Editörler : "eskiyara"Pangaea

inca07
Şube Müdürü
10 Kasım 2015 13:07

Ben sağlık bakanlığında hemşire olarak görev yapıyorum kpssye hazırlanıyorum atanırsam kurumlararsıgeçişle milli eğitim bakanlığına geçeceğim 2-2 si kadro derecem çalışma yılım 14 yıl devlette yaklaşık 4 yılda özelde hemşire olarak hemşire olarak çalıştığım yıllar baz alınarak benim çalışma yılımdaki çalıştığım yerlere istinaden ona uygun puan alarak mebde öğretmenlik yapan birine göre hesaplama yapılıyormuş ozaman yaklaşık 170-180 puana tekabül ediyor sorum şu ben 2016 şubatta veya mayısta atansam sonraki dönemde eş durumundan gelsem boşansam ne olur yada nasıl bir yol izlemeliyim..puana göre atanabilirmiyim?

srkn0180
Aday Memur
12 Kasım 2015 20:33

inca07 aynen dediğin gibi yapabilirsin bir sıkıntı olmaz. Hemşireyken çalıştığın yıllar hizmet puanına çevrilir. Eş durumuyla istediğin dönem eş durumu tayininde bulunabilirsin sonrasında boşanman o ilde kalmana engel olmaz.

zepin
Memur
23 Ağustos 2017 19:58

Arkadaşlar il içi tayin isteyeceğim fakat eşimle boşanma karar aşamasındayız,boşanma gerçekleştiğinde eğer tayinim çıkarsa Ne olur?Eski okuluma mı dönerim ya da beni çalıştığım ilçeden başka farklı uzak ilçelere gönderirler mi bu arada zorunlu hizmetim dolmadı ama tercih edeceğim okullarda zorunlu hizmet böl.de,bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim,teşekkürler şimdiden.

zepin
Memur
23 Ağustos 2017 20:28

Arkadaşlar il içi yer değiştirmede yukarıda bahsettiğim konuda bilgisi olan var mı?

oldu wala:)
Genel Müdür
23 Ağustos 2017 20:31

boşanma gerçekleşirse eski okulunuza dönmezsiniz ama zorunlu hizmetinizi yapacağınız bir okulu seçmek zorundasınız yoksa resen atama yaparlar sizi zorunlu olan bir okula.

ayrıca aynı ilde de kalabilirsiniz ve eğer istiyorsanız boşanmadan sonra 1 yıl içinde istediğiniz ile tayin isteyebilirsiniz.illa o ilde de kalmak zorunda değilsiniz.hatta eş ya da çocuk vefatı halinde de 1 yıl içinde istediğiniz ile tayin hakkı verilir.

aslihoca
Memur
23 Ağustos 2017 20:31

Gideceğiniz okul zh ise , geri göndermezler orda kalırsınız diye düşünüyorum

zepin, 7 yıl önce

Arkadaşlar il içi yer değiştirmede yukarıda bahsettiğim konuda bilgisi olan var mı?

edebicihan
Memur
23 Ağustos 2017 20:46

Hocam benzer bir durumu bir arkadaşım yaşadı.Doğuda bir yıl çalıştı.(zorunlu hizmeti tamamlamadan) Eş durumuyla geldi. Geldiği okul zorunlu hizmet alanıydı. Eş durumu yaptıktan 3 ay sonra boşandılar. Okulu zorunlu hizmet olduğu için geri göndermediler.

zepin
Memur
23 Ağustos 2017 20:55

Seçeceğim okullar da zorunlu hizmet fark eder mi?ihtiyaç olursa okulda devam edebilirim o zaman...yani istanbuldayım uzak bir ilçeye gönderirler diye tercih yapayım mı diye düşünüyorum...

serhatçimen
Aday Memur
24 Ağustos 2017 09:58

Hocam zorunlu hizmetinizi yapmadıysanız boşandıktan sonra sizi resen gönderirler o yüzden bu tercih döneminde zorunlu hizmet olan bir okulu yazın ki en aznından kendi tercihleriniz doğrultusunda bir okula gidersiniz. Aksi hale il dışına gönderiyorlar resen atama ile. Bir arkadaşı boşandıktan sonra Urfa'ya gönderdiler zorunlu hizmetini tamamlaması için.

bergamott
Aday Memur
24 Ağustos 2017 10:58

Boşanmadan sonra 1 yıl içinde istediğimiz ile tayin isteyebiliyormuyuz

oldu wala:), 7 yıl önce

boşanma gerçekleşirse eski okulunuza dönmezsiniz ama zorunlu hizmetinizi yapacağınız bir okulu seçmek zorundasınız yoksa resen atama yaparlar sizi zorunlu olan bir okula.

ayrıca aynı ilde de kalabilirsiniz ve eğer istiyorsanız boşanmadan sonra 1 yıl içinde istediğiniz ile tayin isteyebilirsiniz.illa o ilde de kalmak zorunda değilsiniz.hatta eş ya da çocuk vefatı halinde de 1 yıl içinde istediğiniz ile tayin hakkı verilir.

08 Ağustos 2018 11:42

Merhaba arkadaşlar. 5 yıllık bir doğu görevim vardı ve ben 2 yılını yaptım. Eş durumuyla merkez bir okula tayin istedim ve 2 yıl sonra tekrar eş durumuyla daha iyi bir okula geldim. Burdada 1.5 yıl çalıştıktan sonra norm fazlası oldum ve mecburen başka bir okula tayin istedim. Burasıda zorunlu hizmet değil. Fakat eşimle boşanma aşamasındayız. Ben resen doğu görevine mi tabi olacağım boşanırsam.

hidalgo54
Şef
08 Ağustos 2018 12:51

Hocam zorunlu hizmet yükümülülüğünüz devam ediyorsa ve siz boşandığınızda (ki inşallah boşanmazsınız) mazeretiniz ortadan kalktığı için zorunlu hizmetinizi tamamlamanız için ya size tercih hakkı tanırlar ya da re'sen atama yaparlar. Çünkü zorunlu hizmet tamamlanmadığında malum eşin görevine devam ettiğine dair bir belge isteniyor her yıl mayıs-haziran gibi. Siz de boşanırsanız malesef o belgeyi artık temin edemeyeceksiniz.

balıklarınpiranası, 6 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. 5 yıllık bir doğu görevim vardı ve ben 2 yılını yaptım. Eş durumuyla merkez bir okula tayin istedim ve 2 yıl sonra tekrar eş durumuyla daha iyi bir okula geldim. Burdada 1.5 yıl çalıştıktan sonra norm fazlası oldum ve mecburen başka bir okula tayin istedim. Burasıda zorunlu hizmet değil. Fakat eşimle boşanma aşamasındayız. Ben resen doğu görevine mi tabi olacağım boşanırsam.

bekir674
Kapalı
08 Ağustos 2018 21:40

Gençler hayırdır boşanan boşanana yeniden düşünmeli
Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi