Editörler : oto-danisman-expert
07 Mart 2012 14:01

Kar ve buzda en iyi tutunan lastik hangisi ?

zincire ihtiyaç duymak istemiyorum karlı buzlu rampalarda virajlı yollarda sulu karlı yollarda iyi tutunmalı fren mesafesi çok kısa olmalı.rampada durduğumuz zaman patinaj çekmeden kalkmalı...

önceliğim bunlar fiyat önemli değil. hayatımızın değeri parayla ölçülmez.

en iyisi hangisi ?

jantlarım : 215/55 R16...

aracım önden çekişli.

KULLANICI ARKADAŞLARDAN TAVSİYE BEKLİYORUM TEŞEKKÜR EDERİM

KuzeyBeyi
Kapalı
07 Mart 2012 14:18

Fulda nın çivili lastiklerini alacaksın o zaman kardeş..

uglykidjoe
Müsteşar
07 Mart 2012 14:35

Çok şey istiyorsunuz.

Bende dandik Çin işi kış lastikleri var. 4 yıllık üstelik. Dün akşam acile gitmem gerekti. Kepçe ile kürendiği için 10-15cm karlı dik rampaları sorunusuz çıktım. Fakat garaj olarak kullandığım yere gelince olduğum yerden hareket edemedim. Zaten ancak çivili ladtik orada iş yapar.

Demek istediğim tarif ettiğim şartlarda her kış lastiği işe yarıyor. Ama şu anda karlar sulandı. İmkanı yok aynı yolu zincirsiz gidemem.

Fakat para sorun değilse bence Goodyear gibi iyi bir şey alın. Ya da daha fazla para verecekseniz Nokian HKP4 diye bir lastik vardı. Belki yeni modellerde ismi değişmiş olabilir...Kendinden değişik bir çivi ile geliyor.

chemiceng
Şef
07 Mart 2012 14:42

illaki her lastik markasının artısı ve eksisi vardır ama;

Goodyear UltraGrip Extreme kullanıyorum..Gayet memnunum...İstenirse çivi de takılabiliyor...

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı
07 Mart 2012 21:58

valla hocam ben fulda iglu kulladım uzun süre, kastamonu ve erzurumda ikisininde kış şartları malum şuan diyarbakırdayım 4 mevsimlik lastiğim var ama semester tatilinde gidip geldiğimde kışlık lastiğin ne demek olduğu anladım. ilk defa zincir taktım arabama:)

kış lastiği gerçekten çok önemli, aslında kar buz için hava belli bir derecenin altına düştüğünde kullandığımız lastikler işlevini yerine getiremiyor kar yağması gerekmiyor hava sıcaklığı düşünce hemen takmak lazım kış lastiği.

07 Mart 2012 22:11

Goodyear UltraGrip Extreme veya Lassa Snoways Era tavsiye ederim ikiside gayet güzel kış lastikleri bizzat kullanıp denedim...

Michelin e falan gidip boşu boşuna para verme Türkiye yol şartlarında...

mcf83
Şube Müdürü
07 Mart 2012 22:52

En kralı bile istediğiniz sonucu vermez. Yapacağınız şey çivili olanlardan almak. Bu da daha çok İskandinav ülkeleri için yapılmış. Güneş görmeyen buzlu rampalarda işinizi görür ama buzu erimiş asvaltta konforu düşürür ve ayrıca lastiğe de zarar verir. ne olursa olsun yavaş gitmekta fayda var. Bende Good year UG7 var. Gayet memnunuma ama tabiki buzda o da iş yaramıyor. Bugün işyerine gittiğim son virajda frene dokunduğum anda abs devreye girdi ve araba dümdüz yoluna devam etti. 10m ileri gidip geri döndüm :)

geomat78
Kapalı
08 Mart 2012 16:13

Lassa ICEWAYS kullanıyorum, çok memnunum.. tavsiye ederim..

mudanyali137
Memur
08 Mart 2012 17:18

petlas al.hem paramız ülkede kalsın hem de kaliteli lastiği ucuza almış olursun.

petlas son 2-3 yıldır çok mesafe aldı.artık eskisi gibi değil.eskiden gerçekten kalite çok düşüktü.lastik durduğu yerde eskiyordu.ama artık teknolojilerini geliştirdiler.Şahsen ben petlas kullanıyorum ağrıda

mesirim61
Şube Müdürü
08 Mart 2012 22:02

Mişlen enerji lastiklerinden al.Hemde ekonomik. tasarruf edersin.Gayet memnunum.Ötekileri boşver.

08 Mart 2012 23:56

buzda değil lastik çiviyle bile paten yaparsın , kar da goodyear ultra grip yada nokian geçilmez diye düşünüyorum. şahsen yerli malı petlas kullanıyorum.

09 Mart 2012 02:01

Lassa Snoways Plus Era kullanıyorum . ikinci kışımı geçiriyorum , beni yarı yolda bırakmadı. memnunum . Lassa da Türk sermayesi yerli malıdır. tavsiye ederim.

hazal0672
Aday Memur
09 Mart 2012 08:30

Petlas snowmaster651 kullandım bu kış çok kar ve buz olmasına rağmen lastiklerden çok memnun kaldım,karda hiç patinaj yapmadı,buzlu yokuşlarda kayma problemide yaşatmadı fiyatıda uygun daha ne olsun...

06-66 je t'aime
Yasaklı
09 Ekim 2012 20:01

ultra grıp ıyı sanırım.,.

uye1676035
Kapalı
10 Ekim 2012 16:40

good year ultra grip bu işi iyi yapıyor

7 sini de 8 ini de kullandım

pirelli, lassa ve michelin de kullandım good year daha iyi

10 Ekim 2012 22:10

Good Year Ultragrip 8 al kesinlikle...

Doğu Anadolu için çivilisi var Ultragrip 8 Extreme..

Kış lastiğinde tek geçerim Godd Year'ı...

derlerr69
Daire Başkanı
11 Ekim 2012 09:01

good year ultra grip 8 i tavsiye ediyor herkes

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi