Editörler : Pangaea
19 Kasım 2022 14:14

Beklenen memur alımları neden gerçekleşmiyor?

Herkes seçim senesi cart senesi curt senesi dedi ama hala istenilen alımlar ortada yok. Bence EYT, 3600 Ek Gösterge olaylarına da fazla güvenmeyin. Hali hazırda işsiz olanlar 88 altı olanlar özel sektörde şansını denesin.

19 Kasım 2022 14:17

93 alan bir inşaat mühendisi olarak maalesef durumun iç açıcı olmadığını düşünüyorum. Özel sektörde asgari ücrete başladım ben. Maalesef bu puan da yetmeyecek gibi. Çünkü inşaatçılar hep 94-96 puan civarında. Alımlar da en fazla 30-40 kişi olur tahminim..

Nvlfkrfkfk
Aday Memur
19 Kasım 2022 14:18

Kendi kendine cevap veriyor MK , işe bak

richelieu
Memur
19 Kasım 2022 14:22

Millet seçim seçim diye beklentiye soktu kendini. Ülkenin yarısı memur zaten daha nereye alacaklar.

felly nurtado
Aday Memur
19 Kasım 2022 14:23

Elini sallasan memura denk geliyorsun hocam. Devletin parası ancak memurun, öğretmenin karnını doyuruyor. Yemin ederim MEB, SGK, KYK, TSK gibi kurumlar özelleşse zerre üzülmem.

Berkay Filiz
Aday Memur
19 Kasım 2022 14:30

Bu sene normalin 10 katı memur alınacak ve iktidar değişikliğinde faturası yeni iktidara bırakılacak deniliyor.

Yeni gelecek iktidar memur maaşını asgeri ücret yapma ihtimalide var.

Hayırlı mi olsun gecmiş mi olsun bilemedim.

richelieu
Memur
19 Kasım 2022 14:32

Yapma yav bak senn

Berkay Filiz, 1 yıl önce

Bu sene normalin 10 katı memur alınacak ve iktidar değişikliğinde faturası yeni iktidara bırakılacak deniliyor.

memuryan
Aday Memur
19 Kasım 2022 14:33

Namık Kemal

Berkay Filiz, 1 yıl önce

felly nurtado
Aday Memur
19 Kasım 2022 14:43

Öyle bir durum da var maalesef.

Berkay Filiz, 1 yıl önce

makinekoü
Kapalı
19 Kasım 2022 14:53

Sınavdan sonra 15 bin kişi 90'ı geçecek diyenler alımlar çok düşük olacak diyorsa, alımlar çok yüksek olacak demektir. Şimdi biraz olsun içim rahatladı. Teşekkürler arkadaşlar.

bahtiyad
Memur
19 Kasım 2022 15:09

@mrpotter @felly nurtado @richelieu @inşaatmühen

Bu arkadaş düşük puanlı bir TROLL. Muhtemelen hesapların hepsi aynı kişi. Sorunlu yani. Açtığı konulara, yazdığı iletilere itibar etmeyiniz!!!

richelieu
Memur
19 Kasım 2022 15:21

Adı geçenlerle aynı kişi değilim bahtiyar. Puanım muhtemelen seninkinden daha yüksektir.

bahtiyad, 1 yıl önce

@mrpotter @felly nurtado @richelieu @inşaatmühen

Bu arkadaş düşük puanlı bir TROLL. Muhtemelen hesapların hepsi aynı kişi. Sorunlu yani. Açtığı konulara, yazdığı iletilere itibar etmeyiniz!!!

19 Kasım 2022 16:30

TSK ve özelleşme mi?

"Beyni yok fikri var vakası" diyorsun yani.

felly nurtado, 1 yıl önce

Elini sallasan memura denk geliyorsun hocam. Devletin parası ancak memurun, öğretmenin karnını doyuruyor. Yemin ederim MEB, SGK, KYK, TSK gibi kurumlar özelleşse zerre üzülmem.

19 Kasım 2022 16:33

Yenisine gerek var mı şimdiki zaten memur maaşını asgariye çekmeye çalışıyor.

Berkay Filiz, 1 yıl önce

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
19 Kasım 2022 19:17

Memur maaşını bi asgari yapsınlar da görelim, doğuda çalıştıracak personel bulamazlar kurumlar çöker direk

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
19 Kasım 2022 19:19

Kardeşim bilmem nerenizden uydura uydura konuşuyosunuz ya yemin ediyorum karşımda olsanız çakardım bi tane

felly nurtado
Aday Memur
19 Kasım 2022 19:45

Galiba Aralık atamaları da 2020 puanıyla yapılacak.

eskidenberiburdayim, 1 yıl önce

Kardeşim bilmem nerenizden uydura uydura konuşuyosunuz ya yemin ediyorum karşımda olsanız çakardım bi tane

aksuuuu
Aday Memur
19 Kasım 2022 20:02

Sen beni çok güldürüyorsun.
felly nurtado, 1 yıl önce

Galiba Aralık atamaları da 2020 puanıyla yapılacak.

felly nurtado
Aday Memur
19 Kasım 2022 22:42

Teşekkürler. Ne mutlu o zaman bana.

aksuuuu, 1 yıl önce
Sen beni çok güldürüyorsun.

yorum.X
Daire Başkanı
20 Kasım 2022 10:49

doğuda 1,5 asgari ücret için 2 adet adet personel bulurum. hatta Asgari ücret+ prim seçmece yaparım:)

eskidenberiburdayim, 1 yıl önce

Memur maaşını bi asgari yapsınlar da görelim, doğuda çalıştıracak personel bulamazlar kurumlar çöker direk

felly nurtado
Aday Memur
20 Kasım 2022 16:35

Doğuda durumlar o kadar mı vahim? O zaman bir memur sizce Doğuya atanmalı mı? Statü göstergesi bildiğin.

yorum.X, 1 yıl önce

doğuda 1,5 asgari ücret için 2 adet adet personel bulurum. hatta Asgari ücret+ prim seçmece yaparım:)

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi