Editörler : swat3410E.Kayı Han
03 Temmuz 2022 15:33

Polis memurluğu gerçekten zor mu ?

merhaba polis memurluğunu 4 sene sonunda kazandım fakat etrafımda kime sorsam en zor meslek diyip içimi karartıyorlar.geçen gün hastane işimiz oldu orada iki polis abi ile konuştum ikiside burası sürgün yerimiz kardeş dedi. yıllardır özel sektörde çalışıyorum asgari ücretin bir tık üstünü alıyorum günde 8 saat çalışıyorum 1 gün haftalık izinim var. polisler çakma 12 36 çalışıyoruz 5 gün gündüz 12 saat sonra 36 saat dinlenip 10 gün gece çalışıyoruz diyorlar. eşimde özelde bende özeldeyim ikimiz polis maaşı olmasada yaklaşık birşeyler alıyoruz. gittiğimizde ister istemez düzenimiz değişecek. Sizler yeni başlamayı düşünen polis memuru adayına ne önerirsiniz ? karakter olarak duygusal birisiyim. işe başladığımda 12 12 sisteminde aileme zaman ayırabilirmiyim yada ileride bu çalışma saatleri değişir mi ? bir kardeşiniz size bu soruyu soruyor ne söylerdiniz ?

Bilinmeyenlerr
Kapalı
03 Temmuz 2022 17:35

Memurluk her zaman iyidir

Proletariat
Daire Başkanı
03 Temmuz 2022 20:19

Öncelikle hakkında hayırlısı olsun kardeşim... Ben bugün sabah geceden çıktım... Biraz Bi şeyler atıştırdım ve uyudum saat 1 gibi kalktım ama vücud leş gibiydi.. Pazar diye evdekileri aldım hem biraz alışveriş hemde maksat dışarı çıkmak olsun dedim saat 6 ya yakn döndüm ve bi daha uyudum daha yeni kalktım sayılır... Çakma 12/36 çalışıyorum ve dün gece kaç tane ayyaş sarhoş veyahut kanı 5 para etmez insanla uğraştığımı bile hatırlamıyorum... Önceliğiniz devlet memurluğu ama kolluk harici olsun... Gerçekten gece çalışmak insanı müthiş yoruyor ve yıpratıyor... Yaşım 35 mesleğe çok geç girdim iyiki geç girmişim.. Benimle aynı yaşta olup pmyo olan üst devrelerim var adamlar amcam gibi duruyor o kadar yıpratıyor bu meslek adamı... Ama 8 5 çalışan personele var onlarda da hafta sonu öyle yada böyle kesik yiyip izin bozulan oluyor.. Değerimiz bilinmiyor emin ol ailenden başka kimse polisi sevmiyor ama polislik bir işi oldu mu 7 yabancı bile arıyor hemen:) yani sen kimseyi dinleyip bir karar verme kendi ve eşinle birlikte artı eksi herşeyi hesapla.. Kendiniz karar verin... Yarın öbür gün tayin olunca eşiniz özelde çalışıyor ise sizinle beraber şark görevi için gelince işini bırakmak zorunda kalacak ve tek maaşa düşeceksiniz... Bak kardeşim herşeyi ama herşeyi A dan Z ye eşin ile düşün taşın hatta bir kalem kağıda yaz çiz boz sonra karar ver.. Hayal kırıklığı yaşama bir karar ay ne olursa olsun ama kararına saygı duy ve onu yap.. Mesleğe girsene girmesende.. Bide bizde 12-12 ve 12/24 diye insanı insanlıktan çıkaran yeminle evin yolunu zor bulduran sistemlerde vardır mesleğin ilk 1 2 yılı çok önemsemiyorsun ama sonra sıkıntılar çıkmaya başlıyor... Bir yolunu bulsam farklı memuriyete geçiş için hemen gidicem ama bi türlü bulamadım gidecek bir yer her yer herşey torpil olmuş... Hakkınızda hayırlısı olsun tekrardan.. Mantığını kalbini ve eşini dinle...

Boss28
Şube Müdürü
04 Temmuz 2022 00:00

Oncelikle Allah yardimciniz olsun iyi ki varsiniz bende polislige girdim ama olmadi simdi bekcilik icin deneyecegim acaba bekcilik ile ilgili dusunceleriniz nedir bekciler daha mi iyi yoksa daha kotu calisma sartlari

Proletariat, 2 yıl önce
Öncelikle hakkında hayırlısı olsun kardeşim... Ben bugün sabah geceden çıktım... Biraz Bi şeyler atıştırdım ve uyudum saat 1 gibi kalktım ama vücud leş gibiydi.. Pazar diye evdekileri aldım hem biraz alışveriş hemde maksat dışarı çıkmak olsun dedim saat 6 ya yakn döndüm ve bi daha uyudum daha yeni kalktım sayılır... Çakma 12/36 çalışıyorum ve dün gece kaç tane ayyaş sarhoş veyahut kanı 5 para etmez insanla uğraştığımı bile hatırlamıyorum... Önceliğiniz devlet memurluğu ama kolluk harici olsun... Gerçekten gece çalışmak insanı müthiş yoruyor ve yıpratıyor... Yaşım 35 mesleğe çok geç girdim iyiki geç girmişim.. Benimle aynı yaşta olup pmyo olan üst devrelerim var adamlar amcam gibi duruyor o kadar yıpratıyor bu meslek adamı... Ama 8 5 çalışan personele var onlarda da hafta sonu öyle yada böyle kesik yiyip izin bozulan oluyor.. Değerimiz bilinmiyor emin ol ailenden başka kimse polisi sevmiyor ama polislik bir işi oldu mu 7 yabancı bile arıyor hemen:) yani sen kimseyi dinleyip bir karar verme kendi ve eşinle birlikte artı eksi herşeyi hesapla.. Kendiniz karar verin... Yarın öbür gün tayin olunca eşiniz özelde çalışıyor ise sizinle beraber şark görevi için gelince işini bırakmak zorunda kalacak ve tek maaşa düşeceksiniz... Bak kardeşim herşeyi ama herşeyi A dan Z ye eşin ile düşün taşın hatta bir kalem kağıda yaz çiz boz sonra karar ver.. Hayal kırıklığı yaşama bir karar ay ne olursa olsun ama kararına saygı duy ve onu yap.. Mesleğe girsene girmesende.. Bide bizde 12-12 ve 12/24 diye insanı insanlıktan çıkaran yeminle evin yolunu zor bulduran sistemlerde vardır mesleğin ilk 1 2 yılı çok önemsemiyorsun ama sonra sıkıntılar çıkmaya başlıyor... Bir yolunu bulsam farklı memuriyete geçiş için hemen gidicem ama bi türlü bulamadım gidecek bir yer her yer herşey torpil olmuş... Hakkınızda hayırlısı olsun tekrardan.. Mantığını kalbini ve eşini dinle...

Jullyoss
Kapalı
04 Temmuz 2022 00:07

Devrem eline sağlık öle Bi yazmışsın ki her şeyi anlatmışsın... Geriye dönebilsem polislik mi asla derim yalan yok.. Öle Bi oarq da almıyoruz iki asgari ücretin Bi tık üstü bizi geçer bide mermiye siper olmamız istenir.. Millet 6 ay askere gidemiyor..
Proletariat, 2 yıl önce

Proletariat
Daire Başkanı
04 Temmuz 2022 01:53

Kesinlikle BEKÇİ OL derim tereddütsüz ki bunu ben değil polislerin şuan %70 ine verseler hemen gider bekçi olurlar.. NEDEN Mİ? Herşeyden önemlisi altını çiziyorum en önemli olan şey TAYİN görmemesi ve bu nedenle göreve başladığı yerde emekli olana kadar çalışabilir ve eşinden, dostundan, ailesinden, toprağından, memleketinden, sevdiklerinden ayrılmıyor uzaklaşmıyor düğün, dernek, sünnet, tören, cenaze vs vs vs Her etkinlikte bulunabiliyorsun bu bir nebze gecede çalışsanız sizi dik ve ayakta tutuyor kaldı ki bekçi arkadaşlar en azından benim bulunduğum ilde gece 2+1 ve çalıştıkları gece 10 saati geçmeyecek şekilde çalışıyorlar vücut direnci düştüğü anda görev sonuna gelmiş evin yolunu tutmuş oluyorlar zira sabah 5 ten sonra vücut bitip tükeniyor artık... Başka bir sebep konulara polis kadar aktif kullanılıp gönderilme olayı yok yani polis daha ön planda duruyor bekçi nin görevi bellidir zaten sokakta yaya devriye tabi bazen hava yağmurlu soğuk yada kötü olabiliyor ama bi çaresi bulunuyor elbette.. Başka bir sebep polis kadar sorumluluklarının olmaması (farklı bir yere çekmeyiniz bu sözü yani polisin daha çok sorumluluk sahibi olması demek istedim ) ister istemez kafayı biraz daha rahatlatıyor.. Başka bir sebep polis bugün polis merkezinde (karakol ) yarın trafik sonra çevik sonra asayiş vs vs vs sürekli yeri il içi bile değişirken bekçi sabittir görevi dışarıdır.. Maaş konusu ise yaklaşık bin TL yada biraz daha az maaş alır.. Kendi memleketinde olduğu için evini alabilir çiftçilik hayvancılık vs vs yapabilir ama polis sürekli tayin olduğu için bunlar geçici görülüp yapılamaz.. Ben bekçilerin polisler kadar mobinge maruz kaldığında düşünmüyorum.. Yani şuan aklıma gelen bunlar ama fazlası var emin olabilirsiniz... Seçim sizin tabiki ama bana şimdi bekçi üniformasını verseler hemen giyer görevime başlarım.. Tekrardan söylüyorum arkadaşlar baktınız herşey denediniz özellikle düz memurluk yada öğretmenlik veya infaz koruma yada diğer memurluklar vs vs vs olmadı o zaman girin bu mesleğe.. Zira bu meslek gönüllü olarak bi nebze çekilebilir ama zorunlu olarak zor çekilir.. Özellikle sevmeniz lazım şevkinizi kırmak istemem ama oda 3 5 yıl sürüyor :)) Tabi dışarıda hayat acımasız hayat pahalı biran önce işe girip insanlan evlenip yuva kurup hayatlarına devam etmek istiyorlar ben burda şunu söylemek isterim eğer bölümünüzden atanma şansınız varsa yada ben Bi girip önümü göreyim kafam çalışıyor biraz maddi anlamda kendimi toparlayıp sonra istediği bir kuruma atanmayı hedefliyorsanız tabiki de kaçırmayın.. Kendinizden fedakarlık yapıp ders çalışırsanız neden olmasın.. Hepiniz hakkında hayırlısı olsun
Boss28, 2 yıl önce

Oncelikle Allah yardimciniz olsun iyi ki varsiniz bende polislige girdim ama olmadi simdi bekcilik icin deneyecegim acaba bekcilik ile ilgili dusunceleriniz nedir bekciler daha mi iyi yoksa daha kotu calisma sartlari

Turkpolicc
Daire Başkanı
06 Temmuz 2022 11:36

Herkes kendi göre yorumlar kendi mesleğini. Sen mutlu olacaksın belki yaşamadan bilemezsin. Tabi meslektekilerin fikri de önemli ama önemli olan senin ne düşündüğün. En kötü istifa edersin tekrar o işine geri dönersin.

Kadirtürk
Aday Memur
06 Temmuz 2022 11:48

abi vallaha Allah razı olsun şu forumda ki en mantıklı en düzgün açıklayan kişi sizsiniz. Benim tek düşüncem polis olunca sabit maaş olacak çocuk olursa ileride daha ileri kararlar verebileceğiz bu gibi düşünceler. Özelde'de çok şükür polis maaşı olmasada ay sonunu kafa kafaya getirecek kadar alıyoruz. Polislik olunca birikim yapabilirmiyim, gittiğimiz yerde şansa özel okul varsa eşimde iş bulursa biraz daha rahatlarmıyız yoksa gidince ufak köy gibi bir yere mi gideriz eşim yapabilir mi çok denklem var. önümde 12 gün var ve ben halen karar veremedim ve belirsizlikten 2 haftadır uykularım kaçıyor gülmeyi unuttum çünkü vereceğimiz karar hayatımı değiştirecek ve sonrasında belki dönüşü olmayacak.

Tekrardan yorumunuz için çok teşekkür ederim, Allah inşallah sizinde gönlünüze göre verir.

Proletariat, 2 yıl önce

vatanfedaisi
Aday Memur
06 Temmuz 2022 19:31

polis memurluğu toplum tarafından hatta kendi meslektaşlarımız tarafından bile hor görülsede şerefli kutsal bir iş, ben severek çalışıyorum sıkıntılar yok mu? fazla fazla var ama yapacak bir şey yok bu da bizim ekmeğimiz

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi