Editörler : oto-danisman-expert
29 Ekim 2011 00:19

Yeni opel astra astra j kasa 1.6 115 hp sahibi olan var mı

kullananlar memnunmu arkadaşlar ağır kalıyo kasayı kaldırmıyo diyenlerde var memnumum diyenlerde var

uglykidjoe
Müsteşar
29 Ekim 2011 16:02

Kullanıcısı değilim. Ama LPG uyumu yok. Baştan bilin.

29 Ekim 2011 20:17

nasıl lpg uyumu yok hocam atmosferik motor bu turbo değil yanlış bilgi sahibisiniz bu konuda

uglykidjoe
Müsteşar
29 Ekim 2011 22:00

Biliyorum atmosferik olduğunu tabi ki.LPG takılmaz demedim. Çoğu yeni nesil motor gibi uzun vadede sübap eritme riski var.

Ayrıca Opel'in turbo motorlarına da LPG taktırabilirsiniz. Mesela İnsignia'ya.Çünkü direkt enjeksiyon yok Ford ve Vw gibi.

serkan006
Memur
29 Ekim 2011 22:34

niye kasayı kaldırmasın kardeş? 115 bg son derece yeterli. 115 bg lik motor da lpg ye tam uyumlu herhangi bir sorun olmaz.

30 Ekim 2011 20:58

sübap eritiyordu evet ama o risk yok artık landirenzo onu da halletti

01 Kasım 2011 18:47

gncl

uglykidjoe
Müsteşar
01 Kasım 2011 21:32

Gerçekten halletti mi? Umarım öyledir de beğendiğim ama dizeli olmayan veya bana uymayan bazı araçlar menzile girer.

serkan006
Memur
02 Kasım 2011 23:13

yaw ne sübap eritmesi arkadaş bahsettiğin motor 2008+ clasic 3 astralardaki motorla aynı. opelde sübap eritme sıkıntısı yok.

uglykidjoe
Müsteşar
03 Kasım 2011 18:36

"Alıntıdır:

Arkadaşlar prins türkiye den aldığım maili aynen aktarıyorum..

Astra J kasalar için lpg uyum göstermemektedir. Nedeni markaya bağlı değil

, yakıttan gelen yüksek ısı sayesinde motorun yanma odasında oluşan yüksek

sıcaklık

Opel astra j, insignia modellerinde sıkıntı yaşatmaktadır. Bu nedenle

bağlamamayı önermekteyiz. Fakat Hollanda bu konu üzerinde çalışmakta olup ,

bu durumu kısa zamanda siz müşterilerimize aydınlatacak yada valve care

yani yağlama sistemi ile bu sorun aşılacağının bilgisini beklemekteyiz.

İlginiz için Teşekkür Ederiz..

Prins LPG Alternatif Yakıt Sistemleri LTD.ŞTİ

Osman Kavuncu Cd. Gümüş Site Altı 241/ D

Melikgazi / Kayseri

Tel : 0.352.331 36 36

Faks: 0.352.332 58 26

Mail: [email protected] "

http://forum.donanimhaber.com/m_42215476/tm.htm

Aslında bu iş biraz göze almakla ilgili. LPG taktıranlar (Arıza lambası yanması hariç) uzun vadede sonuçlarını görecekler.30-40 000km sonra... Kimisi de "Gittiği yere kadar gider, sonra mağnezyum sübapları çelik olanlarla değiştiririm diyor''Zaten yüksek devirlerde uzun süre gitmezseniz bir sorun olacağını ben de sanmıyorum.

Montajcılara bakarsanız, hepsi ''Takarız abi" diyorlar.Diyorlar da... Cruze'u arıza ve masraf çıkarmış ve bu yüzden LPG montajı yaptırdığı yere dönmüş birine gösterilen tavrı daha iki gün önce anlattılar bana.

sorensen
Şube Müdürü
04 Kasım 2011 20:00

102 lik 8 subap motorlar 1300 kg lık a3 leri kaldırıyo da 115 bg 16 subap opel motoru mu kaldırmıyo?yav güldürmeyin şirketin 2001 100 bg lik astrası bile uçuyo lpg ile ki kilolar aynı hemen hemen.lpg uyumu konusunda bilgim yok ama alırsan memnuniyetle binersin.opel insignia ile üretim kalitesinde çok ilerleme kaydetti yani eski opel gibi değil .

umut-seri
Memur
29 Nisan 2012 14:08

Benim 2011 astra j enjoy plus teknik gri renkli aracım var.Çekmiyor diğenler halt etmiş.Özellikle 15.000 km bakımından sonra müthiş açıldı araç.Tabiki turbo gibi olmaz ama aşırı hız tutkunu değilseniz de bence çok tatmin edici.210'u gördüm rahatlıkla.Araç 1400 kg ama pek hissetmiyorsunuz çekişte,ama mükemmel bir araç bir bakan bir daha bakıyor.Çok sağlam yapmışlar.Benim aracımda LPg yok,ama taktırmayı düşünüyorum.Landirenzo veya BRC sübap erimesi sıkıntısını çözdüler,Ayrıca arıza lambasını da yakmıyor.İsteyen arkadaş varsa arabayla ilgili kafasına soru takılanlara yardımcı olabilirim.

efruzzbey
Aday Memur
30 Nisan 2012 09:55

umut-seri, Harf olarak hangi kasa bilmiyorum ama, Astra sedan enjoy plus mı kullandığınız araç?

Genel olarak aracın bir değerlendirmesini yapabilir misiniz? Yakıt, performans, malzeme kalitesi... vs gibi.

Özellikle opellerde kronik sorunlardan bahsediliyor(özellikle dreksiyon kutusundaki arızalar) Sizin de karşılaştığınız sorunlar varmı?

Değerlendirirseniz sevirinz.

uglykidjoe
Müsteşar
30 Nisan 2012 10:32

Umut Bey'in ki son kasa. Sizin bahsettiğiniz ise bir önceki..

SalixTR
Genel Müdür
01 Mayıs 2012 11:36

bende astra classic III. 1,6 115 Hp var.J ile aynı motor. TÜP TAKTIRMADIM. şehir dışı 0,255 kuruş yakıyor. Biraz sert kullandım. 90-100 ile gitseydim dahada düşerdi. 255km de 14,140LT benzin yaktı. Litresi 4,60liradan 65,04 lira. Çekiş harika seri araç. Yakıtıda LPG taktırmaya değmeyecek kadar makul. Şehir içi ölçmedim. aracım 1400 kmde.

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
01 Mayıs 2012 22:42

SalixTR litre hesabı yakıtı süper... ama sıkıntı benzının lıtre fıyatında :D

Emre81is
Aday Memur
11 Mayıs 2012 00:06

2000 model astra gl kullanıyordum 2010 enjoy plus aldım,konfor namına yok yok,çok seri ağır kalıyor diyenlere katılmıyorum,virajlarda yoltutuşu çok iyi fakat yakıt tüketimi yüksek,lpg taktırmayı endişelensem de düşünüyorum,lpg markası tavsiye eden varsa yardımcı olursa sewinirim,saygılar..

Emre81is
Aday Memur
11 Mayıs 2012 00:13

3 kasım 2011'de yorum yazan arkadaşa prince'in o açıklamayı 2010 yılında yaptıgını hatırlatırım,lpg uyumu var aracın,problem sübap başlarının magnezyum alaşım olması fakat yeni geliştirilen obd li kitler bu aşınmayı en aza indiriyor ayrıca bu sorun yüksek dewirli kullanımda benzindede olabilmekte dedi opel servisi,lpg takan o riski göze alacak tabi sıkını sübap başlarıysa bu çözülüyor zaten arıza lpg montajından en az 40bin km sonra açığa cıkabiliyor o zamana kadar lpg kar ettiriyor tabi motoru benzinli kullanmak en güzeli ama benzin nerdeyse 5 lira millet ne yapacagını şaşırdı,lpg taktırıp kullanan astra j sahiplerinin görüşlerini beklerim..

uglykidjoe
Müsteşar
11 Mayıs 2012 11:01

Emre Bey...

Bazı beğendiğim araçları sırf bu LPG sıkıntısı yüzünden düşünemiyorum. Dizelden LPG'ye geçip de pişman olmak var...

Bunun dışında aynı şeyleri yazmışım zaten.Dikkat ederseniz.

muğla4848
Şef
22 Mart 2013 18:36

hep aynı soru kafalarda...lpg siz gerçekten çokmu fazla yakıyor arkadaşlar..bende çok seviyorum bu arac...kırk bin peşin verebiliyor olsanız peşin verip benzinlisinimi yoksa az krediyle dizelinimi alırsınız..amaç uzun süre kullanmak ama daha çok şehir içi yazları uzun yol...senelik 10-12binkm.....kafam karmakarışık.....

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
22 Mart 2013 21:03

lpg takılır hocam rahat ol.. on bın km için dizel alma.. tamam pahalı alıp pahalı satıyorsun ama sıkıştığına değmez.. lpgnı çakar bınersın.. adamlar wankel henkel motora takıyor lpgyı..

muğla4848, 11 yıl önce

hep aynı soru kafalarda...lpg siz gerçekten çokmu fazla yakıyor arkadaşlar..bende çok seviyorum bu arac...kırk bin peşin verebiliyor olsanız peşin verip benzinlisinimi yoksa az krediyle dizelinimi alırsınız..amaç uzun süre kullanmak ama daha çok şehir içi yazları uzun yol...senelik 10-12binkm.....kafam karmakarışık.....

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi