Editörler : ayşegül bgm
08 Ocak 2020 11:22

Yeni alıma kadar zimmet olmazsa

Yeni alıma kadar zimmet olmazsa aralıkta atananlar mesela şubat alımına tercih verebilir mi?

08 Ocak 2020 11:30

Öyle şey mi olur

08 Ocak 2020 11:33

Adam akıllı zimmeti beklesinler aksi halde zaten tekrar tercih yapıp atanırlarsa bir yıl ceza yiyorlar hiçbir kamu kuruluşuna başvuru yapamıyor

adanalııhemşire, 4 yıl önce

Öyle şey mi olur

Radioterapi9897
Aday Memur
08 Ocak 2020 11:59

bu kesin mi
adanalııhemşire, 4 yıl önce

Adam akıllı zimmeti beklesinler aksi halde zaten tekrar tercih yapıp atanırlarsa bir yıl ceza yiyorlar hiçbir kamu kuruluşuna başvuru yapamıyor

08 Ocak 2020 12:14

Şubat ayında klavuzda görürüz ama öyle şey olmaz o zaman 2 ye bölünmesindeki mantık ne ilkinde gidenler bidaha mı gidecek hakkınızı yedirmeyin arkadaşlar böylelerine cimere şikayet edin

Radioterapi9897, 4 yıl önce
bu kesin mi

NazarB
Memur
08 Ocak 2020 12:19

Atandığı halde gözü şubat atamasında olanlar allah gözünüzü doyursun atandınız atandınız tamam artık neyinmemnuniyetsizliği bu gitmeyeceğiniz yeri yazmasaydınız

bayanradyoloji
Aday Memur
08 Ocak 2020 13:41

maalesef ki açıklanmazda bunu engelleyecek sistem yok. ceza alsalar da kadro yakarlar. umarım kimse boş yere kadro yakmaz. kaldı ki bir önceki dönemden gs'ye takılmış kişiler 2019 7 de tercih yapmış.

Sefer Batuhan Erin
Aday Memur
08 Ocak 2020 16:43

Yok öyle bir şey. Önceden atanıp tercih yapan arkadaşlar kendi topuklarına sıkar

Atandığın halde tercih verirsen devlet seni iki kadroya yerleştiremeyeceği için kadro yakarsın. Kadro yakmanın da cezası idari yaptırımdır. Sözleşmen fesh edilebilir ve 1 yıl devlet kurumlarına başvuramazsın.

EfsaneTDS
Kapalı
09 Ocak 2020 00:43

atanip memuriyete baslamamis kisinin ceza alacagini neye dayanarak soyluyorsunuz?Arkadasim var mi bu isin bir yonetmeligi ben arastirdim bulamadim. varsa bilen beni aydinlatsin.kadrolar yanmasin.

miraçnurse
Kapalı
09 Ocak 2020 14:44

Sözleşmeli Olarak Atananlar Aynı KPSS Puanı İle Sözleşmeli Kadrolara Atanabilir mi?

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli pozisyonlarına KPSS puanı ile atanan kişiler aynı kpss puanı ile tekrardan sözleşmeli kadrolara atanmalarına ilişkin düzenleme Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile düzenlenmiştir.İlgili esasların Ek 1 inci maddesinde yer alan düzenlemeye göre sözleşmeli olarak atanan kişiler ilgili pozisyondan istifa ettikten sonra 1 Yıl geçmedikçe tekrardan sözleşmeli kadrolara atanmaları mümkün değildir.İlgili esaslarda sözleşmeli pozisyondan istifa ettikten sonra sözleşmeli pozisyona yeniden atanma 1 yıllık bekleme süresine tabi kılındığından ister aynı kpss puanı olsun ister daha sonraki KPSS sınavından olsun alınmış ve alınacak puanlarda sözleşmeli pozisyona atanmada 1 yıllık sürenin beklenmesi gerekmektedir.

miraçnurse
Kapalı
09 Ocak 2020 14:46

Yine aynı yönetmeliğin Ek-2 nci maddesinde; ?Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılanmerkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar..? hükmüne yer verilmiştir.

miraçnurse
Kapalı
09 Ocak 2020 14:49

Tercih yapabilirsin ama atanamazsın kadroyu da kendini de yakarsın yeterli oldu mu sizin anlamanız için. Sıktınız artık gitmiycektiniz de neden başvuruyosunuz. Devlet de oyuncak zaten atan kadroyu yak sonra bidaha atanmam de oldu ya Allahtan bi puan almışsınız

Tupak
Memur
09 Ocak 2020 14:53

Atanan atandı atanamayanlara yol verin Allahtan belanızı mı istiyorsunuz neyin çabası bu? Sürekli şuna tercih verdim buna başvurabilir miyim şöyle oldu böyle oldu bi salın artık

Demirmfg
Aday Memur
09 Ocak 2020 15:17

93 puani alan biri her atamada tercih yapsin o halde. sacmalamayalim lutfen.
EfsaneTDS, 4 yıl önce
atanip memuriyete baslamamis kisinin ceza alacagini neye dayanarak soyluyorsunuz?Arkadasim var mi bu isin bir yonetmeligi ben arastirdim bulamadim. varsa bilen beni aydinlatsin.kadrolar yanmasin.

EfsaneTDS
Kapalı
09 Ocak 2020 15:22

varsayim yapmak yerine neden ceza alacagimizin yazdigi bir belgeyi paylasabilirdin
Demirmfg, 4 yıl önce
93 puani alan biri her atamada tercih yapsin o halde. sacmalamayalim lutfen.

Sefer Batuhan Erin
Aday Memur
09 Ocak 2020 16:55

Kardeşim bu devlet akılsız mı? İki atamada 500 kişi alıyor diyelim senin iki yere tercih vermene cezasız izin verseydi 499 kadro açardı değil mi? İl sağlık müdürlüğünü arayıp en iyi ihtimalle puanını yakıp 1 yıl memur olamama cezasını yiyeceğini öğrenebilirsin.

EfsaneTDS, 4 yıl önce
varsayim yapmak yerine neden ceza alacagimizin yazdigi bir belgeyi paylasabilirdin

EfsaneTDS
Kapalı
09 Ocak 2020 17:02

2019/4 ile atanip zimmete dusmemis sozlesme imzalamamis bir kisi 2019/7 ile tekrar yerlestirilmis.ben bunun nasil olabildigini buna olanak saglayan yonetmelik var mi bunu soruyorum.varsa bir yazili belge yonetmelik benimle paylasin. cok mu zor.anca laf kalabaligi.

13.donem
Şube Müdürü
09 Ocak 2020 17:05

Niye soruyorsunki atandin bir daha mi tercih vereceksin sende yani

EfsaneTDS, 4 yıl önce
2019/4 ile atanip zimmete dusmemis sozlesme imzalamamis bir kisi 2019/7 ile tekrar yerlestirilmis.ben bunun nasil olabildigini buna olanak saglayan yonetmelik var mi bunu soruyorum.varsa bir yazili belge yonetmelik benimle paylasin. cok mu zor.anca laf kalabaligi.

miraçnurse
Kapalı
09 Ocak 2020 17:20

Yazdım işte yönetmeliği çok merak ediyorsan. Hâlâ arkadaşlara laf kalabalığı yapmayın diyorsun

13.donem
Şube Müdürü
09 Ocak 2020 17:59

Mirac atanacakmiyiz universite hastanesine alimada cikmiyor hicbiryer arastiriyorum soruyorum hic alima cikacak varmi diye ama bulamadimbiryer

miraçnurse, 4 yıl önce

Yazdım işte yönetmeliği çok merak ediyorsan. Hâlâ arkadaşlara laf kalabalığı yapmayın diyorsun

09 Ocak 2020 18:26

Tercihler be yerleştirmeler ÖSYM yi bağlıyor malesef tercih yapmayı da engelleyecek bir uygulaması yok tercih yaparsın yerleşirsin ama sağlık Bakanlığı bunu tespit ederse atamanı yapmaz yani zimmete düşürmez kadro yaktığın içinde 1 yıl ceza yersin

EfsaneTDS, 4 yıl önce
Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi