Editörler : swat3410

itfaiyeci05
Kapalı
09 Mayıs 2021 03:52

Anketi çare olarak gören arkadaşlar 2010 yılından beri belli periyotlarla anket dolduruldu bu teşkilatta benim 10 yıldır gördüğüm hiçbirşeyin düzelmemesi ve hala anket yapılıyor yine bir umut aynı şeyler konuşulmaya başlandı şimdi.

Bir emn müd ile görüştüm bu sorunlar için. Bana gülerek istifa etmek de bir seçenektir demişti. Benim kardeşim Ağrıda öğretmen. Okula servis yok. Taksi pahalı olduğu için özel araç ayarlamışlar meslektaşları ile. Şikayet ediyor bölge insanı. Jandarma durduruyor korsan taksicilikten işlem. Araç sahibi cezayı ödeyin bakayım diyor. Arabası olan öğretmenler kendi araçları ile gitmeye korkuyor malum sebeplerden. Kardeşimle telefonla görüştüğümde hüngür hüngür ağladığını bilirim. Bu konuyu neden anlattım; kardeşim de işte milli eğitim müdürü ile görüştüğünde bu durumu o da ne yapalım yol bu kervan bu yapamıyorsanız istifa edin demiş... Arkadaşlar bu saate kadar uyuyamadım bazı şeyleri konuşurken boğazım düğümleniyor. Birçok şeyin değişeceği umuduyla vatandaş olarak gerekeni yaptık. Ama geldiğimiz noktada gördük ki artık her kurumun kapısı her yolun sonu her sokağın girişi siyasi iradeye kadar uzanmış durumda. Eskiden mahkemeye bir kurum, bir sendika tarafından bir dosya gitse, dava açılsa olumlu gelişme olacak vatandaşın lehine bir sonuç alınacak diye ümit ederdim. Şuanda ise kesinlikle o umut ve güvenim kırılmış vaziyette. Sonuç baştan belli diyorum. Evet başlıkla alakalı konudan biraz çıktık ama bizler nereye doğru gidiyoruz inan ki bilmiyorum...

gençpolis154
Aday Memur
09 Mayıs 2021 09:44

Gncl

ercan+80
Memur
09 Mayıs 2021 10:15

Bütün kurumlarda amirlerin bazıları birçoğu birkaçı artık herneyse memurun görevini ifasında ne çektiğini ne yaşadığını bilmez.bilmek de istemez.niye öğrensin ki karşısında televizyon bilgisayar elinin altında 3/5 memur.zanneder ki oturduğu yerden bunu şöyle yapın onu şöyle yapın demekle işler çözülüyor.

ercan+80
Memur
09 Mayıs 2021 10:26

mazaret tayiniyle il merkezine gelen bir memuru müdür ilçeye gönderdi. memurun mazareti ise anne babası kanser bakacak kimsesi yok.zaten bu sebepten dolayı tayinini yapmışlar.ama baştaki müdürlük yapacak ya direk uzak ilçeye verdiler memuru. kaç defa görüşe gittiyse de vermediler.Müdürün söylediği söz şu "ya anne babanı ya mesleğini seçeceksin".oldu mu şimdi bu mu yöneticilik.sonuç olarak memurun mahkeme kararıyla il merkezine tayini çıktı.noldu şimdi müdürün mahkemeye gücü yetmediği gibi aldığı ah da yanına kaldı.

Polis6632
Aday Memur
09 Mayıs 2021 13:20

Başka çağrılan varmı su ana kadar 3 kişi mi çağrıldı koca emniyetten

gençpolis154
Aday Memur
09 Mayıs 2021 13:52

Bence il il değişiyor il müdürünün insiyatifinde
Polis6632, 3 yıl önce

Başka çağrılan varmı su ana kadar 3 kişi mi çağrıldı koca emniyetten

Polis6632
Aday Memur
09 Mayıs 2021 13:54

Ne arayan var nede soran böyle devam

fatihpolice
Memur
09 Mayıs 2021 13:58

İlden ile değişiyor sanırım az personel olan iller çağırıyor olabilir

Polis6632, 3 yıl önce

Ne arayan var nede soran böyle devam

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
09 Mayıs 2021 14:18

9 günlük resmi tatili polis kullanmıyor yıllık iznine eklensin ve izne çıkarken sorun oluyo 20 gün değil 30 gün olmalı izin polisin

itfaiyeci05
Kapalı
09 Mayıs 2021 16:24

Gücünün yettiği günler de gelecek... Oraya doğru hızla gidiyoruz hatta uğraşsa yine mahkeme kararını delerler bir genelgeye bakar

ercan+80, 3 yıl önce

mazaret tayiniyle il merkezine gelen bir memuru müdür ilçeye gönderdi. memurun mazareti ise anne babası kanser bakacak kimsesi yok.zaten bu sebepten dolayı tayinini yapmışlar.ama baştaki müdürlük yapacak ya direk uzak ilçeye verdiler memuru. kaç defa görüşe gittiyse de vermediler.Müdürün söylediği söz şu "ya anne babanı ya mesleğini seçeceksin".oldu mu şimdi bu mu yöneticilik.sonuç olarak memurun mahkeme kararıyla il merkezine tayini çıktı.noldu şimdi müdürün mahkemeye gücü yetmediği gibi aldığı ah da yanına kaldı.

Kral yanluz
Yasaklı
09 Mayıs 2021 20:31

Can devrelerim evet düştüğünüzde ilk tekme egm den sizden ricam lütfen akışına bırakın ben bursa açık açık psikiyatriye giden personellere kurumdan kaynaklı sıkıntıları yazdım. Bakın 9 gün izinde bile gene bizde haram ettiler yapacak bir şey yok ekmeğimiz aşkımız kalsın mahşere ama ekmek parası iş aş geçim mecburuz

Kral yanluz
Yasaklı
09 Mayıs 2021 20:33

Hakkımız olacaktı. Susmak en iyisi

Polis6632
Aday Memur
09 Mayıs 2021 23:49

Pazartesi için çağrılan varmı işe bizde çağıran olmadı

Polis6632
Aday Memur
10 Mayıs 2021 10:46

İşe giden varmı çağrılan