Editörler : Pangaea
18 Şubat 2018 17:30

2018 - 2020'de Kimyagerler atama istiyor ve bekliyor

Kıymetli Meslektaşlarım,

Kimya birçok sektörle doğrudan veya dolaylı olarak ilgilidir. Kimyanın olmadığı bir sektör yok denilecek kadar azdır. Haliyle kimyagerlerin olmadığı sektörde düşünülemez. Tüm bunlara rağmen kamuya bu denli az alım yapılması da şaşırtıcı düzeydedir. Diğer meslek grupları gibi bizlerinde kamu sektöründe istihdam edilmemiz en doğal hakkımızdır ki özel sektörün durumu ortadadır. Ayrıca ek gösterge sorunumuzda başlı başına ayrı bir sorundur. Ancak durumlar gösteriyor ki organize olmayıp haklarımızın iyileştirilmesini talep etmediğimiz için gözden düşmekte olan bir mesleğimiz var.

Organize olup sesimizi duyurursak bir çare bulup istediğimiz haklarımızı elde edebiliriz. Bu şekilde sessiz kalırsak kötü senaryolar bizim meslek grubumuzu etkisi altına alıp özel sektörde yükselememe, kamuya atanamama gibi birçok sorunlarla baş başa kalacağız. Şu anda da zaten durumumuz çokta farklı değildir. Bu yüzden birlik olup sesimizi duyurmamız gerekmektedir.

Ne yapabilirim diye sorma kendine. Bu başlık altına bir yorum yaparak düşüncemizi paylaşmak, bakanlığa bir dilekçe yazmak, sosyal medyada bir paylaşım yapmak gibi sesimizi duyurmak bize çok şey katacaktır.

Lütfen birlik olalım. Değersizleşen mesleğimizi hakettiği değere ulaştıralım.

Sadece bir ses olalım!

nanbarci
Aday Memur
19 Şubat 2018 10:58

Hevesinizi kırmak istemem ama malesef kimyagerlerde birlik olamama sorunu var.2016-2018 dönemi için de bu şekilde uğraştık ama hiç sonuç alamadık. Etkinliklere katılım yok denecek kadar az oldu. sesimiz çıkmadığı için karşılık da göremedik. 3 merkezi atamada 20 tane bile kimyager alınmadı. 89 küsür puanlarla son atamayı bekliyoruz ki ondan da hiç ümidimiz yok.. İnşallah bu sefer fark yaratılır, birlik olunur da bir şeyler değişir.

axedora
Aday Memur
19 Şubat 2018 16:49

Maalesef ki haklısınız. Özel sektörde asgari ücret düzeyinde belki de mavi yaka konumunda çalışmaktan memnun herhalde arkadaşlarımız. Böyle olduğu sürece de daha kötü senaryoların olmaması kaçınılmaz.

delirecegim
Kapalı
25 Şubat 2018 00:26

Sağlık bakanlığı kimyager almalı mesela lütfen birileri duysun bizi

seloay
Aday Memur
26 Şubat 2018 09:32

90 la bekliyorum kaldi ki p3 bile ankaraya gelmedi. Sozlesmeli devam buna sa sukur ben artik meslegimden vazgectim ekmek parasi

axedora
Aday Memur
28 Şubat 2018 14:12

vazgeçersek kaybederiz arkadaşlar birileri bizi görecek ve görmeli.

16 Mayıs 2018 01:45

sağlık bakanlığı kimyager alıyor ancak bunun için kpss yi kullanmıyor. düz memur olan kimyacılardan ünvan değişikliği sınavı yaparak karşılıyor ihtiyacını. araştırırsanız bu istatistikleri bulursunuz. 5 sene evvel 92 kişi aldığını biliyorum. senede!

axedora
Aday Memur
03 Temmuz 2018 15:00

çok az bu sayının çok çok artması gerekir

gkgkgkgkgk
Memur
05 Temmuz 2018 13:54

Bu kadrolar ve özel sektör insanı kimya okuduğuna pişman ediyor..

axedora
Aday Memur
29 Ağustos 2018 17:54

2018 kpss girenler burda mı?

Kimyamühendisi1234
Aday Memur
29 Ağustos 2018 22:07

burdayiz kardeşim 86.3 kimya Mühendisliğinde şansım olur mu sizce bu sene
axedora, 6 yıl önce

2018 kpss girenler burda mı?

kimyagerkimyager1
Aday Memur
29 Ağustos 2018 23:21

kimyager alımı gerçekten içler acısı. Birlik olamama sorunumuz çok ciddi. Sesimizi duyurmalıyız.

axedora
Aday Memur
31 Ağustos 2018 15:36

olur inşallah kardeşim bişey diyemiyorum şuan

Kimyamühendisi1234, 6 yıl önce
burdayiz kardeşim 86.3 kimya Mühendisliğinde şansım olur mu sizce bu sene

axedora
Aday Memur
31 Ağustos 2018 15:38

malesef hala kimsenin umrunda değil. mesleğine sahip çıkmıyor meslektaşlarımız

kimyagerkimyager1, 6 yıl önce

kimyager alımı gerçekten içler acısı. Birlik olamama sorunumuz çok ciddi. Sesimizi duyurmalıyız.

axedora
Aday Memur
31 Ağustos 2018 15:39

kpss 2018 e giren kimyagerler puanlarını buraya yazsınlar buradan konuşalım

ferdikimya89
Aday Memur
31 Ağustos 2018 19:19

P3 88.17 sıralama 8085 kimyager

ferdikimya89
Aday Memur
01 Eylül 2018 12:43

++

gkgkgkgkgk
Memur
01 Eylül 2018 13:40

87.66 kimyagerlik için şansım yok sanırım...

kimyagerkimyager1
Aday Memur
01 Eylül 2018 19:24

83,5 benim de

kimyagerkimyager1
Aday Memur
01 Eylül 2018 19:26

Merkezi atama öncesi sesimizi bir şekilde duyurmalıyız. Son atamada tek bir tane kimyager alımı olması çok çok üzücü. Mesleğimize olan saygımız varsa bunu yapmalıyız. Mesela Sağlık Bakanlığı Kimyager alımını tekrar yapmalı.

kimyagerkimyager1
Aday Memur
01 Eylül 2018 19:49

Arkadaşlar ben CİMER'e istek başlığı adı altında dilim döndüğünce sorunlarımızdan ve atama ile ilgili problemlerimizden oluşan bir başvuru dilekçesi yazdım. Sizlerden de ricam CİMER'e herkesin dili döndüğünce sorunlarımızdan bahsetmesi. Başta Sağlık Bakanlığına Kimyager alımının yapılması için tekrar düzenleme yapılması ve kadro sayısının ciddi ölçüde artırılması konusunda vurgulamalar yaptım. Bence birlik olursak sesimizi duyurabiliriz.

Toplam 259 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi