Editörler : crops35
04 Şubat 2020 20:13

DHMİ'ye girmenin kolay yolu

Merak ettin ve bunun kolay yolu olduğunu düşündün değil mi?

Hahaha yok oğlum öyle bir şey. Oturup ders çalışacaksın, ter dökeceksin, emek vereceksin. 10 ay kesintisiz, günde ortalama 6-7 saat çalışacaksın.

Sayısal çıkışlı olduğum için genel yetenek kısmında temelim vardı, konu çalışmadan son 5 yılın çıkmış ales sorularını ve 3-4 farklı yayının branş denemelerini çözdüm. Genel kültürde 20'nin üzerinde kitap bitirmiştim branş denemelerini saymıyorum bile. Sınava doğru günde 2 adet olmak üzere 100'ün üzerinde genel deneme çözdüm. Sınavda Allah'a şükür heyecanımı kontrol ettim ve atanmak nasip oldu.

Forumda gözü dönmüşçesine başlık açıp etrafa sallamayacaksın, içten içe fesatlanmayacaksın. Oturup efendi gibi ders çalışacaksın.

Yüreği temiz insanlara da buradan selam olsun

08 Şubat 2020 00:05

Tebrikler gy-gk ayrı ayrı kaç net yapmıştınız ve kaç puanınız vardı?

canasss
Şef
08 Şubat 2020 13:29

Seni tebrik ederim dostum.Hayırlı uğurlu olsun.Allah utandırmasın.Bu arada nereye hangi kadroya atandın?

merve008008
Aday Memur
09 Şubat 2020 13:07

Aynen öyle KPSS'ye YDS'ye çalışarak bileğinizin hakkıyla gireceksiniz.

merve008008
Aday Memur
09 Şubat 2020 13:09

Bu kurumda çalışanlar diğer kurumlarda çalışanlardan 1-2 bin fazla almaktadır. Sonuna kadar da hakediyorlar. Bu kurumun kapısı herkese açık. KPSS ve YDS'ye çalışıp gelebilirsiniz. Allah kurumumuza,devletimize zeval vermesin. Daha da güçlendirsin inşallah.

Zenerdiyott
Memur
11 Şubat 2020 20:05

Mühendis olarak girmek nispeten biraz daha zor ama tekniker ve teknisyen olarak girmek zor değil ya da apron arff ci olarak girmek yine zor değil ve de bu tercih meselesi yüksek puan yapanlar tercih etmezse puanlar da düşer ve de öyle 30 40 tane kitap bitirmeye de gerek yok. Ayrıca YDS felan demişsiniz de dhmi de yüzde kaç kişi C ya da üstü İngilizceye sahip yüzde 10 bile değildir. İnsanlari yanlış yönlendirmeyin YDS gerekmiyor girmek için sinava calismak gerekiyor abartmaya da gerek yok ve sınav anındaki motivasyon da önemli. Yoksa Dhmi çalışanları Süpermen felan değildir ya da ben görmedim.

müh148
Aday Memur
12 Şubat 2020 10:55

Yazımda da belirttiğim gibi kimse kendini süpermen falan zannetmiyor, atıfta bulunduğum şey emek verilerek girilmesi. Mühendis olarak girmek zor ama çok zor değil demişsiniz sanırım 2000 başlarında kaldınız son atama puanlarına göz atmanızı tavsiye ederim.

Tekniker tekniyenler için zor değil demişsiniz, mühendisler 97 98 99 puanlarla atanırken teknikerler önlisansta 90 lara düşmüş ancak kendi branşları için yüksek puan demektir, ikisi de sağlıkçı ama hemşireler 70 le atanırken diyetisyen 90 la atanıyor önemli olan herkesin kendi branşındaki sıralaması.

Herkes tercih etmezse puanlar düşer demişsiniz gerçekten tebrik ederim müthiş izah etmişsiniz üniversite sınavında herkes tercih etmezse tıp puanları da düşer değil mi :).

30 40 kitap demedim 20 küsur dedim evet lisansta 97 98 99 puanlar için çok çalışmak gerek.

Zenerdiyott, 4 yıl önce

Mühendis olarak girmek nispeten biraz daha zor ama tekniker ve teknisyen olarak girmek zor değil ya da apron arff ci olarak girmek yine zor değil ve de bu tercih meselesi yüksek puan yapanlar tercih etmezse puanlar da düşer ve de öyle 30 40 tane kitap bitirmeye de gerek yok. Ayrıca YDS felan demişsiniz de dhmi de yüzde kaç kişi C ya da üstü İngilizceye sahip yüzde 10 bile değildir. İnsanlari yanlış yönlendirmeyin YDS gerekmiyor girmek için sinava calismak gerekiyor abartmaya da gerek yok ve sınav anındaki motivasyon da önemli. Yoksa Dhmi çalışanları Süpermen felan değildir ya da ben görmedim.

alissama
Kapalı
12 Şubat 2020 11:20

aim ve mühendis düz memur kadrolarına girmek diğerlerine göre daha zor tabiki 94-95 puandan bahsediyoruz ki her sene puanın artacağını düşünürsek seneye girmek daha da zorlaşacak arkadaşında dediği gibi orda burda sallayacaklarına ders çalışıp aynı imkanlara sahip olabilirler

Zenerdiyott
Memur
12 Şubat 2020 17:25

Muh148 ayrıca azim caliskanlik ve kararlılık için seni tebrik ediyorum. Emeğin ve kararlılığın herkese örnek olur. Emeğin bu kadar değeri olmadığı zamanda torpilsiz ve çalışarak hedefe ulasman da ayrıca örnek olur umarım herkese.

Tekteknokrat
Yasaklı
12 Şubat 2020 18:39

Cahil cahil konuşmayın kardeşim adam mühendis olarak girmek zor teknisyen tekniker olarak girmek kolay demiş dhmi zaten iki branş tekniker alıyor biri makine biri mekatronik ikiside 77 puanda geziyor lisans arff 65 civarı kapatıyor robota bakmadan konuşmayın rezil olursunuz
müh148, 4 yıl önce

Yazımda da belirttiğim gibi kimse kendini süpermen falan zannetmiyor, atıfta bulunduğum şey emek verilerek girilmesi. Mühendis olarak girmek zor ama çok zor değil demişsiniz sanırım 2000 başlarında kaldınız son atama puanlarına göz atmanızı tavsiye ederim.

Tekniker tekniyenler için zor değil demişsiniz, mühendisler 97 98 99 puanlarla atanırken teknikerler önlisansta 90 lara düşmüş ancak kendi branşları için yüksek puan demektir, ikisi de sağlıkçı ama hemşireler 70 le atanırken diyetisyen 90 la atanıyor önemli olan herkesin kendi branşındaki sıralaması.

Herkes tercih etmezse puanlar düşer demişsiniz gerçekten tebrik ederim müthiş izah etmişsiniz üniversite sınavında herkes tercih etmezse tıp puanları da düşer değil mi :).

30 40 kitap demedim 20 küsur dedim evet lisansta 97 98 99 puanlar için çok çalışmak gerek.

Tekteknokrat
Yasaklı
12 Şubat 2020 18:41

+
Zenerdiyott, 4 yıl önce

Konyalıusta
Aday Memur
15 Şubat 2020 11:16

önlisans mekatronik ve ya elektrik oku kolayca atan , bir başka ihtimal de ön lisan sivil savunma oku yine kolay atan ve ya lise elektrk mezunu ol ve basitce gir kuruma

zammazingo
Aday Memur
05 Mart 2020 15:42

uçak bileti almak

Zenerdiyott
Memur
05 Mart 2020 17:33

Mühendis ve normal memur olarak girmek için kpss kasmak lazım. Teknisyen ve tekniker olarak girmek nispeten daha kolay. Arff olarak girmek iicn ise kpss ye formalite icabı girmek yetiyor. En mantıklısı da arff ci olmak hem 4 senelik üniversite sınavı derdin yok kpss derdi yok maaş derdi yok ve diğer bu dertleri olanla hemen hemen aynı statutesin ve sorumluluk da rizikosu da fazla yok ama burada herkes gibi onlarda en tehlikeli işi yaptıklarını söylerler . Bazen ben de ATC lere hak veriyorum arffleri gorunce karpuz olatlyinda.İyi akşamlar.

merdebur
Şube Müdürü
06 Mart 2020 09:30

Aslında kolay bir yolu var.

Yaşınız -25 ise

YDS 70'iniz varsa

ve 4 yıllık okul mezunu iseniz

ATC seçmelerine katılabilirsiniz. Her yıl 100 kişi alınıyor ve bunun için 500 kişi kabul ediliyor. Başvuru sayısı 300'ü bu seneye kadar pek geçmedi. Bundan sonra da mülakat yok, feast denen bir çeşit dikkat ve zeka testinden de geçerseniz şanslı 100 kişi arasına girebilirsiniz. Böylece 15 aylık kursa başlayanlardan olursunuz. Eğer kurs süresinde elenen ortalama 10 kişiden biri olursanız bize düz memur olarak atanır 8 kağıdı doğrultursunuz. Elenmeyen 90 kişi arasındaysınız bunun 1,5 katını alırsınız, + varsa dil, çalışmayan eş, çocuk... tazminatlarınız olur.

Bundan daha da kolay yol arayan varsa dayısını da alsın cehenneme gitsin.

alissama
Kapalı
10 Mart 2020 00:14

en zor işi yapanın en fazla maaş aldığı nerede görülmüş?diyelim ki haklısın en zor işi yapan daha fazla kazansın teiaşın yapıtığı iş asker, polis, sağlık, eğitim sektöründen daha mı zordur veya daha önemlidir ?her kurumun kendince önemli noktaları vardır teiaş da yapılan iş de önemlidir dhmi de yapılanda önemlidir ayrıca havacılık sektörü tüm dünyada çok önemli bir yere de sahiptir.Maaş konusunda da tazminat olayını araştırmanı tavsiye ederim dhmide çalışanların maaşı ne kadar ne kadarı eurocontrolden karşılanıyor devletin cebinden ne kadarı çıkıyor teiaş da ne kadarı çıkıyor her yere dhmiyi küçümseyip teiaşı övmeye çalışıyorsun kendince maaşları tabi ki hak ediyorlar bu kimsenin tekelinde olacak bir şey değil torpille değil kpss yds aşamasını en üstün yerde geçerek girdiler kuruma sen hak etmiyorsun deyince maaşları hak etmiyor değil kimse

zeitgot
Yasaklı
10 Mart 2020 06:51

Merhaba

Beyefendi/hanımefendi 31 Mart'ta elektrikli kesildiğinde ne oldu? Yer yerinden oynadı değil mi? Teias bütün ülkeye elektrik ileten kurumdur. Bütün enterkonnekte sistem birbirine bağlıdır ve çok büyük riskler barındırır bu sistem. Burda bahsettiğimiz şey elektriğin iletilmesi. Yıl 2020, 3 gün işi bıraksalar evde mumla oturursunuz. Daha nasıl anlatayım? Oturmuş burda elektriğin önemini falan anlatıyorum. Gerçekten ilginç. Sağlık veya güvenlik elektriğin iletilmesi sen daha önemli falan gibi cümleler görüyorum. İşin içinde değilsiniz anlarım da hayatınızın tamamiyle içinde olan her an muhtaç olduğunuz şeyden bahsediyoruz.

Tazminattan zaten haberim var

Benim dikkat çekmek istediğim konu şu; biz kpssden yüksek yaptık o zaman hak ediyoruz.

Bu nasıl bir mantık? Ben dhmide çalışsam ki belki çalışıyorum ama bunu belirtiyorum, yine bunu söylemem.

Bir iş ne kadar değerli ve zor ise ücreti yüksek olur. Elektriğin değerini daha fazla anlatmaya çalışmama gerek yok

Nükleere de hatlar cekiliyor ve eğer 1 dakika bile elektriksiz kalırsa neler olabileceğini yazmak istemiyorum ama torunlarinizin torunu dahi yasayamaz bu coğrafyada.

Dünyadaki tüm savaşlar enerji üzerine. Ama ben kpssden yüksek aldım o zaman hak ediyorum gibi saçma bir mantık olamaz. , Zatenten arada 2 puan ya var ya yok. Ya da ilk atama atananlar beklese yine atanıyor 95 ile.

alissama, 4 yıl önce

en zor işi yapanın en fazla maaş aldığı nerede görülmüş?diyelim ki haklısın en zor işi yapan daha fazla kazansın teiaşın yapıtığı iş asker, polis, sağlık, eğitim sektöründen daha mı zordur veya daha önemlidir ?her kurumun kendince önemli noktaları vardır teiaş da yapılan iş de önemlidir dhmi de yapılanda önemlidir ayrıca havacılık sektörü tüm dünyada çok önemli bir yere de sahiptir.Maaş konusunda da tazminat olayını araştırmanı tavsiye ederim dhmide çalışanların maaşı ne kadar ne kadarı eurocontrolden karşılanıyor devletin cebinden ne kadarı çıkıyor teiaş da ne kadarı çıkıyor her yere dhmiyi küçümseyip teiaşı övmeye çalışıyorsun kendince maaşları tabi ki hak ediyorlar bu kimsenin tekelinde olacak bir şey değil torpille değil kpss yds aşamasını en üstün yerde geçerek girdiler kuruma sen hak etmiyorsun deyince maaşları hak etmiyor değil kimse

zeitgot
Yasaklı
20 Mart 2020 15:51

şu anda tüm dünyanın konuştuğu şey elektrik üreten ve ileten personelin işe gitmemesi durumunda hayatın duracağı.

seni her yerde anlatıyorum. arkadaşlar baya baya gülüyorlar. polis sağlık eğitim sektörünü elektriğin iletilmesinden üstte tutmana koptular direkt. bir de bunu koca koca üniversite mezunu insanlar yapıyor ne kadar komik.

bugün netflixte virüsle alakalı belgesellerde bile "elektrik ileten personel ölürse dünya susar" diye özet geçiyorlar.

malesef ortaokul çocuklarının bile anlayabileceği bu basit şeyi her gün her an elektriği kullanan koca koca üniversite mezunlarına anlatamıyoruz.

sonra da "dhmi hak ediyor maaşı" falan yazıyorlar.

al maaşını geç, önemli bir iş yaptığını söyleyip de boş yapma.

hele hele elektriğin sağlık ya da güvenlikten daha önemsiz olduğunu söyleyerek kendine güldürme.

2 gün elektrik kesilir hastahanedeki bütün makineler susar. oturur burda ağlarsınız.

evde mumla falan oturur, ortaçağ a geri dönersiniz.

alissama, 4 yıl önce

Afsafs
Şef
20 Mart 2020 19:10

Sen de kendini övme ve işini büyütme duygusu var, hem de aşırı fazlasıyla.. Arkadaşım savunma sanayi yatırımları yapılmasa yahut geri kalınsa da vatani savunacak adamların beceriksizligi olsa senin ilettiğin elektriğin hiçbir ehemmiyeti kalmayacak. Ülke mantalitesinde de nasıl ki toprak da her bir elementin belli optimum değerlere geldiği zaman verim alınıyorsa tüm sektörlerinde optimum düzeyde çalıştığı zaman ülke kalkınır. Burada kimse senin işin kolay senin işin önemli muhabbeti yapmamalı. Herkes işini en iyi şekilde yapmalı bu sağlık, savunma, tarım, eğitim, kültür için de geçerli. Ya en basiti savunma olmazsa vatan olmaz senin elektrik iletebileceğin yer olmaz. Tarım ile ilgili denetleyen bi kurum kurulus olmasa yemek yiyemez su icilemez. Herhalde aç susuz yasayamayacağını biliyorsundur. Sağlık nitekim öylesine vs. Gelip burda illa kendi yaptığın işi övmene gerek yok. Kimsenin tazminatını maaşını denetleyecek olan da sen değilsin memnun değilsen nasıl atanabilecegini biliyorsun. Sana tazminat verecek olan da, verilebilmesini onaylayacak olan da biz değiliz. Bu aptalca saplantından kurtulman ümidiyle..
zeitgot, 4 yıl önce

şu anda tüm dünyanın konuştuğu şey elektrik üreten ve ileten personelin işe gitmemesi durumunda hayatın duracağı.

seni her yerde anlatıyorum. arkadaşlar baya baya gülüyorlar. polis sağlık eğitim sektörünü elektriğin iletilmesinden üstte tutmana koptular direkt. bir de bunu koca koca üniversite mezunu insanlar yapıyor ne kadar komik.

bugün netflixte virüsle alakalı belgesellerde bile "elektrik ileten personel ölürse dünya susar" diye özet geçiyorlar.

malesef ortaokul çocuklarının bile anlayabileceği bu basit şeyi her gün her an elektriği kullanan koca koca üniversite mezunlarına anlatamıyoruz.

sonra da "dhmi hak ediyor maaşı" falan yazıyorlar.

al maaşını geç, önemli bir iş yaptığını söyleyip de boş yapma.

hele hele elektriğin sağlık ya da güvenlikten daha önemsiz olduğunu söyleyerek kendine güldürme.

2 gün elektrik kesilir hastahanedeki bütün makineler susar. oturur burda ağlarsınız.

evde mumla falan oturur, ortaçağ a geri dönersiniz.

zeitgot
Yasaklı
20 Mart 2020 21:51

ee alıyor zaten savunma sanayi ? maaşları gayet iyi ve hak ediyorlar da ?

bende kendi işimi büyütme duygusu yok

bazı arkadaşlarda sırf kpssde 2 puan yüksek aldı diye aldığı yüksek maaşın da yaptığı işin öneminden geldiğini düşünme sanrısı var.

bir de türkiyenin en önemli kurumlarından bir tanesinin hak ettiği değeri görmemesi üzüyor.

ayrıca o kuruma girmek için sınava girmek gerektiğini, yolunun belli olduğunu zaten ben de belirttim ama okuduklarını anlamayan arkadaşların beni yanlış anlamasını gayet doğal karşılıyorum.

yarın bir gün o kuruma da girince teiaşın değerinin ne kadar yüksek olduğu hakkındaki fikrim de asla değişmeyecek.

aptalca saplantılara kimlerin girdiği gayet ortada. o yüzden yazdığın şey beni zerre sinirlendirmedi :)

Afsafs, 4 yıl önce
Sen de kendini övme ve işini büyütme duygusu var, hem de aşırı fazlasıyla.. Arkadaşım savunma sanayi yatırımları yapılmasa yahut geri kalınsa da vatani savunacak adamların beceriksizligi olsa senin ilettiğin elektriğin hiçbir ehemmiyeti kalmayacak. Ülke mantalitesinde de nasıl ki toprak da her bir elementin belli optimum değerlere geldiği zaman verim alınıyorsa tüm sektörlerinde optimum düzeyde çalıştığı zaman ülke kalkınır. Burada kimse senin işin kolay senin işin önemli muhabbeti yapmamalı. Herkes işini en iyi şekilde yapmalı bu sağlık, savunma, tarım, eğitim, kültür için de geçerli. Ya en basiti savunma olmazsa vatan olmaz senin elektrik iletebileceğin yer olmaz. Tarım ile ilgili denetleyen bi kurum kurulus olmasa yemek yiyemez su icilemez. Herhalde aç susuz yasayamayacağını biliyorsundur. Sağlık nitekim öylesine vs. Gelip burda illa kendi yaptığın işi övmene gerek yok. Kimsenin tazminatını maaşını denetleyecek olan da sen değilsin memnun değilsen nasıl atanabilecegini biliyorsun. Sana tazminat verecek olan da, verilebilmesini onaylayacak olan da biz değiliz. Bu aptalca saplantından kurtulman ümidiyle..

Kpss5154
Kapalı
22 Mart 2020 11:15

Yaş olayını hala anlamış değilim.. 28,29 yaş yaşlı mı oluyor.. SAÇMALIK
merdebur, 4 yıl önce

Aslında kolay bir yolu var.

Yaşınız -25 ise

YDS 70'iniz varsa

ve 4 yıllık okul mezunu iseniz

ATC seçmelerine katılabilirsiniz. Her yıl 100 kişi alınıyor ve bunun için 500 kişi kabul ediliyor. Başvuru sayısı 300'ü bu seneye kadar pek geçmedi. Bundan sonra da mülakat yok, feast denen bir çeşit dikkat ve zeka testinden de geçerseniz şanslı 100 kişi arasına girebilirsiniz. Böylece 15 aylık kursa başlayanlardan olursunuz. Eğer kurs süresinde elenen ortalama 10 kişiden biri olursanız bize düz memur olarak atanır 8 kağıdı doğrultursunuz. Elenmeyen 90 kişi arasındaysınız bunun 1,5 katını alırsınız, + varsa dil, çalışmayan eş, çocuk... tazminatlarınız olur.

Bundan daha da kolay yol arayan varsa dayısını da alsın cehenneme gitsin.

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi