Editörler : supporters.
«575859606162636465666768»

Ydocent
Şef
03 Şubat 2021 13:52

Yanit için teşekkür ederim öncelikle.

Bir iki cümlelik raporu mu bekliyoruz biz simdi.

19 üyeden biri olan bu hocanin, tek tek itiraz dilekcelerini okuyacağını düşünemiyorum bile ben.

Tanıdığımız da yok, zaten olsa bu halde olmazdık.

Simdi tadını çıkarıyorduk taze docentligin.

İnsan başvurusunun iptal edildiğinden cok diger altı üyenin dosyanıza ne dediğini görmenizi engelledikleri için kızıyor. İlla dava açıp öyle mi öğrenmek lazım. Bize özel bilgi ve bizden kaçırıyorlar.

frmn, 3 yıl önce

Sayın hocalarım,

ben asgari olayını biliyorum. Sizi dilekçe ile itiraz ettiğinizde, ilgili Doçentlik Komisyon Üyesi (Her alanınki faklı-19 kişi toplamda) sizin itirazınızı değerlendirip bir kaç cümle ile ilgili bir rapor hazırlıyor. Tabi bu rapor bizlere verilmiyor ama sistemde mevcut. Bu rapora istinaden ilgili yönetim kurulu kararı ile itirazımız çoğunlukla red ediliyor. Öyle uzun uzun, tek tek, dosya dosya, görüşme olmuyor.

Mahkemeye verdiğinizde bu rapor mahkemeye sunuluyor orda görüyorsunuz. Hatta 2-3 gün önce Vahdet hoca twitter'dan paylaşmıştı. ÜAK'daki Karı- Koca etiksizliğini. Kadın Prof. jüri üyesi asgari vermiş kocası ilgili doç kom. üyesi redetmiş diye.

Yani ÜAK da işler adamına göre ve tanıdığınıza görede işliyor. Herşey ilgili kom. üyesine bağlı jüri belirlemeden itirazınıza kadar.

Hatta bazı Komisyon üyeleri sırf kendi çalıştığı fakültedeki hocalara (etki altına alması sebebiyle) 2-3 dosya her dönem jürilik veriyormuş.

Sonra bizde Akademiyi nasıl ayakta tutarız diyoruz..

yrd doç
Memur
03 Şubat 2021 15:10

Asgariye düşüp düşmediğimi öğrenmek istiyorum, hangi maili kullanıyorlar?

frmn
Şube Müdürü
04 Şubat 2021 09:58

Bana sistemden mail gelmişti. Sonra ilgili memura mail attım ve yazılar imzalandı yakında tebliğ edilecek dedi. 3-5 güne geldi.

yrd doç, 3 yıl önce

Asgariye düşüp düşmediğimi öğrenmek istiyorum, hangi maili kullanıyorlar?

kuzeybulent
Aday Memur
05 Şubat 2021 11:00

Bugün toplantı olacağı söyleniyordu...Acaba yapılıp yapılmadığına dair bir teyit alabilecek bir arkadaşımız var mı?

Hukuk3500
Aday Memur
05 Şubat 2021 11:13

2020 Ekim formunda 9.30 da toplantının başladığı yazılmış

kuzeybulent, 3 yıl önce

Bugün toplantı olacağı söyleniyordu...Acaba yapılıp yapılmadığına dair bir teyit alabilecek bir arkadaşımız var mı?

Ass.prof
Aday Memur
06 Şubat 2021 20:07

Evet dün toplantı yapılmış ve sadece asgari konulu jüri raporları ve bunlara yapılan itirazlar görüşülmüş.

Hukuk3500, 3 yıl önce

2020 Ekim formunda 9.30 da toplantının başladığı yazılmış

Ydocent
Şef
06 Şubat 2021 22:05

Bu toplantının sonucu ne zaman duyulmaya başlar acaba?

Reddedilir ise yurtici kargodan bir mesaj aliriz heralde.

Ya kabul edilirse juri surecine geçiyor guncel durumu kontrol edin diye bir sms veya mail alınıyor mu?

Yoksa ancak jurinin başarılı başarısız yaniti geldikten sonra mi bilgilendiriliyoruz.

Bilenler lütfen yanitlayabilir mi?

Ass.prof, 3 yıl önce

Evet dün toplantı yapılmış ve sadece asgari konulu jüri raporları ve bunlara yapılan itirazlar görüşülmüş.

Ass.prof
Aday Memur
07 Şubat 2021 00:36

Sayın hocam, itiraz red edilirse hafta başından itibaren kargo mesajları gelmeye başlar. İtiraz kabul edilirse önce sistemden jüri sürecine döner ve ilgili jüriden 10 gün içinde tekrar rapor düzenlemesi istenir. Raporu geldikten sonra takip eden ÜAK kurul toplantısında eser inceleme raporlarına göre sonuç kararı alınır ve toplantıdan ortalama 5 gün sonra ilan edilir.

Ydocent, 3 yıl önce

Bu toplantının sonucu ne zaman duyulmaya başlar acaba?

Reddedilir ise yurtici kargodan bir mesaj aliriz heralde.

Ya kabul edilirse juri surecine geçiyor guncel durumu kontrol edin diye bir sms veya mail alınıyor mu?

Yoksa ancak jurinin başarılı başarısız yaniti geldikten sonra mi bilgilendiriliyoruz.

Bilenler lütfen yanitlayabilir mi?

Ydocent
Şef
07 Şubat 2021 13:37

Teşekkür ederim.

Keşke ikinci seçenek işlese. Bu eziyet de bitse.

Ass.prof, 3 yıl önce

Sayın hocam, itiraz red edilirse hafta başından itibaren kargo mesajları gelmeye başlar. İtiraz kabul edilirse önce sistemden jüri sürecine döner ve ilgili jüriden 10 gün içinde tekrar rapor düzenlemesi istenir. Raporu geldikten sonra takip eden ÜAK kurul toplantısında eser inceleme raporlarına göre sonuç kararı alınır ve toplantıdan ortalama 5 gün sonra ilan edilir.

08 Şubat 2021 19:05

hocalarım merhaba aldığım duyuma göre dün sağlık bilimleri asgari toplantısı yapılmamış. Stresle beklemeyin diye haber vermek istedim. Ne zaman yapılacağını ise bilmiyorum. Allah hepimize sabır versin gerçekten çok zorlanıyorum....

Jüri Sürecinde
Aday Memur
08 Şubat 2021 19:32

Cuma günü yapıldığı söylenen toplantıdan mı bahsediyorsunuz? Ben Sosyal Bilimler alanından haber bekliyorum. Var mı herhangi bir değişiklik olan hocamız?

kirmizibeyaz98, 3 yıl önce

hocalarım merhaba aldığım duyuma göre dün sağlık bilimleri asgari toplantısı yapılmamış. Stresle beklemeyin diye haber vermek istedim. Ne zaman yapılacağını ise bilmiyorum. Allah hepimize sabır versin gerçekten çok zorlanıyorum....

08 Şubat 2021 19:39

evet hocam toplantı da asgari görüşülmemiş diye duydum (sağlık bilimleri açısından en azından). Durumunda herhangi bir değişiklik olan hocamız da yazmadı foruma.

yrd doç
Memur
08 Şubat 2021 22:00

Merhaba Bugün itibari ile asgarıden başvurum iptal edildiğini öğrendim. Acaba okul adresimemi geliyor yoksa ev adrrsime mi? İtiraz genelde olumsuz mu sonuçlanıyor yeniden 1-2 makale mi yayınlayıp, denesem. İtiraz zaman kaybı mı? Sonuçta komisyon asgariyi onaylamış, başvurumu iptal etmiş...

Jüri Sürecinde
Aday Memur
08 Şubat 2021 23:10

Hocam geçmiş olsun. Hem itiraz edip hem de yeni başvuru yapabilirsiniz. Forumda, Asgariye düşen adayların yeni başvurusunda bir iki yayın eklenmesi gerekiyor diye yazılmıştı. Size, Yurtiçi kargo ile asgari veren hocanın raporuyla komisyon kararı yollanacak.

yrd doç, 3 yıl önce

Merhaba Bugün itibari ile asgarıden başvurum iptal edildiğini öğrendim. Acaba okul adresimemi geliyor yoksa ev adrrsime mi? İtiraz genelde olumsuz mu sonuçlanıyor yeniden 1-2 makale mi yayınlayıp, denesem. İtiraz zaman kaybı mı? Sonuçta komisyon asgariyi onaylamış, başvurumu iptal etmiş...

Jüri Sürecinde
Aday Memur
08 Şubat 2021 23:12

Benim sistemde bulunan okul adresime geldi. İtirazların genelde olumsuz sonuçlandığını duyuyoruz. Gerekçeyi görerek kararınızı verirsiniz hocam. Tekrar geçmiş olsun.

yrd doç, 3 yıl önce

yrd doç
Memur
09 Şubat 2021 09:11

Eğer asgari şartlarım çok kritik derecede az ve yetersiz değilse, 2 tane çeviri makale yazsam kanul edilirmi

Öteki türlü makale yazmam bir sonraki başvuruya yetişmeyecek çeviriyi yeteiştirebilirm diye düşünüyorum

nnyb
Aday Memur
09 Şubat 2021 12:13

Hocam öncelikle geçmiş olsun.

Hangi maddeden asgariye düştüğünüzü bilmediğiniz için yeni makale eklemeniz asgari sorununu ortadan kaldırmayabilir. Belki jüri üyesi 8. maddeden vermiştir. O zaman yeni bildiri yapmanız gerekecektir. Bazen yapılan yayınlar başvurulan alanla ilgili değil diyerek asgariye düşenler duyuyoruz.

Ayrıca örneğin Mühendislik alanında makalelerin "Başvurulan bilim alanı ile ilgili ve adayın hazırladığı lisansüstü tezlerden üretilmemiş olmak kaydıyla (editöre mektup, özet, derleme, teknik not ve kitap kritiği hariç) tam" araştırma makaleleri" olması şartı var. Sizin alanda da böyle bir şart varsa çeviri makale işinize yaramayabilir.

Bence öncelikle asgariye düşme nedeninizi öğrenmenizde fayda var.

yrd doç, 3 yıl önce

Eğer asgari şartlarım çok kritik derecede az ve yetersiz değilse, 2 tane çeviri makale yazsam kanul edilirmi

Öteki türlü makale yazmam bir sonraki başvuruya yetişmeyecek çeviriyi yeteiştirebilirm diye düşünüyorum

yrd doç
Memur
09 Şubat 2021 13:00

çok teşekkür ederim bilgilendirme için, benim alanım Güzel sanatlar bizde çeviri makale diye bir puanlama var. Bakalım bekleyeceğim henüz kargo mesajı gelmedi.

yrd doç
Memur
09 Şubat 2021 13:25

Şimdi kontrol ettim bir makalem doktora zamanında yazılmış herhalde onu puanlamaya dahil etmediler

ozaman asgariye verdiler sanırım şimdi daha dikkatli okuyunca şartnamede benim eksik olduğumu anladım Toplam makale puanı 25 olmalı diye yazıyordu. Bende doktora öncesini de ekledim . Bilmiyordum hemen telafi etmeliyim Gsf de dosya gönderiliyor yinedeğil mi

Ydocent
Şef
09 Şubat 2021 15:42

5 subat 2021 de gercekten asgari ve etik konulu toplantı yapilmis ki az önce bir mesaj geldi yurtici kargodan.

Tc universite başlıklı. Bugun kargoya teslim edilmis, yarin elimde. Ayni asgari gerekcem ve basvuru iptali zamanında gelen kargo mesaji le ayni.

4 ocak ta asgari itiraz dilekcemi Komisyona sunmuştum. Görüşüldü demekki geliyor yaniti. Sisteme baktim az evvel, hala iptal yazdığına göre ne yazdığını tahmin edebiliyoruz hepimiz.

Toplam 2687 mesaj
«575859606162636465666768»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi