Editörler : "eskiyara"Pangaea

vengberz
Şef
18 Mayıs 2022 17:44

En merak edilen sorunun cevabı belli oldu:

Eğitimler ÖBA üzerinden olacak.

berfin-meb
Müsteşar
18 Mayıs 2022 20:47

Tezli/tezsiz yüksek lisans konusunda da açıklama yapılmış..

"Uzman öğretmen unvanı için başvuruda bulunan ve yüksek lisans eğitimini

tamamlayanların söz konusu eğitimleri, tezli/tezsiz ayrımına gidilmeksizin ya da

alanında/eğitim bilimleri alanında yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın geçerli sayılacaktır."

geographer23
Memur
19 Mayıs 2022 01:43

Eğitim yine alınacak bence sadece sınavdan muafımz
berfin-meb, 2 yıl önce

Tezli/tezsiz yüksek lisans konusunda da açıklama yapılmış..

"Uzman öğretmen unvanı için başvuruda bulunan ve yüksek lisans eğitimini

tamamlayanların söz konusu eğitimleri, tezli/tezsiz ayrımına gidilmeksizin ya da

alanında/eğitim bilimleri alanında yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın geçerli sayılacaktır."

bote6666
Şef
19 Mayıs 2022 05:02

Fen edebiyat mezunu olup formasyon yüksek lisansı alan direk uzman olacak zavallı eğitim fakültesi mezunu sınava girecek :)

Mah-ı Tabb
Memur
19 Mayıs 2022 06:32

Duyuruda şöyle bir madde var. ?e) Özel okullarda öğretmen veya yönetici, diğer özel öğretim kurumlarında ise öğretmen veya öğretmenlik atama şartını taşıyanların yönetici unvanlarında geçen hizmet süreleri? de uzman/ başöğretmenlik hakkı için geçen süreyeeklenecektir şeklinde.

Bu noktada şöyle bir sorum olacak. Meslekte 6.yılı geride bıraktım. Ancak atanmadan önceki süreçte de özel öğretim kurumlarında ( MTSK ) öğretmenlik ve müdürlük yaptım. Bu maddeye dayanarak sizce özel öğretimdeki çalışma sürem de eklenebilir mi ?

yorguntarihçi
Genel Müdür
19 Mayıs 2022 07:14

Hocam ', diğer özel öğretim kurumlarında ise öğretmen veya öğretmenlik atama şartını taşıyanların yönetici unvanlarında geçen hizmet süreleri' dediği şey işte.

Mah-ı Tabb, 2 yıl önce

Duyuruda şöyle bir madde var. ?e) Özel okullarda öğretmen veya yönetici, diğer özel öğretim kurumlarında ise öğretmen veya öğretmenlik atama şartını taşıyanların yönetici unvanlarında geçen hizmet süreleri? de uzman/ başöğretmenlik hakkı için geçen süreyeeklenecektir şeklinde.

Bu noktada şöyle bir sorum olacak. Meslekte 6.yılı geride bıraktım. Ancak atanmadan önceki süreçte de özel öğretim kurumlarında ( MTSK ) öğretmenlik ve müdürlük yaptım. Bu maddeye dayanarak sizce özel öğretimdeki çalışma sürem de eklenebilir mi ?

19 Mayıs 2022 07:28

1.5 yıl başka bir üniversitede kabul edilip edilemeyeceği belli olmayan bir süreçte ve ayrıca herkese de verilmeyen bir yüksek lisans basit bir şey değildir. Saygılı olalım.
bote6666, 2 yıl önce

Fen edebiyat mezunu olup formasyon yüksek lisansı alan direk uzman olacak zavallı eğitim fakültesi mezunu sınava girecek :)

84nazlı84
Aday Memur
19 Mayıs 2022 08:45

Bote6666 eğitim fakültesi mezunu öğretmenler tezsiz yüksek lisans mezunudur ve sıradan muaftır.

Mah-ı Tabb
Memur
19 Mayıs 2022 16:46

Teşekkürler yorguntarihçi hocam

yorguntarihçi, 2 yıl önce

Hocam ', diğer özel öğretim kurumlarında ise öğretmen veya öğretmenlik atama şartını taşıyanların yönetici unvanlarında geçen hizmet süreleri' dediği şey işte.

berfin-meb
Müsteşar
19 Mayıs 2022 21:31

Evet tezli ya da tezsiz yüksek lisans yapanlar sadece sınavdan muaf..

Eğitim almak zorundalar.. Aksini söylemişim gibi mi algılandı..

geographer23, 2 yıl önce
Eğitim yine alınacak bence sadece sınavdan muafımz

muratsamsun55
Daire Başkanı
19 Mayıs 2022 23:24

1.Bes aylik mudur yardimciligi mesleki yeterlilik kriterlrine uygun mu..bir sure sinirlamasi var mi idatecilikte

2.Aof de 2.uni diplomam var...Bunu kleyebilir miyim mesleki lisans belgesi olarak

erentef2012
Aday Memur
19 Mayıs 2022 23:40

5 yıllık olanlar öyle örnek biyoloji öğretmenliği.fen edebiyat ile bir nevi eşitlenmiş gibi oluyor. 4 yıllık olanlarda böyle bir durum yok genelleme olmuş cümleniz.yani çoğu 4 yıllıktır eğitim fakultesi veya teknik eğitimdeki bölümler

84nazlı84, 2 yıl önce

Bote6666 eğitim fakültesi mezunu öğretmenler tezsiz yüksek lisans mezunudur ve sıradan muaftır.

Bilginmemur
Aday Memur
20 Mayıs 2022 02:28

2012 atamasıyım. 15 eylülde göreve başladım. Bedelli askerlik için 21 gün askere gittim. 10 yıl bu sebeple 6 ekimde dolacak. Bu durumda uzmanlığa başvurum 3 günle seneye kalacak dimi sayın arkadaşlar. Tezli yüksek lisans da yaptım ama tarih bakımından onun dabir faydası yok sanırım bu yıl için.

mfeci
Aday Memur
22 Mayıs 2022 00:53

Ben de 12 Eylül 2012 tarihinde atandım hocam. 2019'da bedelli olarak askerliğimi tamamladım. Dönüşümüz de bayrama geldiği için 21 gün izinli sayıldık 1 gün ile 1 sene uzmanlığımızı geç alalacağız sanırım. Gerçekten çok saçma bir durum oldu bizler için.

Bilginmemur, 2 yıl önce

2012 atamasıyım. 15 eylülde göreve başladım. Bedelli askerlik için 21 gün askere gittim. 10 yıl bu sebeple 6 ekimde dolacak. Bu durumda uzmanlığa başvurum 3 günle seneye kalacak dimi sayın arkadaşlar. Tezli yüksek lisans da yaptım ama tarih bakımından onun dabir faydası yok sanırım bu yıl için.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi