Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Temmuz 2020 22:39

İlçenin baskısı

Arkadaşlar Bağcılar İlçe MEM okullara lise tercihi yapmayan bir öğrenci kalmasın diye baskı yapıyor telefonla bir sürü veli aradım yetmedi evlerine gittim halen 20 kişi tercih yapmamış görünüyor, ilçenin baskısının kanuni ve yasal bir yanının olduğunu hiç sanmıyorum bir sorun çıkar mı bu durumdan okul müdüründen ve benden yana merak ediyorum yanıtlarsanız sevinirim.

jajacoelho
Genel Müdür
28 Temmuz 2020 23:02

öğrenciler mezun oldu ve dönem de kapandı mı..öğretmene daha ne sorumluluğu bu..tercih sorumluluğunu yerine getirmeyen bu iletişim çağında bundan habersiz olan veya umursamaz olanın niye peşinden koşuyoruz ki..

damlaca
Şef
28 Temmuz 2020 23:46

hocam her sene aynı şey oluyor. İstanbul MEM biraz istatistiği seviyor. tercih yapmayan devamında da okula yerleştirilmeyen/açık liseye kayıt için zorlayacaklardır. her sene aynı. nacizane tavsiyem telefon görüşmeleriniz/ev ziyaretlerinizin tutanağı olsun elinizde yeterli olur. yeterli bilgilendirme yönlendirme de yaptıysanız da hiç bir şey olmaz

Joe Dalton
Daire Başkanı
29 Temmuz 2020 10:59

Tercih yapmayan liseye gidemesin.

Biz neden insanları zorla okula gönderiyoruz ki, bunun kime ne faydası var?

kmal34
Aday Memur
29 Temmuz 2020 17:56

Bu durum İstanbul un her ilçesinde var...

friedhelm
Daire Başkanı
30 Temmuz 2020 19:43

Çoğu yerde durum aynı. Bizi de sıkıştırdılar. Her öğrenciye tercih yaptırın dediler. Ulaşabildiğime ulaştım. Adam lise okumayacağım açık liseye gideceğim diyor.Velisi de onaylıyor. Herkes kabul etmiş. Bunlar neyin peşinde anlamadım.
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi