Editörler : Lanet
26 Mart 2022 23:32

Atsız'ca alıntılar.

Gönül,kader adında

Bir tuzağa atılmış.

Gönül birçok duygudan

Ve oddan yaratılmış Yasa neymiş,anlamaz;

Tasa çeker, inlemez,

Gönül ferman dinlemez,

Çünkü aşka satılmış. Gönül için acı ne?

Her söz gider gücüne.

Gönüllerin içine

Biraz ağu katılmış..

HulyaaaDeniz
Müsteşar
26 Mart 2022 23:34

Bu sevgi bir savaştı. Savaş olduğu için de kıyasıya bir uğraşma, karşı taraf ne kadar kuvvetli olursa olsun sonuna kadar bir didişme gerekti. Sevdiğini söylemek teslim olmak demekti. Hiç insan son kozlarını oynamadan yenilmeyi kabul eder , teslim olur mu?

HulyaaaDeniz
Müsteşar
26 Mart 2022 23:37

Çekildi mi kılıçlar

Türkün gönlü hoşlanır.

Kağanlığı kurmaya

Yeni baştan başlanır. Gözler ayda, güneşte,

İlteriş Kağan başta.

Yazlar geçer savaşta,

Ötüken'de kışlanır. İçelim kımızları...

Yosma Gök Türk kızları

Esritirken bizleri

Yavuzlar yavaşlanır.

HulyaaaDeniz
Müsteşar
26 Mart 2022 23:41

Kür Şad'ın torunu olmak!.. Bu ne büyük bahtiyarlık, ne kutlu bir gerçekti! Taçam, Bozkurt ocağının bir tegini olduğu için değil, Kür Şad'ın torunu olduğu için seviniyor, övünüyordu. Yukarıda mavi gökle aşağıda yağız yer yaratılalı nice kahramanlar gelip geçmişti ama Kür Şad gibisini şüphesiz, zamanlardan hiçbir zaman ve kişi oğullarından tek bir kişi görmemiş, bilmemişti.

HulyaaaDeniz
Müsteşar
26 Mart 2022 23:43

Ne için ağladığını sordum. Yaram sızlıyor dedi. Dağlamak için yanına indim. Yaram gözükmez, gönül yarası dedi. Buna kamlar karışır dedim. Atıma atladım, gidiyordum. Sıçrayarak atımı tuttu, sevgi mi üstündür Öç mü dedi. Öç dedim. Sevgiyi üstün tutmak olmaz mı diye sordu. Böyle şey er kişiye yakışmaz dedim.

HulyaaaDeniz
Müsteşar
26 Mart 2022 23:48

Bana insanlardan mı bahsediyorsun? İnsanlar mazide ve tarihin yaprakları arasında kaldılar. Bu gördüklerin birer karikatürden başka bir şey değildir

HulyaaaDeniz
Müsteşar
26 Mart 2022 23:54

❝Bazen bir sevgili için her şey bırakılır yüzbaşım. İnsan bir öfke anında arkadaşını, bir buhran dakikasında kendisini öldürebildiği gibi, aşk denen hastalığın şiddetlendiği bir sırada da istikbalini, halini, mazisini, her şeyini feda edebilir.❞

HulyaaaDeniz
Müsteşar
27 Mart 2022 22:11

Mecnun'a cihan dopdolu Leyla görünürmüş

HulyaaaDeniz
Müsteşar
27 Mart 2022 22:12

Fakat hiçbir tercüme, aslındaki güzelliği muhafaza edemez. Eğer aslında bir güzellik varsa

HulyaaaDeniz
Müsteşar
27 Mart 2022 22:16

İnsanlar hem doğruyu bulmak hem de aldanmak için yaratılmıştır.

Hadiselerin kırk veçhesi bulundukça ve insanlar kırkında birden nüfus imkanından mahrum kaldıkça gelip geçen şeyleri kendi dar çerçevelerinden görmekte devam edeceklerdir

HulyaaaDeniz
Müsteşar
28 Mart 2022 11:07

İçimde onu çok eskiden tanıyormuşum gibi bir duygu var.

HulyaaaDeniz
Müsteşar
28 Mart 2022 11:09

Bakışların ışık mı

Saçların sarmaşık mı

Yıldız mısın, güneş mi

Alev misin, ateş mi

Neden sessiz bakıyorsun

Beni niçin yakıyorsun

Çiçek gibi her bir yanın.

Söyle, nedir adın, sanın

HulyaaaDeniz
Müsteşar
28 Mart 2022 11:12

İnsan meziyet sahibi olmaya mecburdur. Anormal olan kusurdur. Bir asker cesurdur diye alkışlanmaz ama korkarsa ayıplanır.

HulyaaaDeniz
Müsteşar
28 Mart 2022 21:47

Soğukluk yavaş yavaş yüreğime doğru yükseliyor. Yüreğime değdiği zaman benim için her şey bitecek ve ben ölmüş olacağım. Ama bu ölüm ilk ölümüm değildir

HulyaaaDeniz
Müsteşar
28 Mart 2022 21:49

Meçhule doğru gidiyor, hiçbir şey düşünemiyordu. Anlaşılmaz bir yorgunluğu vardı. Ne olacaktı... Hiç

HulyaaaDeniz
Müsteşar
28 Mart 2022 21:52

Bir başka hayat, başka cihan özlüyorum ben

HulyaaaDeniz
Müsteşar
28 Mart 2022 21:54

Eski bir sonbaharı, küçük kuşları anmak Belki veda etmektir sana birkaç satırla... Yine bir sonbaharda oradan yalnız geçersen

Beraber geçtiğimiz serin günü hatırla

Ahmedim Ahmedim
Yasaklı
29 Mart 2022 09:01

günaydın

HulyaaaDeniz
Müsteşar
29 Mart 2022 11:26

burayı trolleme

HulyaaaDeniz
Müsteşar
29 Mart 2022 11:29

Dil bir milletin en değerli malıdır.

Ordusunu kaybeden bir millet tehlikededir. İstiklâlini kaybeden millet korkunç bir felâkete düşmüştür. Dilini kaybeden milletse yok olmuş demektir

HulyaaaDeniz
Müsteşar
29 Mart 2022 11:30

Dünya çok değişti. Galiba fabrika bacalarından ve arabalardan çıkan zehirli gazlar havanın terkibine iyice karışarak insan şuurunda kötü tesirler yaptı. Her zaman için geçerli olan manevi değerlerin bu kadar değişmesini başka türlü açıklamaya imkan yok. Eskiden insanları utançla kızartacak olaylar karşısında adeta gururla duranlara baktıkça başka nasıl düşünülebilir

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi