkiler mi? Hagb kararı olup güvenlik soruşturması olumlu gelenler var mı? Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Ezgi1628
Aday Memur
02 Nisan 2021 19:09

Öğretmenler büyük ihtimalle güvenlik soruşturmasının kapsamına girmeyecekler bizde arşiv araştırması işe devam edilir. Sıkıntı olmaz

ogretmen2855
Aday Memur
02 Nisan 2021 19:59

Gelirse güvenlik soruşturması elenir mi eşim sırf benim yüzümden ki ben de kadrolu öğretmenim ne kadar saçma bir durum benden dolayı elenmesi.

ogretmen2855
Aday Memur
02 Nisan 2021 20:17

Arşiv araştırmasında eşe bakılmaz mı? Sadece kişiye mi bakılıyor?

Ezgi1628, 3 yıl önce

Öğretmenler büyük ihtimalle güvenlik soruşturmasının kapsamına girmeyecekler bizde arşiv araştırması işe devam edilir. Sıkıntı olmaz

Ezgi1628
Aday Memur
02 Nisan 2021 20:25

Arşiv araştırmasında kişinin kendisine bakılıyor sadece. Üstelik siz de kadrolu öğretmenmişsiniz bu durumda eşinizin sizin yüzünüzden elenmesi hiç olası değil diye düşünüyorum

ogretmen2855
Aday Memur
02 Nisan 2021 20:43

İnşallah dediğiniz gibi olur hocam çok teşekkürler yorumlarınız için.

Ezgi1628, 3 yıl önce

Arşiv araştırmasında kişinin kendisine bakılıyor sadece. Üstelik siz de kadrolu öğretmenmişsiniz bu durumda eşinizin sizin yüzünüzden elenmesi hiç olası değil diye düşünüyorum

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
03 Nisan 2021 21:29

güvenlik soruşturmasında elenmek o kadar basit değil. devletin güvenliğine yönelik olumsuz bir durum yoksa herhangi bir sorun yaşanmaz. hükmün açıklanmasının geriye bırakıldığı adli vakalar da belki kişinin kendisi için sorun yaratabilir ancak bu tür durumlarda eşi yüzünden kimse elenmez. sadece güvenlik soruşturması meselesinde eş önemli gibi.

alperen yiğit
Aday Memur
04 Nisan 2021 00:21

hagb nedeniyle herhangi bir sorun yasamazsiniz hocam rahat olun yüzlerce örneği var uygulamada

ogretmen2855
Aday Memur
04 Nisan 2021 07:29

Çok üzülüyorum bu duruma uykularım kaçıyor benim yüzümden eşimin etkilenmesine değerli hocalarım. Dediğiniz gibi uygulamada örnekleri varmış forumda gördüğüm kadarıyla ama elenenler de varmış o yüzden çok tedirginim..

Poyraz0685
Aday Memur
05 Nisan 2021 04:04

Hagb yani hükmün açıklanmasının geriye bırakılması. Bu güvenlik soruşturmasını etkilemez. Ayrıca yalnızca sizi bağlar.muhtemelen kavga. Etmişsiniz. Henüz kararınız kesinleşmemiş. İlgili mahkemeden karar çıkınca bir üst mahkeme olan istinaf yani bölge idare mahkemeleri ne itiraz yolunuz açık olacaktır. Buda yaklaşık 1-1.5 yıl gibi sonuçlanır. O zmana kadar da hakkınız da kesin karar verilmiş sayılmaz. Rahat olun

yşr hnc
Aday Memur
06 Nisan 2021 21:19

Suçlar kişisel hocam bişey olmaz inş siz de sıkıntınızdan kurtulursunuz tez zamanda..
ogretmen2855, 3 yıl önce

Gelirse güvenlik soruşturması elenir mi eşim sırf benim yüzümden ki ben de kadrolu öğretmenim ne kadar saçma bir durum benden dolayı elenmesi.

Esross
Aday Memur
06 Nisan 2021 22:28

Hagb alan kişi öğretmen atamasında olumsuz olurmu acaba. Hagb 5yıl süresi doldu. Bilişim suçu

Drjacob
Aday Memur
07 Nisan 2021 09:13

öğretmenlere de güvenlik soruşturması başladı

07 Nisan 2021 17:36

HAGB Fetö'den olursa, 5 yıl dolsa da çıkabilir. Yoksa korkmayın bişi olmaz.

07 Nisan 2021 22:04

Hocalarım benim Abimin terörden sicili var beni meb mülakatında elerlermi öğretmen olmama engelmi

donurh
Daire Başkanı
01 Nisan 2022 17:14

Neden herkes hagb'nin arşiv araştırmasında etkili olmayacağını söylüyor? Arşiv araştırmasının anayasadaki tanımında hagb'ye bakılacağı açıkça yazıyor: 5271. kanun 231/13'deki durumların araştırılması olarak belirtilmiş.

Serkan0581
Şef
16 Nisan 2022 20:46

İl içi ve il dışı atamada 3 yıl şartı kaldırılsın lütfen Öğretmenlerin yer değiştirmesi kolaylaştırılmalıdır Öğretmenlerin kolaylıkla yer değiştirmesi için yeni yöntemler geliştirilmelidir Eş durumu tayini açılmasını istiyoruz Kurumlararası geçişler serbest bırakılmalıdır Memura disiplin affı gelmesini istiyoruz Özlük dosyası tamamen kaldırılmalıdır Eğitimde her şey elektronik ortama aktarılmalıdır Öğretmenlere yüksek lisans imkanı sağlanmalıdır Bütün memurlara ilave 1 derece verilmelidir Öğretmen maaşları iyileştirilmelidir Öğretmenlerin maaşları artırılmalıdır Uzman ve başöğretmenlik sınavsız olmalıdır Öğretmenlere emeklilik ikramiyesi 5 kat daha fazla verilmelidir Öğretmen maaşları 25 bin TL olmalıdır İlkokul tekrar 5 sene olsun Öğretmenlere her 24 Kasım'da bir maaş ikramiye verilsin Öğretmenlere toplu ulaşım bedava olmalıdır Eğitimde müfredat tamamen değiştirilmelidir Bütün memurların hakları genişletilmelidir Bütün memurların çalışma şartları iyileştirilmelidir Öğretmenlerin hakları genişletilmelidir Öğretmenlerin çalışma şartları iyileştirilmelidir Öğretmenlerin ek göstergesi 3600 olmalıdır Eğitimde 5 lik sistem tekrar geri gelmelidir İlkokul 1 . sınıftan itibaren beden müzik ve resim derslerine branş öğretmenleri girmelidir Sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı tanınmalıdır İngilizce dersi ilkokul 1 . sınıftan itibaren okutulmalıdır Şube müdürlüğü ve Müfettişlik 15 yıl üzeri öğretmenlere sınavsız olmalıdır 15 yıl üzeri öğretmenlerin üniversitelerde öğretim görevlisi olma imkanı sağlanmalıdır Müdür ve Müdür yardımcılığı sınavsız olmalıdır Öğretmenlere her alanda kolaylıklar sağlanmalıdır Bütün memurların emekli ikramiyesi iyileştirilmelidir Atanamayan öğretmen kalmasın Atanamayan üniversite mezunu kalmasın KPSS ve Üniversite sınav sistemi tamamen değiştirilmelidir Bütün öğretmenlere yan alan verilmelidir Öğretmenlerin konaklama yerlerinde indirimli kalması sağlanmalıdır Öğretmenlerin ek dersleri vergiden muaf tutulmalıdır Bütün memurlara ilave 1 derece verilmelidir Öğretmen maaşları iyileştirilmelidir Zorunlu hizmet affı gelmesini istiyoruz Mülakat sistemi tamamen kaldırılmalıdır Güvenlik soruşturması tamamen kaldırılmalıdır Eğitimde müfredat tamamen değiştirilmelidir Bütün memurların hakları genişletilmelidir Bütün memurların çalışma şartları iyileştirilmelidir Alanlar arası geçişler serbest bırakılmalıdır Memura Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda bir maaş ikramiye verilsin

24 Mayıs 2022 12:01

Hocam, siz öğretmenlikten başka mesleğe geçerseniz, o mesleğe saydığınız haklar verilsin, öğretmenlikten hakları geri alınsın. Siz emekli olunca da aynı haklar emeklilere verilsin :)

Serkan0581, 2 yıl önce

İl içi ve il dışı atamada 3 yıl şartı kaldırılsın lütfen Öğretmenlerin yer değiştirmesi kolaylaştırılmalıdır Öğretmenlerin kolaylıkla yer değiştirmesi için yeni yöntemler geliştirilmelidir Eş durumu tayini açılmasını istiyoruz Kurumlararası geçişler serbest bırakılmalıdır Memura disiplin affı gelmesini istiyoruz Özlük dosyası tamamen kaldırılmalıdır Eğitimde her şey elektronik ortama aktarılmalıdır Öğretmenlere yüksek lisans imkanı sağlanmalıdır Bütün memurlara ilave 1 derece verilmelidir Öğretmen maaşları iyileştirilmelidir Öğretmenlerin maaşları artırılmalıdır Uzman ve başöğretmenlik sınavsız olmalıdır Öğretmenlere emeklilik ikramiyesi 5 kat daha fazla verilmelidir Öğretmen maaşları 25 bin TL olmalıdır İlkokul tekrar 5 sene olsun Öğretmenlere her 24 Kasım'da bir maaş ikramiye verilsin Öğretmenlere toplu ulaşım bedava olmalıdır Eğitimde müfredat tamamen değiştirilmelidir Bütün memurların hakları genişletilmelidir Bütün memurların çalışma şartları iyileştirilmelidir Öğretmenlerin hakları genişletilmelidir Öğretmenlerin çalışma şartları iyileştirilmelidir Öğretmenlerin ek göstergesi 3600 olmalıdır Eğitimde 5 lik sistem tekrar geri gelmelidir İlkokul 1 . sınıftan itibaren beden müzik ve resim derslerine branş öğretmenleri girmelidir Sınıf öğretmenlerine branş öğretmenliği hakkı tanınmalıdır İngilizce dersi ilkokul 1 . sınıftan itibaren okutulmalıdır Şube müdürlüğü ve Müfettişlik 15 yıl üzeri öğretmenlere sınavsız olmalıdır 15 yıl üzeri öğretmenlerin üniversitelerde öğretim görevlisi olma imkanı sağlanmalıdır Müdür ve Müdür yardımcılığı sınavsız olmalıdır Öğretmenlere her alanda kolaylıklar sağlanmalıdır Bütün memurların emekli ikramiyesi iyileştirilmelidir Atanamayan öğretmen kalmasın Atanamayan üniversite mezunu kalmasın KPSS ve Üniversite sınav sistemi tamamen değiştirilmelidir Bütün öğretmenlere yan alan verilmelidir Öğretmenlerin konaklama yerlerinde indirimli kalması sağlanmalıdır Öğretmenlerin ek dersleri vergiden muaf tutulmalıdır Bütün memurlara ilave 1 derece verilmelidir Öğretmen maaşları iyileştirilmelidir Zorunlu hizmet affı gelmesini istiyoruz Mülakat sistemi tamamen kaldırılmalıdır Güvenlik soruşturması tamamen kaldırılmalıdır Eğitimde müfredat tamamen değiştirilmelidir Bütün memurların hakları genişletilmelidir Bütün memurların çalışma şartları iyileştirilmelidir Alanlar arası geçişler serbest bırakılmalıdır Memura Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda bir maaş ikramiye verilsin

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi