Editörler : ayşegül bgm
18 Temmuz 2019 19:09

Tercihler hakkında
Ağustos ayındaki tercih benim ilk KPSS tercihim olacak. Tercih yaparken nelere dikkat etmeli , neye göre tercih yapmalıyız ?

Ebe001
Kapalı
18 Temmuz 2019 19:28

kontenjanlara dikkat edin.mesela batıdaki bir ilde tek kişilik kontenjan açılmış ve yüksek puanla kapatması yüzde yüz beklenen birşey. oranın gelmeyeceğini bilerek bir yada birden fazla bu şekilde ölü tercih yapmamaya özen gösterin.

düşük kapatması beklenen iller ankara ve istanbul.eğer bu illeri düşünmüyorsanız ilk başa buraları yazıp arkaya yüksek puanla kapatan batı illerini yazmanız batı illerinin ölü tercih kategorisinde değerlendirilmesine sebep olabilir.

30 tercih hakkınız olacak tercihlerden önce özellikle batıda yaşayıp doğu kadrolarında tercih yapacaksanız ileride dönme durumunuzu göz önünde bulundurararak tercih yapın ki geri dönmek öyle söylenildiği gibi hiç kolay bir müessese değil.bunun hizmet puanı var alt bölge üst bölge durumları var yani anlayacağınız gitmeyeceğiniz yere tercihte bulunmayın geri dönüş zor.istifa edip dönenleri görmedim de değil.

Ebe001
Kapalı
18 Temmuz 2019 19:30

görmek demeyelimde duyduk diyelim...

Ebe001, 5 yıl önce

kontenjanlara dikkat edin.mesela batıdaki bir ilde tek kişilik kontenjan açılmış ve yüksek puanla kapatması yüzde yüz beklenen birşey. oranın gelmeyeceğini bilerek bir yada birden fazla bu şekilde ölü tercih yapmamaya özen gösterin.

düşük kapatması beklenen iller ankara ve istanbul.eğer bu illeri düşünmüyorsanız ilk başa buraları yazıp arkaya yüksek puanla kapatan batı illerini yazmanız batı illerinin ölü tercih kategorisinde değerlendirilmesine sebep olabilir.

30 tercih hakkınız olacak tercihlerden önce özellikle batıda yaşayıp doğu kadrolarında tercih yapacaksanız ileride dönme durumunuzu göz önünde bulundurararak tercih yapın ki geri dönmek öyle söylenildiği gibi hiç kolay bir müessese değil.bunun hizmet puanı var alt bölge üst bölge durumları var yani anlayacağınız gitmeyeceğiniz yere tercihte bulunmayın geri dönüş zor.istifa edip dönenleri görmedim de değil.

fatmadarde
Aday Memur
18 Temmuz 2019 19:43

Ay neden öyle acaba bilginiz var mı açıklayabilir misiniz? Mesela ben batıdayım (Adana) tercih olarak uzak olan Doğu illerini yazıcam. Zaten uzak olan Doğu illerinin hizmet puanı daha yüksek değil mi? Geçiş kolay olur diye düşünüyorum siz böyle deyince kafam karıştı

Ebe001, 5 yıl önce

görmek demeyelimde duyduk diyelim...

Ebe001
Kapalı
18 Temmuz 2019 19:50

hocam kültürel farklılıklar felan göz önünde bulundurulmalı.hizmet puanı tabiiki daha fazla veriliyor ama kaç sene orada kalacaksınız hizmet puanı batıya dönmek için kaç yıl doldurmanız gerek süre hakkında pek net bilgim yok alt bölge üst bölge olayına dikkat edin bir de her ile tercih veremiyorsunuz galiba
fatmadarde, 5 yıl önce

Ay neden öyle acaba bilginiz var mı açıklayabilir misiniz? Mesela ben batıdayım (Adana) tercih olarak uzak olan Doğu illerini yazıcam. Zaten uzak olan Doğu illerinin hizmet puanı daha yüksek değil mi? Geçiş kolay olur diye düşünüyorum siz böyle deyince kafam karıştı

Ebe001
Kapalı
18 Temmuz 2019 20:11

branşınız ve sıralamanız neydi acaba
fatmadarde, 5 yıl önce

Hayalperesthemşire
Müsteşar
18 Temmuz 2019 20:12

hizmet puanı yüksek ama 4 yıl sonra kadroya geçince ağrıdan mesela hemen geçiş yapamayablrsn, okadar yılın puanı yetmeyebilir, iller arası atama var onda kullancsksnz o puanı atıyorum adana 10 kişi alıyor puanı yüksek olan giricek snn başvuranlar içinde düşüksen sıralamaya giremezsn, diğer tercih dönemini beklersn, alt bölge tayini adanaya yapamazsın doğu illerinde olduğun için

fatmadarde, 5 yıl önce

Drsmbrk
Aday Memur
18 Temmuz 2019 20:14

özel bir durum yoksa kesin net bir şekilde 4 sene kalacaksınız ona göre tercih yapın

juc46535
Aday Memur
18 Temmuz 2019 20:17

Sen lisans hemşiresin ve kpss den 69 puan almıştın diye hatırlıyorum

fatmadarde, 5 yıl önce

fatmadarde
Aday Memur
18 Temmuz 2019 23:08

Hocam ben lisans hemşireyim puanim 69. Yani ağrı Şırnak falan tüm illeri düşünüyorum. Kültür farkı olduğunu biliyorum ama bu illerde hizmet puanı yüksek old. için sonradan batıya gelmem kolay olur diye düşünmüştüm. Zor mu diyorsunuz ne tavsiye edersiniz bana? Tabii ki batı için tek geri dönüş secenegimi de Adana diye düşünmeyelim ama çünkü zaten Adana Mersin pek kontenjan açmıyor

Ebe001, 5 yıl önce
branşınız ve sıralamanız neydi acaba

Ebe001
Kapalı
18 Temmuz 2019 23:16

hocam konunun uzmanı biri bilgilendirme yapsa daha iyi olur çünkü puanınız da sıkıntılı ilerisi için bu geri dönüş tayinleri hakkında uzman bilgili biriyle iletişime geçin
fatmadarde, 5 yıl önce

Hocam ben lisans hemşireyim puanim 69. Yani ağrı Şırnak falan tüm illeri düşünüyorum. Kültür farkı olduğunu biliyorum ama bu illerde hizmet puanı yüksek old. için sonradan batıya gelmem kolay olur diye düşünmüştüm. Zor mu diyorsunuz ne tavsiye edersiniz bana? Tabii ki batı için tek geri dönüş secenegimi de Adana diye düşünmeyelim ama çünkü zaten Adana Mersin pek kontenjan açmıyor

Hayalperesthemşire
Müsteşar
18 Temmuz 2019 23:34

Bu yılki atamada zor zTen sizin, 2020 alımlarına kaldınız büyük ihtimalle, ozmn da önünüzden çok kişi gitmiş olucak doğuya gerek bile kalmadan sizin cevreler alım yaparsa bile gidersin

fatmadarde, 5 yıl önce

fatmadarde
Aday Memur
18 Temmuz 2019 23:48

Inşallah şu ilk alımlar bi gercekleşsin de yoğunluk bitsin en azından özeller bile dolu. Is görüşmesine diye çağırıyorlar pat mülakatla karşı karsiyasın

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Bu yılki atamada zor zTen sizin, 2020 alımlarına kaldınız büyük ihtimalle, ozmn da önünüzden çok kişi gitmiş olucak doğuya gerek bile kalmadan sizin cevreler alım yaparsa bile gidersin

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi