Editörler : F16 Gökçen
22 Ağustos 2011 10:50

Gebelik için uğraşanlar

5-6 aydır gebelik için uğraşıyorum. bir sürü sorum çıkıyor .doktor prenly adında bir iğne verdi. oda kanama yaptı. çok mutsuz oldum. benim durumumda olanlar varmı?

pınar polat
Daire Başkanı
22 Ağustos 2011 13:12

iğneni bilmiyorum ama biz yaklaışık 18 aydır uğraşıyoruz 1 kez aşılama yaptık tutmadı sizi çok iyi anlıyorum

22 Ağustos 2011 14:26

normal yollardan 1 yıl süre ile bebek sahibi olamayan çiftlerin, acilen doktora görünmesi gerekmektedir.

pınar polat
Daire Başkanı
23 Ağustos 2011 08:36

tabiki doktora görünmeli zaten biz doktora görünmemiş olsak cadıyım06 iğneyi nerden bilecek ben aşılamayı nerden bileceğim ama gerçkten zor olay allah kimseyği çocuksuz bırakmasın

23 Ağustos 2011 15:09

amin prenyl çatlatma iğnesidir büyük ihtimal de ardından cinsel birleşme önermiştir.

cadıyım06
Aday Memur
25 Ağustos 2011 13:58

evet doktora gittim.doktor birşey yok dedi. herşey normal gibi görünüyor ama yine de bekliyoruz. büyük ihtimalle prengyl de işe yaramıyacak .zamanlarını tutturamıyoruz. orda da sorunluyuz.

gonca84
Şube Müdürü
09 Nisan 2013 15:55

cadıyım yaş kaç.tedavinin kapsamı yaşa göre değişir.bence en garantili yöntem tüp bebek.

Elif umar
Aday Memur
09 Nisan 2013 17:23

Aynı durumu yaşıyorum iğne kullanmadım.Aslında hiç bir sorun olmadığını söylediler bana da sadece sol yumurtalığın yavaş çalışıyor fakat bu hamileliğe engel değil dediler.Yaklaşık 1 yıl sonra aşılama yaptırdım ama olmadı.Ben de çaresizim...Tekrar bu aralar tedaviye başlayacağım.Muhakak paylaşırım.

Dualarım tüm bebek isteyenler için...

prenses88
Müsteşar
15 Nisan 2013 15:33

Hamile kalma durumu biraz da psikolojik arkadaşlar.Önce beyninizden bu düşünceyi çıkarmaya bakın.Neden olmuyor aceba bu ay olur mu ki, kahretsin yine regl olmuşm gibi düşünceler beyninizi kemirmesin:)Eğer sağlık yönünden bir sıkıntınız yoksa kendinizi rahat bıraktığınızda hamile kalma ihtimaliniz artacaktır..

Kara boğa 1905
Yasaklı
22 Nisan 2013 20:56

hamile kalınması için en uygun zaman aralığı hanımların özel günlerininin bitimini izleyen 3-4 gün aralığıdır... ve spermin en uygun olduğu zamanlar 2-3 günde bir yapılan cinsel birleşmelerdir. böylelikle ileriye hareketli hücre sayısı daha verimli olacaktır.

özellikle uyumadan önce cinsel birleşme gerçekleşmelidir. ve kadın alt pozisyonda kalmalı sperm boşalımından sonra kadın ayaklarını gerekirse yukarı dikmeli bu pozisyonda 15 dk falan kalmalı sonra da sırt üstü uyumalıdır..

böylelikle spermler yumurtalıklara daha kolay daha hızlı ulaşır... ne kadar çok ulaşırsa şans o kadar çoğalır. ancak bu süreçte eşler özellikle erkekler beslenmelerine dikkat etmelidirler. sigara ve alkol sperm hücrelerinde olumsuz tesir yapar.

..doğal yolların deneme süresi genelde bir yıldır. bu süre içinde hamile kalmadıysanız artık doktora başvurmanız gerekir.

tüm bunlar sebeptir. takdir Allah'ındır. eşlere düşen sebebe sarılmak sonucu Allah'tan beklemektir. Allah istemezse ne yaparsanız yapın hatta her şey normal bile olsa çocuğunuz olmayacaktır.

evladı hayrıyla beraber isteyin hayırsızsa olmasın deyin !

Elif umar
Aday Memur
24 Nisan 2013 11:24

Beyinden bu düşünceyi çıkarmak o kadar zor ki ve dış etkenler inanılmaz baskın.2 yıl bebeğin olmasın her gttiğin ortamda bebeğin neden olmadı diye sorulması bunun psikolojiyi bozmaması elde değil.

prenses88, 11 yıl önce

Hamile kalma durumu biraz da psikolojik arkadaşlar.Önce beyninizden bu düşünceyi çıkarmaya bakın.Neden olmuyor aceba bu ay olur mu ki, kahretsin yine regl olmuşm gibi düşünceler beyninizi kemirmesin:)Eğer sağlık yönünden bir sıkıntınız yoksa kendinizi rahat bıraktığınızda hamile kalma ihtimaliniz artacaktır..

prenses88
Müsteşar
24 Nisan 2013 23:55

Sizi belki de anlayamıyorum şuan evli değilim ama çok yakınım birinden biliyorum.O kadar istiyordu ki sürekli beyni bu konu ile meşguldü ve regl olduğu zamanlarda inanılmaz üzülüyordu.Doktor da stres yapmaması gerektiğini herhangi bir sorun olmadığını söyledi. 1 yıl kadar sürdü bu durum ve artık beyninden o düşünceyi çıkarmaya çalıştı. Adet tarihi gecikmesine rağmen aceba mı demedi.Ve bir de baktık ki hamile kalmış.Allah isteyen herkese nasip eder inşallah imtihan etmesin kimseyi bu konu ile..

İnsanların cahilliği ve patavatsızlığı her zaman ki gibi bu konuda da var tabi.Ama Allah nasip etmedikten sonra olmaz ne kadar istenirse istensin. Siz de çevreyi ve hiç bir şeyi kafanıza takmayın ve zor da olsa bebek düşüncesini hamile kalma düşüncesini kafanızdan çıkarın..Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah..

Elif umar, 11 yıl önce

Beyinden bu düşünceyi çıkarmak o kadar zor ki ve dış etkenler inanılmaz baskın.2 yıl bebeğin olmasın her gttiğin ortamda bebeğin neden olmadı diye sorulması bunun psikolojiyi bozmaması elde değil.

Elif umar
Aday Memur
29 Nisan 2013 16:11

Benimde çevrem de çok örnek var aslında fakat insan kendine söz geçiremiyor.Ve biz toplum olarak çok bilinçsiz.İnşallah rabbim nasip eder benimle birlikte isteyn herkese nasip etsin inşallah.

prenses88, 11 yıl önce

Sizi belki de anlayamıyorum şuan evli değilim ama çok yakınım birinden biliyorum.O kadar istiyordu ki sürekli beyni bu konu ile meşguldü ve regl olduğu zamanlarda inanılmaz üzülüyordu.Doktor da stres yapmaması gerektiğini herhangi bir sorun olmadığını söyledi. 1 yıl kadar sürdü bu durum ve artık beyninden o düşünceyi çıkarmaya çalıştı. Adet tarihi gecikmesine rağmen aceba mı demedi.Ve bir de baktık ki hamile kalmış.Allah isteyen herkese nasip eder inşallah imtihan etmesin kimseyi bu konu ile..

İnsanların cahilliği ve patavatsızlığı her zaman ki gibi bu konuda da var tabi.Ama Allah nasip etmedikten sonra olmaz ne kadar istenirse istensin. Siz de çevreyi ve hiç bir şeyi kafanıza takmayın ve zor da olsa bebek düşüncesini hamile kalma düşüncesini kafanızdan çıkarın..Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah..

cemham33
Aday Memur
29 Nisan 2013 16:41

ben hiç korunmadığım halde 8. ayda hamile kaldım ama yaramdan değil sorandan usandım. rabbim herkese hayırla hayırlı evlat versin. öncelikle bir şeye cenabı allah ol derse olur. doktor ilaç hepsi aracı ama tedbiri alıp tevekkül etmek lazım. bir de bir tırnağını saç telini yaratmaya kadir değiliz. erkekte sorun olabilir kadında olabilir ikisinde de olabilir kimsede olmayabilir. şimdi eskisi gibi değil çocuk için değil sevdiği için hayat paylaşmak için evleniliyo eşler anlaştıktan sonra gerisini boşverin. herşeyin bir yeri zamanı var. inşallah bu yazıyı okuyan okumayan isteyen herkes hayırla evlat sahibi olur. çocuk isteyen bir yakınıma uykusuzluktan çok yakınmıştım. ah abla dedi senin o yakındığın şeye o kadar hasretiz ki sabırsızlıkla bekliyoruz. sakin olun rabbimden dileyin . kün fe yekün...(amin)

frkn_ooo
Aday Memur
06 Mayıs 2013 03:44

çok geçmiş olsun arkadaşlar hepinize bu gibi durumlarda uzman tedavisi ve tavsiyesi şart bence biz de benzer durumdaydık 2 yıl denedik olmadı. çevremizde pek bir baskı yoktu ama istiyorduk bebek sahibi olmayı . aşılama denedik o da sonuç vermedi sonra da tüp bebek denedik sonuç yoktu ve moralimiz baya çöktü. sonradan doktorumuzu değiştirdik ve gökhan çıragile gittik. ilk denemede bu sefer tuttu tabi önceki tedavi süreclerinin de katkısı olmuştur belki ama neyseki sonunda bir kız babası olabildim çok mutluyum Allah isteyen herkesi çocuk sahibi yapar inşallah..

genc007
Aday Memur
08 Mayıs 2013 00:30

69 pozisyonunu dene bakalım belki olur o zaman

dalido
Memur
12 Mayıs 2013 21:58

hayıt tohumunu denedin mi?arkadaşım bu yolla hamile kaldı da :))

cadıyım06, 13 yıl önce

evet doktora gittim.doktor birşey yok dedi. herşey normal gibi görünüyor ama yine de bekliyoruz. büyük ihtimalle prengyl de işe yaramıyacak .zamanlarını tutturamıyoruz. orda da sorunluyuz.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
13 Mayıs 2013 14:31

kişiye özel hücresel beslenme ile yardımcı olabilirim.doğal ve sağlıklı hücre beslenmesi ile.herşeyde olduğu gibi buradada genel etken beslenme eksikliği,hormonal değerler,zayıf metabolizma vs.hem erkek hem de kadın iki tarafında sağlıklı beslenmeye ihtiyacı var.çok karşılaşıyoruz herşey normal dedi doktor,ama olmuyor.herşey normal değil demekki.bir şeyler eksik.mesajla ulaşın lütfen.

herkese geçmiş olsun.

serb
Aday Memur
06 Ağustos 2013 14:27

terbiyesiz

genc007, 11 yıl önce

fundaöğretmen
Şube Müdürü
07 Kasım 2013 21:53

şuu hamilelik testinde negatif cikip hamile kaoan varmi.biz de 4 aydir istiyoruz hayirlisi :)i

gthcrck
Memur
19 Kasım 2013 20:07

misyoner garanti.boşalma sonrası kadın ayakları havaya dikecek spermler akmayacak dışarı.

genc007, 11 yıl önce

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi