Editörler : Pangaea

owen055
Aday Memur
22 Mayıs 2019 21:25

Emlak,tapu ve kadastro,itfaiyecilik ve otobüs kaptanlığı önlisansda hala düşük puanla memur alıyor merkezi atamayla.Puanları 70-80 civarı. Düşünsenize adam iki yıllık itfaiyecilik okuyor ve 70,71 gibi düşük bir puanla DHMİ gibi muazzam bir kuruma atanıyor ve maaşı en düşük 5000 lira.Öbürküde 4 yıllık bölüm okuyor ve 85 puanla açıkta kalıyor. Kpss de bölüm önemli bence.

baygörev
Kapalı
22 Mayıs 2019 21:36

sen ne masalı anlatıyorsun ya o zaman sınava almadan diyecek ki benim şu bölüm mezunlarına ihtiyacım var gerisi naparsa yapsın alamam diyecek

owen055, 5 yıl önce
Emlak,tapu ve kadastro,itfaiyecilik ve otobüs kaptanlığı önlisansda hala düşük puanla memur alıyor merkezi atamayla.Puanları 70-80 civarı. Düşünsenize adam iki yıllık itfaiyecilik okuyor ve 70,71 gibi düşük bir puanla DHMİ gibi muazzam bir kuruma atanıyor ve maaşı en düşük 5000 lira.Öbürküde 4 yıllık bölüm okuyor ve 85 puanla açıkta kalıyor. Kpss de bölüm önemli bence.

owen055
Aday Memur
22 Mayıs 2019 22:03

Öncelikle üslubunu düzelt bana böyle hitap edemezsin!!!İkincisi okuduğunu anlaki bana mantıklı cevaplar verebil. Ben orda sadece bu bölümler atanıyor demedim bu bölümler avantajlı dedim oraya bu gibi bölümler ifadesi eklemedim diye böyle yazdıysan yazma.Lise,önlisans ve lisansda merkezi atama ile 45,50 puanla alım yapan bölümler var. Bu arada yazdığıma yorum yapmak zorunda değilsin.
baygörev, 5 yıl önce

sen ne masalı anlatıyorsun ya o zaman sınava almadan diyecek ki benim şu bölüm mezunlarına ihtiyacım var gerisi naparsa yapsın alamam diyecek

customs_officer
Şube Müdürü
23 Mayıs 2019 13:15

Mülakatın kalkmasını istemeyenleri Allah(c.c) ıslah etsin.

serentyy
Aday Memur
23 Mayıs 2019 18:06

Mülakatlarda torpil yaparak memur olanında, sebep olanında iki yakası bir araya gelmesin. Benden düşük puan alan kimse o işi benden daha iyi yapamaz o kadar! Mülakat hak yemenin meşrulaştırılmış halidir. Savunulacak hiçbir tarafı yok.

istiglaltr
Kapalı
24 Mayıs 2019 00:34

Mülakat kişinin mesleğe yatkınlığını, kültürel seviyesini, o işe uygun olup olmadığını belirlemek amacıyla yapılıyor malumunuz, mülakat kalkarsa şahsı bu kıstaslara göre değerlendirmek mümkün olmaz ancak bu mülakat sistemiyle de adalet ve liyakat olmaz. Mülakat sisteminin kaldırılması taraftarı değilim ancak bu konuda yasayla çok ciddi tedbirler alınmalı, KPSS puanının +-10'undan fazla ya da az puan verilemez, tüm mülakatlar kamerayla kaydedilir, sorular belirlenmiş soru havuzundan sorulur, mülakatlarda müdahil olmayan denetmen-gözlemci bulunur gibi önlemler alınırsa bu mülakat işinin bir düzene sokulabileceğini düşünüyorum. Vay efendim torpillisin bilmemnesin o yüzden kaldırılmasın diyen arkadaşlar olursa da torpilim falan yok, KPSS'ye hazırlanıyorum.

zeitgot
Yasaklı
24 Mayıs 2019 08:29

boş kalmamak için geldiğini söylüyor da eğer başka bir şehire atanıyorsa zaten borçlu gelmiyor mu ? o borcu ödemesi 6 ay sürüyor en az. yoksa çocuk kendi şehrinde mi yaşıyor ? ayrıca yaptığı şeyi bu kadar alenen söylemesi de ilginç. benim atandığım kurumda da "puanın duruyor, kafana yatmadı tekrar kulanırsın" dediklerinde de bu kadar şaşırmıştım.

sırf yüksek puan yaptık diye başkalarının hayatlarının önüne set çekme hakkını elde etmiyoruz bence. bu kadar kolay olmamalı.

Tempt, 5 yıl önce
Mesela benim şu an çalıştığım kuruma adam 92 puanla gelmiş çalışıyor bana dedi ki ben merkezi bekliyorum buraya aslında boş kalmamak için geldim merkezi ile atanınca gidicem, onu bekliyorum diyo. Çoğu böyle düzenli bir sistem yok kpss puanlarını defalarca kullanabiliyorlar sıkıntı burda bir sürü kadro yakıyorlar, bu düşünceyle

zeitgot
Yasaklı
24 Mayıs 2019 08:32

O söylediğin şey Türkiyede olmaz. bizim siyasilerin açıklaması var "engelli kpssde torpili kaldırdık" diye. Aslında mülakatı kaldırdılar ve ağızlarından torpil kelimesi çıktı. Ne demek istediğimi anlamışsındır diye düşünüyorum.

istiglaltr, 5 yıl önce

Mülakat kişinin mesleğe yatkınlığını, kültürel seviyesini, o işe uygun olup olmadığını belirlemek amacıyla yapılıyor malumunuz, mülakat kalkarsa şahsı bu kıstaslara göre değerlendirmek mümkün olmaz ancak bu mülakat sistemiyle de adalet ve liyakat olmaz. Mülakat sisteminin kaldırılması taraftarı değilim ancak bu konuda yasayla çok ciddi tedbirler alınmalı, KPSS puanının +-10'undan fazla ya da az puan verilemez, tüm mülakatlar kamerayla kaydedilir, sorular belirlenmiş soru havuzundan sorulur, mülakatlarda müdahil olmayan denetmen-gözlemci bulunur gibi önlemler alınırsa bu mülakat işinin bir düzene sokulabileceğini düşünüyorum. Vay efendim torpillisin bilmemnesin o yüzden kaldırılmasın diyen arkadaşlar olursa da torpilim falan yok, KPSS'ye hazırlanıyorum.

baygörev
Kapalı
26 Mayıs 2019 11:27

.

Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi